Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3D obraz a duchy

erik555 (776)|10.2.2012 12:26
[quote=KamilZ;396644]Včera jsem sem dával odkaz na hezký popis.[/quote]
Tu treba spomenut z recenzii, ze crosstalk pri 3D je minimalizovany, resp. nepostrehnutelny v pasivnej 3D technologii (bez Full 3D), aj ked je to LCD.
zool-b (30)|10.2.2012 12:48
[quote=Ladys;396628]Ja to rikam porad, za malo penez nemuze chtit nekdo hodne muziky :)[/quote]

No a když dáš hodně peněz za panasonic VT30 tak budeš mít hodně zelený muziky:)
Celkem to chápu, ale zas přece nikdo nemůže argumentovat tím, že tv stála jen "15tis", takže např. bzučení trafa, nebo blikající obraz je způsoben tím, že to je levná tv:D Výrobci by se měli snažit dodržovat nějaké standardy a dělat kvalitní tv v každém segmentu. Rozlišovat modely můžou výbavou,panelem atd., ale ne tím, která bude mít víc vad a která míň - in my opinion:)

No nic, objednal jsem SamŠunk PS51D570, tak jsem zvědav.
KamilZ (10277)|10.2.2012 12:51
[quote=erik555;396653]Tu treba spomenut z recenzii, ze crosstalk pri 3D je minimalizovany, resp. nepostrehnutelny v pasivnej 3D technologii (bez Full 3D), aj ked je to LCD.[/quote]
U pasivního 3D podle mě crosstalk vůbec z principu být nemůže, protože se tam nic nestřídá a tím pádem nehraje žádnou roli "lenost" krystalů.
Karel72 (428)|10.2.2012 14:30
[quote=zool-b;396662]No a když dáš hodně peněz za panasonic VT30 tak budeš mít hodně zelený muziky:)
Celkem to chápu, ale zas přece nikdo nemůže argumentovat tím, že tv stála jen "15tis", takže např. bzučení trafa, nebo blikající obraz je způsoben tím, že to je levná tv:D Výrobci by se měli snažit dodržovat nějaké standardy a dělat kvalitní tv v každém segmentu. Rozlišovat modely můžou výbavou,panelem atd., ale ne tím, která bude mít víc vad a která míň - in my opinion:)

No nic, objednal jsem SamŠunk PS51D570, tak jsem zvědav.[/quote]

Nevím co máš s tou zelenou u vt30ky ale z mého okolí a ani má vt30ka žádné takové problémy nemá je to parádní telka a 3d je taky parádní ani naokamžik peněz za tuto tv nelituju
zool-b (30)|10.2.2012 15:00
No jen to, že jsem si přečetl na avforu jak ji každej vrací, a pak jsem se na ni a ostatní modely šel podívat do prodejny a ty nazelenalý fleky jsem zpozoroval taky. Je fajn, že někomu funguje, ale jak jsem pasl už předtím, tak se tyhle problémy objevujou i třeba po 1000 hodinách provozu.. Tak nějak nepřímo mi to potvrdili i na servis lince v panasonicu, takže důvěru v ty modely nemám bohužel.
Ladys (1829)|10.2.2012 16:17
[quote=KamilZ;396664]U pasivního 3D podle mě crosstalk vůbec z principu být nemůže, protože se tam nic nestřídá a tím pádem nehraje žádnou roli "lenost" krystalů.[/quote]

Ono mit decentni crosstalk u aktivniho nebo polovicni rozliseni u pasivniho asi vyjde nastejno.

3D je dobrej wow efekt, kterej po case opadne a aspon pro me je mnohem zazivnejsi vychutnat si film ve 2D.

Kouka tady nekdo nejak pravidelne na 3D ?
Karel72 (428)|10.2.2012 16:22
Já koukám na 3d filmy tak 2x3 do týdne a občas si na odreagování zahraju nějakou hru ve 3d na tv ale už to není žádné dlouhodobé paření už mám přece jen pomalu čtyřicítku na krku :-)
KamilZ (10277)|11.2.2012 08:46
[quote=Ladys;396693]Ono mit decentni crosstalk u aktivniho nebo polovicni rozliseni u pasivniho asi vyjde nastejno.[/quote]
Ono to už není úplná pravda. LG se docela pochlapilo a má pasivní 3D pro 1080i a dokonce snad mají "nějakou" certifikaci pro Full HD in 3D-Mode (VDE mi nic neříká). Ať je to s certifikací jak chce, tak i recence to celkem chválí. Přineslo to ale do pasivního 3D malý crosstalk (viz recenze), takže beru zpět, co jsem říkal o něco výše. Nevím, jestli je ten nový engine dostupný i pro naše modely, pokud ano, je zde nějaký majitel, co update provedl?

