Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pasivne 3D v praxi

erik555 (776)|29.4.2012 17:13
Ale jarod72pm neveril :) podsvietenie je vzdy dynamicke, aj ked je dynamicke podsvietenie vypnute? aspon si to tak uviedol...ja som pisal, ze som mal vsetko vypnute: dynamicke podsvietenie, dynamicky kontrast a iba s manipulaciou normalneho kontrastu sa hybala spotreba, nicim inym, ci pri LCD LED, tak aj pri LCD CCFL.
jarod72pm (841)|29.4.2012 18:01
to erik555
OK jen jeden web uvádí info že se spotřeba reguluje HLAVNĚ kontrastem , no jinde v drtivé většině uvádí že to má na svědomí podsvícení. Asi vyhodím všechny měřáky doma protože si vymýšlí a jsou pokažené když na kontrast nereagují.
visper (270)|29.4.2012 21:00
Tak asi takto: Správné nastavení u LCD je takové, že se nastaví jas tak aby černá byla těsně na hranici prosvítání. Potom se nastaví kontrast tak, aby nedocházelo ještě k limitaci (přepalování) bílé. Uživatelský kontrast by se měl potom regulovat podsvícením. Jenomže to by běžný zákazník těžko chápal, proto výrobci tyto funkce různě kombinují a vzájemně spřahují. Navíc každý výrobce to dělá trochu jinak. Prostě kdyby bylo podsvícení vzhledem k rozsahu displeje malé tak by to limitovalo v bílé. Kdyby bylo naopak zbytečně velké tak by to bylo energeticky nehospodárné, krystaly LCD by se natáčely třeba jen do poloviny. V každém případě to co ovlivňuje spotřebu je podsvícení. ale věřím tomu, že u některé TV je spřaženo s kontrastem a možná u jiné i s jasem. U plazmy je to samozřejmě jinak.
erik555 (776)|29.4.2012 21:25
Tak potom pri Philipse (aj ten ccfl) je spotreba zavisla od kontrastu. Ako som uz pisal, isiel som podla recenzenta z flatpanels (kalibracia), ale kontrast som si zvysil na 70 (recenzent iba 56). Zdalo sa mi to trochu hmlovite (jas mam na 48, recenzent na 51), tak som to vyreguloval dynamickym kontrastom na maximum, co je spica v tomto pripade.
jozo-hd (83)|29.4.2012 21:38
[QUOTE=jarod72pm;408068]to erik555
Asi vyhodím všechny měřáky doma protože si vymýšlí a jsou pokažené když na kontrast nereagují.[/QUOTE]

Nic nevyhadzuj a radsej porovnaj co mas v podpise: LE5300 a ten novy zazrak 660s.

Vopred dakujem
jarod72pm (841)|29.4.2012 22:35
[QUOTE=jozo-hd;408103]Nic nevyhadzuj a radsej porovnaj co mas v podpise: LE5300 a ten novy zazrak 660s.

Vopred dakujem[/QUOTE]

Mno na LE5300 jsem schytal i kritiku ale jak už je zvykem kupované se jen chválí a málokdo si haní to co má doma.
LE5300 - velmi dobré živé podání barev i ostrost obrazu horší světelné rohy clouding na levé straně ,při černobílém pořadu staršího data panel na bocích modrá,do boku caa 45 stupňů obraz světlal ale nic hrozného,podání HD výborné SD podle signálu a někdy kostečky,celkově pro Satelit velmi dobrá TV s porovnáním se Samsung 40C650 a Philips 42pfl5405h má daleko lepší obraz a nejmenší rozmazání pro sport!

