Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TX-P50G30E - výběr televize

winring (23)|11.5.2012 16:10
Zdravím.

Potřebuji poradit a protože mnoho z vás tu má přehled, kvůli kterému bych se musel několik dní pídit a zjišťovat, chtěl bych vás poprosit o pomoc s výběrem nové televize. Vím že jsem schopen si to dohledat sám, ale myslím že jste schopni mi ušetřit mnoho hodin času.

Dostal jsem doporučení na Panasonic TX-P50G30E, ale nebráním se ani jinému prodejci, modelu, typu.

Požadavky:

- LED, případně plazma
- Úhlopříčka 120-140 cm
- Full HD
- Použití pro klasickou televizi, Bluray, Xbox 360

Dále vybírám Bluray přehrávač, který je schopný přehrávat i multimediální formáty (DivX...). Vím, že je zde i specifická sekce, ale nechci zbytečně vytvářet přehršele topiků. Pokud to bude lepší, tak mi řekněte a já to hodím i tam.

Děkuji mnohokráte.
THeBaNDiT (497)|11.5.2012 16:18
kedze neuvadzas cenovy limit, mame si mysliet, ze je to bez ohladu na cenu? ;)
winring (23)|11.5.2012 16:20
A pravda :D někde v rozumné míře 15-30 000 kde obě hranice jsou docela extrémy.
THeBaNDiT (497)|11.5.2012 16:29
kedze neuvadzas, pre co konkretne ten cenovy limit plati, mame si mysliet, ze je to na kazdy vyrobok zvlast? ;) (teda 15-30t na TV a 15-30t na BR) :D


Ale nie, predpokladam, ze spominany cenovy limit je pre obe veci dohromady... :) Prenechavam slovo odbornikom, akurat ohladom TV by som mohol navrhnut, ze ak mas do buducna aspon minimalny zaujem pozerat aj nieco v 3D, tak by som namiesto G30 siel do ST30 (pripadne do niecoho z 50-tkovej rady, ale tu uz asi peniaze pri tej uhlopriecke mozu zadrhavat).
winring (23)|11.5.2012 16:37
Ty peníze se vztahují spíš pouze na TV, na BR nejsem schopen odhadnout, takže to nechávám celkem volné, krom nesmyslů za 15 000 :D
vivid.sk (11472)|13.5.2012 12:33
Ak ti ide primarne o cenu, ber tu G30tku, kym je. Teraz sa vypredava za dobre ceny, coskoro nebude.
Prichadzaju vsak nove modely, ktore su opat o nieco lepsie, zatial vsak nemaju taketo atraktivne ceny (napriklad papierovo nizia rada ST50 je drahsia o 7k, obrazovo bude na podobnej urovni + mas moznost 3D). Je to na tebe.

Co sa tyka BD playera, je tu cela sekcia ohladom nich, otazka znie co budes primarne prehravat, ci filmy z HDD alebo fyzicke Blu-Ray disky.
THeBaNDiT (497)|13.5.2012 13:25
obrazovo na podobnej urovni s G30 je ST30, nie? Tohtorocny ST50 je vraj na tom rovnako az lepsie nez minulorocna vlajkova lod VT30 (a vsetci vieme, ze v mnohych recenziach do neba vychvalovany a dychberuci VT30 bol na tom daleko lepsie nez G30)
nunacek0 (947)|13.5.2012 15:22
Nebylo napsáno v jakém prostředí ( světlé, tmavé, přímé slunce na obrazovku) Tv provozována. Pokud by to bylo něco temnějšího tak bych se vůbec nebál vzít letošní 50UT50ku, které kromě filtru proti odrazům je velice blízko ST50ce a cena jen o něco vyšší než G30ka. Nemá větráky, nezelená, je jasnější a panel co se týče odrazu bude nastejno nebo podobný G30ce. Pokud je možno ji vidět někde v prodejně tak si udělat malý výlet. Cena je podle mne adekvátní kvalitě:

http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-tc-p42ut50/4505-6482_7-35153391.html?tag=previous%3bpage1
winring (23)|21.6.2012 13:29
I když opožděně, děkuji všem za rady. Připravoval jsem věci na svatbu takže... :D
winring (23)|21.6.2012 13:55
Televize bude ve světlé místnosti s občasným světlem proti obrazovce. Bluray hlavně na přehrávání disků. Co jsem zatím sledoval, nevidím žádné pruhy na plazmách a ani slabé barvy na LCD. Velikost po změření místa, kde bude, něco kolem 47-50 palci úhlopříčka.

