Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou LED TV

Scirius (10)|29.4.2012 12:40
Zdravim, muzete mi prosim nekdo doporucit nejakou kvalitni LED TV? Velikostne kolem 40" a s cenou kolem 14000Kc? Do tedka jsem mel Samsung UE40D5000, se kterym sem byl docela spokojeny, ale behem pul roku odesel display a z reklemace mi vratili penize, tak shanim neco noveho.
TV je pro sledovani jak beznych kanalu, tak take kanalu v 1080i. Dale pro sledovani blu-ray ripu a pozdeji blu-ray disku. Nestojim o 3D, takze bez toho se klidne obejdu.

Zatim me zaujaly tyto produkty:

Philips 40PFL6606H, Samsung UE40EH5450, a pak sice mimo cenovy rozsah, ale take o ni uvazuji - Panasonic Viera TX-L42E5E

Ktery z techto TV mi muzete doporucit? Nebo vite o necem jinem?

Diky za jakekoliv vase tipy.
KamilZ (10277)|29.4.2012 13:38
Jestli jsi byl spokojený s D5000, tak prakticky jakoukoli, nemůžeš šlápnout vedle. Do Tvého výběru bych dal navíc LG 42LS5600, 42LV5500, Sharp LC40LE632E. LG mají matný display, u SHARPu je kvalitní panel a u Philipse vychvalují obraz, hlavně rychlé scény - sport apod. Musíš proletět rezence, které + a - budou pro Tebe ty hlavní.
geronimoh (2327)|29.4.2012 17:17
[QUOTE=Scirius;408030]Zdravim, muzete mi prosim nekdo doporucit nejakou kvalitni LED TV?[/QUOTE]

těžko, žádná LED TV se dosud neprodává ....
zatty (1215)|29.4.2012 17:43
osbně bych šel po LV5500 ta telka je velmi zdařilá a za rozumný peníz

P.S. for gero...ale prodává samsung galaxyS II je ledka(amoled) a k tomu si zapni iVysílání a máš led TV :-)
jarod72pm (841)|29.4.2012 17:57
[QUOTE=geronimoh;408062]těžko, žádná LED TV se dosud neprodává ....[/QUOTE]
LED ano , ale OLED ne :D
Berme to sportovně obecně.
Scirius (10)|29.4.2012 19:01
Diky za vase tipy...

Zuzil jsem vyber na 2 TV. Na Panasonic Viera TX-L42E5E a LG 42LV5500.

Zitra se po nich pojedu podivat do nejakeho elektra, abych videl obraz televizi nazivo.
geronimoh (2327)|29.4.2012 19:29
[QUOTE=jarod72pm;408067]LED ano , ale OLED ne
Berme to sportovně obecně.[/QUOTE]

Můžeme to brát obecně, v legraci, jakkoliv, ale LED TV na trhu dosud není. Polovina národa, možná víc si myslí, že je a velké množství si dokonce myslí, že ji má doma ... 9-)
jarod72pm (841)|29.4.2012 20:37
Tak Já si to taky myslím že mám doma LED plus LCD TVnavíc to mám na krabici napsané jo to že to je podsvícení a ne panel samotný je mi v podstatě jedno protože když si to dovolí výrobce hodit na krabici nemám důvod to nepoužívat,jasně myslím to v legraci ale že to napíše jeden člověk ještě neznamená že jiní si myslí hlouposti,navíc se s tím setkávám denně kdy jeden myslí druhý ví a třetí má představu.
KamilZ (10277)|29.4.2012 20:42
Scirius: tak pak napiš, jsem zvědavý na přímé porovnání (pokud Ti dají do ruky dálku(y), abys nastavil parametry, jinak to nemá cenu).
Scirius (10)|29.4.2012 20:59
Kdyz uz se tu resi tenhle offtopic, tak se k tomu taky vyjadrim. Ja jsem z displayu a obecne z elektroniky maturoval, takze neco o crt, lcd a plazmove technologii vim. To co nechapu, je proc resis tohle slovickareni. Nespravne LED TV vyuziva snad kazdy druhy vyrobce i prodejce a stejne vsichni vi o cem se mluvi. Ale presto se tedy omlouvam, ze jsem se nepresne vyjadril...