ten nový přírustek má navíc SMART a Satelit který zatím nemám v umyslu použít a internet v TV zvládne rychlost 6MB a tím i lepší podání na youtube atak podobně.Clouding nevidím světlé rohy nejsou prostě tma na celém panelu při momentálním použití podsvícení 55 a jasu 60 s 95 kontrastem ,trumotion de-judder 3 , barvy pro mě ideal 50-55 a to samé bylo i na LE 5300 , i tak se mi obrazově zdá že obraz je výborný a o třídu výš než LE 5300.Spotřeba u LE5300 byla 75W u této naměřeno 60-62W , 3D SBS .mkv 1080p jako fotka prostě nádhera,konveze 2D-3D obraz nejde ani tak ven jako spíš do hloubky (jakobych se díval z okna) ale i tak efekt je viditelný a hloubka obrazu oživí cokoliv v TV a je hrozně chytlavé a efektní.TV je celkově podařený kus a vypadá dobře i ten tenký rám.Díky lokálnímu stmívání dokáže hodně tmavý obraz a slušnou černou.
Anysek1 (28)|22.5.2012 19:52
Ahoj, mám 3D TV LG 42LW4500 asi půl roku a pořád si nemůžu "skvěle" prohlédnout 3D film (resp. efekt v něm). Pro přehrávání zatím používám externí disk Verbatim 500GB. 3D film (ripy 3D SBS) vidím tak nějak rozdvojeně, někdy dokonce nejdou rozeznat ani obličeje (prostě žádný 3D efekt). Už jsem shlédla asi 8 3D filmů, prozkoumala různá nastavení, apod. Ale efekt pořád "žádný". Nastavení 3D mám určitě správně! ;) 3D brýle klasicky LG Cinema 3D (http://www.lg.com/cz/tv-audio-video/tv-prislusenstvi/LG-AG-F215.jsp)
Taky už jsem provedla test s obrázky (od Pytkina). Ale vůbec z toho nejsem moudrá. Obrázek červeno-zelený je po nastavení ve 3D prostě žlutý a svislé-vodorovné (černo-bílé) pruhy jsou ve 3D prostě síť (na piškvorky). A z levého a pravého oka vidím naprosto to stejné. Nic ve stylu "Pytkinova testu"...
Může mi prosím někdo poradit? Děkuji
THeBaNDiT (497)|22.5.2012 20:34
tento dotaz od teba som uz kdesi cital... bud je v neporiadku polarizacna vrstva na TV, alebo su v neporiadku tvoje 3D okuliare... skusala si tie okuliare na inej telke s pasivnym 3D? (trebars niekde v obchode, kde pasivne 3D predvadzaju) Tak zistis, ci su OK, teda ci nie su fake (falosne) alebo co.
sanchez13 (1071)|22.5.2012 21:04
[QUOTE=Anysek1;410711]Nastavení 3D mám určitě správně![/QUOTE]
alebo naozaj robis chybu pri prepnuti TV do 3D (napr vyberies nespravny rezim)....

ako sa sprava tvoja TV ked zapnes pri obycajnom vysielani konverziu 2D->3D ? Vidis aspon v tomto rezime 3D efekt ? Nie je to sice nic moc, ale mala by si ho vidiet...

Edit: poslal som ti do schranky este linky na nejake urcite dobre 3D videa, tak si ich skus stiahnut a daj vediet ako ti ich TV prehra. K TV by si mala dostat aj standardne balene 2ks okuliarov, tak skus pouzit tie, nie ten party pack (5ks) mozno ze su naozaj chybne :-)
THeBaNDiT (497)|22.5.2012 21:23
hmm... ale ak si da zobrazit ten zeleno-cerveny obrazok a vidi ho bez okuliarov ako oraznovy (teda 3D rezim ma zapnuty, inac by ho videla ako zeleno-cerveny) a aj s 3D okuliarmi pre kazde oko ho vidi ako oranzovy, tak to vyzera, akoby tie okuliare jednoducho neboli polarizovane... ja by som ich na jej mieste zobral do nejakej predajne s 3D telkami a otestoval na predvadzacej 3D pasivnej telke, ktora je isto-iste funkcna...


alebo este mi napadlo, ak ma tych okuliarov viac, tak jedny si nasadit na oci a pozerat na druhe okuliare otocene zvislo... predpokladam, ze ak su funkcne, mali by sa sklicka na okuliaroch v ruke stmavit docierna (ak ma logika neklame)
Pytkin (7947)|22.5.2012 22:06
[QUOTE=Anysek1;410711]
Taky už jsem provedla test s obrázky (od Pytkina). Ale vůbec z toho nejsem moudrá. Obrázek červeno-zelený je po nastavení ve 3D prostě žlutý a svislé-vodorovné (černo-bílé) pruhy jsou ve 3D prostě síť (na piškvorky). A z levého a pravého oka vidím naprosto to stejné. Nic ve stylu "Pytkinova testu"...
Může mi prosím někdo poradit? Děkuji[/QUOTE]

