Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG vs LG

Hrabo (53)|25.4.2012 09:10
zdravim vas pani ;-)
chcel by som poradit rozhodujem sa medzi tymito telvizormi:
UE46ES6300 Vs UE46D6540 Vs LG 47LW5500

ktory by ste mi poradili a preco?Aka kvalitna je ta nova rada od Samsungu?:-)
dakujem za postrehy..
jarod72pm (841)|25.4.2012 11:36
Protože jsem zastánce tábora LG je pro mě odpověď jasná ,už zpracování obrazu a ostrosti dále zobrazení přirozenějších barev a poruchovost TV(Samsung vede na plné čáře v reklamacích)
LG 47LW5500 má dnes vše co by majitel očekával ,hlavně pokud jde o 3D pasivní technologie tak je opravdu na vysoké urovni,internet umí taky .
Stále ale platí že každý máme svoje oči a své nároky na obraz takže rozhodující je to co uvidíš v elektru (i když za horších světelných podmínek) ale někde jsou ochotni i zhasnout a půjčit do ruky ovladač na doladění TV(málokde ale jsou takový)tam se lze vcelku dobře rozhodnout.
Mě Samsungy loni a letos trochu zklamaly ,ale to je asi jen můj pocit.(bývali lepší)
Když už tak bych raději k LG srovnával Sharp nebo Toshibu tam si myslím jsou obrazově dál i s kvalitou panelu.
Dalko (124)|25.4.2012 15:44
[QUOTE=jarod72pm;407466]Protože jsem zastánce tábora LG je pro mě odpověď jasná ,už zpracování obrazu a ostrosti dále zobrazení přirozenějších barev a poruchovost TV(Samsung vede na plné čáře v reklamacích)
LG 47LW5500 má dnes vše co by majitel očekával ,hlavně pokud jde o 3D pasivní technologie tak je opravdu na vysoké urovni,internet umí taky .
Stále ale platí že každý máme svoje oči a své nároky na obraz takže rozhodující je to co uvidíš v elektru (i když za horších světelných podmínek) ale někde jsou ochotni i zhasnout a půjčit do ruky ovladač na doladění TV(málokde ale jsou takový)tam se lze vcelku dobře rozhodnout.
Mě Samsungy loni a letos trochu zklamaly ,ale to je asi jen můj pocit.(bývali lepší)
Když už tak bych raději k LG srovnával Sharp nebo Toshibu tam si myslím jsou obrazově dál i s kvalitou panelu.[/QUOTE]

Zdar Jarode, vidim v tvem popisku, ze mas 47LM660 - jeden z mych kandidatu (LM670) na novou TV. Muzes nekam hodit par postrehu z uzivani (odlesky obrazovky, kvalita obrazu 2D i 3D, magic remote, DVB-S)? Dik.
jarod72pm (841)|25.4.2012 19:13
časem nahodím ,omlouvám se momentálně není toho času ,práce-rodina atd ,TV zatím funguje tak jak se rozbalila a zapla :-)