Takže stále rozvažuji. Uvažuji ale asi spíš nyní o tom LCD. Právě kvůli světlé místnosti a údržbě. Zase na druhou stranu mám rád kvalitní obraz :)
spotnickoff (152)|21.6.2012 17:29
jedno upozornenie: toto forum je zamorene panasonic fans od ktorych sa nedozvies nic ine iba: kup panasonic... takze ja by som sa hlavne spoliehal na svoje oci a v plazmach (ak mas zaujem o dobry obraz a plazmu) by som si kazdopadne pozrel aj samsungy hlavne ps51e6500 a ps51e8000. Neblikaju, bez retencie a inych panasonic neduhov pritom kvalita obrazu absolutne zrovnatelna s panakmi
peppies_shw (86)|21.6.2012 17:44
tak ses v předchozím příspěvku přesvědčil co nemáš kupovat :-) Je fajn, že miluješ (spotnickoff) svého sama a já ti tvůj názor nechci brát. Já ti chci jen říct (winring), že jsem nevěděl co na těch plasmách je tak úžasnýho a přeci lcd mají famozní obraz. Do té doby co jsem viděl obraz plasmy vím co je to omalovánka a neveřil jsem tomu. Dnes to vím...takže jdi do plasmy.Mrkni se na Panasonic ST50 nebo na Samsunga 6... pokud by to ještě finančně bylo přijatelné.
spotnickoff : ty tři tečky si neber osobně :-)

