Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Led: Lg 42ls570s

Tjula (4)|6.4.2013 16:05
odezva/sledování hokeje:

xxadamxx : díky moc za odpověď, zkusím ještě změnit nastavení ale obávám se, že to nepomůže. Nejde o to že by pohyb puku byl trhaný, prostě je rozmázlý nebo není vidět jako by odezva byla nedostatečná. Má s tím ještě někdo takovou zkušenost - můžete na této telce v pohodě koukat na hokej?
KamilZ (10277)|6.4.2013 17:42
Na hokej se dle několika majitelů (z toho několika bývalých) nedá dívat ani u vyšší řady 6x0, ne tak u lowendu 57x, který odpovídá loňské 45xx. Na to je tak 8xx+
.
xxadamxx (14)|6.4.2013 19:52
Obraz pri hokeji niejeje spickovy. Samozrejme na CRT 55cm OTF je vidiet puk krajsie. Ja som 42LS570s porovnaval s inymi lacnymi LCD, LED, ktorymi su preplnene obchody. Tie spickove su drahe a hocikto si ich nekupi. Len nejaky podnikatel, pracujuci v IT, alebo fajnsmekri co navstevuju fora o TV.
Aj podla D-testu ma tento tv jeden z najlepsich obrazov v tejto triede (v HD dokonca vyborny obraz). Ked pozeram na CTsport HD, STV 1 HD, novasport HD, Eurosport HD, tak je obraz celkom slusny.
Taka markiza HD vysiela velmi malo programov v HD, pravidelne len spravy. Taka CT1 HD, Nova HD, prima family HD castejsie. ZDF HD, Das Erste HD arte HD su poriadne popredu oproti nam. Naviac ked maju v HbbTV kvalitny videoarchiv, ktory je na tomto tv mozne pozerat. Niektore ceske stanice maju zatial HbbTV len ako vylepseny teletext
rkhl (1)|20.4.2013 08:58
Zdravím, mám problém s videem avi, např. avi (konkrétně divx5, 720 x 544, to je jen příklad, dělá mi to u všech mých avi ve 4:3) přes DLNA a NERO MEDIA HOME, Plex i z flash media. Filmy s poměrem stran 4:3 se mi nepodařilo roztáhnout přes celou tv, ale mám černé pruhy na stranách. Poradíte, zdali to jde nějak nastavit, aby se video roztáhlo přes celou tv. Nenašel jsem jak, ani že by se to tu řešilo.

A druhá věc, která mě zajímá. Mám pro nahrávání připojen 120GB disk, který si televize před prvním použitím zformátovala. Lze nějak udělat, aby si zformátovala pouze třeba 60GB a zbytek bych měl z televize přístupné jako disk se svými avi filmy. Že bych si v pc vytvořil dvě partition, ale tv by si zformátovala pouze jednu.

