Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rychlost ve VEGAS 10

petrt (63)|23.3.2012 18:48
Při „přejíždění“ kamerou po krajině někdy špatně odhadnu rychlost „přejíždění“ a potřeboval bych tedy rychlost změnit. Vložím ve Vegas do klipu „linku“ velocity a tou si rychlost upravím dle mé potřeby. Při vyrenderování mi pak v nějakém místě tento klip „škubne“- jakoby zadrhne. Někdy více, někdy méně a někdy vůbec ne.
Chápu, že je toto přidávání nebo vypouštění snímků náročné na výpočet, ale neexistuje nějaký lepší prográmek, který by změny rychlostí zvládal bez škubnutí?
Klipy mám v HDV 1080i a rendering provádím do MainConcept MPEG2.
Moc děkuji.
petrt (63)|26.3.2012 08:42
Hmmm……. Takže nikdo nemá zkušenosti se změnou rychlosti ani s obracením záběrů, nebo vám to všem funguje ? A v jakém programu ? Díky.
Saxel (2279)|27.3.2012 09:08
Já používám stejný soft jako ty, ale žádné trhání při změně rychlosti nepozoruju. Zdroj mám většinou taky v HDV 1080i, výstup taktéž. Ale je fakt, že Velocity nepoužívám příliš často.
To zadrhávání máš po renderu vždy na stejném místě nebo je to náhodné?
ai (2993)|27.3.2012 15:37
Takova otazka, ten ukladany mpeg2 je progresivni nebo prokladany jako je original?
petrt (63)|28.3.2012 08:30
Zadrhávání je vždy na stejném místě. Místo se změní, když změním linku Velocity. Z toho mi vyplynulo, že je chyba v „přepočtu“ rychlosti. Někdy se to odstraní, když vyrenderovaný úsek znovu vyrenderuji. Vše nechávám prokládané jako oreginál.
Jsem naprostý amater. Chodím po vyšších horách a stativ už nezvládám nosit, mám i tak batoh dost těžký. Dojdu na sedlo či kopec patřičně udýchaný, schodím batoh a točím panoráma. Zadržuji dech, snažím se o plynulý švenk, i noha někdy podklouzne, ostatní volají „pojď už“ a ono je pak těžké udržet stejnou rychlost. Pokud to jde, pomohu si kamenem nebo stromem.
Při střihu zjistím, že měla být rychlost větší, že jsem někde popojel rychleji, že to mělo být točeno obráceně a proto se to snažím při editaci upravit.
Vím, do profesionálních záběrů to má daleko ( viz krásné záběry „Ze Srbska na Malou Ameriku“ od „Pave1“ ), ale já chodím třeba měsíc po Andách a pak se snažím v editaci o co nejlepší podání mé cesty.
Proto jsem se ptal i na jiný, možná dokonalejší soft na změnu rychlosti.
Uffff … to jsem se rozepsal, promiňte!
Saxel (2279)|28.3.2012 15:06
Existuje plugin Twixtor, který podává velmi dobré výsledky na základě analýzy vektorů pohybu. Je k mání i pro Vegas Pro 10d a vyšší, ale není zadarmo. Kvalitní změnu rychlosti můžeš udělat také pomocí plugin MVTools2 (MFlowFps) pro AviSynth - to je sice zadarmo, ale nemáš možnost použít křivku pro různé změny rychlosti a navíc musíš mít povědomí o tom, jak Avisynth funguje.
petrt (63)|29.3.2012 08:51
Saxel, děkuji za radu. Přečetl jsem si na Googlu o Twixtoru. Je to asi přesně to co jsem potřeboval, ale zatím mám jen VEGAS 10c. Bude to tedy vyžadovat další úpravy na PC. Někdy později se k tomu vrátím přeinstalací celého PC na Windows 7 a Vegas 11.
Ještě jednou děkuji.
Mike (617)|3.4.2012 11:51
Podívej se do nastavení projektu, tam se to nastavuje - přesně si nepamatuju, jak se to jmenuje, ale je to něco jako resampling nebo tak.
petrt (63)|5.4.2012 14:13
Mike : Měl jsi na mysli "Supersampling" ?

Zkusil jsem vyrenderovat klipy se změnou rychlosti předem pomocí supersampling a pak je teprve vyrenderované vkládal do projektu. Zatím se cuknutí v žádném z nich neprojevilo.
Moc vám všem děkuji.