Jinak hodně štestí při výběru - TV sledujeme ponejvíce po práci a to je večer ne ? :-)
nunacek0 (947)|21.6.2012 19:37
Jak bylo řečeno výše můžeš se rozhodnout mezi ps51e6500 nebo Panasoni ST50řady. Ale nejlépe je to si to budeš muset na prodejně rozlousknout sám. Obě Tv jsou velmi kvalitní a poskytuji podobný obrazový vjem, a i když jsem majitel Panasonic tak nemohu jednoznačně doporučit, protože jsem Sama neviděl naživo. Je to jen na Tobě a nedej na osobní doporučení, protože ty to budeš sledovat a můžeš to vidět zcela jinak.
winring (23)|25.6.2012 11:10
Že je tu dost Panasonic nadšenců jsem zjistil, neboť jsem pročetl téměř celý topic o letošní řadě plazem. Plazmu pro porovnání mám již vybranou P50ST50. Na doporučení prohlídnu tedy i tu ps51e6500.
Teď se snažím najít i nějakého kandidáta z řad LCD, ale na rozdíl od plazem, kde je tu silně propagovaný Panasonic, jsem nenašel žádného "černého koně" LCD, který by měl silnou základnu.
Pavell007 (790)|25.6.2012 11:26
jestli máš tv naproti oknu, tak to by pro plazmu mohl být problém, zjistil jsem, že ani nevadí celkem silné umělé osvětlení večer, ale spíš přímé denní světlo z okna v případě, že máš tu plazmu naproti oknu. Když večer doma zapnu lustr nebo lampičky, tak to tolik nevadí, i když subjektivně mi přijde, že z těch žárovek je víc světla než ze slunce, je to prostě jiný světlo... U plazem panasonic si zkus, zda ti nevadí blikání, u plazem samsung zase zkus, jestli jejich dobrá černá není vyhoněná tím, že tam při tmavých scénách uvidíš méně detailů-U Panasoniců lidi oceňují právě tenhle fakt, že černá pokud má být černá, tak je černá, ale skoro černá scéna se ti neslejvá do černýho nic a vidíš tam stále detaily...
spotnickoff (152)|25.6.2012 11:26
ziadne LCD ti v danej uhlopriecke a danej cene neda taky obraz ako plazma. ale popozeraj ich, aj ja ked som vyberal som hodil oko na LCD-cka ze ci sa doba nezmenila. ale iba som sa utvrdil ze treba ist do plazmy. su aj slusne lcd ale cenovo vybehnes na dvojnasobok danej plazmy a podla mna sa ani tak nedostanes na obrazovu uroven plazmy. ale uz ti z toho obrazu zle nepride a bude sa dat na to v pohode pozerat
winring (23)|25.6.2012 14:52
Tak je sice naproti oknu ale světlo na ní svítí přímo jen chvíli. Plánuji stejně koukat spíše večer za šera-tmy.
Nějaká rada jak otestovat že vidím blikání? Co jsem pochytil tak to chce kouknout při hodně světlých scénách.
Jinak doporučujete spíše tedy koukat po plazmách? Snažím se tu projít i několik fór o LCD a zatím jsem nic vysloveně nevybral.
spotnickoff (152)|25.6.2012 17:36
to je neuveritelne tie panasonicy snad maju v sebe magnet. radsej budes testovat na sebe ci ty a cela rodina vidi blikanie ako si kupit rovnako dobru TV bez blikania.... nechapem, nechapem...
vivid.sk (11472)|25.6.2012 17:43
[QUOTE=winring;414549]Nějaká rada jak otestovat že vidím blikání?[/QUOTE]
Chod do predajne a ak ho uvidis, tak to zistis. Orientuj sa na svetle sceny.
Salva Pecka (42)|25.6.2012 17:46
Také nakupuji a koukal jsem, že je skoro za tu samou cenu i GT30E s DVBS, mám předchozí model VT20 a jsem spokojenej.Nebráním se jiné značce, ale je něco relevantního do 20k s DVBS tunerem a kvalitním 2D?
spotnickoff (152)|25.6.2012 17:55
jednoznacne lepsie riesenie ako G30 samsung D6900
winring (23)|25.6.2012 17:56
Spotnickoff neřekl jsem, že jdu automaticky do Panasonicu. Ale chci vědět, že když se podívám na panasonic a bude se mi líbit víc než samsung, tak to nebude jen tím, že tam zrovna běží já nevím třeba Batman a ne animák, na kterým se to ho pozná více. Nebudu u té televize v obchodě stát tři dny, ale max pár hodin, tak chci mít jistotu, že pokud mám něco najít, tak jsem k tomu schopen alespoň trochu zařídit podmínky.
Navíc opravdu nevím, proč bych se měl Panasonicu vyhýbat jako čert a podle jedné rady jít hned jinam :)
Salva Pecka (42)|25.6.2012 18:12
Samsung PS50C6900 je téměř o cca. 10k vejš než TX-P50GT30E.. je to opravdu takový obrazový skok?
spotnickoff (152)|25.6.2012 19:01
porovnavane bol s G30 a nie GT30. ten samsung neblika a ma viditelne ostrejsi obraz. cisto nahodou, ked som vyberal tv ja som tuto kombinaciu velmi casto videl v obchode vedla seba. rozdiel bol viditelny v prospech samsungu
Salva Pecka (42)|25.6.2012 19:17
spotnickoff: dík za reakci ....G30 a GT30 by měli mít stejný panel, nepochybuji, že bude mít Samsung lepší obraz, přeci je to jen novější generace, ale ten cenový rozdíl už je opravdu velký. Tak kdyby byl ještě nějaký typ, budu rád.
spotnickoff (152)|25.6.2012 19:24