Děkuji.
xxadamxx (14)|21.4.2013 16:57
pred dvoma dnami som aktualizoval firmware priamo v TV na 4.40.19 a dnes pozeram na stranku http://www.lg.com/sk/podpora-produkt/lg-42LS570S
a je tam iba 40.20.35.
Nevsimol som si nejakeho vylepsenia. Ale ja nepouzivam premiovy obsah,ci sa tam nieco zmenilo. Ani novy flash player vo web prehliadaci nieje. Ovladac Magic motion ma funkciu gesta len v nastaveni UK
vrbovcan (3)|23.4.2013 16:22
Zdravím Vás.
TV tohto typu mám mesiac. Dnes som sa dozvedel o pripravovanej platforme Towercomu Plustelka. Má v nej byť 11 kódovaných programov. Vraj na sledovanie postačí CAM modul SMIT. Viem, že tento typ TV má CI slot pre dekódovacie moduly, ale doteraz sa tento modul používal na dekóvanie satelitného signálu. Čo aj tento typ umožňuje. Ja satelitný tuner vôbec nepoužívam. Používam len pozemný, teda DVBT tuner. Moja otázka znie, či pre príjem kodovaných programov v DVBT je po vložení požadovaného modulu SMIT, možné mojim TV sledovať.
Ďakujem.
KamilZ (10277)|23.4.2013 17:14
Obávám se, že budeš průkopník. Teoreticky by to jezdit mělo, ale vzhledem k úrovni podpory CI modulů je otázka, jak to prakticky bude vypadat.
vrbovcan (3)|23.4.2013 17:39
Ešte neviem, či to vôbec použijem. Jedná sa o to, či tento TV je technicky schopný dekódovať aj satelitný a terestriálny signál. Lebo slot je tam len jeden a teda modul tiež len jeden, a či ten dekóduje obidva signály. Teda buď jeden alebo druhý.
KamilZ (10277)|23.4.2013 18:53
Je to jedno. Pokud nebudeš mít i DVB-S, abys nemusel přehazovat karty.
mysak85 (47)|27.4.2013 19:19
takze nakonec se mi podarilo dostat do servisniho menu a take do hotel modu, vice zde na videu ktere jsem nahodou nasel, jakmile se dostanete do ez-adjust, tak na ovladaci staci zmacknout setting a zobrazi se nabidka, jinak ja se do servisni nabidky dostal pres starou konzoli psp ktera ma infraport.. :-)
shiraz (10)|28.4.2013 12:08
[QUOTE=xxadamxx;454584]pred dvoma dnami som aktualizoval firmware priamo v TV na 4.40.19 a dnes pozeram na stranku http://www.lg.com/sk/podpora-produkt/lg-42LS570S
a je tam iba 40.20.35.
Nevsimol som si nejakeho vylepsenia. Ale ja nepouzivam premiovy obsah,ci sa tam nieco zmenilo. Ani novy flash player vo web prehliadaci nieje. Ovladac Magic motion ma funkciu gesta len v nastaveni UK[/QUOTE]


No abych pravdu řekl, taky jsem si toho všimnul a nevím co si o tom mám myslet , já jsem dělal uprgrade 20.4.2013 ( TV mám přímo připojený k internetu a byl jsem k aktualizaci vyzván) a na stránkách LG tam SW 04.40.19 pokud mne paměť neklame byl s datem vydání myslím 18.4.2013 , ještě jsem si říkal, že je dost čerstvý a hledal jsem na netu nějaké zkušenosti, ale nic jsem nenašel. Dnes jsem koukal na stránky LG je tam jak píšeš pouze SW 04.20.35. s datem vydání 23.4.2013 . V diskuzi u typu LG 47 LM 660S jsem si četl příspěvek, že tento SW 04.40.19 je vadný,že je problém s uchováním naladěných DVBT programů. Já tento problém momentálně nemám, ale je mi divný, že je nějakej hokej v číslování verze SW když po SW 04.40.19 následuje 04.20.35 potom ten poslední SW , který byl vydaný později a má nižší číslo televizor nevyhodnotí jako novější a není možno na něj aktualizovat. Možná by byla možnost dát tovární nastavení a potom dát aktualizovat, ale nechci znovü absolvovat ladící a anabázi s přehazováním programů :-(
xxadamxx (14)|29.4.2013 18:49
tovarenske nastavenia myslim ze nepomozu pri aktualizacii. Skusal som hladat firmware aj pre ine staty, ale vsetky su 20.35.
prepisovat cisla v nazve stiahnuteho firmware radsej skusat nebudem. problem som nezaznamenal ziadny, ale pouzivam iba DVB-C
shiraz (10)|4.5.2013 09:16
[QUOTE=xxadamxx;454584]pred dvoma dnami som aktualizoval firmware priamo v TV na 4.40.19 a dnes pozeram na stranku http://www.lg.com/sk/podpora-produkt/lg-42LS570S a je tam iba 40.20.35. Nevsimol som si nejakeho vylepsenia. Ale ja nepouzivam premiovy obsah,ci sa tam nieco zmenilo. Ani novy flash player vo web prehliadaci nieje. Ovladac Magic motion ma funkciu gesta len v nastaveni UK[/QUOTE]
_____________________________________________________________