no podla toho co popisujes , tak mas obrazovku este "viac pokazenu" ako ja .. ak vidis pri cerveno/zelenej zltu v oboch ociach ... a pri ciarach vidis v oboch ociah siet, tak mas tu polarizacnu matricu posunutu uplne presne na stred .. a preto vsetko vidis rozdvojene .. ja to vidim len (alebo hlavne) v hornej casti .. u teba je to zrejme po celej obrazovke ..
Anysek1 (28)|23.5.2012 18:06
TO THeBaNDiT: Brýle jsem na jiné pasivní 3D TV nezkoušela. Zatím nemám možnost je vyzkoušet někde v prodejně a popravdě se mi nezdá už jen představa, jak "ochotně" by se prodavači tvářili, když bych si tam nakráčela s vlastníma brýlema :D Ale nevadí, vyzkouším to.. Zeleno-červený obrázek - dam si brýle, zapnu 3D SBS a je prostě celá obrazovka žlutá (a to i když nemám 3D brýle). A když jsem tedy měla 1 brýle na očích, 2. jsem dala svisle před ně, tak ano, o nějaký odstín byl obraz tmavší...

TO sanchez13: Jaký nesprávný režim? Zapnu 3D film (který je rozdělen na 2 svislé poloviny), zmáčknu tlačítko 3D, vyberu 2. možnost-2 obrazy svisle vedle sebe-a dám OK. V obyčejném vysílání při zapnutém 2D->3D vidím "prd 3D" :) Nepoznám žádný rozdíl... Za videa děkuju, stáhla jsem to 1. (2. link mi vůbec nestahuje) a efektů ve videu je plno, jenomže je stále vidím rozdvojeně/rozmazaně.. A TV mám u Aukra :/ a standardní balení 2 ks 3D brýlí k ní nebylo, proto jsem musela dokoupit (opět z Aukra) párty balení 5 ks.

TO: Pytkin: Aha, tak to bych byla pak bezradná. A jak ty jsi prosím dopadl s reklamací/servisákem?
KamilZ (10277)|23.5.2012 18:13
Jestli máš obrazovku u s brýlemi žlutou, tak tam snad nemáš vůbec polarizační vrstvu, protože v pasivním 3D máš zobrazeny střídavě červené a zelené řádky, což dá dohromady žlutou (jak ostatně vidíš i bez 3D brýlí). Vem ty brýle do prodejny, jak Ti zde radí. TV byla nová a brýle taky?
visper (270)|23.5.2012 18:26
To bude těmi brýlemi z Aukra, asi to jsou sluneční brýle :-) Protože kdyby to byly polarizované a daly se kolmo před sebe tak nesmí být vidět absolutně nic, prostě černočerná tma.
Anysek1 (28)|23.5.2012 19:37
TO KamilZ: Já už vážně nevím, co si o tom mám myslet. Je tolik způsobů co ještě vyzkoušet a tak. Už bych se prostě chtěla dohrabat konce :) Ano, o víkendu je zajedu vyzkoušet, snad v Electrowordu budou mít nějakou pasivní 3D LG TV.. A když mám obojí z Aukra, tak těžko se dopátrat pravdy. Prodejce může uvést "NOVÉ", ovšem být to tak nemusí. Už jsem ale poučená...

TO visper: Kéž by to bylo jen těma brýlema! To by byl nejmenší problém..