KamilZ: OK. Zkusim si to vyzadat a pak dam urcite vedet.
geronimoh (2327)|29.4.2012 21:06
[QUOTE=Scirius;408091]Kdyz uz se tu resi tenhle offtopic, tak se k tomu taky vyjadrim. Ja jsem z displayu a obecne z elektroniky maturoval, takze neco o crt, lcd a plazmove technologii vim. To co nechapu, je proc resis tohle slovickareni. Nespravne LED TV vyuziva snad kazdy druhy vyrobce i prodejce a stejne vsichni vi o cem se mluvi.[/QUOTE]

Tak to by jsi se asi divil, kolik lidí ví, o čem se mluví a kolik ne. Denně mi někdo ze známých řekne něco ve stylu, že si bude kupovat nový televizor a že ani LCD ani plazmu, ale ten třetí - LED. A nemají ani potuchy, že je to LCD. Pokud ty to víš, tak nevím, proč se účastníš klamavé reklamní masáže, která se masově ujala, zmátla a podvedla masy méně znalých lidí ...
geronimoh (2327)|29.4.2012 21:08
[QUOTE=jarod72pm;408083]Tak Já si to taky myslím že mám doma LED plus LCD TVnavíc to mám na krabici napsané jo to že to je podsvícení a ne panel samotný je mi v podstatě jedno ...[/QUOTE]

