Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr TV 94-102cm, SHARP LC-40SH340E

radek73 (30)|17.5.2012 19:44
Dobrý den. Vybírám novou TV pro matku - důchodkyně v pokročilém věku.... Vzhledem km tomu, že již hůře vidí, vybírám v úhlopříčce 94 - 102 cm ( 107 cm máme doma a tak velikou kategoricky zamítla -:)) takže se o výběr nad 102 cm ani nesnažím. Vzhledem k ceně ( Kalousek dal málo ) se výběr zúžil na TV do max 10.000 včetně DPH, EKO poplatku, dopravy a dalších blbostí..
Vzhledem k tomu, že máme doma plazmu ( obraz skvělý ) a nevýhodou plazmy je odraz na lesklé obrazovce, vybírám matce pouze LCD nebo LED ( tam se ovšem s cenou nedostaneme ). TV bude totiž umístěna vedle okna a po celý den svítí do pokoje slunce - z toho důvodu raději matná obrazovka.
Podmínkou u TV je následující: menu v češtině, přehrávání z USB a to hlavně včetně videa, ideální nahrávání na USB. ( abych ji naučil jak se obsluhuje DVD přehrávač a nutil ji další přístroj na to nemám nervy... a ona asi také ne... - proto USB na video pro vnoučata a občasné případné nahrání pořadu na USB ), dále pak matná obrazovka.
Koukal jsem na heurece co vlastně dnes existuje a došel jsem k tomuto: http://lcd-televize.heureka.cz/sharp-lc-40sh340e/ ( Sharp LC-40LE530E ).
Bohužel jsem tuto TV nikde neviděl vystavenou, takže nevím jak vypadá a vlastně zda má vůbec matnou obrazovku.

Poprosil bych o zhodnocení výběru a případné připomínky - pokud máte jiný nápad, kde budou zohledněny výše uvedené požadavky. Děkuji.
KamilZ (10277)|17.5.2012 19:58
CCFL nebo LED vůbec neřeš, matka to myslím ani nepozná. Jestli mají ty SHARPy matnou obrazovku nevím, ale spíš tipuji že ne.

Nechci Tě zrazovat od SHARPu (naopak), ale tahle ji určitě má: http://led-televize.heureka.cz/lg-42lv4500/specifikace/ (ale nemá PVR) . Silně pochybuji, že seženeš TV s nahráváním v této velikosti do 10 kKč (snad až na http://led-televize.heureka.cz/changhong-ef42t718d/, ale i tam by to chtělo prověřit, píšou "USB (JPEG, MP3):1 (Media, PVR)", ale nevím, jestli se tomu dá říct TV :-) )... BTW, LE530E podporuje jen FAT32.
eevil (92)|17.5.2012 20:17
No já jsem našel ještě tuhle: http://lcd-televize.heureka.cz/sencor-slt-39f29/...
KamilZ (10277)|17.5.2012 20:28
Psal jsem TV :-)

Matka zřejmě moc kvalitu obrazu neocení, takže z tohoto hlediska to bude asi jedno. Nevím, jak jsou na tom tyhle lowendy s poruchovostí apod. Ty jí budeš nahrávat (a konvertovat) filmy na flash/HDD?
radek73 (30)|17.5.2012 20:43
KamilZ: ta odkazovaná TV LG 42LV4500 je dost nad cenový lijmit a také velikost je 107cm. Odkazovaná Changhong EF42T718D je cenově tip top a atké má 107cm ( a tam ve mě nebudí důvěru ta značka... ). K další otázce - nebudu nic konvertovat - představoval jsem si to tak, že strčí USB do TV a přehraje dětem pohádku ( podporované fotmáty u Sharp .mpg/.dat/.vob/.mkv/.rmvb/.ts/.trp/.tp/.avi/.divx/ ) , kterou jí dám na USB a pokud bude chtít nahrát, tak co nahraje, zase spustí na TV.... Tak jsem myslel, že to funguje - ovšem nyní jsem se dočetl, že Sharp má funkci TimeShift - což asi není klasické nahrávání pořadu, ale takzvané zpožděné nahrávání sledovaného pořadu ( koukám, odskočím si, stisknu nahrávání, přijdu a sleduji TV program se zpožděním ) .
jinak poruchovost - vše se může porouchat - Sharp má záruku 3 roky.

eevil: na Sencor jsem se také díval, ale to samé jako Changhong - moc nevěřím této značce v TV technice.