LG v tom dělá pěkný zmatky a nejenom v číslování FW aktuálně už na stránkách jsou oba FW a oba s datem vydání 2.5.2013, samozřejmě, že tam není žádné vysvětlení proč jsou tam dva a k čemu jsou co vylepšuji chybí mi changelog :-(

http://www.lg.com/cz/podpora-vyrobek/lg-42LS570S
LG_FIRM_2_5_2013.JPG
Gimly77 (1)|11.6.2013 14:32
Dobré odpoledne všem,
chci se optat, zda jste nezkoušeli tuhle mrchu naučit přehrávat flac soubory.
Po laborování s kombinací Serviio (profil překódování pro LG) + LG 42LS570S jsem se maximálně dostal k tomu, že hudba hraje jako splašená a ani nastavením transcodingu na mp3 + změna bitrate a samplerate nepomáhá. Popravdě nechce se mi většinu hudby překódovávat natvrdo. Raději bych televizi naučil to přehrát. Zatím se maximálně tváří, že to je neznámý formát.
Díky
Tom
METAC (1)|12.6.2013 08:47
Ahoj mohl bys podrobněji popsat jak ses dostal do toho hotelového menu,já když z ez-adjust zmáčknu tlačítko setting tak se nic neděje.Už se tam snážím dostat dlouho a pořád nic.Díky.

---------- Doplněno v 08:47 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 08:44 ----------

[QUOTE=mysak85;455118]takze nakonec se mi podarilo dostat do servisniho menu a take do hotel modu, vice zde na videu ktere jsem nahodou nasel, jakmile se dostanete do ez-adjust, tak na ovladaci staci zmacknout setting a zobrazi se nabidka, jinak ja se do servisni nabidky dostal pres starou konzoli psp ktera ma infraport.. :-)

[/QUOTE]

Ahoj mohl bys podrobněji popsat jak ses dostal do toho hotelového menu,já když z ez-adjust zmáčknu tlačítko setting tak se nic neděje.Už se tam snážím dostat dlouho a pořád nic.Díky.
xxadamxx (14)|15.6.2013 12:49
To ja ani neviem ako sa dostat do ez-adjust, alebo Instart menu. Mohol by to niekto napisat po Slovensky. Mam originalny dodavany ovladac a tiez magic remote. Ziadny iny.
lapcis (16)|7.7.2013 21:38
Zdravím,

možná to bude stupidní dotaz:) ale nějak jsem nepřišel na to, jak používat písmena na tlačítkách. Přes youtube to bere jen čísla. Tak jestli to vůbec funguje a nebo jsem levý. Ten manuál stojí za ....
vlastním LG 42LS570S.

Díky:)
martin195 (5)|17.7.2013 00:49
[QUOTE=lapcis;461680]Zdravím,

možná to bude stupidní dotaz:) ale nějak jsem nepřišel na to, jak používat písmena na tlačítkách. Přes youtube to bere jen čísla. Tak jestli to vůbec funguje a nebo jsem levý. Ten manuál stojí za ....
vlastním LG 42LS570S.

Díky:)[/QUOTE]

bohužiaľ, nijak. Popisky na tlačidlách sú len "zo zvyku". Teoreticky to app môže podporovať, ale tie čo v TV sú to nerobia.

[QUOTE]To ja ani neviem ako sa dostat do ez-adjust, alebo Instart menu. Mohol by to niekto napisat po Slovensky.[/QUOTE]
Mne tiež dlho trvalo kým som na to prišiel ale potreboval som to, naozaj, kvôli zoradeniu 1000 satelit kanálov :D Takže som na to nakoniec prišiel ale je to dosť zložité. Ak by bol záujem viacerých (pozerám na predchádzajúcej stránke sa tiež niekto pýta), napíšem návod.
brga (27)|18.7.2013 00:26
Nechápem aké má kto problémy so zobrazením puku v ľadovom hokeji na LG LS570S...??? Ja žiadne nemám - nebude problém v STB receiveri, alebo zapnutej nejakej przniacej funkcii?!
Spider (176)|18.7.2013 10:41
Chci se zeptat, jaký je nejvhodnější držák na zeď k této TV? Potřebuju aby byl sklopný ve vertikálním směru. Nechci aby byl držák za TV vidět, jak píšou někteří uživatelé když zvolí moc velký (např. od 42" do 60"). Některé prý přesahují a musí se řezat. Na čem visí TV vám? Díky. spider
martin195 (5)|14.9.2013 15:54
zdravím, postrehli ste po poslednom update nejaké zmeny?
xxadamxx (14)|29.9.2013 21:37
update na fw 04.41.03 som nepostrehol nic.
Len by mohli dat do noveho firmwaru, aby gesta magic remote fungovali aj s nastavenim lokality CZ. Zatial funguju len s nastavenim lokality UK, tam vsak nefunguje HbbTV, co by mi chybalo.
xxadamxx (14)|1.10.2013 19:41
Pisal som do servisu LG a dalsia aktualizacia by mala mat funkcne gesta na magic remote ovladaci s nastavenim tv pre nasu krajinu.
krk (2)|13.10.2013 14:27
[QUOTE=martin195;462412]bohužiaľ, nijak. Popisky na tlačidlách sú len "zo zvyku". Teoreticky to app môže podporovať, ale tie čo v TV sú to nerobia.


