Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolve Infinity

cenycz (11)|18.9.2013 08:59
Hafca: pokud si nechces pro standardniho uzivatele vytvaret/menit heslo, muzes si vytvorit dalsiho usera, pres ktereho se budes pripojovat z Evolve. Jen si nektere slozky musis nastavit jako sdilene a tohoto uzivatele tam pridat na cteni, pripadne i zapis pokud chces z Evolve mazat nebo tam neco kopirovat.
hafca (211)|18.9.2013 09:30
Udělal jsem to jak mi radil mia a už to chodí. Ty další rady zkusím postupně taky. Dík moc všem. Ty W7 jsou pro mě zatím nějaký zakletý. Nedokážu je ani pořádně uspat. :-( Zlatý XP.
DRackG (37)|24.9.2013 22:34
Chalosi a este takto mi poradte.. rad by som vysunul nejaky folder aj za router. nie komplet disk ale zlozku.. musim nastavit Virtual server to je jasne a nasmerovat port 80 na 8080.. ale ako poviem evolveo ze nech nezdiela cely disk ale iba folder? dikes
mia (103)|25.9.2013 22:29
V první řadě, nasměrování portu 80 na 8080 nepomůže, sdílení probíhá na portu 139. Většina providerů tenhle port automaticky blokuje, protože tenhle port využívají ke svému šíření i některé viry. Pokud bys chtěl nastavit Infinity aby sdílelo konkrétní folder, teoreticky by stačilo editovat soubor /tmp/smb/smb.conf (případně i smb_anonymous.conf a smb_user.conf) a restartovat Sambu. Nezkoušel jsem to. Rozhodně to nejde udělat přímo z prostředí přehrávače, tam to buď sdílí všechno nebo nic.
DRackG (37)|26.9.2013 00:05
No jasne. Linuxove zdielanie cez sambu. Sameho by ma to nenapadlo. Dikes
hafca (211)|27.9.2013 21:29
Něco jsem pohnojil, ale už to jede :OO
woland (305)|28.9.2013 17:56
MKV version 2 přehrává bez problémů? Jak citlivý má tuner? Mám EVOLVE Galaxy - a tuner je tragedie. Díky za odpoved.
DRackG (37)|28.9.2013 23:40
[QUOTE=DRackG;467578]No jasne. Linuxove zdielanie cez sambu. Sameho by ma to nenapadlo. Dikes[/QUOTE]

no jo.. tak predpokladam ze ked sa na disk prihlasim s WIN prostredia tak neuvidim zlozku tmp... lebo ja vidim z Windows len to vnutro c.. max trannsmittion.. tak som skusil instalovat Midnight Commander ze to bude nejaky total comander a potom aj text editor ale neviem to najst v Evolveo.. malo by to byt pod aplikaciami nie?

dakujem za pomoc opat.
KamilZ (10277)|29.9.2013 08:29
Pokud z Windows vidíš jen část disku, tak máš blbě zkonfigurovanou Sambu, máš nasdílen jen nějaký adresář nebo mountpoint. Nasdílej si celý HDD. Viz příklad pro VU+ (uprav si to podle sebe), co jsem zde dával:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32247-vu-duo-samba-server#post413485
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33468-x-trend-et6500-9500#post453114

Jestli jsi instaloval Midnight Commander pro Windows (http://sourceforge.net/projects/mcwin32/), tam to Ti nepomůže, max. se tam dostaneš přes FTP (pokud to Evolveo má spuštěn, ale na to stačí i ten TC).
mia (103)|29.9.2013 22:13
V Infinity Midnight Commander nenajdeš. Musíš se přihlásit z počítače telnetem (příkazový řádek -> telnet ) a tam zadat příkaz "mc". Pak ti naběhne něco jako Total Commander a budeš moct procházet komplet filesystém linuxu na Infinity.

---------- Doplněno v 22:13 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:10 ----------

Pro KamilZ: o tenhle případ nejde, Samba se v Infinity normálně konfigurovat nedá, sdílí to buď celý harddisk nebo nic. A Midnight Commander pro Windows v tomhle opravdu nepomůže :-)
DRackG (37)|30.9.2013 23:14
telnet som donistalovat do win7... aj som sa dostal k loginu a tam som skoncil.. ci uz pouzijem login z FTP alebo Samba procesu tak dostanem ze Login Incorrect. To iste ked som chcel tymto ist na router ci uz cez cmd alebo putty... mozno to je tym ze v tom FTP logine mam aj specialne znaky..