panak G30 a samsung D6900 su ten isty rocnik ... 2011, teraz pozeram ze ty si pisal o C6900 to je 2010 ? nie je to preklep? to uz je ozaj stary model
peppies_shw (86)|25.6.2012 19:38
Já kdybych si vybíral tv třeba v datartu tak bych si taky vybral Samsung, protože Panasonic měl ošklivý obraz :-) a ve skutečnosti to rozhodně není pravda.
Salva Pecka (42)|25.6.2012 19:38
Aha, tak to jsem ustřelil, omluva... teď koukám, že je to Samsung PS51D6900...já jsem to hledal pod padesátkama.Tak to už je lepší cena :-) Díky ... jdu se tomu věnovat.
nunacek0 (947)|25.6.2012 19:50
panak G30 a samsung D6900 nelze srovnávat hrušky s jablkami. Ekvivalent s G30 je možná E550(530), ale nee 6500model, který je již trochu jinde jak kvalitou tak i cenou. Tam bych k té 6900 zařadil GT30. A to po řádném nastavení nebude rozhodně propadák. Někdy mi připadá, že se tady srovnává felicie se superbem jen proto , aby se ukázalo, že je Superb lepší. Ale on je lepší, protože je to jiná třída, která je technologicky o třídu výše. Srovnávejme stejné třídy a to ještě podle jejich nejlepších nastavení a né to co vidíme v obchodech. Tam to může být zmršené nadruhou a celkový dojem pak je velmi negativní. Každý výrobce si své obchodní nastavení udělá dle svého oka. a pokud jeden bude preferovat kontrastní a ostrý obraz oproti druhému, který volí umírněný styl tak může být výsledek předem jasný, ale doma po osobním nastavení to může vypadat jinak. V tomhle bych byl trochu opatrný..
Salva Pecka (42)|25.6.2012 20:13
nunacek0: jestli jsem to pochopil dobře, tak je jedno jestli koupim GT30 nebo 6900, záleží na řádném nastavení na místě kde bude fungovat.
nunacek0 (947)|25.6.2012 20:35
No jedno to úplně není, protože každá bude kapku jiná, ale po správném nastavení si myslím nebude velkých rozdílů. Je třeba si to okouknout. Obě Tv jsou velice kvalitní a pokud vnímáš to pověstné blikání tak pak je pro tebe Samsug jasná volba. Ale já to opravdu nejsem schopen posoudit, protože pro mne , když jsem tyto Tv viděl vedle sebe neblikala ani jedna. Ale spousta lidí tady to blikání vidí tak výrazně, že jejich volba je jasná. Mám já to, ale štěstí, že to nevnímám., že? Já totiž nevidím ani přímý rozdíl mezi mou ST50 a jakýmkoliv LCD co se týče blikání. Jediné blikání, které jsem , kdy byl schopen registrovat bylo mezi 50hz a 100Hz CRT Tv. Ale jen při přímém srovnání. Samostatná 50Hz byla pro mne bezproblémová. Asi tak je to se mnou a myslím, že tak i dalších 80% obyvatelstva. Těch pár lidí co si tady píšeme a vnímají to je jen opravdový zlomek. Kolik jich tady je. 10, 20 a kolik jich tu píše a kolik nepíše a o blikání nic ani netuší. U mne v práci dělá 40lidí a dělal jsem malou anketu a nikdo si nikdy nestěžoval ani na staré 50Hz CRT čka. Ale to jsem trochu odbočil od tématu. Prostě si kup co se to na první pohled líbí víc a neřeš to pokud nejsi purista nikdy na negativy nepřijdeš. Věř mi..pokud si šťoura jako já tak máš smůlu a spokojen nebudeš nikdy, ale můžeš žít s kompromisy. To se dá docela dobře. Stejně Ti nic jiného nezbývá. Ono život je totiž jeden velký kompromis.
Salva Pecka (42)|25.6.2012 21:00
nunacek0: díky za vyčerpávající info, ale i tak se drze zeptám....> byly by vedle sebe a měl by jsi možnost jednu si odnést, která by to byla ? :-)
nunacek0 (947)|25.6.2012 21:19
V podpise máš přece můj Tv uveden tak to je i odpověď a jelikož je to moje již 4tá Panasonic Tv tak vidíš že jsem optimista, ale pokud mi teď pošlou tuto 5tou Tv a bude mít také nějaký problém viz výše ve vláknu VT,GT,ST50 tak přejdu k Samsungu na model 6500 a dám mu šanci. A pokud bych měl smůlu i zde tak si znova koupím CRT Tv nějaký poslední model z druhé ruky. A to myslím vážně.
Salva Pecka (42)|25.6.2012 21:37
OK... a CRT Panasonic nebo Samsung :-) Tak jdu šmejdit taky po jiných diskuzích, ať je to složitější :-)
Ivo Mašek (10205)|25.6.2012 21:42
[QUOTE]zde tak si znova koupím CRT Tv nějaký poslední model z druhé ruky. A to myslím vážně[/QUOTE].
Tak to připadají v úvahu buď Philips a nebo Finlux (http://www.mascom.cz/tv/safety/safety.htm). V každém případě tě budou čekat potíže s obrazovkou. jsou to všechno starší modely a elektronka (obrazovka) už bude mít své roky za sebou
Salva Pecka (42)|25.6.2012 21:53
A že jich jsou plné sklepy a půdy, lidé se neradi loučí s touto osvědčenou technikou, co kdyby :-)
nunacek0 (947)|25.6.2012 22:24
[QUOTE=Salva Pecka;414611]OK... a CRT Panasonic nebo Samsung :-) Tak jdu šmejdit taky po jiných diskuzích, ať je to složitější :-)[/QUOTE]