Ale ještě mě zajímá - když KamilZ psal, jestli "tam ta polarizační vrstva vůbec je"?..
THeBaNDiT (497)|23.5.2012 19:48
podla mna mal na mysli (tiez) tie okuliare... a ak by na predajni nemali zapnutu v 3D mode prave nejaku LG telku, tak rovnako by na otestovanie tvojich okuliarov mala posluzit aj 3D pasivna telka inej znacky... je to vraj plne kompatibilne a zamenitelne.
sanchez13 (1071)|23.5.2012 20:35
[QUOTE=Anysek1;410808]TO sanchez13: Jaký nesprávný režim? Zapnu 3D film (který je rozdělen na 2 svislé poloviny), zmáčknu tlačítko 3D, vyberu 2. možnost-2 obrazy svisle vedle sebe-a dám OK. V obyčejném vysílání při zapnutém 2D->3D vidím "prd 3D" Nepoznám žádný rozdíl... Za videa děkuju, stáhla jsem to 1. (2. link mi vůbec nestahuje) a efektů ve videu je plno, jenomže je stále vidím rozdvojeně/rozmazaně.. A TV mám u Aukra :/ a standardní balení 2 ks 3D brýlí k ní nebylo, proto jsem musela dokoupit (opět z Aukra) párty balení 5 ks.[/QUOTE]
v tom pripade to naozaj vyzera tak, ze ti fakt predali nespravne okuliare...
urob ako ti tu radia a zober si okuliare do predajne a odskusaj ich tam. Podla mna tam urcite nejaka pasivna LG 3D TV vystavena bude. :-)
Pytkin (7947)|24.5.2012 00:41
[QUOTE=Anysek1;410808]
TO: Pytkin: Aha, tak to bych byla pak bezradná. A jak ty jsi prosím dopadl s reklamací/servisákem?[/QUOTE]
zatial nijak .. servisak bol na to pozriet .. a vyhovaral sa ze LG uznava len svoje testy .. atd .. ze musi dost z BR prehravacom (ja nemam) , a pustit dake oficialne LG testovacie videa .. no a od vtedy sa neozval ..

vidim to na dlho , kym sa to vyriesi .. a telka uz je stiahnuta pomali z predaja .. smutne ..
Pytkin (7947)|24.5.2012 00:43
[QUOTE=sanchez13;410820]v tom pripade to naozaj vyzera tak, ze ti fakt predali nespravne okuliare...
[/QUOTE]
mne to pride divne .. ze by dakto fejkoval LG Party sadu piatich 3D bryli .. no sak uvidime , s com pride , ked to otestuje v EW ..
Dagy2 (3153)|24.5.2012 01:02
[QUOTE=Anysek1;410816]TO KamilZ: Já už vážně nevím, co si o tom mám myslet. Je tolik způsobů co ještě vyzkoušet a tak. [/QUOTE]

Anysek, myslím že treba vyskúšať naozaj len jedno:
1/ zapnúť červeno zelený obrázok od pytkina
2/ stalčiť 3D / SBS presne ako to robíš doteraz
3/ nasadiť brýle
4/ ZAVRIEŤ JEDNO OKO, napr. ľavé -> aký je teraz obraz?
5/ ak je jedným okom červený a druhým okom zelený, je to ok
6/ ak je jedným okom žltý a druhým okom tiež žltý tak že pekne napálili...
THeBaNDiT (497)|24.5.2012 15:38
Dagy, ibaže my sa snažíme zistiť, či je chyba v telke alebo v okuliaroch... pretože to je zásadný finančný rozdiel... ;)


Pytkin, po správnosti by si mal mať papier o reklamácii a mala im začať plynúť 30-dňová lehota na uzatvorenie reklamácie... to asi nemáš, či?
CanisAureus (92)|24.5.2012 16:53
[QUOTE=THeBaNDiT;410899]Dagy, ibaže my sa snažíme zistiť, či je chyba v telke alebo v okuliaroch... pretože to je zásadný finančný rozdiel... [/QUOTE]

Jenže právě TO by postupem od DAGYho mohl zjistit, nebo se mýlím ?
visper (270)|24.5.2012 17:05
Tím postupem jen zjistíš, že chybí polarizační filtr, ale nepoznáš jestli chybí v TV nebo v brýlích. Pokud je ale brýlí víc tak je to jednoduché: Jedny nasadit na hlavu a druhýma před nimi otáčet (koukat vždy jedním okem). V okamžiku kdy bude polarizace skel vzájemně kolmá tak budou neprůchodné a vše zčerná. Mimochodem na to byl i patent, kdyby byly přední skla na autech polarizovaná třeba horizontálně a reflektory vertikálně tak by nás protijedoucí auta nemohla oslňovat. Nevím proč se to neprosadilo.
Pytkin (7947)|24.5.2012 18:08
[QUOTE=THeBaNDiT;410899]
Pytkin, po správnosti by si mal mať papier o reklamácii a mala im začať plynúť 30-dňová lehota na uzatvorenie reklamácie... to asi nemáš, či?[/QUOTE]