Pleeeassee help.. dakujem
mia (103)|30.9.2013 23:54
...no a tady to máme... určitě jsi "četl" readme.txt co jsem dal k firmwaru? Jinak bys totiž věděl, že login je "root" a heslo "toor". Bez uvozovek, samozřejmě. Heslo se potom dá v telnetu změnit příkazem "passwd" a zadáním 2x nového hesla.
DRackG (37)|1.10.2013 07:01
Mas pravdu Mia... cital velmi davno a nenapadlo ma to ani len nanovo otvorit... a toto mi uz vypadlo.. no a uz mam cierny bod do kelu.. dufam ho s niecim znegujem ;) opat dik este raz
cenycz (11)|1.10.2013 15:05
To: woland - s MKV jsem zatim nemel problem, ale netusim jaka to byla verze. Obcas se seka obraz na nekterych MP4.
Citlivost tuneru je lepsi nez na televizi LG.

BTW, vysla nova verze firmware, ma nekdo naladu zkouset? Ale nenasel sem seznam zmen.
DRackG (37)|1.10.2013 15:18
pokial to MIA nepreplacne tymi featruami ktore tam doplnil ako moservices a xlive v nom tak ani nerozmyslam o zmene ;)
cenycz (11)|1.10.2013 15:59
to DrackG: To je mi jasny, jen sem si rikal kdyby nekdo chtel dobrovolne otestovat stabilitu a zjistil co je tam noveho aby Miovi usetril cas... ;)
mia (103)|1.10.2013 18:34
Určitě se na to kouknu, uvidíme co číňan vypustil do světa :-)
Používáte někdo autosken disku a ikony Filmy, Hudba a Fotky? Přemýšlel jsem, že bych to překonvertoval tak jak jsem to udělal pro Evolve Blade Dualcorder. Tam to funguje jako filtr typu souborů.
DRackG (37)|1.10.2013 19:46
Mia ja toto vobec nepouzivam a som rad ze to je vypnute.. viem co mam kde takze naco brzdit skenerom ;) takto ich aj vypnem a mam kratsie menu.. do Favorite dam co mi treba a rychlost a lahkost vetra ;) takze za mna nie ;) dikes
DRackG (37)|1.10.2013 22:22
tak som konecne v Mcomannderi.. vivat tieto light paradne systemy a textove zobrazovace prikazy atd... ako keby som bol spat v casoch MSDOSu :d haha pecka.. dikes MIA.. idem skuknut tu smb ;) ci to pojde

[QUOTE=mia;467982]V Infinity Midnight Commander nenajdeš. Musíš se přihlásit z počítače telnetem (příkazový řádek -> telnet ) a tam zadat příkaz "mc". Pak ti naběhne něco jako Total Commander a budeš moct procházet komplet filesystém linuxu na Infinity.

---------- Doplněno v 22:13 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:10 ----------

Pro KamilZ: o tenhle případ nejde, Samba se v Infinity normálně konfigurovat nedá, sdílí to buď celý harddisk nebo nic. A Midnight Commander pro Windows v tomhle opravdu nepomůže :-)[/QUOTE]
cenycz (11)|2.10.2013 09:51
to: Mia
Pouzival bych autoscan kdyby to nezlobilo. Ze zacatku jsem pouzival moznost vlastnich fotek jako sporic obrazovky, na kterou to je potreba.
DRackG (37)|2.10.2013 22:30
inak neviem co som spravil v tom OS ked som tam cez mc kukal ale nejde sa mi dostat na evolveo z pocitaca.. nevie nacitat nasherovane C.. takze som to asi nejak vypol ze? :((
hafca (211)|3.10.2013 17:38
Padla tady zmínka o šetřiči, jak to s ním vlastně je, kam s fotkami? Udělal sem složku Fotoalbum, tu ale šetřič nevidí. Tak jsem fotky přes Vícenásobný výběr naklikal do druhého okna a dal uložit fotoalbum. Jenže ve výběru šetřiče se stejně nic neobjeví. A návod zase cudně mlčí.
DRackG (37)|6.10.2013 12:43
neviete nahodou preco sa mi neda dostat s os WIN do evovleo? celkovo asi budem mat zle nastavene sto shareovanie.. nemozete pls niekto sem skopcit smb.conf a aj tie ostatne ktore sa nachadzaju v tmp/smb/ ako anonymous a users.

dikes

moje vyzeraju vid priloha.