Mne tiež dlho trvalo kým som na to prišiel ale potreboval som to, naozaj, kvôli zoradeniu 1000 satelit kanálov :D Takže som na to nakoniec prišiel ale je to dosť zložité. Ak by bol záujem viacerých (pozerám na predchádzajúcej stránke sa tiež niekto pýta), napíšem návod.[/QUOTE]

Zdravím, bylo by možné sepsat nějak jednoduše ten postup?
xxadamxx (14)|25.10.2013 21:00
uz je novy firmware 04:50:13
zatial som si vsimol, ze pribudlo ovladanie gestami pri magic remote v nastaveni krajiny Slovensko. V nastaveni krajiny Cesko mi ovladanie gestami nefungovali. V SK nastaveni ale nieje HbbTV.
Operator237 (256)|26.10.2013 12:37
- Aktualizace SKD verze 2.08 (předchozí byla 2.06)
- Aktualizace prohlížeče z verze na verzi v5.00.00.r5654 v5.00.00.r5623
- Uživatelská příručka Verze v.8.05 (dříve byl v.6.17)


[QUOTE=xxadamxx;470628]uz je novy firmware 04:50:13
zatial som si vsimol, ze pribudlo ovladanie gestami pri magic remote v nastaveni krajiny Slovensko. V nastaveni krajiny Cesko mi ovladanie gestami nefungovali. V SK nastaveni ale nieje HbbTV.[/QUOTE]
xxadamxx (14)|16.12.2013 20:20
po aktualizcii firmware na 04.51.07
si televizor pri spusteni smart funkcii prvykrat vypyta nejaky suhlas . Ci o zber udajov, alebo nesuhlas.
Mozno to bude nieco o tom spehovani, ako to pisu tu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Kto by k tomu mal lepsie info?
Pege1012 (4)|7.2.2014 18:54
Může mi prosím někdo poradit? Po dobu revitalizace baráku jsem neměl 4 měsíce satelit, dnes jsem ho znovu namontoval na střechu, firma mi jej zapojila a já poté automaticky nechal naladit kanály. Dříve byly kanály číslovány od 201, nyní jsou od č.1. Problém je, že když jsem přesunoval programy dříve, šlo mi to, nyní program posunu třeba z č. 201 max o 20 polí a podruhé už mi to píše, že nejde amodré a žluté tlačítko zesvětlá. Některé programy mne to nepustí vůbec.
Verzi softwaru mám 04.52.07

Existuje nějaký program, ve kterém bych si to upravil v PC a potom do televize dostal? Třeba přes usb, nebo wifi?
Pokud možno i s návodem.