no tazko hovorit o papiery , ked som servis objednaval telefonicky .. LG od uhlopriecky 37+ robi servis u teba doma .. cize papier nemam .. mam len mail od servisaka ..
fox (222)|24.5.2012 18:57
Myslim, ze dovodov, preco sa to u aut nepouziva je niekolko:
1. potrebujes polarizovane svetlo: reflektor v aute generuje svetlo nepolarizovane - ak pouzijes foliu, klesne intenzita svetla na polovicu a teda potrebujes reflektor s dvojnasobnou svietivostou, co znaci vacsiu spotrebu a vacsie zahrievanie a z toho vyplyvajuce problemy. Samozrejme sa zvysuje cena.
2. pri celnom skle by folia tiez znizila intenzitu prechadzajuceho svetla (nepolarizovaneho) na polovicu (a navysila cenu), co by asi vhodne tiez nebolo.

Mimochodom: rovina, v kt. by bolo z reflektora svetlo polarizovane, by mala byt zhodna s rovinou, v kt. je polarizovana folia na skle, aby si mal minimalne straty (aby si videl co najviac pred sebou) zo svetla Tvojho reflektora. Aby Ta neoslnovali reflektory protiiduceho auta, tie polarizacne roviny by museli byt natocene voci vozovke o 45°.
THeBaNDiT (497)|24.5.2012 21:23
[QUOTE=visper;410913]Pokud je ale brýlí víc tak je to jednoduché: Jedny nasadit na hlavu a druhýma před nimi otáčet (koukat vždy jedním okem). V okamžiku kdy bude polarizace skel vzájemně kolmá tak budou neprůchodné a vše zčerná.[/QUOTE]presne tak, toto som jej radil uz v prispevku #60, a ako vieme, odskusala to, no vraj je iba o kusok tmavsi obraz, takze to kludne mozu byt nejake falosne kopie... :) To by bol ten lepsi pripad pre nu. :)
theo2 (119)|25.5.2012 09:09
Nevím, jestli to tady bylo řečeno, ale těch typů polarizace je víc, takže 3D pasívní brýle jsou trochu širší pojem. Samozřejmě v rámci TV jsou stejný u LG a Philipsu (taky mi fungují ty z brněnských multiplexů) , ale třeba v čínských eobchodech typu Dealextreme atd. jsou povětšinou nabízeny pasivní brýle pro různý kina, imaxy atd., kde je využíván jinej systém polarizace. Většinou tam prodávající píšou, že to není na 3D TV, což ti co to tam nakoupili a dál prodávají na aukru, už asi neuvádějí...
visper (270)|25.5.2012 10:54
Jojo polarizace nemusí být horizontál/vertikál ale třeba 45+/45-. Potom by se na to muselo koukat s hlavou na rameni. Nerozumím ale tomu jak LG vymýšlejí kruhovou polarizaci. Já měl zato, že to jde udělat jen pro konkrétní vlnovou délku a né pro celé spektrum světla. Nevíte někdo jak to je?
Pavell007 (790)|25.5.2012 12:19
ne, celé spektrum se prožene přes "štěrbinu" a dále jde stejné celé spektrum, ale ty vlny už nejsou všesměrný, ale jen v tom jednom směru, v jakým byla ta štěrbina-a pak pokud narazí na sklo brýlí s jinou orientací těch štěrbin, tak tam neprojde-je moc tlustý :) s barvama to nesouvisí-to jen ten testovací obraz je tak udělanej, aby se dalo poznat, na jaký (levý-pravý) obraz se zrovna koukáš, protože z normálního filmu to jde blbě poznat, jsou to v podstatě identický obrazy, jen mírně posunutý.
Pytkin (7947)|25.5.2012 12:56
jak vlastne ta polazicia pri pasivnej 3D alebo v kine funguje ? tam mozes hlavu otacat ako chces .. mozes aj lezat .. a stale to ide ..
visper (270)|25.5.2012 13:18
Pavell007-u lineární polarizace je to jasné ale nerozumím jak udělat kruhovou polarizaci pro celé spektrum. Šlo by to udělat u zdroje RGB pro každou barvu zvlášť kdyby ty zdroje byly monochromatické (lasery), ale stejně mi není jasné jak to potom udělat v těch brýlích.
Pytkin (7947)|25.5.2012 14:02
no .. takze sme sa spojili so servisakom , ktory bol u mna pozriet na ten problem s LG telkou .. Ze uplynulo 30 dni a co teda akoze dalej .. Ked servisak od nas odchadzal , tak sa tvaril , ze to budeme riesit .. Ze donesie BR prehravac s dakymi LG testami atd .. Dnes uz bol v telefone arogantny .. Ze on uz to uzavrel .. Ze sme si to vymysleli .. Ze tam ziaden problem neni .. Ze na 3D neni ziadna metodika ako ju testovat .. bla bla bla .. Ze reklamacia je uzavreta .. no proste kokot .. Zena hned volala na LG servisnu linku , kde sa na to pozreli a zistili , ze v databaze to maju uz ako uzavrete .. Tak ze napisu staznost na servis .. Ze tam napisu ze ide o 3D a poslu to riaditelovi .. Takze kauza pasivne 3D pokracuje ..