EDIT: problem c2. chcem isntalvoat HDMI CEC a zbehnu iba 3 riadky a potom sa vrati spat do kona servisov a nic.. :(
smbuser.PNG smbfolder.PNG Mos_modules.PNG HDMI CEC.png smbconf.PNG smbanonymous.PNG
cenycz (11)|8.10.2013 09:18
To:Hafca
Musis mi povolene automaticke prohledavani disku. Pro sporic me slo nastavit jenom ta alba, ktera se ukazala ve slozce fotografie. To prohledavani chvili trva, nez se tam neco ukaze.

To: DRackG
Nevim :) Zkusil bych jestli ti z windows projde na evolve ping a telnet na porty 139 a 445. Soubory jsou v priloze. Jo a jeste muzes na evolve zkusit netstat jestli na tech portech posloucha a jestli ti jede samba.

ps -ef |grep samba
netstat -ln |grep \:139
netstat -ln |grep \:445

Ceny
DRackG (37)|8.10.2013 15:28
tak asi som dosiel co to bolo.. zapol som na evolveo samba security na ON... ked som to vypol... tak to uz ide... ehm.... houston where is problem? :))
mia (103)|9.10.2013 18:11
Dal jsem dohromady první "betaverzi" po asi pěti sestaveních. Něco je tam asi jinak než v devítkovém firmwaru, možná práva k souborům či co... pokaždé se mi to restartovalo, ještě než se to dostalo k init obrazovce. Už je to OK a můžu testovat. První dojem je vcelku příznivý, zatím mi to ještě nehodilo držku, televize se chová jinak (líp) než u 10439, poslední kanál zůstává zachovaný i po restartu Infinity a na rozdíl od 9739 neskáčou rádia mezi TV kanály. Problémové AVI (DivX5 a DivX3) mi to přehrálo bez protestů, zatím jsem ještě nenašel film, který by to nepřehrálo. Nezkoušel jsem nahrávání z TV, k tomu se asi dostanu až zítra. MOS a XLIVE šlapou jako obvykle OK (teda to co z nich používám). Omlouvám se, nebude to asi hned tak venku, nemám moc času, ale snad o víkendu to bude lepší...
hafca (211)|9.10.2013 19:06
Mám ještě jeden dotaz. Kolega se mi ptal, jak je to s BR disky. Přinesl na přenosném disku ISO kde jsou v rootu dvě složky, BDMW a CERTIFICATE. I když mám v Infinity zapnuté BD menu lite, tak se do žádného menu nedostanu a disk se rovnou spustí. Navíc zvuk je jen stereo i přesto, že jde optikou do receiveru co umí 5.1 i 7.1 a běžné mkv nebo DVD dekóduje.
keko01 (57)|10.10.2013 12:25
[QUOTE=mia;468936]Dal jsem dohromady první "betaverzi" [/QUOTE]

velka vdaka za tvoju snahu!
hafca (211)|13.10.2013 18:05
Tak si hraju a zatím dobrý, děkuji za novou verzi.
U většiny BR disků funguje i to BR menu.. Pořád mi ale nejde z BR přes optiku jiný zvuk než to stereo. Přitom, když stisknu klávesu zvuk, objeví se mi že je tam DTS stejně jako při stisku klávesy info. Výstup jsem zkoušel nastavit na RAW i LPCM. Opravdu nikdo neví čím by to mohlo být?
mia (103)|13.10.2013 22:48
Bohužel nemůžu sloužit, nevlastním ani Bluray ani zesík s optickým vstupem. Dokonce ani s digitálním ne.
keko01 (57)|15.10.2013 16:54
Mia, este raz dik za fw. Este som sa k tomu ale nedostal.

Mam ale este dalsiu otazku. Nemate niekto rozchodeny nejaky iny dialkovy ovladac s tymto zariadenim. Mam celkom dobry dialkac k AV receiveru, ale potrebujem kod. Samozrejme v DB vyrobcov nie je, takze musim najst podobne zariadenie (AV receiver ich podporuje celkom dost).

Jediny vyrobca, ktory Evolveo priamo podporuje je Logitech, on ale nastavenia uz posiela priamo do ovladaca, takze tudy cesta nevede..

nejake napady?