Děkuji moc
Pege1012 (4)|7.2.2014 20:28
A může mi prosím někdo popsat, jak mám tedy hodit to lazení na žádné, čili jej přepnout ze skylinku? Marně na to koukám a nenacházím.
Gappa (36)|14.6.2014 15:51
Zprovoznil jsem na tomto TV příjem přes satelit a rád bych provedl setřídění naladěných kanálů (na TV je poslední verze firmware 04.54.03). Seřazení přes menu TV je nedostupné, dříve popsané postupy přes kódy dálkového ovládání jsou nefunkční a přístup do servisního menu přes android aplikaci také nejede resp. nepodporuje tuto TV. Víte někdo o nějakém "normálně" použitelném způsobu, jak se dostat do servisního menu?
becvys (4)|16.10.2014 21:11
Zdravím Vás, začala se mi na tv objevovat hlaška a nemohu se ji zbavit.... znění:
Getting current Channel is not supported, or video has not been initialized.... v rámečku s vykřičníkem .... [ATTACH=CONFIG]28734[/ATTACH]

UPC kabel přes CA modul
20141016_210420_HDR.jpg
RoPo (6061)|16.10.2014 22:44
To se ti objevuje u kazdeho kanalu nebo jen pri zapnuti TV?
becvys (4)|17.10.2014 17:40
Asi to má souvislost se spuštění testu HBBtv na COOL. Ale objevuje se pouze u HD verze u SD v pohodě. Jakmile zakážu v TV HBBtv vše je v pohodě....
xxadamxx (14)|15.11.2014 21:03
Ja zase ked chcem pouzivat ovladanie pohybom cez remote magic motion, musim zakazat Hbbtv. A to som skusal lokalitu Uk, Sk, Cz, Nem.
Tu hlasku som nikdy u mna nevidel. Ca modul mam tiez. Mne vadi hlavne to, ze ked prepnem program, nepamata si to zvolenu jazykovu verziu programu a znovu ju musim nastavit.
mikročip (2)|16.1.2015 23:18
Zdarec, prosím nešlo by nějak polopaticky napsat, jak se dostanu do nastavení hotelového menu, popř. servisního menu??? Tv mám na netu. Díky Zd.
KamilZ (10277)|17.1.2015 00:45
Polopaticky je to zde několikrát napsáno, tak si aspoň sám přečti tohle vlákno :-(
Gappa (36)|24.1.2015 20:23
Polopaticky sice ano, ale u aktualizovaných firmwarů ty polopatické postupy jaksi nefungují.
KamilZ (10277)|24.1.2015 21:08
Pokud je to skutečně tak a původní tazatel postupy zkoušel (což nevypadá), tak v tom případě bylo důležité tuto informaci napsat + dopsat verzi firmware, kde to už nefunguje a že se hledá nový postup, zde neuvedený. I jako varování pro ostatní, kdyby to zkoušel a hledal někdo jiný.
Gappa (36)|25.1.2015 11:10
Psal jsem to tady už cca před 1/2 rokem. Nefunguje žádný uvedený postup cca od firmwaru z roku 2012 - u mě je to momentálně verze 04.60.14. Nejdále jsem se dostal přes síťové propojení pomocí scriptu přes Python, kdy sice dojde ke spárování s TV, ale kody pro následné spuštění jednotlivých servisních menu už neplatí. Strávil jsem s tím spoustu času hledáním po netu, kde všichni konstatují, že s tím je problém, ale asi to nikdo neřeší vzhledem k zastaralosti tohoto modelu TV. Nedávno jsem zkoušel i postup z youtubu (který má fungovat se všemi TV od LG a samsungu), který spočívá v propojení sluchátkového výstupu s infra diodou jakéhokoliv dálkového ovladače a přehrátí příslušného kodu pro menu ve wav formátu. Nicméně jsem opět ničeho nedosáhl. Postupy založené na experimentování s nepopsanými kody nebo downgrady firmware hodlám odzkoušet až v okamžiku takového "morálního" zastarání TV, že risknu případné zcihlovatění. :) Nicméně si stále myslím. že nějaký způsob existuje už jen proto, že nějak se do toho musí dostat v servisech. Otázka je, co by to stálo normálního smrtelníka?
sanchez13 (1071)|25.1.2015 18:16
pokial mas nejake univerzalne DO od Harmony, skusil by som na nom nastavit nejaky iny typ LG. Napr na mojich LW650s a LW5500 (modely 2011) sa da v pohode pomocou DO dostat do IN-START a EZ-ADJUST menu.
(pouzivam Harmony 300)