Tymto by som rad poprosil majitelov 3D pasivneho LG televizora , ci mi mozu odfotit , ako to u nich vyzera .. aj zeleno/cervenu , aj tie vodorovno/zvisle pasy .. Nafotit to tak 1.5-2 metre kolko na televizor .. Cez jednu a potom cez druhu "okuliaru" :) .. Potrebujem nejake obrazky , a zavesim to na WEB , aby som im to mohol ukazat .. ono sa to tazko vysvetluje do telefonu .. Jednoduchsie bude poslat emailom link , kde budu aj obrazky ..

Vopred dakujem
Pavell007 (790)|25.5.2012 14:24
Pytkin-v tom kině to je možná ta kruhová polarizace-filtr vyrobí jednu pravotočivou do jednoho oka a druhou levotočivou šroubovici do druhého-jakýsi "závit" a na brýlích je to samý, takže do jednoho filtru se to světlo umí zašroubovat a do druhýho ne-výhoda je nezávislost na naklopení hlavy-teď mi napadlo, že tam bude možná citlivost na to, pokud nemáš rovinu očí rovnoběžnou s rovinou obrazovky...
visper (270)|25.5.2012 14:36
Pavell007-to nebylo pro Pytkina ale asi pro mne. Já jenom nechápu jak vytvořit kruhovou polarizaci když se frekvence světla mění. Rychlost rotace musí být totožná s frekvenci vlny. Jak se to dělá aby modrá rotovala rychleji než červená?
THeBaNDiT (497)|25.5.2012 14:41
Pytkin, klasický odrb na zákazníkovi. Po správnosti si mal mať od začiatku papier o prijatí reklamácie (a je úplne jedno, či je oprávnená alebo neoprávnená, to zákazník nemusí vedieť posúdiť) s popisom závady a dátumom prijatia. A po uzavretí reklamácie si mal dostať papier s vyjadrením a dátumom. Ak obchodník reklamáciu zamietol, tak ak bola reklamácia otvorená v 1. roku záruky, musí zamietavé stanovisko podložiť znaleckým posudkom.

A ak bola prekročená 30-dňová lehota na uzavretie reklamácie, tak má zákazník právo na odstúpenie od zmluvy bez ohľadu na to, čo s tovarom v skutočnosti bolo.