zvuk slabota receiver nutností , 2D a 3D velmi solidní prej vylepšení obrazu pro 2D na satelitu moc nepozoruji ,velký pozorovací uhel a nesvětlá ,obrazovka je spíš lesklá i bez světla se tam vidím ,lokální stmívání pomáhá černé i když IPS panel je takový vyšší průměr a co jsem nenašel je clouding dovolil bych si tvrdit že ho nevidím vůbec,barvy OK,net ještě nezapojen a nevím zda bude,satelit zatím mám externí krabičku ale časem otestuji,HDMI komplet 4x 1.4 verze a první má zpětnou vazbu zvuku, 3xUSB 2.0,magic remote je pěkná hračka,
DTS a DD funguje bez problémů 3D mkv. SBS velmi pěkné ,plus nastavení hloubky 3D efektu solidní,
spotřeba po nastavení caa 60W a to se mi líbí.Koupeno u Extreme digital po stornované objednávce z důvodu vyprodání(LW650S) mi dali na ni cenu 28k czk + doprava takže jsem neváhal :-),TV došla kurýrem za 218kč a bez problémů (v balení krom 4brýlí + jedny klipsy 3D - ovladač je english popis ale to mě nevadí)
výroba Polsko , určeno pro Maďarský trh? EU manuál včetně češtiny, redukce na komponent system,redukce na video plus L+P , a redukce na druhý scart(samice) a s nějakou koncovkou pro zapojení do TV(připomíná mi to jak esata)
jinak:
47LM660S - ZA.BEEWLJG
sales suffix: AEE
WO: 231D04GX
Hrabo (53)|25.4.2012 20:22
ktory ma matnu obrazovku LG ci SAMSUNG?
KamilZ (10277)|25.4.2012 20:34
Hrabo: LG má matné minimálně u LV 4500, LV5500, LV570S, LW4500, LW5500, LW650S.
marek_K (27)|25.4.2012 20:45
Vsetky ES samsung okrem 7 a 8 serie maju matnu(polomatnu) obrazovku. D maju aj 6 ky lesklu.
Dalko (124)|26.4.2012 08:11
[QUOTE=jarod72pm;407516]časem nahodím ,omlouvám se momentálně není toho času ,práce-rodina atd ,TV zatím funguje tak jak se rozbalila a zapla :-)

zvuk slabota receiver nutností , 2D a 3D velmi solidní prej vylepšení obrazu pro 2D na satelitu moc nepozoruji ,velký pozorovací uhel a nesvětlá ,obrazovka je polomatná ale pokud rozsvítíš lustr stejně ho tam vidíš ,lokální stmívání pomáhá černé i když IPS panel je takový průměr,barvy OK,net ještě nezapojen a nevím zda bude,satelit zatím mám externí krabičku ale časem otestuji,
DTS a DD funguje bez problémů 3D mkv. SBS velmi pěkné ,plus nastavení hloubky 3D efektu solidní,
spotřeba po nastavení caa 60W a to se mi líbí.Koupeno u Extreme digital po stornované objednávce z důvodu vyprodání(LW650S) mi dali na ni cenu 28k czk + doprava takže jsem neváhal :-)[/QUOTE]

Dikes, at TV slouzi. Btw,dobra cena.
KamilZ (10277)|26.4.2012 09:20
[QUOTE=jarod72pm;407516][COLOR=#000000]Koupeno u Extreme digital po stornované objednávce z důvodu vyprodání(LW650S)[/COLOR] [/QUOTE]
A co dodavatel, vše OK? Jsou to nějací madaři a ten jejich web nepůsobí moc důvěryhodně. Názory uživatelů na Heureka jsou také docela rozdílné, bál bych se to tam objednat... Ale ta cena byla super, gratuluji.
Hrabo (53)|26.4.2012 10:22
zdravim
dostal som ponuku na jeden z tychto dvoch modelov...
UE46ES6300(novy) Vs UE46D6540(cca 5 mesacny)
v rovnajkej cene,ktory by ste zvolili?viem,ze 6540 je uz 400Hz....ale zase 6300 je rok 2012...ci je to v podstate to iste ako 2011?
jarod72pm (841)|26.4.2012 13:04
[QUOTE=KamilZ;407582]A co dodavatel, vše OK? Jsou to nějací madaři a ten jejich web nepůsobí moc důvěryhodně. Názory uživatelů na Heureka jsou také docela rozdílné, bál bych se to tam objednat... Ale ta cena byla super, gratuluji.[/QUOTE]
U mě komunikace přes mail a telefon velmi solidní a rychlá (někdo v recenzi uváděl drahou telefoní infolinku no mě to moc nebralo a to mám vodafone kartu),taky jsem měl obavy z Maďarů ale možná jsem měl štěstí.