Co dodat, jsi pro mnoho výrobců ideální zákazník .... :)
erik555 (776)|29.4.2012 21:29
Neznali su taki, co si kupia 32" a tu maju iba LED :D Asi neriesia, co je to za technologia a o co tam ide :D
jarino1978 (8045)|29.4.2012 21:32
ja by som išiel znova do D5000.
GOTT (38)|1.5.2012 01:47
Scirius..dopororucuji TOSHIBA REGZA 42HL833G http://www.zbozi.cz/?q=TOSHIBA%20REGZA%2042HL833G&typ=nabidky&seradit=nejlevnejsi
Pro Toshibu hovori bezkonkurecni pozorovaci uhly z boku (barvy stejny jako zepredu,doporucuji si to sam vyzkouset),nejlepe zmaknuty podsviceni panelu,cena a velikost az 107 cm a vyborny obraz bude mit taky
jarod72pm (841)|1.5.2012 10:52
Kdo se ti bude dívat na TV z boku? navíc letošní modely LG z boku mají uplně ten samý obraz jak pohled jak zepředu.
Sharp v podání obrazu je lepší, ale je to i záležitost ceny TV a tedy kvality panelu a elektroniky pro zobrazení.
KamilZ (10277)|1.5.2012 11:52
[QUOTE=jarod72pm;408227]Kdo se ti bude dívat na TV z boku?[/QUOTE]
Třeba máti při vaření v kuchyni, schválně proto dostala IPS panel. Samozřejmě se nedívá ze 180st :-), ale už z úhlu, kdy normální TV silně mění barvy. Ale to samozřejmě nic nemění na tom, že všechny tyhle s IPS panely (ať už Toshiba, LG, ...) mají ty úhly +- stejné.
erik555 (776)|1.5.2012 12:09
Ale trosku nepochopim pri takychto diskusiach o uhloch pri sledovani, ze co je uz za nutnost mat farebnu kvalitu pri vacsich uhloch, ked samotne sledovanie z uhla je skreslujuce a tym padom na ho.no! A este pritom sledovanie pri vareni, alebo zehleni (ako niekto iny v nejakej teme spominal). No co je to uz za sledovanie?...ved pri takomto "sledovani" TV (skor nesledovani :) ) by ani ta nizsia farebna sytost nemala vadit, verim tomu. Skor je to o pocuvani TV a nie pozerani!
KamilZ (10277)|1.5.2012 12:24
Částečně máš možná pravdu, ale proč tam prostě nemít rozumné barvy, když je to možné, nic tomu nebrání a nic tím neztrácím? Jaký je důvod, proč bych se měl dívat na zkreslený hnus? Nepotřebuji tam 3D, inet a podobné kraviny, ale nevidím důvod, proč se vzdávat nezkresleného obrazu, když je to TV. A navíc mám matné IPS v oblibě :-).
jarod72pm (841)|1.5.2012 12:50
Ano mě šlo o velmi velké uhly ,u nás máme taky okno do kuchyně a moja sleduje TV do obýváku pod uhlem 50st a v pohodě .
Scirius (10)|1.5.2012 16:13
Byl jsem se vcera podivat v Electroworldu, a narazil jsem tam na Panasonic Viera TX-L37E5E, ale bohuzel LG42LV5500 jsem tam nikde nenasel. Nicmene u Panasonicu byl i ovladac, takze jsem si mohl pohrat s nastavenim. Musim rict, ze se mi ta televize opravdu zacina libit. Ma skvele pozorovaci uhly, naprosto ostry obraz a skvele barvy. Bohuzel byla TV stranou od ostatnich, takze porovnavani s ostatnimi produkty nebylo zrovna idealni. Jeste si ale minimalne tyden pockam, nez mi prijdou penize z reklamace, takze porad mam cas na konecne rozhodnuti.
Koncem tydne se jeste stavim v jinych obchodech...
erik555 (776)|1.5.2012 16:49
Ked ides kupovat tohtorocny model, tak by si uz mal pozerat aj na DVB s Hbbtv funkciou. Dokonca uz ponietktori riesia aj DVB-T2 v TV. Funkcia HbbTV je uz aj v niektorych vlanajsich modeloch (napr. od Philips), takze po vyhlaseni Ceskej televizie je dobre aj nad touto funkciou v TV uvazovat, ked ma majitel pristup k netu. Co sa tyka obrazu, uz to je viac-menej rovnake u vsetkych znaciek s konkretnou triedou. Mozno este mala poznamka: ak mienis pouzivat aj web browser v TV, tak je skoda, ze aj ostatny vyrobcovia neumoznuju pouzivanie klavesnice s mysou, tak ako Philips. Aj teraz pisem cez NetTV na sete Logitech MK320. Ja schvalujem v TV aj pristup k netu (poniektori ze je to zbytocnost), na rychle prezeranie HD videi napr. z VIMEO, na taketo fora atd. ked mam zapnue TV a nemusim zapinat notas, aby som iba rychlo pozrel co je nove na forach.
Scirius (10)|8.5.2012 11:00
Nedavno jsem narazil na tuto novinku od Philips - Philips 42PFL4007H. Bohuzel jsem zatim skoro nikde nenasel zadnou odezvu. Mate nekdo nejaky zkusenosti? Co si myslite o parametrech tohoto Philipsu, ve srovnani s Panasonic Viera TX-L42E5E?
GOTT (38)|9.5.2012 21:19
jenom ne philips a panasonic ledky :(
player (70)|10.5.2012 11:08
Gott: proč ne philips a panasonic máš nějaké negativní skušenosti .
player (70)|10.5.2012 16:22
Prosím mohl by někdo ohodnotit ty dvě tv které uvedl Scirius ve svém posledním příspěvku mockrát děkuji.
Ivo Mašek (10205)|10.5.2012 19:17
Můj skromný názor je takový: Panasonic je machr přes plasmy (začal je vyrábět jako první a má v tom letité zkušenosti). Obrazovky plasma jsou svým způsobem jeho. Na LCD (to si vynutil zájem zákazníků o LCD zobrazovadla) už takovým machrem není, nemá ty letité zkušenosti.
Philips zobrazovadla LCD umí. Je znám tzv. křišťálovým obrazem. Philips nebude špatnou koupí.
Ovšem - co člověk, to názor.
Scirius (10)|13.5.2012 19:56
Tak asi nakonec pujdu do toho Philips 42PFL4007H. Co jsem zjistoval, tak umi co potrebuju a nasel jsem tuto recenzi, kde TV hodnoti docela dobre.

