Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výber TV 40" az 42"

PepaVidlak (1)|2.4.2012 13:35
Zdravim,

vyberam TV a SAT prijimac do obyvacky, je to pre celu rodinu. Nahrada za CRT 82cm + DiGi. Obmedzenia a moje zistenia:
- da sa nam tam max 42" (sirka cca 1m) vzdialenost je max 3,5m, viem ze by to chcelo vacsiu, obmedzenie je ta sirka + cena, ale zase by to mohlo byt "pozeratelnejsie"
- cena by mala byt cca 550EUR, ale zalezi hlavne na pomere cena/vykon (cize +100EUR by este slo)
- co sa tyka typu tak len LED; nie plazma - tu mam jasno (spotreba + otec pozera celu zimu lyze, atd)
- zdroj bude DVB-T, ale hlavne DVB-S Skylink alebo CSlink, primac XTrend ET9200 alebo VU+ Duo/Ultimo.
- po precitani zopar tem som upustil od potreby mat extra multimedialne funkcie v TV, lepsie to bude nechat asi na ten SAT primac, ale aspon LAN by mohol mat

- podla inych odporucani tu na fore som sa zameral na LG, neviem ci prichadza do uvahy aj iny vyrobca (Samsung len 40" za cca tu istu cenu, Sharp, ???)
- presnejsie LG 42LV5500, ale nemam jasno ci by nebolo vhodne zobrat TV aj s 3D, za cca rovnaku cenu len bez pridanych mm funkcii, otazka je ci nepridem aj o funkcie/vlastnosti, ktore maju vplyv na kvalitu obrazu.

Presnejsie ide o tieto typy:
42LV4500 - cca 500EUR
42LV5500 - cca 540EUR
42LW4500 - cca 590EUR
42LW5400 - cca 670EUR
42LW5500 - cca 700EUR (tento sa mi zda uz priliz drahy)

Takze otazky su:
1. mam porozmyslat o inom vyrobcovi TV + model? o akom?
2. ma cenu ist do pasivneho 3D? (ake su vlastne naj +/- proti aktivu?)
3. ponukne mi dajme tomu VU+ Ultimo porovnatelne funkcie ako TV s multimediami?

Vdaka za radu.
Pytkin (7947)|2.4.2012 13:44
osobne mam vyhliadnuty 42LW4500 .. presne ako aj ty, mi pride podpora multimedialnych funkcii zbytocna .. toto prenechavam inym zariadeniam ..
zatty (1215)|2.4.2012 16:16
má odpověd je jednoznačná 42LV5500..je to hodně dobře udělaná telka se vším co má TV umět v kvalitě obrazu....pokud chceš bezmocně 3D tak vem LW5500 ale za mne 3D je jen bůlšit...strýček sam má UE40D6500 ale nevím jak je k sehnání..LG bude na tom lépe a to proto že všichni nejdřív chtějí Sama a pak zbytek přitom zbytečné...

co se týče STB tak v této relaci nejde šáhnout vedle u žádné značky je to nejlepší co umí...já osobně jdu po tomto modelu VU+® Duo "Limited Edition
TV4MUM&DAD (0)|23.11.2012 11:52
Ahoj, vybírám TV pro rodiče (ještě nedůchodce). Otvor v obývací stěně je 95cm, proto hledám 40" maximálně 42" TV s úzkým rámečkem. Aćkoliv jsem původně kvůli kvalitě obrazu chtěl spíše plazmu, nakonec jsem právě kvůli omezenému prostoru od tohoto upustil. Takže hledám LEDku s kvalitním obrazem a solidním zvukem s cenovým stropem 15tisíc. Tv chci levnější, protože plánuji ještě koupi satelitu, který je asi pro Full HD TV nutností.

Sharp LE630E

http://www.digitalversus.com/tv-television/sharp-aquos-lc-40le630e-p12086.html

+ dobrý obraz, bez cloudingu, matný, záruka 40měsíců, místní kamenný shop (snažší případná reklamace), údajně slušný zvuk,výborná cena 11tisíc.
- DVB-T u Sharpu je prý choulostivejší na kvalitu signálu, mizerný dálkový ovladač, horší multimedia (titulky, nepřehraje moc formátů)

LG 42 LM615S

http://www.digitalversus.com/tv-television/lg-42lm615t-p14128.html

+ 42" obrazovka, 3D (rychlejší elektronika??), DVB-S, údajně netrpí cloudingem, super dalkový ovládač, matný display
- údajně horší kontrast, asi i horší zvuk než Sharp.


Na 80% jsem rozhodnutý pro Sharpa, ale říkam si, jestli se nevyplatí příplatek 3000 na LG. Hlavně kvůli větší uhlopříčce (vzdálenost 3-3,5m), integrovanému DVB-S (odpadly by náklady na koupi satelitního přijímače), + jako bonus pasivní 3D na občasné povyražení.

Co byste poradili?
KamilZ (10277)|23.11.2012 13:19
Clouding je vždy kus od kusu, u Sharpu máš ale menší pravděpodobnost výskytu. Nicméně pokud chceš LG, tak doporučuji minimálně LM620s (615 je ještě z řady 5xxx, včetně firmwarů apod.).
TV4MUM&DAD (0)|23.11.2012 14:36
Ok, díky za info, docela jsi mi to ulehčil :)
Snad rodiče překousnou ten strašnej ovladač u Sharpu.