Já osobně mám doma plazmu LG model 2009 a zatím naprostá spokojenost. Když koukám na LCD u známých, tak si " libuji ", že jsem nekoupil LCD - ten obraz je nějaký rozmazaný nebo jak to popsat. U plazmy je dle mého "opravdový". Jediná nevýhoda jsou ty odlesky pokud je plazma natočená proti oknu.... Proto bych samozřejmě raději matce plazmu, ale.... 1)odlesk 2) vše od 107cm výše..,.... takže proto LCD

Jinak k LED - dočetl jsem se,. že nejlepší jsou LED s podsvícením DIRECT ( u běžných je to EDGE ) a tam by mi vycházela dobře ( i když cenově nad limit ) - http://led-televize.heureka.cz/samsung-ue40eh5000/
KamilZ (10277)|17.5.2012 21:03
To jsi četl správně (že Direct LED je nejlepší), ale EH6000 určitě není Direct LED :-). To je trochu jiná liga, např: http://3d-televize.heureka.cz/lg-47lm960v

Co se týká přehrávání, tak představovat si to takto můžeš, ale realita je jiná. Vypsaná podpora formátů nic moc neznamená.

Pokud má SHARP Timeshift, tak velmi pravděpodobně umí i PVR. Neprověřoval jsem to. Stáhni si manuál a začti se ...
radek73 (30)|17.5.2012 21:46
KamilZ: odkaz je na UE40EH5000 nikoliv řada 6 -:))
radek73 (30)|20.5.2012 01:31
jen doplním... zvedl se cenový limnit.. i když to tedy není vysloveně nutné a lépe by bylo se držet původního limitu do 10 tisíc... ale jaký názor máte na Philips 40PFL5606H ve srovnání s SAMSUNG UE40EH5000 a původně zamýšlenou Sharp LC-40SH340E. Požadavek na přehrávání videa z USB zůstal a je podmínkou, ale upustilo se od podmínky ( požadavku ) na nahrání pořadu na USB. Priorita se přesunula na kvalitní obraz s nízkou spotřebou el. energie. PS: lépe matný dispej bez odlesků od okna... ( v tomoto ohkledu nemám s LCD, případně LED zkušenosti - u plazmy jsou odlesky viditelné )
KamilZ (10277)|20.5.2012 06:44
[QUOTE=radek73;410171]KamilZ: odkaz je na UE40EH5000 nikoliv řada 6 -:))[/QUOTE]
A to jako šrot EH5000 má mít Direct LED? Nehulil jsi něco :-) ? A srovnávat ji z hlediska obrazu s PFL5606H? ... Jestli chceš matnou, tak LG 42LV4500. Akorát loňské LG a tuším že i Philips neumí DTS. Jdeš po obrazu? Kup PFL5606/[COLOR=#000000]LE530E[/COLOR]. Chceš přehrát více formátů? Kup EH5000. Chceš přehrát opravdu vše a bez starostí? Kup MMC.
Ivo Mašek (10205)|20.5.2012 07:21
Pokud chceš kvalitní obraz, který ti vydrží dlouho a dlouho, tak pak SHARP. Na to ostatní doporučuji externí krabičky. ..... stejně u nich časem skončíš :-)
radek73 (30)|20.5.2012 08:49
KamilZ : ano, na heureka.cz jsem se dočetl, že šrot EH5000 má mít podsvícení direct. Zda to je či není pravda, nevím.

Ivo Mašek, KamilZ : Původně zamýšlena byla právě SHARP LC-40SH340E samozřejmě s ohledem na nízkou cenu a také vzhledem k tomu, že má Sharp 3 roky záruky. Problém je jen v tom, že nikde jsem ji nemohl vidět v obchodu. Poté se samozřejmě jako v mnoha domácnostech počala řešit spotřeba - u Sharp udávaná maximální spotřeba: 190 W, průměrná spotřeba: 121 W. U Philips 40PFL5606H je jediný údaj, který jsem zjistil : spotřeba dle energetické nálepky EU: 55 W ( případně operační spotřeba 55W ). Záruka 3 roky se zde dá v mnoha obchodech přikoupit za poplatek.
Takže asi tak - píchnu prstem do notebooku a matce objednám jednu z nich - jedna je lacinější s vyšší spotřebou a druhá naopak... při spotřebě navíc u Sharpu 70W a 6 hod. provozu za den to dělá přibližně 151 kWh ročně a při průměrné ceně 3,5 Kč/kWh to je za rok nějakých 530 Kč. Takže rozdíl mezi spotřebou a pořizovací cenou se smaže za dejme tomu 5 let.

U Philips by byla asi lepší obrazovka, u Sharp je zase Timeshift ( kupodivu soused matky, taktéž 7x let starý, tuto funkci u svého staršího Sharp 81cm využívá.... )

Jediný zásadní požadavek bude splněn a to, že úhlopříčka nepřesáhne více než 102cm -:) A samozřejmě "písmenka" na obrazovce budou větší než dosud u CRT....
KamilZ (10277)|20.5.2012 11:10
Na spotřebu vůbec nehleď. Nevíš, při jakém nastavení je udávána.

Direct LED :-), no comment.
radek73 (30)|4.6.2012 21:24
Tak nakonec objednáno: Sharp LC-40LE510E za cenu 9.999,- Kč včetně dopravy. Splňuje vše co bylo požadováno a je navíc s podsvícením LCD LED. Tak snad to byla dobrá volba. http://led-televize.heureka.cz/sharp-lc-40le510e/