Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Enigma Signal Meter

interfernet422 (1575)|26.2.2012 23:44
Objevil jsem na webu zajímavou aplikaci pro PC i mobilní telefony na měření síly signálu pro satelitní boxy běžící na linuxu. Aplikaci Enigma Signal Meter- Veškeré další informace i aplikace ke stažení je na webu http://www.krkadoni.com/log/index.php/enigma-signal-meter-android/
Vidím ji jako skvělého pomocníka při nastavování paraboly, kdy si vemu jen telefon, připojím wifi, spustím aplikaci a pak volím satelit a program a nastavuji a nemusím se spoléhat na pubertálního potomka s telefonem u televize.

esm21.jpg
mirekv (7169)|27.2.2012 08:53
Popiš pak zkušenosti, někomu se to může hodit (mně ne, mám měřák).
interfernet422 (1575)|27.2.2012 10:33
Pořádný měřák to určitě nahradit nemůže, pípák ano (vyhozené peníze, nabízím k odprodeji). Chystám se použít až bude hezky, abych přestavěl LNB na E85.
Teď na střechu nepolezu, natlouk bych si. Ale třeba vyzkouší někdo jiný...
mirekv (7169)|29.2.2012 09:18
Mám i ručkový satfinder jako nouzovku, ale i normální (Telemann) s displejem a předvolbami přímo na různé programy na různých pozicích, dají se programovat přes RS232 z PC. Nemá ovšem obrazovku s náhledem. Důležité je že má měření kvality, což je rozhodující.
interfernet422 (1575)|21.3.2012 20:51
Vyzkoušel jsem, anténa nastavena, družice nalezeny. Takže pro amatéry jako já, kteří nemají možnost zapůjčit pořádný měřák doporučuju. Podmínkou je jen mít připraven setting v sat stb s E2 a správně nastaveny DiSEqC povely v stb. Pak už jen u antény (visíc hlavou dolů) vybere stanici a za chvíli už vidí grafy se signálem.