Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Popcorn Hour C-300 (zkušenosti, diskuze)

Jakub Doležal (22)|27.2.2012 02:40
Etalon se vrací na scénu s novou verzí, která přináší spoustu novinek, ale hlavně barevný displej.

Více v aktualitě: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Tak kdo rozbije prasátko jako první? :-)
mistral (18)|27.2.2012 13:47
Ta zminka o podpore 3D je opravdu usmevna, vzhledem k osazenemu HDMI rozhrani ve verzi 1.3a. Nebo se pletu a je mozne prehravani 3D BD medii ci dokonce ISO obrazu 3D BD? Nebo to snad zvladne prehrat fullSBS 3D MKV? Pokud ne, nechapu, co noveho tento model oproti C-200 prinasi...
Jakub Doležal (22)|27.2.2012 14:41
Ta pseudo podpora 3D je zvláštní, takže doufám, že mi C-300 dorazí na recenzi :-)
Ivo Mašek (10205)|27.2.2012 14:43
Psáno v roce 2010:
[QUOTE]
PlayStation 3 s Blu-ray 3D v září i na HDMI 1.3
..... PlayStation má verzi 1.3 a jak známo, pro 3D Blu-ray je třeba verze HDMI_1.4. Inženýři od Sony si s tím ale nějak umí poradit, protože po aplikaci nového firmwaru bude i s HDMI_1.3 fungovat stejně, jakoby tam byla verze 1.4.[/QUOTE]
Možná s tím Popcornem to bude něco podobného
Ladys (1829)|27.2.2012 15:03
Bohuzel si s tim inzenyri v Sony evidentne neporadili.
KamilZ (10277)|27.2.2012 15:13
FullSBS 3D MKV čistě teoreticky protlačíš i přes HDMI 1.3 (datový tok HDMI 1.3 a 1.4a je stejný). Co se liší, jsou podporované formáty a rozlišení. HDMI 1.3 nezná FP, který se používá pro Full 3D BR ISO. Pro SBS zase u HDMI 1.3 chybí potřebné 4k rozlišení. Takže buď kašle na standardy a posílá 4k SBS přes HDMI 1.3 a doufá, že to protistrana pochopí (takhle to dělala Sony u jejich prvního 3D přehrávače s HDMI 1.3 a nedopadlo to moc slavně, bylo to prakticky kompatibilní se SONY výrobky), nebo dělají downscale...

Edit: Díval jsem se na specifikaci C-300 a o FULL SBS ani BR ISO tam není ani zmínka, takže zřejmě jen HALF SBS:

[QUOTE]MKV3D Support
Start enjoying 3D content on your Popcorn Hour C-300. With support for Matroska’s MKV 3D codec and other Side-by-Side video, you can watch 3D movies or stream 3D video from the web. Just plug the C-300 into your 3D television and enjoy the show.
[/QUOTE]

Zajímavé je, že to třeba ani neumí FP 5.1, což je na MMC docela zvláštní.
Ladys (1829)|27.2.2012 15:25
Prave proto jsem si drive myslel, ze bude stacit HDMI 1.3, bo datovy tok by prolezl, ale samo Sony vyzyvalo po ugradu firmwaru pro 3D pouze na kabel HDMI 1.4, neboli high speed chcete-li.

Jinak nektere FULL SBS treba funguje i pomoci HDMI 1.3 pres MMC, to mam vyzkouseno.
peatro (1054)|27.2.2012 17:09
celkem prezitek, apsolutne to za ty prachy nema co nabidnout... barevny display maji mobily za 2.000
Jakub Doležal (22)|1.3.2012 12:54
Já naopak přítomnost displeje hodnotím kladně, jejich cena už dostatečně poklesla, takže by mohly být na každém přehrávači. Ideálně dotykové...
sanchez13 (1071)|1.3.2012 22:15
[QUOTE=Ladys;399723]Bohuzel si s tim inzenyri v Sony evidentne neporadili. [/QUOTE]