Aktivní 3D ještě nemusí znamenat plné rozlišení, viz kauza Samungů D65xx, to si trhli pěknou ostudu. Je to doufám ale jen výjimka.
Ladys (1829)|11.2.2012 08:56
Otazka je, zda je takovy realny rozdil mezi FULL 3D a Half.

Uz jsem to tady psal a zalezi zrejme model od modelu, ale u meho aktivniho FULL 3D vidam spise obcasny crosstalk nez u Half SBS a tudiz se pak dany vjem temer vyrovna.
KamilZ (10277)|11.2.2012 09:09
Teď si možná opět nerozumíme - já se bavil o způsobu zobrazení, Ty o formátu zdroje obrazu.
Ladys (1829)|11.2.2012 09:17
To mozna ano, ale myslim ze rozhodujici je realny obraz, ktery kazdy z nas vidi a pokud by castecne platilo co jsem napsal vyse, tak technicka specifikace muzou jit na parek :)
zool-b (30)|12.2.2012 23:11
Jupijej, tak mam Samsung PS51D570 a musim rict, ze mnohem lepsi zvuk i obraz a ve 3d je to konecne koukatelny (v nekterejch scenach se objevi mensi ghosting, ale celkovej gud). A hlavne ty brejle od samsungu stojej 500 jedny a nebzucej a jsou komfortni oproti lg ag-s250 za 1250, ktery neskutecne bzucely primo u spanku a jeste se pro jistotu kazdejch 15 min vypinaly, coz ale tak nevadilo, jelikoz se to bzuceni ani dyl vydrzet nedalo:) Ale teda to peklo s vracenim v alze - hodinu jsem se hadal o tom, ze za miniaturni skrabanecek na podstavci opravdu nebudu platit 10% z ceny tv (1500,-). S takovou aroganci co tam predvedl reklamacni technik jsem se jeste nesetkal. Nastesti jeho vedouci byl o neco malo rozumnejsi.
sanchez13 (1071)|13.2.2012 09:18
[QUOTE=KamilZ;396857] Nevím, jestli je ten nový engine dostupný i pro naše modely, pokud ano, je zde nějaký majitel, co update provedl?
[/QUOTE]