Pokud uz nikdo nic nema na srdci, tak diky vsem za vase rady a prispevky...
KamilZ (10277)|14.5.2012 07:02
Snad jen to, že je jak zrcadlo, ale to je většina TV.
GOTT (38)|14.5.2012 18:10
Scirius..radil sem ti Toshiba tv celkove..na tech strankach je vsude jen chvali :).....philips sice spatne nedopadnul..je dobra ale Toshiby jsou jeste o dost lepsi......jinak philips ma problemy s kvalitou, ale jak chces,tvoje volba,tvoje penize :)
Scirius (10)|14.5.2012 19:38
TV kterou jsi mi doporucil neni nikde dostupna... nejspis proto jsem o ni ani neuvazoval..... Jinak nerikam ze Toshiba je spatna znacka - mam od Toshiby NB a jsem s nim spokojeny, ale skoro v zadne prodejne jsem se s touto znackou u TV nesetkal. Nevidel jsem obraz nazivo a necetl ani zadne poradne odezvy....

Problemy s kvalitou? Jake?

Zatim co jsem videl, tak obraz u Philipsu se mi libil, prisel mi kvalitni a to i celkove zpracovani TV.
GOTT (38)|14.5.2012 20:40
http://pl.consumer.toshiba.eu/pl/products/tv?load=js#bGVkPW9u tady si vyber tv podle svych predstav a na seznamu urcite najdes plno obchodu kde to koupis...jinak v kamennem obchode taky neni problem..minule sem rek ze chcu tuhle a tuhle a objednal mi Toshibu kterou sem chtel
Na toshibu se muzes spolehnout ze bude mit skvely obraz at si koupis jakoukoliv..coz potrvrzuje rada ruznych testu ruznych typu rad tehle znacky...zni to sice moc pekne a neskutecne :) ale tak ja sem se nesetkal jeste byt jen z prumernou znamkou a ja sem o tom presvedcen :) .proste jen vyhledej tu,aby splnovala tve pozadavky
Toshiba je i celkove kvalitnejsi nez philips,coz potvrzuje i moje zkusenosti,kdy sem koupil vlajkovou philips tv pred par lety za 80litru :) a podsviceni bylo za chvili odepsane,jedna pulka nesvitila..toshibu mam uz par let a jede bez problemu a obraz ma vyborny

co treba tuhle :),bez 3D http://www.zbozi.cz/?q=40RL933&typ=nabidky&seradit=nejlevnejsi...anebo z 3D a stoji prakticky to samy :) a bude mit pritom lepsi obrazovy obvody http://www.zbozi.cz/?q=40TL933&typ=nabidky&seradit=nejlevnejsi

Potom tam jsou tv za 20litru bez 3D nebo s pasivnim 3D nebo jeste drazsi ale ty chces do 15 tisic...tak dal sem ti typy tak muzes aspon jeste si to rozmyslet,pospekulovat co a jak.....ono me mrzi,ze toshiba nedava penize na reklamu,jejich vyrobky nejsou proste videt a pritom se nemaj za co stydet.....treba takovy samsung ten dava hafo penez do propagace a lidem pak takova znacka ihned napadne jako kandidat ke koupeni :)
kublik (19)|9.11.2012 23:25
[QUOTE=Scirius;409679]Tak asi nakonec pujdu do toho Philips 42PFL4007H. Co jsem zjistoval, tak umi co potrebuju a nasel jsem tuto recenzi, kde TV hodnoti docela dobre.