Mam doma PS3 a s prehravanim original BR 3D nie je problem.... Tebe to nefunguje ?
Ladys (1829)|2.3.2012 06:55
Ale samozrejme funguje, jen jsem reagoval na potrebu kabelu HDMI 1.4 pro orig 3D BD.
KamilZ (10277)|2.3.2012 07:13
[QUOTE=Jakub Doležal;400186]Já naopak přítomnost displeje hodnotím kladně, jejich cena už dostatečně poklesla, takže by mohly být na každém přehrávači. Ideálně dotykové...[/QUOTE]
Já jsem k display skeptický. K čemu je potřeba? Na inet oblíbené rádia jsou rychlé předvolby, které volím dálkou. Na přehrávání MP3 by se mi asi nechtělo na malém display hledat v nějaké složité struktuře, navíc bych u toho musel stát (ze 3m bych to asi nepřečetl). To raději ať to má podporu ovládání přes PC nebo mobil.
bubi26 (2)|2.3.2012 12:30
Prasiatko rozbite a C-300 je doma. Moje prve postrehy: Po prvom zapnuti nefungoval display, resp. zobrazoval len uvodnu ikonu. Aktualizacia firmware to vyriesila. Niekde v HDMI vystupe je zly kontakt, dochadza k vypadku obrazu, ale to je problem tohto kusu, takze bude asi riesene reklamaciou. Vymena HDMI kablu nepomohla. Ako negativum oproti
C-200 hodnotim nepritomnost hlavnych tlacidiel na prednom paneli. Displej hodnotim pozitivne, malym nedostatkom je jeho opozdenie oproti menu v TV.
K najvacsim zmenam doslo v uzivatelskom rozhrani. Tieto zmeny ale hodnotim skor negativne, napr. priamy pristup do HDD a optickej mechaniky bol zluceny do jednej polozky "Local Media". Po rozkliknuti tejto polozky je na vyber opticka mechanika alebo HDD. Je to sice len jedno kliknutie navyse, ale myslim ze priamy pristup do HDD patri do hlavneho menu. Oproti tomu v hlavnom menu pribudla pozozka "Setup Wizard" ktoru pravdepodobne pouzijete 1 krat, alebo vobec. K zmene doslo aj pri pouzivani tlacidla "Return", ak napr. stopnete film a skocite do menu nastavenia, nie je mozne sa vratit spat do adresara s filmom ako je to na C-200. Je nutne opatovne sa preklikat z hlavneho menu.
Pozitivne hodnotim pritomnost IR cidla priamo v pristroji a moznost ovladat C-300 pomocou RF a IR ovladania naraz.
changlee (6)|2.3.2012 20:17
tak jsem si koupil tento vykvet techniky a recenzi, po zkusenostech s ASUS O!Play HD2 kde mi vadilo zamrzani po 10min(jednou za den) a neprehledne menu jsem si myslel ze uz nenaletim, koupi c-300 jsem se opravdu presvedcil ze si musim slozit HTPC jina moznost NENI !!!,
c-300 nebyl schopen zobrazovat ani spravny cas (novy firmware to vyresil), zamrza v ruznych castech filmu, jednou ho prehraje podruhe ne, zamrza i v menu, cely ten slavny Networked Media Jukebox automaticky vyhleda filmy na IMDB avsak je nesmyslne tridi tzn. musite pak rucne pojednom znova vyhledavat, uzasny dalkovy ovladac ir+ funguje tak na 3 metry a zpomalene (menil jsem 3x ruzne baterie a ovladac na tv funguje bezvadne) musim zapojovat usb klavesnici, protoze psani na ovladaci je unavne a pomale a neprakticke, pristroj C- 300 v cene kolem 10 000 nema wifi (1000kc) ani usb wifi dongle (20 usd), cely c-300 je kus levne zakladni desky s mini displejem (ano je zpomaleny) v peknem baleni, jsou to vyhozene penize poridte si HTPC varoval jsem vas
Jakub Paskuj
sanchez13 (1071)|2.3.2012 20:30
[QUOTE=changlee;400469]tak jsem si koupil tento vykvet techniky a recenzi, po zkusenostech s ASUS O!Play HD2 kde mi vadilo zamrzani po 10min(jednou za den) a neprehledne menu jsem si myslel ze uz nenaletim, koupi c-300 jsem se opravdu presvedcil ze si musim slozit HTPC jina moznost NENI !!!, [/QUOTE]
no ja planujem v buducnosti pouzit ako HTPC Mac mini. Samozrejme dovezeny z US, kde to vyjde cca o 30-40% lacnejsie ako u nas, lebo u nas za to chcu nenormalne penezi... Podla mna je to ako stvorene na pouzitie v obyvacke. Nehovoriac o tom, ze to posluzi ako plnohodnotne PC, napr pri browsovani internetu...
sanchez13 (1071)|2.3.2012 21:15
[QUOTE=Ladys;400324]Ale samozrejme funguje, jen jsem reagoval na potrebu kabelu HDMI 1.4 pro orig 3D BD. [/QUOTE]