CRT buď Panasonic neb jsem před plazmou našim věnoval cca 4 roky starou CRT Panasonic poslední model s Aciuty obrazovkou a pokaždé jak k nim přijdu tak si říkám, že to hraje sakra dobře. Nebzučí, pohyb krásně plynulý, černá jako z praku, žádné problémy s jednodností obrazovky, barvy syté a od prvního nastavení nebylo třeba nic přidávat nebo ubírat a tím, že je to 100Hz nepozoruji já ani rodiče blikání a s dalším LCd co jim hraje v kuchyni LCD LG( 2roky stará za 18tis) se LCD nechytá totálně v ničem. Vlastně v jednom přece. Má matný panel. Tím končí. Tady bych rád prezentoval kvalitu černé. Je to jako tma a světlo. Doslova. A další CRT , které bych uvažoval by byl Philips opěz nějaký povedený poslední model. Dají se sehnat za pár kaček. Jediné mínus je velikost úhlopříčky a že zabere více místa. Spotřeba je tak akorát. No jako CRT..

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Ivo Mašek;414612].
Tak to připadají v úvahu buď Philips a nebo Finlux (http://www.mascom.cz/tv/safety/safety.htm). V každém případě tě budou čekat potíže s obrazovkou. jsou to všechno starší modely a elektronka (obrazovka) už bude mít své roky za sebou[/QUOTE]

O jakých to mluvíš elektronkách. Tak starou Tv bych nekupoval, abych se dostal až k elektronkám Mašku. S obrazovkami by asi už problém nastal. Ale za ty prachy to ani nebudu opravovat a najdu si jinou. Lidi se CRT rádi zbavují ve smyslu jak si polepší s plackami a pak do toho pusti analogové SD a hledají WC , aby se mohli vyblít.
Ivo Mašek (10205)|26.6.2012 07:05
A nunáčku? Ta obrazovka CRT je tedy co, když ne elektronka? Hm?
nunacek0 (947)|26.6.2012 08:27
[QUOTE=Ivo Mašek;414633]A nunáčku? Ta obrazovka CRT je tedy co, když ne elektronka? Hm?[/QUOTE]

Omlouvám se Mašku máš pravdu, já se vrátil 20let zpátky a vzpomněl jsem si jak dlouho se rozjížděly ty staré CRT ka a u těch nových jsem už zapomněl , že je pohání stejný motor..Beru zpět.
Ivo Mašek (10205)|26.6.2012 08:29
Nic se nestalo. Jsme jenom lidi :-)
winring (23)|26.6.2012 17:07
Tak dočítám topic Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50 a začínám se trochu děsit té ST50ky po nunacek0 zážitcích.
Akulla (71)|26.6.2012 18:24
vubec toho panasonica neber, nejlepsi bude Samsung E6500, ja ho take budu kupovat, 26 tisic je krasna cena :) je to plnohodnotna nahrada ST50 a clovek se nemusi obavat, ze tam neco zacne blbnout, velice tim nunackovi dekuji, ze se podelil o svoje problemy i s ostatnimi a pripadne odradil potencialni zajemce
tdlmarek (1566)|26.6.2012 19:00
Jenom pokud zrovna nenatrefíte na bzučící kus, jako :(
Akulla (71)|26.6.2012 19:29
bzuci dost? tady se psalo, ze nove rady uz timto neduhem netrpi, jako jde to bzuceni slyset, i kdyz je televize zapnuta na normalni hlasitost?
nunacek0 (947)|26.6.2012 19:32
[QUOTE=Akulla;414756]vubec toho panasonica neber, nejlepsi bude Samsung E6500, ja ho take budu kupovat, 26 tisic je krasna cena :) je to plnohodnotna nahrada ST50 a clovek se nemusi obavat, ze tam neco zacne blbnout, velice tim nunackovi dekuji, ze se podelil o svoje problemy i s ostatnimi a pripadne odradil potencialni zajemce[/QUOTE]