Pokud uz nikdo nic nema na srdci, tak diky vsem za vase rady a prispevky...[/QUOTE]

Ahoj, prosim ta, tak ako kupil si si ten philips? Pretoze ja som bol teraz v datarte, tiez sa rozhodujem a ked som sa pytal toho predajcu tak mi tiez doporucil tento model oproti Panasonicu TX-L42E5E, akurat tam mali mensiu verziu, cize 37"....
Ale stale sa neviem rozhodnut :( Tak daj vediet ci je to spokojnost :D
ksyp (11)|10.11.2012 18:23
Sakra lidi. Už jste někde, někdo, někdy v obchodě viděl velkou LED TV. Já vidím v obchodech jen ušmudlanej LCD-LED šunt. A výrobce prohlásil, že letos LED-OLED TV v obchodech nebudou. Tak nevím co tu řešíte?
alanko (10)|10.11.2012 19:01
No neviem či je to lepšia volba http://www.alza.cz/42-philips-42pfl4007h-d321182.htm
A čo tak Panasonic TX-L42ET5E ?
Pavell007 (790)|10.11.2012 20:06
ksyp-nevím, co tu naopak řešíš ty, oni řeší nákup LCD televize s LED podsvícením, které říkají zkráceně LED TV.
geronimoh (2327)|10.11.2012 21:47
"ksyp" má pravdu. Žádné LED TV v obchodech nejsou, tudíž je název vlákna zcela zavádějící a nehodný odborného fóra ....
Pavell007 (790)|11.11.2012 11:51
...to bude určitě spiknutí od Samsungu. :) :)
geronimoh (2327)|11.11.2012 12:02
[QUOTE=Pavell007;431428]...to bude určitě spiknutí od Samsungu. :) :)[/QUOTE]

To je ovšem jen tvůj problém, že ve snaze nevyčnívat z davu nenazýváš věci pravými jmény. V tomto případě totiž většina davu neví, že to nejsou LED TV.
Pavell007 (790)|11.11.2012 12:13
Mně to je úplně u zadele a používám to spokojeně kupodivu i přesto, že stejně jako ty vím, že to je špatně. Neviděl bych to jako můj problém a rozhodně bych do toho netahal nějakou amatérskou psychologii.
nunacek0 (947)|11.11.2012 12:28
Výborná zábava. Také trochu přispěju s Ledkou nebo jak se to vlastně jmenuje. Otec dívajíce se v kuchyni již 4léta na LCD( klasické bez LED podsvícení) o velikosti 66cm se mi nedávno svěřil, že by snesl kapku větší jelikož nevidí při hokeji puk jak je malý. S tím jsem souhlasil, protože ho nevidím ani já na mém Samsungu, který je jednou tak velký. Ale požadavky zněly jasně :

- sledování 90% SD obsah, sport, ČT24
- musí zůstat rozměr Tv stejný, ale větší úhlopříčka
- matný panel , jelikož je kuchyń slunná a žaluzie nemá moc rád zataženy
- slušný pozorovací úhel, protože se dívá často i z boku a nemíní neustále Tv natáčet
- a v neposlední řadě by měla v rámci technologie aspoń uspokojivě zobrazit pohyb, jelikož je velký sledovatel sportu všeho druhu