to je myslim jasne... Ivo myslel to, ze PS3 mala tiez povodne podla spec hdmi1.3 a stacil upgrade FW a uz je 1.4 :-) ale s tym HW, co je v PS3 sa necudujem :-)-
keby PS3 tolko "nezrala" tak by to bol asi aj najlepsi BR player... Osobne som zatial neolutoval, ze som ju kupil a to ju mam uz peknych par rokov (kupil som ju hned ako ju Sony vypustilo)
Ladys (1829)|3.3.2012 07:45
Neboj, za rok dva vyleze PS4 a to uz bude jina masinka, resp stroj s nejakou nadcasovou rezervou, kdy ani za dalsi 3 roky nebude na trhu zaostavat.
tjurny (496)|3.3.2012 15:29
Bych rekl ze ps4 bude rychleji.
Blbej dotaz do ktere sachty se montuje BD mechanika. Do te horni notebookova ? Muzu vyhodit i ten suplik na hdd a dat tam klasickou mechaniku ?
tjurny (496)|6.3.2012 17:41
[QUOTE=tjurny;400545]Blbej dotaz do ktere sachty se montuje BD mechanika. Do te horni notebookova ? Muzu vyhodit i ten suplik na hdd a dat tam klasickou mechaniku ?[/QUOTE]

http://nl.hardware.info/reviews/2524/popcorn-hour-c-300-review-na-de-patch

http://content.hwigroup.net/images/products_larges/133178/24/syabas-popcorn-hour-c-300.jpg
stmark (1)|13.3.2012 10:13
Tak jsem tento přístroj několik dní testoval a podělím se se zkušenostmi. C300 přehraje vše bez problémů, i 3D half SBS 1080p. Kvalita zvuku na 1*, přehrálo mi to i HDMA 7.1. Obraz bych hodnotil tak na 2-. Na plasmě to mělo takový plastový barvy, trochu to ztrácelo hloubku. Velké výhrady jsem měl k LCD displeji. Myslel jsem si že C300 půjde díky tomu ovládat i bez TV (při přehrávání hudby). Bohužel menu se na displeji někdy přizpůsobilo a někdy ne, pak bylo vidět jen část písmen či menu a a nešlo se v tom vyznat. Navíc displej reaguje zpožděně oproti tomu co je na TV. Takže LCD bylo na nic. Pohyb v menu je OK, jednoduché a intuitivní. Z aplikací které je možno doinstalovat byla podle mě většina zbytečná. YouT,FC a shoutcast radio bylo snad jediný co stálo za to. ( to je ale můj názor). Největší problém nastal po instalaci BD mechaniky ASUS. Vyndal jsem HDD šuplik a nainstaloval PC mechaniku. Pořád se tam pod ní pak vejde 2,5" disk a i za mechaniku se vejde 3,5"HDD (volně položen). DVD i CD přehrálo v pořádku, ale BD žádné. Vždy se objevila chyba 10353 Can´t play. Řešil jsem to přímo u Syabasu, ale nic nevymysleli. Byl proveden reset, byl tam nahrám i poslední FW a nic. I po volbě regionu se nic nezměnilo. Dalším problémem byla funkce JueBox. Projede to disk či úložiště a pak stáhne info k hudbě a filmům. U mě to nefungovalo. Z 30GB MP3 a 5TB filmů to našlo jen pár obrázků k albu ( a to už v polovině adresářích MP3 info bylo). Takže jsem měl 1,5GB adresář JueBox s prázdnými jpgy. Takže vše kvůli čemu jsem si tento přístroj pořídil - lcd dipslej pro ovbládání bez tv, přehrávaní BD, JueBox nefungovalo...takže jsem C300 vrátil.
Pytkin (7947)|13.3.2012 15:02
to co popisujes vlastne vsetko ide/nejde aj v popcorne A200 co mam doma :)
tjurny (496)|13.3.2012 16:34
Z tou BD mechanikou si me moc nepotesil :-(
Ivo Mašek (10205)|14.3.2012 08:37
S tím BD mě to překvapuje. Poněvadž zařízení, které v dnešní době neumí BluRay, nemá moc šancí na "přežití". Každopádně bude vždy převálcováno výrobkem, který umí to, co zmiňovaný Popcorn + to "něco" navíc, co je ale dnes běžné.
bubi26 (2)|14.3.2012 14:36
Mne to po instalacii BD nechaniky Blu-Ray prehralo bez problemov. Ale skusal som len Avatar, ktory som mal dispozicii.
C-300 som tiez vratil, kvoli veciam ktore som pisal vyssie a vadnemu HDMI vystupu. Po uspechoch predchadzajucich modelov PCH je tento pre mna sklamanim. S cenou to tiez trochu prehnali.
Ivo Mašek (10205)|14.3.2012 15:04
Aha. takže asi "porodní" bolesti první serie. U každého jednotlivého výrobku něco různého nejde
Jakub Doležal (22)|22.3.2012 00:14
[QUOTE=Ivo Mašek;402017]"porodní" bolesti[/QUOTE] Nevím, můj kus dorazil a fungoval dle představ, ale pravda, že jsem testoval NTB DVD mechaniku a nikoliv Blu-Ray. Jinak musím říci, že po dlouhé době relativně obstojně odladěný produkt. Škoda té vysoké ceny, ale je otázkou, jak moc nízko se dá opravdu jít.

