Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte: Koupit SONY 55NX720 nebo 55HX820

eldorado09 (1441)|20.3.2012 11:56
A ako si spokojný SD signálom? Z akej vzdialenosti sleduješ TV? Pozorovacie uhly? Si spokojný si čiernou a s detailami v čiernej aj večer v tme? Ja som tiež spokojný s NX710.
nunacek0 (947)|20.3.2012 12:12
[QUOTE=condor;402583]nunacek0:
Co je hruza? Jinak souhlasim, je to drazsi, ale bohuzel mel jsem hodne subjektivnich faktoru, ktere me donutili zuzit vyber.

eldorado09:
Je pravda, ze tech nastaveni na obraz je tam mraky. Bohuzel manual jako u vsech vyrobce vetsinou pise stylem "FUNKCE ABRAKADABRA - vyberte polozku ON pro zapnuti, polozkou OFFfunkci vypnete" k cemu to presne se clovek nedozvi. To neplati jenom pro SONY.[/QUOTE]

Co je hrůza? To co je na tom obrázku. Nic víc jsem tím nechtěl říci. Reaguji pouze na fotku. Pokud to n reálu nejde vidět tak to beru. Ale nevěřím, že pokud bude scéna úplně tmavá jako ta na obrázku, že si toho nejde nevšimnout. Ale mne neber vážně . mi vadí dost věcí a tohle je jedna z nich, i když by byla asi stěžejní po přechodu z Plazmy, kde se toto neděje,ale zase má jiné věcičky..
condor (73)|20.3.2012 12:12
SD signal:
TV sledujeme v rozpeti cca 2,5 az 3,5 metru. Jedna dcera i o neco blize cca 1,5 a z boku. Samozrejme neni to Full HD, ale rozhodne to neni situace, ktere jsem se obaval po zkusenostech s 22" Philipsem v loznici, ktery je desny a proto jsem Philips ani nezaradil do vyberoveho rizeni :-). Takze hodnotim kladne nebot nic nas nerusi pri sledovani SD.

Pozorovaci uhly:
Rekl bych, ze i extremni pozorovaci uhel je uplne v pohode. Samozrejme se da najit urcite probarveni cerne pri extremnim pohledu, ale porad je to v poradku. Takze hodnotim jako uplne v pohode.

Cerna barva:
Asi nejuzasnejsi je okamzik kdy jsou staticke bile titulky na cernem pozadi. To je pak opravdu jenom jedna velka cerna plocha na ktere sviti bile titulky. Takze hodnotim jako super.
eldorado09 (1441)|20.3.2012 12:14
OK, díky! :)
condor (73)|20.3.2012 12:26
nunacek0:

No je pravda, ze na te fotce to vypada dost hrozne. Ja opravdu nic neregistroval. Nakonce si rikam, ze nejdulezitejsi je pocit ze sledovani nebo pouzivani zarizeni, nez to pitvat a snazit se to vyhnat do extremu a nachytat to na svestkach. Ne nadarmo se rika "co oci nevidi, to srdce neboli" :-)

Jinak ja jsem tak ten, kterymu vadi spousta veci a nesmyslu na ktere ostatni kaslou. Viz moje kriteria pri vyberu TV a nerozhodnost. Mam smichane zkusenosti a pak si vytvorim z jejich mixu utopisticky ideal a ten nejsem pak schopen najit.
condor (73)|20.3.2012 12:28
eldorado09 :

myslim, ze nase TV jsou takrka identicke krome 100Hz a 200Hz a Motion (PRO). Kdyby nebyl v mem pripade rozdil pouhe 3tis KC tak bych asi sel taky do NX720 resp. NX725. Ale dal jsem prednost teoreticky lepsimu zpracovani obrazu pred satelitnim tunerem, kdyz satelit nevim zda budu nekdy mit, ale na obraz se budu divat kazdy den, ikdyz nevim zda kazdy den budu sledovat narocne sceny kde se uplatni vyhody vyssiho modelu...:-)