myslim, ze v poslednych firmwaroch pre LW650s a LW5500 je to uz zahrnute. Da sa to zistit tak, ze pri sledovani 3D je vidiet rozdiel pokial vypnes TruMotion. Pri vypnutom TruMotion je to 3D o dost lepsie :-E . A ta nova technologia (3D 1080i) dokaze pracovat len pri vypnutom TruMotion...
erik555 (776)|13.2.2012 17:31
[QUOTE=zool-b;397090]Jupijej, tak mam Samsung PS51D570 a musim rict, ze mnohem lepsi zvuk i obraz a ve 3d je to konecne koukatelny (v nekterejch scenach se objevi mensi ghosting, ale celkovej gud)[/QUOTE]
Obrazovka je ako velke zrkadlo, ze? Cenovo 51D550 by bola fajn (615 €), len skoda toho zrkadlenia.
zool-b (30)|13.2.2012 19:04
Čau, jojo to je - o víkendu když svítilo sluníčko, tak jsem v ní viděl celej pokoj:) Každopádně na filmy koukáme večer, takže to je jedno - navíc oproti nevýhodám ostatních tv v týhle cenový relaci je to už to nejmenší:)
zool-b (30)|19.2.2012 14:44
Nevíte někdo jak z pc spustit stažený bluray iso? Používám arc total media theatre a při spuštění toho filmu se napíše toto: vas 3d blu-ray prehravac hlasi chybu pripojeni pro 3d display - guglil jsem to,ale kde nic tu nic. Jak mám tomu přehrávači, nebo tv říct, ať se to spustí jako 3d? Pokud to pustím např. přes media player, nebo kmp tak film běží jen 2d a tv nabídne pouze převod z 2d-3d nebo sbs složení obrazu.....
erik555 (776)|19.2.2012 15:02
Do TV by sa signal mal dostat v podobe SBS (alebo v nejakom inom, ktory to TV zvladne spracovat do 3D) a to TV potom riesi z tych dvoch obrazov 3D obraz. Inak nerozumiem tvojej poziadavke...
zool-b (30)|19.2.2012 15:22
Čau, jo tohle funguje, při jakémkoliv staženém sbs 3d filmu - tam film spustím a zobrazí se jako dva vedle sebe, přepnu to na tv a vše funguje. Ale teď mám stažený full bluray tzn. cca 50gb film, který není v mkv., ale pouští se jakýmsi index.bdmv a vždycky se to sputí jako obyč. 2d film. Zkoušel jsem všechny možné přehrávače, ale každý to spouští jako obyč 2d... Nikdy jsem 3d bluray neviděl, tak nevím jak to má fungovat.
angerman (53)|19.2.2012 16:59
Já myslím že musíš mít grafickou kartu která zvládá 3d.Jinak to asi nepůjde.
zool-b (30)|19.2.2012 19:56
:D:D díky za radu, ale kdyby jsi to četl celé, tak bys věděl, že mi 3d filmy normálně fungují (jinam mám amd hd6450 s hd3d a podporou 3d na 1.4 hdmi)... hledám jen radu, jak spustit full 3d bluray film, zkoušel jsem ještě stereoscopic player, ten mi dá na začátku vybrat jaký styl 3d chci přehrát, ale i když vyberu sbs (l/r) tak mi to rozhodí obraz do dvou, ale na tv se to ve 3d nezmění ani když nastavím sbs (klasické ripy kolem 15gb mi fungují normálně)
KamilZ (10277)|19.2.2012 20:37
Tohle nebude SBS, ale zřejmě FULL BR ISO. Zkus na to PowerDVD. Máš poslední verzi Catalystů?
zool-b (30)|19.2.2012 21:18
jj je to plný BR iso, psal jsem to na začátku, catalysty mám poslední. Zatím nevím, ale myslim, že to je tím, že prostě ty přehrávače to ISo berou jako obyč film a ne 3d, a asi je potřeba nějak nastavit, případně tomu přehrávači říct, že to má pustit jako 3d film... ale nvm kde a jak...
angerman (53)|19.2.2012 22:21
Právě pokud vidím tak filmy 3d ti pořádně nefungují:-) Něco jiného je mkv SBS a full BR u toho musí 3d obraz zpracovat grafika a poslat do televize již zpracovaný obraz který by měla televize automaticky rozpoznat a sama přepnout na 3d stejně jako u BR přehravače.Myslel jsem že to umí jen karty od nvidie ,ale zase do toho tak nevidím tak jestli to tvá grafika zvládá tak se omlouvám.
KamilZ (10277)|20.2.2012 08:57
[QUOTE=zool-b;398491]jj je to plný BR iso, psal jsem to na začátku, catalysty mám poslední. Zatím nevím, ale myslim, že to je tím, že prostě ty přehrávače to ISO berou jako obyč film a ne 3d, a asi je potřeba nějak nastavit, případně tomu přehrávači říct, že to má pustit jako 3d film... ale nvm kde a jak...[/QUOTE]
Právě pro jsem psal to PowerDVD, zkus ho. Klasické přehrávače to neumí.
Erik T (52)|20.2.2012 09:02
mám podobný dotaz umí 50pz950 přehrát BR ISO z ex. HDD přes USB?
zool-b (30)|20.2.2012 22:25
[QUOTE=KamilZ;398553]Právě pro jsem psal to PowerDVD, zkus ho. Klasické přehrávače to neumí.[/QUOTE]

v power dvd to nejde, mám arc soft theatre a stereoscopic player, což jsou přehrávače speciálně pro 3d filmy, ale jak to pošolejchat, aby mi to přehrálo plný bd iso ve 3d to jsem eště nikde na netu nezjistil
zool-b (30)|21.2.2012 09:28
[QUOTE=angerman;398510]Právě pokud vidím tak filmy 3d ti pořádně nefungují:-) Něco jiného je mkv SBS a full BR u toho musí 3d obraz zpracovat grafika a poslat do televize již zpracovaný obraz který by měla televize automaticky rozpoznat a sama přepnout na 3d stejně jako u BR přehravače.Myslel jsem že to umí jen karty od nvidie ,ale zase do toho tak nevidím tak jestli to tvá grafika zvládá tak se omlouvám.[/QUOTE]

no tak to neslysim poprve, ze to nejspis umi jen nvidie, ale prijde mi to podivne, jelikoz u novych amd grafik jsou tyto specifikace:
AMD HD3D technology4

Stereoscopic 3D display/glasses support
Blu-ray 3D support
Stereoscopic 3D gaming
3rd party Stereoscopic 3D middleware software support

každopádně kamarad si kupoval nvidii a jeste nejakou licenci, aby mu to slapalo, tak nevim, snad to neni tak, ze to umi jen grafiky jedne znacky a jeste za priplatek...
erik555 (776)|21.2.2012 10:16
Tak vybrat MMC, lacnejsia varianta "eGreat R6S" http://multimedialni-centra.heureka.cz/umax-egreat-eg-r6s/
zool-b (30)|21.2.2012 11:44
tedka jsem si zjistil z amd supportu, ze to ty grafiky taky umeji prave tou technologii HD3D, pravdepodobne nemam v prehravacich zapnutou hardwarovou akceleraci, z toho duvodu to full bd 3d pousti jen ve 2d, dneska to jeste zkusim