A teď jak jsem na to šel. Protože rozměr Tv je 76cm na šířku při úhlopříčce 66cm, kde velkou část tvoří rám a reproduktory, které jsou umístěny po stranách vyšlo na novou tv rozměr 82cm +-. Jelikož jsem na trhu nenašel moc kandidátu , kteří by splňovali tyto požadavky ( za mně osobně takový není a v prodejně jsem se o tom přesvědčil) volby padla 4 Tv od 4různých výrobců ať nejsem zaujatý. Cenu jsem si stanovil , jelikož to bude dárek na vánoce cca11-12tis. u nákladnějších modelů mi přišlo , že na tuto kategorii Tv je i můj rozpočet přemrštěný, ale budiž. Kandidáti byli tito :

http://www.mall.cz/led-televize-uhlopricka-80-93-cm/lg-32lm620s
http://www.mall.cz/led-televize-uhlopricka-80-93-cm/panasonic-viera-tx-l32e5e
http://www.mall.cz/led-televize-uhlopricka-80-93-cm/philips-32pfl5007k-12
http://www.mall.cz/led-televize-uhlopricka-80-93-cm/samsung-ue32es6100

Vím, že se najdou i další, ale zrovna tyto se mi sešly zároveň v prodejně tak jsem si mohl udělat na oko obrázek s ovladačem v ruce jak na tom jsou po obrazové stránce. Prodavače jsem požádal o zařazení SD kanálu , který jsem zvolil klasickou NOVU a ČT4sport. na rovinu musím říci že všechny Tv hrály velice podobně a to dost špatně což jsem předpokládal. to staré LCD od otce se mi zdálo v tomto obrazově snad i lepší. ( kde je ten pokrok se ptám..)Ale i přesto jsem nakonec musel nějakého vítěze zvolit. Stal se jim výše zmíněný Panasonic pro nejpřirozenější obraz, když to tak mohu nazvat, absolutně nejlepší pozorovací úhly a nejmatnější panel. Ještě mu sekundoval Philips velice dobrým pohybem, ale to se dá u těchto Tv poladit funkcemi k tomu určenými a nechal bych to na otci, čemu dá přednost. Cloudink jsem až tak neřešil při této velikosti a otec není ani zdaleka( naštěstí) v tomto vybíravý. I , když jsem si s Panasonicem užil své tak uvidíme jak se u LCD ukáže. Včera jsem objednal a v úterý by měl dorazit. Tak uvidíme co z něho vymáčknu. pokud aspoň z čáasti projde sítem tak ho zpět zabalím a bude čekat na svůj vánoční den. Snad jsem moc nenudil při neděli. Třeba to někoho nakopne, ale tady u této kategorie to neočekávám. Pěknou neděli přeji všem.
geronimoh (2327)|11.11.2012 13:11
[QUOTE=nunacek0;431433] ( kde je ten pokrok se ptám..)[/QUOTE]