Držím ti palce v tomto tvojom prípade...
Pavell007 (790)|25.5.2012 15:29
visper-no frekvence (barva) a ta směrovost (modulace) je asi na sobě nezávislá-hele já si to taky nedovedu představit :)
sanchez13 (1071)|25.5.2012 15:39
visper (270)|25.5.2012 15:55
Já právě nevím jestli současné LG už používají kruhovou polarizaci a nebo se na to teprve chystají. Ale právě tomu popisu co poslal i sanchez (díky) moc nerozumím. Pokud používají k roztočení čtvrtvlnnou destičku tak ta je čtvrtvlnná jen pro jednu frekvenci. Kdyby se to posadilo do středu spektra tak bude dobrá separace mezi očima pouze pro zelenou barvu, červená i modrá budou mizerné protože polarizace už nebude kruhová ale eliptická..
sanchez13 (1071)|25.5.2012 23:01
[QUOTE=visper;411044]Já právě nevím jestli současné LG už používají kruhovou polarizaci a nebo se na to teprve chystají.[/QUOTE]
vsetky TV, ktore maju oznacenie LG Cinema 3D (cize uz modely 2011) pouzivaju technologiu FPR 3D, cize kruhovu polarizaciu. Neskor tusim Q32011 bol vydany update FW, ktory trochu zmenil sposob zobrazovania. Predtym boli vzdy zobrazovane pre jedno oko parne a pre druhe oko neparne riadky, po update sa striedavo pre kazde oko zobrazuju aj parne aj neparne riadky. aby sa tato updatnuta technologia mohla pouzit muselo byt pocas prehravania 3D vypnute TruMotion (zrejme koli tomu, ze vlastne zdvojnasobili frekvenciu zobrazovania). Toto bolo platne pre modely 2011. Predpokladam, ze modely 2012 to budu mat tak isto...

[QUOTE=visper;411044]Pokud používají k roztočení čtvrtvlnnou destičku tak ta je čtvrtvlnná jen pro jednu frekvenci. Kdyby se to posadilo do středu spektra tak bude dobrá separace mezi očima pouze pro zelenou barvu, červená i modrá budou mizerné protože polarizace už nebude kruhová ale eliptická.. [/QUOTE]
mas pravdu, pokial naozaj pouzivaju tuto metodu na vytvorenie kruhovej polarizacie (podla ma ano, lebo je to asi najjednoduchsia a samozrejme najlacnejsia metoda), tak bude polarizacia kruhova len pre tu jednu vlnovu dlzku (pravdepodobne stred viditelneho spektra), pre ostatne bude elipticka. To iste sa ale deje aj v okuliaroch, takze pokial maju aj okuliare rovnaku 1/4vlnnu dosticku tak to nevadi, pretoze to opozdenie bude pre tu-ktoru vlnovu dlzku rovnake. Samotna separacia obrazu je zabezpecena tym, ze jedno oko ma lavotocivu a druhe pravotocivu polarizaciu. Aspon podla mojho nazoru...

P.S. prave koli tomu, ze je to kruhova (resp. cirkularna) polarizacia sa nedaju okuliare odskusat metodou, ktoru ste jej radili napr v prispevku #76
THeBaNDiT (497)|25.5.2012 23:35
[QUOTE=sanchez13;411098]Predtym boli vzdy zobrazovane pre jedno oko parne a pre druhe oko neparne riadky, po update sa striedavo pre kazde oko zobrazuju aj parne aj neparne riadky. aby sa tato updatnuta technologia mohla pouzit muselo byt pocas prehravania 3D vypnute TruMotion (zrejme koli tomu, ze vlastne zdvojnasobili frekvenciu zobrazovania).[/QUOTE]uff, tak v tomto mam asi riadne medzery, ja som si myslel, ze polarizovane 3D funguje IBA tak, ze v parnych riadkoch (trebars s horizontalnou polarizaciou) je zobrazeny obraz pre jedno oko a v neparnych riadkoch (s vertikalnou polarizaciou) pre druhe oko, a polarizacne okuliare iba zabezpecia to, aby kazde oko videlo len obraz urceny pren... a ze nic neblika, pretoze ten obraz sa tak zobrazuje stale (akurat vinou parnych a neparnych riadkov ma polovicne rozlisenie)

Ak sa (citujem) po update striedavo pre kazde oko zobrazuju aj parne aj neparne riadky a muselo byt pocas prehravania 3D vypnute TruMotion (zrejme koli tomu, ze vlastne zdvojnasobili frekvenciu zobrazovania)(koniec citatu), tak nehrozi, ze budu oci trpiet na blikanie podobne ako u aktivnej technologie?
sanchez13 (1071)|25.5.2012 23:57
[QUOTE=THeBaNDiT;411102]Ak sa (citujem) po update striedavo pre kazde oko zobrazuju aj parne aj neparne riadky a muselo byt pocas prehravania 3D vypnute TruMotion (zrejme koli tomu, ze vlastne zdvojnasobili frekvenciu zobrazovania)(koniec citatu), tak nehrozi, ze budu oci trpiet na blikanie podobne ako u aktivnej technologie?[/QUOTE]
nie nehrozi, velmi hrubo len pre vysvetlenie je to podobne ako rozdiel medzi 1080p a 1080i. Vnimas blikanie pri 1080i ? 1080i vysielaju prakticky vsetky HD TV stanice DVB-T/C/S...
Blikanie sposobuje pri aktivnom 3D to, ze sa striedavo zatemnuje raz jedno a raz druhe oko. Pri pasivom 3D je vzdy sucasne vysielany obraz pre obe oci.