Já nikoho neodrazuji přece. ale jen jsem upozornil na problémy, které mne postihly a to může postihnout kohokoliv i s jinou značkou. a pokud si myslí, že ostatní výrobci vyrábějí bezchybné |Tv tak je na velkém omylu. Ale to je pro každého. Raději již nebudu nic doporučovat, abych pak nesklidil kritiku. kupujte vždy podle svého uvážení. Každá značka má nějaké problémy a kdybych narazil na dobrý kus při první koupi tak můj příběh by nikoho nenahlodal ke koupi jiné značky, která samozřejmě může mít své problémy a záleží jen na štěstí kupujícího...
Akulla (71)|26.6.2012 19:43
ja jsem to nemyslel nijak spatne, asi jsem se spatne vyjadril, omlouvam se, naopak jsem rad, ze tu lidi diskutuji o pripadnych problemech, ktere mohou nastat
peppies_shw (86)|26.6.2012 19:45
Přesně jak píše nunacek0 - navíc jsme hodně malinkatá komunita a spokojených majitelů Panasonicu je určitě víc než se zdá.

Akulla,hodně štestí :-) každá TV má své a těch majitelů Samsungů tady zase tolik není ;-) určitě budeš mít štestí na novou a bezchybnou TV, která již není včelka a nekamarádí se s duchy.
nunacek0 (947)|26.6.2012 20:03
Přečtěte si nyní zkušenost s koupí Sama6500 o vlákno výše jak mu krásně bzučí a tím nechci nic kritizovat, ale jen navážu na můj příspěvek, že je to dnes o štěstí a jednoznačně odsoudit nějakou značku či model podle zkušeností nějakého ňuňáčka není směrodatné amůže se to stát komukoliv z Vás. Buďte rádi, že jsem to byl já a ostatním spokojeným přeji jen to nejlepší a dlouhou provozní spolehlivost. Nejlépe do doby než se rozhodnou k další výměně...A to opravdu upřímně, protože vím jaké jsou s tím nepříjemné starosti, když se pořád Tv mění nebo je v servise a místo spokojeného užívání čekáte jak to celé dopadne a zda reklamace či výměna dopadne ve Váš prospěch. Nikomu bych to nepřál, i když to vypadá jako zábava. Ale není to tak..
winring (23)|10.7.2012 10:45
Tak už jsem vybral a přichází otázka. V Datartu či Alze si jí můžu vyzvednout již dnes. Na Mallu až ve čtvrtek. Nebo mám jít ještě jinam? Praha.
jta (79)|10.7.2012 11:05
Zrovna včera jsem si ji taky v Datartu koupil a převezl domů v Peugeot 406 kombi. Sice byla trošičku našikmo, ale v pohodě. Dnes jsem ji napojil na net a během chvíle mi to samo aktulizovalo firmware. Rozdíl jsem nepoznal, tak to snad nebude k horšímu. Jinak zatím mám DVB-T a když jsou velký plochy stejně barevný, tak to jakoby splývá, ale určitě to je tím signálem. Připojení přes HDMI k notebooku filmy v mkv jsou super. Večer budu testovat buď Harryho Pottera nebo Avatara. Jinak co se týká nějakýho bzučení, tak nepozoruju vůbec nic. Jenom, když zvuk úplně vypnu a dám ucho k zadní části, tak jsou malinko slyšet větráčky, jinak vůbec. A zelenou taky nepozoruju.