Recenze případně zde: https://www.tvfreak.cz/recenze-popcorn-hour-c-300-poctivy-kus-zeleza/4790
mudr.sat (26)|1.4.2012 07:07
Uvažuji o C-300.Nemohl by někdo pořádně vyzkoušet tu BD mechaniku počítačovou???Chtěl bych ho jen kvůli PC mechanice.
changlee (6)|1.4.2012 13:55
nekupuj to!!! ten kram se mi neustale seka a musim stale na neco cekat, nejhorsi koupe meho zivota, a ta jejich NMT databaze je taky katastrofa, aby ti aspon trochu fungoval pockej rok nez doladi hardware, posledni firmware toho taky moc neresi, a hlavne musis dokoupit HDD a wifi a uz jses na 14-15 000 za to mas stredni htcp, ktere umi 100x vic,
mudr.sat (26)|1.4.2012 16:33
Hdd mám.Jde mi spíše o tu bd mechaniku.To je tak špatnej??
changlee (6)|2.4.2012 22:44
priklad - no ja si nahral nejake filmy na HDD dam to tam a ony tam nejsou pak je v pc musim obnovovat ale to je jen detail, dobra vec - C-300 dokaze prehrat snad vsechno co mam, nekdy nenacte titulky tak 5% filmu, testoval jsem asi 100 filmu od starych divx po full hd dokonce prehrava 3D filmy SBS ve full HD, napojil jsem tam pres usb mechaniku externi dvd - fungovalo to, co me stve si prectete na predchozi strance a taky jste omezen programy ktere tam jsou nahrany jako shoutcast radio - neprehrava moje oblibene stanice, nemuzu si spustit myeuro.tv, nemuzu brouzdat po netu atd, prehravani hudby v mp3, tvorba playlistu nic nez problemy to co bych na pc zvladl za 5 min tady to trva hodinu, pak se to cele restartuje z niceho nic, na HTCP za stejne penize si poridim 100x vykonnejsi stroj a vim do ceho jsem investoval, popcorn je nedodelany, nedoladeny a predrazeny no podivejte se dovnitr krabice http://www.pocket-lint.com/review-gallery/5768/popcorn-hour-c-300-media-player-with-blu-ray-review/3#image dat za to vic nez 4000-5000 tisic neni dobre
ondra_t (68)|18.7.2012 14:59
Ahoj,
Jen bych se chtěl ujistit:

[QUOTE=changlee;404413]dokonce prehrava 3D filmy SBS ve full HD[/QUOTE]

