Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): TV s plnohodnotným PIP (2xDVB-C či 2xDVB-T)

Neregistrovaný (0)|9.2.2012 00:17
Tazatel: randomofamber

Znění dotazu: Dobrý den,
hledám moderní Full HD televizor s úhlopříčkou okolo 40", který má plnohodnotný PIP, tj. má dva tunery DVB-C nebo přinejhorším dva tunery DVB-T. Také se může jednat o TV, která zvládne PIP v rámci DVB-C/DVB-T, zde by ovšem logicky musel televizor mít dva anténní vstupy. Televizor musí obsahovat CI sloty kvůli kódovaným kanálům.

Technika, které se dotaz týká: Televizory obecně
Ivo Mašek (10205)|9.2.2012 06:11
Buď takovýto televizor:
http://www.omko.cz/technisat-hdtv46-luxusni-lcd-televizor/



nebo takovýto set-top-box:
http://www.vantage.cz/hdtv-satelitni-prijimace/673-Vantage-HD-8000-C-Twin-tuner-DVB-C.html
.. ještě doplním: Nevím o TV, která by měla 2x čtečku DVB-C, či DVB-S. Toto má (2x DVB-C) STB Vantage (v odkazu nade mnou)
randomofamber (10)|9.2.2012 11:36
Děkuji, ovšem má to pár drobností. 46" je už opravdu moc. Také cena okolo 90000Kč je příliš. Díval jsem se na menší 40". Hledal jsem cenu a v Čechách není obchod, který by ji prodával. Dle ciziny je pak cena okolo 40000Kč což je v porovnání s konkurencí o dost předražené... No i přesto bych o ní uvažoval, ale nikde nic...

Co se týká HDD videorekordéru, pak se mi líbí Vu+ Ultimo, který bych sháněl v konfiguraci s 3xDVB-T/C.
Ivo Mašek (10205)|9.2.2012 11:48
Takové televize, které jsou u nás drahé, se kupují na objednávku. Na skladě je, z pochopitelných důvodů, držet nemohou. já jsem si takhle (asi 3 roky nazad) objednával monitor AOC, tedy v době, kdy tato firma nic k nám nedovážela. Byl mi přivezen z Berlína a platil jsem v korunách. To uvádím jako příklad :-)
KamilZ (10277)|9.2.2012 11:51
[quote=randomofamber;396430]Co se týká HDD videorekordéru, pak se mi líbí Vu+ Ultimo, který bych sháněl v konfiguraci s 3xDVB-T/C.[/quote]
VU+ Ultimo je dobrá volba. Otázka ale je, jestli zvládne 2x HD PIP (SD ano).
randomofamber (10)|9.2.2012 12:09
[quote=Ivo Mašek;396432]Takové televize, které jsou u nás drahé, se kupují na objednávku. Na skladě je, z pochopitelných důvodů, držet nemohou. já jsem si takhle (asi 3 roky nazad) objednával monitor AOC, tedy v době, kdy tato firma nic k nám nedovážela. Byl mi přivezen z Berlína a platil jsem v korunách. To uvádím jako příklad :-)[/quote]

Takže předpokládám, že zajdu do jednoho z uváděných prodejců (např. Elektroword) na ofic. stránkách a oni mě ji dovezou?
randomofamber (10)|9.2.2012 12:14
[quote=KamilZ;396433]VU+ Ultimo je dobrá volba. Otázka ale je, jestli zvládne 2x HD PIP (SD ano).[/quote]

SD pip by mě nevadil. Používám PIP hlavně, když čekám na začátek pořadu nebo o reklamách... no a u rekordéru je to jaksi bonus. Zde bych PIP využil v případě, kdy bych si koupil nějakou "běžnou" TV a tu používal čistě jenom jako monitor...
Ivo Mašek (10205)|9.2.2012 13:35
[quote=randomofamber;396435]Takže předpokládám, že zajdu do jednoho z uváděných prodejců (např. Elektroword) na ofic. stránkách a oni mě ji dovezou?[/quote]
Já to vyřizoval přes inetové prodejny. Ne každá asi bude ochotná. mě se to v případě onoho monitoru povedlo až u Mironetu. ten jediný byl ochotný to sehnat a dodat.
U TV to asi bude obdobné. (také jde o to, jestli ten model ještě vyrábí)
randomofamber (10)|10.2.2012 09:14
A nevíte ještě o nějaké další televizi?
KamilZ (10277)|10.2.2012 09:21
Myslím, že jsem ještě dvoutunerový PIP zahlédl u Loewe, ale to je ještě vyšší liga.

Jinak má Tesla 703 TSP2 má pravý dvoutunerový PIP, ale bohužel jen analogový :-).
randomofamber (10)|10.2.2012 11:18
béééé, slzy tryskají proudem ..... já chci být miliardářem.....

Copak chci tak moc? Dvoutunerový PIP byl u analogových TV běžnou záležitostí. Pak přišlo DVB a konec. Co se stalo? To mají výrobci nějakou dohodu, že toto prostě nebudou vyrábět za normální peníz?

Mimo jiné, když už pláču, tak musím zmínit kauzu VPS/PDC. Když už to fungovalo na analogu, tak přišla digitalizace a vše je znovu na začátku. TV stanice sice VPS/PDC vysílají, ale přístroje to neumí zpracovávat...