Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HyperDeck SSD nahrava do DNxHD

SmirickyT (377)|22.3.2012 00:47
[ATTACH=CONFIG]17030[/ATTACH]Tak jsem prave zjsitil ze BM pridal v Lednu u Hyperdecku podporu DNxHD! a Timecodu. Tim se z toho stava nejlepsi nahravatko v pomeru vykon / cena. 300 dolaru za kus.
Pokoril i ten Atomos.

To je bozi a vitam to. Preci jen ne vzdy je zapotrebi nekomprimovany zaznam a DNxHd je excelentni kodek.

http://www.blackmagic-design.com/products/hyperdeckshuttle/
Hyperdeck.JPG
romana51 (355)|22.3.2012 08:14
U Syntexu jej prodávají za 8844,- Kč vč.DPH
Jarda.Bar (1238)|22.3.2012 15:00
Levné to je, ale nemá to ani LANC a bohužel stále nepodporuje 108050p.

Takový Ninja má lépe řešené napájení, má LANC a jede i se starými disky. Což ale ten HyperDeck s DNxHD možná už taky.
Pytkin (7947)|22.3.2012 15:02
ja by som zase potreboval skorej PRORES 444 ..
SmirickyT (377)|22.3.2012 21:01
[QUOTE=Jarda.Bar;402828]Levné to je, ale nemá to ani LANC [/QUOTE]
Jak to s tim LANC funguje? Z kamery vytahnes Lanc kablik, zapojis ho do recorderu a kdyz zmacknes record na kamere tak se recorder spusti?

Nebo jen opacne? Zmacknes tlacitko na Ninja a kamera se spusti?


1080/50p snad jeste nepodporuje zadnej recorder, ne?
SmirickyT (377)|22.3.2012 21:14
[QUOTE=Pytkin;402829]ja by som zase potreboval skorej PRORES 444 ..[/QUOTE]

Pro Ress 444 by byl hezkej, ale podporuje to nejakej jinej recorder co uz nahrava do ProRessu? Aja, nebo tak nekdo?


Na DnxHd je hezky ze je multiplatformi a da se stahnout zadarmo i encoder. Takze se to da pouzivat v libovolny strizne. (nicmene by Avid encoder mel definitvne opustit QucikTime kontejner a presunout to MXF)

BMD nikde neuvadi specifikaci Bitratu, na BH Photo uvadej: Avid DNxHD 200x 10-Bit Codec, cili ten nejvyssi.
444 myslim Avid dal do ty 6 verze media composeru, ale nejsem si jistej.

[color=blue]Update:[/color] Arri Alexa nahrava, nebo bude do DNxHD 444, takze je otazkou casu kdy se to objevi i v jinym recorderu, at uz jako DNxHD nebo ProRes. http://www.arri.com/news.html?article=881&cHash=67b31ff7b7

Jinak vzhledem k tomu ze mam Avid, a ceny disku jdou dolu, tak tohle se mi fakt libi a definitivne to poridim.
SmirickyT (377)|22.3.2012 21:37
[QUOTE=Jarda.Bar;402828]

Takový Ninja má lépe řešené napájení a jede i se starými disky. Což ale ten HyperDeck s DNxHD možná už taky.
[/QUOTE]

BM upozornuje na to ze, ruzny SSD maji dost ruznou spotrebu a ze je tomu treba venovat pozornost, protoze s nenazranym SSD muze nahravaci dobar klesnout i na polovinu. Zaroven doporucujou na svejch strankach nektery disky.
Cili klasickej HDD tam jiste pujde taky, ale myslim ze se to dost se projevi na spotrebe a vydrzi.

Proc je napajeni Atomosu vyreseny lip? Vymena baterie?
Tohle ma zase oba vstupy SDI i HDMI, cili je to univerzalni. Atomos ma bud jedno nebo druhy.
Jarda.Bar (1238)|23.3.2012 07:53
[QUOTE=SmirickyT;402874]Jak to s tim LANC funguje? Z kamery vytahnes Lanc kablik, zapojis ho do recorderu a kdyz zmacknes record na kamere tak se recorder spusti?

Nebo jen opacne? Zmacknes tlacitko na Ninja a kamera se spusti?


1080/50p snad jeste nepodporuje zadnej recorder, ne?[/QUOTE]

Já Ninja nemám, čekám až bude umět 50p :). Ale LANC podle mě funguje tak, že zapojíš ovladač do Ninja a pak LANC out z Ninja na LANC kamery. Takže jedním ovladačem spustíš nahrávání na kameře i na Ninja.

50p zatím žádný nepodporuje, ale určitě ho někdo vyrobí. Poptávka je, otázka zní, jestli je k dispozici odpovídající hardware (čip) na kterém by výrobci svá zařízení stavěli.
Kdysi jsem psal do Atomos a odpověděli:
"The Ninja will not support 1080 50p and there are plans for this in the ninja in the future.
This is a popular request and all has been passed on to our developers, right now I have no product news about any other products but that can always change."


Proklad zkrátka nechci, takže pokud externí nahrávátko koupím, tak jedině s podporou 1080p50.

Jinak ten Shuttle je vzhledem k ceně dobrá koupě, ale absence některých věcí je prostě otravující. LANC mi přijde jako největší problém.
Jarda.Bar (1238)|23.3.2012 08:15
[QUOTE=SmirickyT;402879]BM upozornuje na to ze, ruzny SSD maji dost ruznou spotrebu a ze je tomu treba venovat pozornost, protoze s nenazranym SSD muze nahravaci dobar klesnout i na polovinu. Zaroven doporucujou na svejch strankach nektery disky.
Cili klasickej HDD tam jiste pujde taky, ale myslim ze se to dost se projevi na spotrebe a vydrzi.

Proc je napajeni Atomosu vyreseny lip? Vymena baterie?
Tohle ma zase oba vstupy SDI i HDMI, cili je to univerzalni. Atomos ma bud jedno nebo druhy.[/QUOTE]

Podle mě SSDčko nebude třeba, s tím novým kodekem pokud má 200Mbit/s, pak ukládáš 25MB/s, to je pro klasický disk pohoda. Spotřeba do 2W tě asi moc zajímat nemusí, stejně budeš muset připojit externí zdroj/AKU. Ten vnitřní akumulátor je zdá se malej - zvládá cca hodinu záznamu.
U Atomos se mi líbí možnost výměny baterií za provozu a taky to že pokud osadím 2 velké, vydrží jet přes 10h, takže se o napájení nebudu fakticky starat. A nemusím tahat nic dalšího. U Shuttle mě odrazuje záznam cca 1 hodiny se zabudovaným akumulátorem. To je hrozně málo. Navíc u Ninja mohu použít stejné AKU jak ou kamery.
Pytkin (7947)|23.3.2012 10:25
priznam sa, mne pride LANC uplne zbytocne .. ani neviem ci vobec take nieco mame na kamere ..

skusali sme BMD Shuttle .. je to super geret a asi si ho kupime , kedze nestoji nic .. Ale jehovyuzitie je diskutabilne .. proste jeho zaznam 1080p25 , aj ked je nekomprimovany , je vyrazne horsi v pohybe , ako priamo zaznam do H264 ale 1080p50 na kamere .. Zasadne je , co chceme pouzitim externeho recordera zlepsit .. FS100 nahrava tak kvalitny H264 , ze len na extremny grading je nutne robit kvalitnejsi zaznam .. na bezne profi pouzitie to uplne postacuje ..

444 farby nahravaju rekordery napriklad Geminy .. To ma zmysel pre profi robotu .. Vyuzitelnost Cinedecku je diskutabilna .. Snad pre zlepsenie workflovu ..