Edit: podrobnejsie to mas vysvetlene v tomto clanku http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1304582822
[QUOTE]Before the Cinema 3D technology worked like this: During a time period of 1/200 seconds the TV showed 2 frames; 540 lines for the left eye and 540 lines for the right eye.
The new algorithm shows 4 frames instead of 2 during the 1/200 second time frame. It shows 1080i for the left eye and 1080i for the right eye.[/QUOTE]
THeBaNDiT (497)|26.5.2012 00:44
síce máš pravdu, pozabudol som, že pri aktívnom 3D spôsobujú blikanie najmä okuliare, pri pasívnom okuliare neblikajú, teda citlivé oči s tým problém nemajú...
Pytkin (7947)|26.5.2012 00:57
[QUOTE=THeBaNDiT;411102]a ze nic neblika, pretoze ten obraz sa tak zobrazuje stale (akurat vinou parnych a neparnych riadkov ma polovicne rozlisenie)[/QUOTE]

polovicne rozlisenie je tam furt .. akurat sa zobrazi za sebou napred jeden polsnimok , potom druhy .. cize akoby j to 1080p .. cize vidim vsetkych 1080 riadkov .. ale napred jednych 540 a potom druhych .. na tych istych riadkoch ..
visper (270)|26.5.2012 08:39
sanchez13- pořád přemýšlím nad tou polarizací. Ve středu spektra bude kruhová, ke krajům spektra přechází do elipsy. Pokud by osy elips byly natočeny plus minus 45 stupňů, tak by separace zůstala dobrá. Asi to tak mají. Pro zelenou barvu pro kterou je oko nejcitlivější se může hlava naklánět, pro červenou a modrou už méně ale asi to nevadí, pořád je to lepší než u lineární polarizace.
sanchez13 (1071)|26.5.2012 11:31
Myslim, ze je to nejak tak ako pises. Kazdopadne naklon hlavy a velke bocne pozorovacie uhly su velka vyhoda oproti aktivnemu 3D. (blikanie ani nespominam, ked som skusal aktivne 3D tak som ho vnimal okamzite, ale je to asi dost individualne) Jedine na co je pasivne 3D haklive su horizontalne pozorovacie uhly. Takze ak niekto planuje TV zavesit na stenu vyssie ako je uroven oci, je potrebne aby mal drziak na stenu, ktory umoznuje aj horizontalny naklon.
Pytkin (7947)|26.5.2012 12:16
sanchez13 (1071)|26.5.2012 14:05
[QUOTE=Pytkin;411142]sanchez : mozem ta poprosit o tie fotky ? https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31866-Pasivne-3D-v-praxi?p=411033&viewfull=1#post411033[/QUOTE]

momentalne nemam po ruke fotak, pujcil som ho a ten co je v mobile je nic moc :-( ale nestacia ti tie co nafotil jarod72pm ?

Edit: keby niekto chcel predviest co dokaze 3D TV, tak v prilohe je pekne LG Cinema 3D demo.
Pytkin (7947)|26.5.2012 20:28
sanchez : no chcel by som , aby to niekto nafotil podobne ako ja .. aby som to mohol dat na porovnanie .. no ved niekto sa tu snad ukaze este ..
jarod72pm (841)|27.5.2012 09:23
já v tom nevidím rozdíl je tam všechno jako u tebe akorát tam není vidět rám s okolím takže je tam vidět komplet panel to snad stačí ne? Nebo co speciálně požaduješ?
Pytkin (7947)|27.5.2012 10:44
no chcel som aby tie fotky vyzerali obdobne .. ze bude vidno aj ram telky ..