Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stereo nebo multikanal receiver?

dragonfly645 (3)|29.5.2012 10:33
Chtel bych nějakým způsobem vylepšit zvuk nové LCD TV. Zároveň bych tuto aparáturu používal pro poslech mp3 a rádia. Na filmy koukám spíše sporadicky. Z prostorových důvodu si nemůžu zatím pořídit sestavu reproduktorů 5.1, proto uvažuji o koupí páru regálových reproduktorů (něco ve stylu Heco Victa 301). Nemůžu se však stále rozhodnout, zda si mám pořídit stereo receiver nebo multikanál (do budoucna bych zakoupil další reproduktory).Jedná se mi o základní modely kolem 6tis. Přemýšlím nad tím z hlediska přednesu sterea. Četl jsem diskuze, ve kterých říkali, že přednes sterea na multikanálu je špatný. Zajíma mě, zda ten rozdíl je opravdu zásadní? Myslím, že jsem průměrně náročný posluchač hudby. Jako zásadní rozdíl považuji poslech hudby přez nějaká levná sluchátka, špunty a přez sluchátka KOSS PortaPro.
KamilZ (10277)|29.5.2012 11:11
Dá se vůbec koupit pouze stereo AVR (tzn. 2.0)? Nedělají se už min. 5.1?
dragonfly645 (3)|29.5.2012 12:00
Asi jsem to nenapsal přesně. AVR se dělá pro multikanal. Pro stereo se dělá receiver. Jedná se o stereo zesilovač s tunerem v jednom.
CanisAureus (92)|29.5.2012 12:13
[QUOTE=dragonfly645;411561](do budoucna bych zakoupil další reproduktory)[/QUOTE]

Pokud je to nepříliš vzdálená budoucnost, tak si myslím, že volba je jasná (tedy pokud nechceš investovat vícekrát)
MartinSt (16)|30.5.2012 09:36
Stereo zesilovač ve stejné cenové kategorii má má lepší zvuk než AVR. Nemá ale digitální vstupy, předpokládám, že z TV se použije optika. Vzhledem ke zdroji zvuku TV,mp3 a rádio (a investici 6t.) bych volil AVR.
Mystix (274)|30.5.2012 13:14
Nedávno jsem kupoval multikanál AVR od Pionýra a reprodukce sterea je úplně v poho. Navíc spousta režimů jak si stereo upravit pro svůj styl poslechu.
MartinSt (16)|31.5.2012 11:35
[QUOTE=Mystix;411738]Nedávno jsem kupoval multikanál AVR od Pionýra a reprodukce sterea je úplně v poho. Navíc spousta režimů jak si stereo upravit pro svůj styl poslechu.[/QUOTE]

Stereo zesilovač ve stejné cenové kategorii je lepší než AVR ve stereou. Videl jsem porovnání AVR za asi 25t. se zesilovačem za podobné peníze a rozdíl je veliký. Předpoklad je adekvátní zdroj signálu CD,SACD,Flac... a adekvátní repro. AVR má navíc video obvody, 7-kanálový zesilovač, AD převodník a to vše zvyšuje cenu. Stačí se podívat na parametry výkon 7x100W a příkon je 400W.
Ale jsem psal na TV,MP3 a rádio opravdu stačí AVR
Mystix (274)|31.5.2012 12:12
Ano, ale on shání něco kolem 6 000 a do budoucna počítá s 5.1. Já jsem sice náročný na poslech muziky, ale audiofil nejsem, takže dle mě je ten Pionýr na poslech sterea také v poho.
geronimoh (2327)|31.5.2012 19:05
K televizoru, na poslech mp3 a rádia doporučuji AV Reciever. Ideálně Pioneer, nebo ONKYO. Na kvalitu zvuku budou mít zásadní vliv reproduktory, takže nepodceňuj jejich výběr.
krmelec (68)|31.5.2012 23:59
Nějak to nechápu, k čemu si chceš pořizovat do budoucna 5.1 , když filmy sleduješ sporadicky a nemáš na to místo. Jsou i stereo receivery s dig.vstupy jako třeba H/K 3490 a něco dělá taky Onkyo.