Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P42GT30E, stand-by spotreba

brainpool (3)|24.4.2012 15:39
dobry den, kupil som Panasonic TX-P42GT30E a beznym digitalnym watt-metrom meral jeho spotrebu. udivilo ma, ze v stand-by rezime ma dlhodobo dost vysoky odber a to 13,5W. vsade sa uvadza spotreba energie v stand-by na urovni od 0,4 do 1W. podotykam len ze nemam na pozadi spustenie ziadne nahravanie ani nic ine.

druha vec, video z mojho dig fotoaparatu canon ixus 220 HS vo formate *.mov mi prehrava bez zvuku. pri spusteni sa zobrazi nieco ako "not supported audio format". da sa to nejak "rozchodit" ?
dakujem,
THeBaNDiT (497)|24.4.2012 16:12
Mám ST30, tiež som si meral spotreby... :) StandBy spotrebu cca 13W má moja telka len nejakých cca 15 sekúnd, potom v nej čosi tikne a spotreba klesne pod 1W.

Ak to tebe tak nerobí, skús si v nastaveniach povypínať rôzne Viera-linky (napr. Zapnutie cez Link a Vypnutie cez Link, ak to nepotrebuješ).
brainpool (3)|24.4.2012 20:21
dakujem za tip. u mna to tiez po chvilke cvakne ale vtedy to klesne z 35W na tych 13,5. skusal som aj tvoju radu, viera link mam off ale stale som na 13,3W v stand-by...
THeBaNDiT (497)|24.4.2012 20:38
Este mi napadlo, ze som si este nastavoval aj hladanie updatov firmveru telky - nemas to nahodou nastavene, aby to hladalo hned po vypnuti telky? Ja som si to nastavil, aby to hladavalo pravidelne o 01:00 (ak dobre pamatam).
A dalsi tip - mas vypnute napajanie USB portov v stand-by? (inac urcene pre nabijanie, trebars 3D okuliarov) Ci nahodou nemas USB porty v stand-by zivene kvoli tomu.
brainpool (3)|25.4.2012 12:56
@thebandit : aktualizaciu mam nastavenu na off a usb v standby tiez na off. este by tu bola alternativa chybneho meraku ale skusal som dva rozne a vysledok rovnaky.
ma este niekto tip kde by mohol byt problem ?
bogy (13)|29.1.2013 20:08
Zdravim řešim ten samy problem po vypnuti všeho ukazuje 12.8w mam měřak z lidlu a nevim kolik mu mohu věřit.Jak jste pokročili už jste zjistili problem.diky za odpověd
THeBaNDiT (497)|29.1.2013 22:12
ja mam tiez merac z LIDLa, vid obrazok (akurat ze ja mam samozrejme verziu pre europske zastrcky, na obrazku je to tusim pre Velku Britaniu), meria VELMI spolahlivo, som maximalne spokojny...




Su dva mozne pripady:
1.) ak ti v telke po cca 15 sekundach od jej vypnutia dialkovym ovladacom cosi tikne, tak spotreba by mala klesnut na ten 1W cca
2.) ak ti v telke po cca 15 sekundach od jej vypnutia dialkovym ovladacom nic netikne, tak mas zrejme zapnutu niektoru z funkcii VieraLink, ktora brani telke, aby sa prepla do uplneho stand-by rezimu...

Takze otazka znie, ci ti telka po jej vypnuti vyda tiknutie (cca po 15 sekundach od vypnutia).
bogy (13)|30.1.2013 15:39
Diky za odpověd ano po asi 15 s t tikne a klesne to ze 30w na 12,8 a stale to drži,zkoušel jsem vypnout na tv hlavnim vypinačem a mormalně stale to ukazuje 12,8w i po delšim vypnuti je to fakt zajimave.Zajimalo by mě proč to děla.Myslel jsem že měřak z lidlu je špatny a zkoušel jsem dvd rekorder panasonic v pohotovostnim stavu a tam ukazuje 1,3w je to zajimave nemate někdo nějake zkušenosti čim to děla na te tv mam 50gt30e.Dřive jsem ji vypinal celou zasuvkovou lištou ale nevim jestli tomu nevadi ty narazi proudu při zapnuti co tomu řikaji odbornici nechat v pohotovostnim stavu nebo vypnout lištou.Diky za rady a zkušenosti
THeBaNDiT (497)|30.1.2013 18:27
pytas sa, ci tie narazove prudy nemohli sposobit, ze to teraz v stand-by rezime zerie 13W namiesto 1W? To ti asi nikto nepovie...

Alebo sa bojis, ze pri vypinani a zapinani celej zasuvkovej listy mozu narazove prudy nejako poskodit telku? V takom pripade je riesenie jednoduche - pred vypinanim zasuvkovej listy vypni telku hlavnym tlacidlom na telke (ST30 take tlacidlo vpredu ma, tak predpokladam, ze GT30 tiez).
bogy (13)|30.1.2013 19:51
ne to si nemyslim že by to mohly poškodit to vypinani jsem napsal pro zajimavost.mě spiš zajima proč to bere 13w i když je tv vypla hlavnim vypinačem na panelu.
KamilZ (10277)|30.1.2013 20:29
Zkus starý test - připoj k tomu paralelně lampičku (zapnutou) a měř to s ní. Tím budeš mít jistotu, že měřák s TV neblbne.

A máš opravdu pozvypínané vše, od CEC přes aktualizaci FW až po časovače?
bogy (13)|2.2.2013 21:05
Zdravim všechny tak problem vyřešem bylo to špatnym měřakem,kamoš mi pujčil druhy měřak a vše v pořadku stanby spotřeba pod 1w.diky všem za vyjadřeni a rady na foru