Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prehravanie upraveneho videa na TV

warchief (19)|7.2.2012 10:13
Zdravim,
natocil som video kamerou Canon HF M46. Video som potom upravil v PC pomocou Corel Videostudio Pro X4. Uprava spocivala iba vo vystrihnuti zo zaciatku alebo konca jednotlivych snimkov. Pri vytvoreni suboru som pouzil volbu "Same as first video klip". Vytvoreny subor som nakopiroval na USB kluc, ktory som strcil do TV SAMSUNG UE40D5000. Pri prehravani sa mi v obraze niekolkokrat objavi cierne prebliknutie. Ked vytvorim subor so sablonou MPEG 4 HD alebo nejakou inou, tak je prehravanie v poriadku. Ak na videu neurobim ziadne upravy iba ho vyexportujem s volbou "Same as first video klip", takisto sa prehra v poriadku. Pri prehravani po sieti cez program AllShare sa prebliknutie neobjavi ale obraz mi zastane a na obrazovke sa objavi "Nacitavam" takze to asi TV po sieti nestiha.
Tu su videa: http://home.saske.sk/ftp/
tv.mp4 - ako to prehrava moja TV (su tam 3 prebliknutia)
video.mpg - upravene video vyexportovane "Same as first video klip"
Neviete v com by mohol byt problem s tym prebliknutim (TV alebo Corel)? Mohol by niekto z vas vyskusat video.mpg na svojom TV ci to prehra v poriadku?
Vdaka.
steviezah (272)|7.2.2012 11:12
Video jsem viděl.A přemýšlím jestli si z nás děláš srandu nebo opravdu nevíš co tvoříš.
AVCHD video z této kamery nemůže být s příponou mpg.
Nebo Ti to Corel blbě nastavil ten Export?
To video je v pořádku, do Vegasu šlo načíst, v místě střihu nejsou žádně černá políčka.
Edius oznámil,že video nelze otevřít.Po kontrole v MediaInfo program oznámil BDAV video.
Takže jsem zkusil přejmenovat příponu na mts pak na m2ts a oboje Edius normálně přehraje.
Myslím, že jsi přejmenoval příponu souboru,protože BDAV video s formátem kodeku AVC
není mpg.Ale m2ts nebo m2t.
Pokud tohle udělal Corel, snad Ti odpoví uživatelé co jej používají co máš špatně.
Protože evidentně s tímto formátem si Tvoje TV není rady.
warchief (19)|7.2.2012 11:51
Srandu si z teba nerobim. Nie som v tomto odbornik, preto sa pytam.
Priponu .mpg dava sam Corel pri exportovani. Ak video neupravim, len ho prezeniem cez Corel a vyexportujem rovnako ako upravene video, tak ho TV prehra bez problemov (bez ciernych policok). Preto mi je to cudne. Skusal som upravene video prehrat aj na inom type TV, bol to tiez SAMSUNG a tam to tiez robilo.
Pri prehravani upraveneho videa na PC sa problem nevyskytuje. Upgradol som firmware na Tv, ale nepomohlo to.
666dia (476)|7.2.2012 12:05
warchief
co je ti na tom "čudné"?
já nevím co můžeš od takového softu čekat:
http://www.amsoft.cz/Produkty/Corel/videostudio/main.html
asi jsem blbej, ale takovej soft bych si do počítače ani nenahrál...na co tady řešíme plnohodnotné softy, které dokážou téměř cokoliv a ty přijdeš s tímhle...
ani nepředpokládám, že by z toho lezlo něco kloudnýho, nebo myslíš, že jsme pitomci, co si kupují drahý softy (vegas, edius, FinalCut, avid) a přitom stačí koupit tento úžasnej soft za řádově stokoruny...?
mě na televizi (mám taky Samsung) tohle video z flešky nejelo (nepodporovaný formát), zkusil jsem to proto, že mě je divný, že na tvé to vůbec jede...
být tebou, zkusil bych ještě, jestli to přehraje mikrovlnka...
KamilZ (10277)|7.2.2012 12:22
Sorry za off-topic: Nechápu, proč by se tady nemohl zeptat na problém s Corel X4. To, že používá Corel a ne "drahý softy" ho snad dělá méněcenným, dokonce nevhodným pro toto fórum? I kdyby to zkusil s nějakým freeware, tak popsal problém a jen slušně požádal, jestli s tím nemá někdo zkušenosti.
666dia (476)|7.2.2012 12:27
však mu odpověděl steviezah...
nedělá ho to méněceným, to ne, já jen říkám, že bych si to nedal do počítače a že je to paskvil...napsal, že je to čudné - na to jsem reagoval...
warchief (19)|7.2.2012 12:30
To 666dia:
Ja som sa len slusne spytal. Z tvojej odpovede mam dojem ako keby tu mohli prispievat len profici. Ak je to tak, je potrebne upravit pravidla fora.
666dia (476)|7.2.2012 12:36
ne, jen je logické,
proženu-li to takovým softem bez úprav - hraje to...
proženu to s úpravami - nehraje to....
pokusím se vyhodnotit situaci - dojdu k tomu, že nebudu upgradovat firmware televize, ale bude to asi softem....
když uříznu pilkou desku o půl metru kratší, než potřebuju, taky nevyhodím pilku....
steviezah (272)|7.2.2012 13:09
Pánové počkejte co Vám řekne Jarino1978,ten podle příspěvků ve foru s Corelem dělá.
Já se domnívám,že to nastavení exportu je špatně, nebo Corel nenastaví správně projekt podle
prvního klipu a tím dojde k tomu co jsem psal.Já Corel zkoušel do verze X3, ale moc si z něj nepamatuju.
Pravděpodobně bude nutno nastavit projekt ručně aby výsledek byl dobrý.
S takovými dotazy se setkávám každodenně a je mi jedno jaký kdo používá soft.
Já myslím, že to v tom Corelu půjde,jen by měl poradit někdo kdo v něm dělá.
Já vycházím z analogie ostatních softů, kterým se věnuju.Bohužel Corel mezi nimi není.