Jak už tu kdysi dávno padlo, LCD panel narazil na hranice svých možností a už z něj asi nelze víc vymáčknout. Videoobvody jsou stále výkonější, ovšem nedočkáš se jich v levných modelech. Budoucnost je v nových technologiích (LED TV, možná LASER TV), ale proč je vyrábět, když davy zatím kupují LCD TV převlečené za LED TV. Až je přestanou kupovat, tak to výrobce donutí k inovaci.
nunacek0 (947)|11.11.2012 16:57
Limity jsou už nějakou dobu dosaženy (plazma, LCD). To snad vyplynulo z článku a jak říkáš davy určují spotřební a tržní směr tak proč toho chvíli nevyužít. Ale samozřejmě je třeba se dívat i do budoucna, že? OLED(snad) atd viz Tvůj příspěvek
Pavell007 (790)|11.11.2012 19:43
no vono se musí samozřejmě současné výrobní linky zaplatit a vydělat na sebe, což výrobci mají dost přesně spočítaný a marketing tomu přizpůsobují a současně se samozřejmě jede vývoj něčeho dalšího-otázkou je, jestli oled pro masy bude takový lákadlo-přeci jen přechod z crt byl jasnej-bedna za placku je viditelný argument, výměna placky za jinou placku pro průměrnýho diváka, kterýho ta kvalita obrazu až tak moc nezajímá, asi nebude takový lákadlo-jsem zvědavej, co tam dají za tu přidanou hodnotu navíc... Takže ono není nelogický, že ty obměny nejsou tak rychle, chce to asi vystihnout okamžik, kdy už bude mezi lidma dostatečný množství starých placek, aby byla vůbec chuť to obměňovat....
KamilZ (10277)|11.11.2012 20:01
To je podle mě neustálý proces. CRT tady byly jak dlouho, než přišla změna na LCD a nebyl to problém, TV se stále prodávaly. Teď budou měnit TV lidé, kteří si koupili HD Ready a bez MPEG-4.
bastlir (3245)|11.11.2012 22:24
Myslím, že toto vše je a bude nekonečná debata, prože kdo z nás si přizná, že za třicet či čtyřicet litrů si koupil něco, co nesplňuje jeho očekávání? A koneckonců kdo si koupí domů více značek stéjné velikosti a technologie, aby je mohl doma v klídku porovnat? V obchodě to je objektivně neporovnatelné, protože tam není prostor na nastavování. I když já jsem se svojí plackou spokojený, přesto bych už rozhodně nevyhazoval paníze za 3D a raději si kopil stejný typ, ale s lepším panelem, i když nevím, jestli bych to "lepší" vůbec rozeznal. Stejně ať si koupím, co si koupím, příští rok vyleze něco nového. Takže teď to považuji vlastně za jedno, spíš si počkám na tady již zmíněnou laser technologii, přesto i nadále to zůstane předmětem subjektivního názoru každého z nás, na který si samozřejmě nedáme sáhnout.:-D
kublik (19)|11.11.2012 23:41
Ahoj, prosim ta napis ako si spokolny s tym panasonicom, ja si ho chcem tiez kupit akurat 42". Tak budem rad za kazdy nazor, ci sa mi to oplati kupit.... Diki
nunacek0 (947)|11.11.2012 23:51
Jasně. Budu referovat a srovnám s plazmou ať porovnám i různé technologie.zdroj bude stejný viz podpis a zbytek z htpc.
nunacek0 (947)|13.11.2012 20:10
Tak dnes dorazil Panasonic 32E5 pro otce a tak mě zajímalo jak si poradí s SD signálem, který bude v 90% sledován. Po zapojení a propojení s tunerem od společnosti PODA, který otec používá jelikož v domě mají optickou síť jsem se jal nastavení a hodnocení obrazové části. Samozřejmě , že pro otce zpočátku vítězil dynamický režim pro přemrštěné barvy , kontrast a vysoký jas, který v obchodech čeká jako lákadlo a společně s bluray obsahem většinou bije plazmy ve všech směrech ( no skoro). Po chvíli jsem ho ukecal na režim normal, který jsem ještě mírně upravil a docela se to dalo a kapku se to blížilo režimu kino, který nebyl zase tak moc špatně nastaven. K obrazu asi toliko, že mě velmi překvapil v tom pozitivním směru, že i průměrný SD obsah zobrazil s přijatelným šumem, pěknými barvami, slušnou černou a solidním pohybem. Zde byl oproti 4roky staré LG opravdu přínos k lepšímu. Dokonce i odrazy od panelu byly velmi malé, ale tady LG byla lepší. Má totiž totálně matný panel, který se dnes už snad asi ani nevidí. Já ho nenašel. Další věc , která je absolutně skvělá je pozorovací úhel. V malé kuchyni jsem nenašel místo, kde by se obraz nedal bez větších odchylek sledovat. Shrnuto : jsem spokojen a hlavně otec a to byl pro mne úkol číslo jedna.
tdlmarek (1566)|13.11.2012 21:05
Tehle příspěvěk mě upřímně potěšil. Je fajn slyšet pozitivní hodnocení i od zarytého plazmisty, který tu jinak kvalitu obrazu řešil do nejmenších detailů. Já to říkám pořád, že ty letošní "Ečka" od Panasonicu jsou slušné TV, takže díky za potvrzení mého dojmu.