napr pokial pridas TV LG 47LE5300-UC, tak by si tam mal mat In-Start, In-Stop (na toto pozor, robi to nieco ako HW reset) a EZ-ADJUST. Priradis tie funkcie nejakym tlacitkam a hotovo. 8-)
Gappa (36)|25.1.2015 18:46
Harmony právě nemám. Koupit se dá v podstatě jen v USA (typ 301, který snad funguje), s poštovným se pod 1000 Kč nedostanu a ještě mi k tomu navíc celníci napaří DPH. To se mi zdá vcelku dost peněz, když není jisté, že to bude fungovat.
sanchez13 (1071)|25.1.2015 19:10
no potom ti uz len zostava lubovolne dialkove, ktore sa vie ucit. (Napr to co z casu na cas maju v akcii v Lidl sa tusim vie ucit) a najst niekoho v okoli, kto ma harmony a naucit ho to.
mikročip (2)|26.1.2015 19:41
Vážení, tak se mně podařilo seřadit všechny Tv programy jedním zmáčknutím tlačítka. Po tom, co jsem se v "tom" vrtal asi 2 hodiny mě celá Tv naštvala a nechal jsem proběhnout původní nastavení, je sice pravda, že jsem poté musel nastavit obraz a zvuk dle svého, ale TV programy se seřadily úúplně samy a popořádku. Asi to jde i takhle. Takže Zdarec.
mysak85 (47)|28.1.2015 17:10
Osobne mam vyzkouseno, infraport pro android s micro usb konektorem spolecne s aplikaci, timto se da dostat do servisniho menu televize, vyzkouseno na televizi LG 37LM620S s firmwarem 4.60.14, kod pro pristup do ser. menu 0413

mensi info jsem daval zde:
http://www.miuios.cz/viewtopic.php?p=125439#p125439

a zde:
http://www.miuios.cz/viewtopic.php?p=125554#p125554
Gappa (36)|29.1.2015 18:29
Tohle vypadá schůdně - zkusím a dám vědět. Nemáš k dispozici nějaký přímý odkaz pro stažení ovladačů pro jednotlivé TV?
mysak85 (47)|29.1.2015 18:32
Ty ovladace si stahuje primo aplikace ze serveru pro danou televizi.
Gappa (36)|19.3.2015 18:41
Tak infraport došel a asi mám smůlu na zmetek. Vyzkoušel jsem to se 4 různými telefony a nedělá to vůbec nic. Aplikaci jsem stáhl nakonec manuálně, ale protože infraport nekomunikuje, tak mi to bylo stejně k ničemu. Nicméně se mi v menu TV podařila objevit funkce manuálního přiřazování čísel jednotlivým programům a tak jsem po dvou hodinách mačkání dosáhl toho, proč jsem chtěl do servisního menu - mám konečně potřebné programy setřízené normálně od 1.
becvys (4)|19.4.2015 22:36
Nějak pořád nechápu proč se pachtíte po tom se dostat do servisního menu. V čem si chcete polepšit? Kdyby se tímto způsobem dal dostat do TV WEBOS tak to potom jo. Ta televize je po 3 letech používání jako smart teměř o ničem. Nefunguje mi přehrávání videí na seznamu nebo archiv Prima play atd.... flash player stím je konec mám tam nějaký linux safari a už na tohle není podpora. Firmware přišel naposled snad někdy v lednu 2015 a žádnou změnu nepozoruji... Je jasný, že tos námi výrobce myslí dobře a, že o nás čeká, že poběžím po dvouch letech do elektra si pro novou.... Life´s Good :D .... Tv jako dobrá, ale podpora 2 roky a čau... Takže až tahle odejde nebo mi nějak dojde trpělivost vidím to na obyč tv, žádnou Smart tv a k tomu dokoupit kouzelnou krabičku, která snad bude na tom lépe.... btw má stímto řešením někdo nějaké zkušenosti a nedoporučil by někdo nějaký produkt? Jak si z TV do budoucna udělat mašinu? .... Díky za Váš čas a odpovědi....
RoPo (6061)|20.4.2015 21:03
Becvys: Ohledne "kouzelnych" krabicek mas tady toho na foru dost. Hledej MMC nebo HTPC asi nejlepe s Kodi (XBMC).