Tímto se uživateli omlouvám,že jsem ho podezříval, že si dělá srandu.Prostě podle toho co píše je začátečník a to byl
každý z nás co si myslíme,že něco umíme.

Já bych spíš uvítal,kdyby uživatel warchief dal k dispozici zdrojový soubor z kamery nikoliv po úpravě.
Byť se exportovaný soubor chová spořádaně :-)
warchief (19)|7.2.2012 13:20
To 666dia:
Ked pri exporte upraveneho videa pouzijem volbu:
- Same as first video clip - blbne to (na PC to neblbne)
- MPEG4 HD - neblbne to
- AVCHD - neblbne to
Takze uplne logicke to nie je. Navyse pri prehravani po sieti (TV a PC prepojene ethernet kablom) to neblbne, ale tu asi nestiha TV, kedze sa to seka.
Je mozne, ze ten soft je nahovno, preto som sa sem prisiel opytat, ci sa to uz niekomu nestalo.
warchief (19)|7.2.2012 13:30
To steviezah:
Zdrojovy subor z kamery sem mozem dat ale az zajtra. Teraz som v praci a nemam ho tu, no a doma mam pomaly net.
Je mozne, ze mam nieco blbo nastavene. Ak sa to aj nevyriesi, nic sa nedeje. Budem to exportovat do formatu, kde to neblbne, alebo si prepojim PC a TV hdmi kablom a budem to prehravat z PC.
steviezah (272)|7.2.2012 14:08
Člověče přemýšlej trochu:
Ked pri exporte upraveneho videa pouzijem volbu:
- Same as first video clip - blbne to (na PC to neblbne)
- MPEG4 HD - neblbne to
- AVCHD - neblbne to

To jsem tu psal,Corel zřejmě nesprávně detekuje klip a musíš to nastavit ručně.
Co na tom vidíš nelogického,když zadáš projekt správně, funguje to.
Já nevím jak funguje nastavení celkového projektu,jestli tam máš takovou možnost.
Např:AVCHD 1920x1080/25i.
Totéž export, je možné, že takovou bitrate Tvoje TV má problém přehrát.
Bitrate toho videa je 24 MB/s, pokud takovou volbu máš, sniž ji.

Pokud nemáš možnost žádné takové volby, budeš se muset rozhodnout
jestli nepoužít jiný program, ale pro základní editaci a naučení se Corel
stačí.

Jarino je asi zaneprázdněn,jinak už by reagoval.Já Corel neznám.
Mimochodem jakou rychlost a nastavení má tvoje síť, je schopná přenášet plynule video?
warchief (19)|7.2.2012 14:48
>To jsem tu psal,Corel zřejmě nesprávně detekuje klip a musíš to nastavit ručně.
>Co na tom vidíš nelogického,když zadáš projekt správně, funguje to.
V PC mam nainstalovany soft AllShare. V tomto softe si nazdielam priecinky s videom. Pri pripojeni potom vidim na TV subory ulozene v PC. Ak takto spustim upravene video, obraz mi sice seka (co moze byt sposobene aj blbym softom na zdielanie), ale nezobrazuju sa tam cierne snimky. Preto sa mi to zda nelogicke, ze pri prehravani toho isteho videa z USB to blbne (objavuju sa cierne snimky), ale pri prehravani po sieti to neblbne. Ak by to blblo aj po sieti, tak je logicke ze ten video subor je blby....

>Totéž export, je možné, že takovou bitrate Tvoje TV má problém přehrát.
>Bitrate toho videa je 24 MB/s, pokud takovou volbu máš, sniž ji.
Tak toto ma napadlo ako prve. Pri exportovani "Same as first video clip" sa nastavi bitrate na "Max. 22700kbps. Ak pri exporte pouzijem AVCHD bitrate sa nastavi na 18000kbps, pre MPEG4 HD 15000kbps a vtedy sa to video prehra v poriadku.

Ako som uz spominal, nie je to ziadna tragedia, budem to exportovat do nejakeho ineho formatu, alebo skusim iny soft. Chcel som len vediet, ci sa s tym uz niekto nestretol.
Aj tak ti dakujem za tipy za pomoc... :-)
steviezah (272)|7.2.2012 20:22
Odpověděl sis v podstatě sám,kde je chyba:
pri prehravani toho isteho videa z USB to blbne (objavuju sa cierne snimky), ale pri prehravani po sieti to neblbne.
USB port není zrovna ten nevhodnější zdroj pro přehrávání videa.Vem v potaz jeho rychlost.
Přesto si myslím,že vytvořený soubor není v pořádku, ale to nechám posoudit někomu,kdo v Corelu dělá.
warchief (19)|7.2.2012 20:24
Vyriesenie:
Pri exporte videa je potrebne vypnut "Perform SmartRender" a uz je to O.K.