Myslíš tím že přehrává Full SBS (3840x1080p) ve Full HD 3D (což by bylo super)

nebo

Full HD Half SBS (1920x1080p) ve 3D v polovičním rozlišení (tohle přehraje každé MMC s Full HD podporou)

Díky za info.
changlee (6)|7.8.2012 21:00
no je to half sbs k full sbs jsem se jeste nedostal ale vyzkousim to, ovsem nemyslim si ze to pojede protoze se mi u obycejneho full hd pri rychlejsich scenach trha, konecne vydali novy firmware tak to jdu vyzkouset ale stejne se popcorna budu zbavovat, objednal jsem si htpc s procesorem intel tak jsem zvedavy.
HunterGtNet (148)|10.8.2012 20:15
na popcornu a-200 se mě nesekalo snad žádny MKV spis bude problem v nastavení
changlee (6)|24.9.2012 18:03
uz mam htpc s xbmc a jsem spokojeny - ani jednou se mi nezasekl system, xbmc mi spadlo tak dvakrat, dve male chyby ktere jsem udelal: koupil jsem si Logitech diNovo - sipky prilis blizko touchpadu, nekdy nechtene na to hrabnu (snazim se davat bacha)a case SilverStone SST-LC16S-MR Lascala - potrebuji ve predu jedno usb pro prijimac na klavesnici a druhe tam neni, mam vytazeny usb kabel bokem pro pripojovani dalsich usb zarizeni, nevypada to nejlepe, dulezite mit dva usb ve predu. S C-300 se to neda srovnat tam me stvalo skoro vsechno a ty mkv me padaly protoze se pravdepodobne prehrival ma pasivni chlazeni. je to muj posledni prispevek k tematu C-300 o vanocich ten kram hodim na aukro, htpc rulez.
novyuser (26)|30.9.2012 17:42
Zdravím všechny co něco ví o pch c/a 300. Chci se zeptat, zda při přehrávání half sbs mkv a přepnutí 3dna 3d tv zobrazí korektně menu pro přehrávání,nastavení titulků atd. nebo je to nečitelné a rozdvojené? Díky moc
changlee (6)|14.11.2012 22:39
[QUOTE=novyuser;426862]Zdravím všechny co něco ví o pch c/a 300. Chci se zeptat, zda při přehrávání half sbs mkv a přepnutí 3dna 3d tv zobrazí korektně menu pro přehrávání,nastavení titulků atd. nebo je to nečitelné a rozdvojené? Díky moc[/QUOTE]

co jsem zkousel prehravat nejake 3d sbs filmy tak titulky byly zdvojene
HIPHOP (3)|23.11.2012 13:21
Koupil jsem si PopcornHour C-300, ale mám problém s tím, že vypalovačka LG CH10 LS 28 nedokáže plynule originální DVD přehrávat a to tam dáváme jen disky HDD. Přitom tuto vypalovačku mi doporučili v prodejně při nákupu C-300. Může mi někdo poradit, co do C-300 naistalovat nebo C-300 vrátit? Díky.
Pytkin (7947)|23.11.2012 16:05
ako mozte do DVD davat disky HDD ? jake disky HDD ??
HIPHOP (3)|23.11.2012 19:31
Lituji, špatně jsem se vyjádřil. Herryho Pottera na DVD, náš Popcorn Hour C-300 tak bez 50 zastavení nepřehraje, zatím vše to, co je interním disku, je OK. Takže někde je pořádná chybka. Další problém je s připojením počítače, ale já jsem počítačový hlupoň, takže zde nemusí být chybka u přístroje. Díky za radu, jakou vypalovačku nainstalovat.
HIPHOP (3)|2.12.2012 09:18
Dobrá zpráva: Syabas Technology upravil k 30. 11. 2012 firmware C-300 a od soboty LG načítá bez problémů DVD.
O problémech s firmware a načítáním disků se můžete seznámit např. na http://www.popcorn-hour-fr.com/forum[/url]. Zde doporučují před nákupem optické čtečky se ujistit, že firmware příslušné zařízení podporuje.
Další všemožné zkušenosti s C-300, C-200 a i s A-... a najdete na fóru: http://www.networkedmediatank.com.