Dialkove sa kody samozrejme ucit nevie..
mia (103)|15.10.2013 22:10
Najít kód k dálkovému jsem zkoušel, ale na obyčejném univerzálu se nechytlo nic. Musel jsem kódy naučit Emgeton C3. Ten samý problém jsem měl s projektorem Epson, taky ho univerzál neumí a taky jsem si musel půjčit originál a nahrát do Emgetonu.
hafca (211)|19.10.2013 22:17
Jeden postřeh ze včerejšího večera. Nahrával se program z Primy a zároveň sledoval film mkv z PC. To, že mi nahrávání zastavilo film a musel sem se na něj proklikat, na to už si pomalu zvykám. Ale po cca 20ti minutách od začátku nahrávání najednou bez varování zelená obrazovka a pomohlo až vypnutí ze sítě. Pozici, kde byl film si to samozřejmě nepamatovalo.
mia (103)|20.10.2013 18:11
hafca: tahle chyba se táhne už od nejstarších verzí firmwaru, psal jsem kvůli ní do Abacusu (nejen já), a odpověděli, že popis chyby zaznamenali a předávají k vyřešení. Evidentně se nevyřešilo nic. Nevím kam napsat, aby s tím číňani začali něco dělat. Já to nevyřeším, to je "vlastnost" hlavní aplikace DvdPlayer :-(
hafca (211)|20.10.2013 18:57
Neber to prosím jako výtku k Tobě. Tobě patří velký dík za to, co proto děláš.
Já vím, že se tu o tom něco psalo, ale měl jsem zato, že to dělalo při nějaké specifické příležitosti. Jak je vidět, problém trvá a oni se na to vybodli.
keko01 (57)|27.10.2013 17:42
Caute,

Ake dosahujete rychloati v lokalnej sieti ak to pouzivate ako Nas. Mne to ide ukrutne pomaly (do 500kb/s). Pritom aj pc aj evolve napr z netu tahaju do 3 mb/s. (Pc na wifi/n a evolve na 100 MB kabli).

Pripojenie na SMB alebo FTP.

Dik
hafca (211)|2.11.2013 16:18
Měl bych dotaz na zkušenější, jak se vlastně dá využít konektor USB3? Kabel sice dodávají, ale na přenosný disk se použít nedá a jiné použití mi nějak nenapadá.
keko01 (57)|3.11.2013 10:12
Je kvoli prepojeniu s PC. Inak, skoda ze ten disk tam nejde..

A mia, tento dotaz na teba. V moservices je jedna sluzba na remote synchro casu. Ona sa sice nastartuje, ale cas synchronizuje az po pripadnom restarte (asi nema konektivitu na zaciatku).

Neda sa ten restart naschedulovat nejak?
viper37 (2)|4.11.2013 11:13
Paráda! Díky moc za vylepšený FW!

P.S.
Trochu mě u nové verze zarazila nová grafika menu (šedo-červené ikony), která vůbec nekoresponduje se zbytkem prostředí, nevím co to číňana popadlo :(
Neexistuje náhodou jednoduchý způsob, jak si to změnit a nakopírovat původní modré?
mia (103)|4.11.2013 16:51
To nenapadlo Číňana, prostě se mi ty ikony líbily, tak jsem je tam vmontoval :-) Způsob jak nakopírovat nové existuje, ale jednoduchý moc není.
viper37 (2)|5.11.2013 09:40
Aha... :) Tak si na tu nekonzistenci holt zvyknu, pokud to není jen o jednoduchém přenesení původních ikon "někam", tak tě tím nebudu zdržovat.
Každopádně ještě jednou díky za FW!
hafca (211)|9.11.2013 19:42
Tak nevím, ale mám pocit, že ta bestie si žije svým vlastním životem. Sama se bez důvodu pouští nebo se po skončení nahrávání zapomene vypnout. K tomu se přenastavuje čas sám od sebe na divný, ničemu neodpovídající čas.
Dá se nějak zablokovat samočinné nastavení času? Chtěl bych to zkusit, jestli je za tím tohle nebo ještě něco jiného.
czervv (1)|18.11.2013 20:09
Zdravím,

chtěl jsem se zeptat uživatelů rekordéru Infinity Twincoder - rozhodoval jsem se mezi Xtreamer Prodigy a tímto. Po přečtění několika diskuzí a recenzí jsem se rozhodl pro Infinity Twincoder. Jakou velikost HDD by jste mi doporučili do tohoto MMC. V PC mám teď 500GB, který budu vyměňovat SSD diskem a zbude mi. Myslíte, že by mohl stačit na nahrávání z TV? Rodiče jej budou využívat zejména na nahrávání DVB-T plus občas na něm budou sledovat nějaké filmy (maximálně 50GB bude uloženo na disku).

Nebo zkusím položit otázku trochu jinak. Kolik prosím zabere 1 hodina záznamu z TV? Jde nastavit kvalita záznamu, popř. výstupní formát?

Díky za odpověďi

CZervv
Magogo (1)|20.11.2013 14:46
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať majiteľov Evolve infinity po doterajších skúsenostiach a problémoch,kúpili by ste si ho znova? A aký najväčší dátový tok sta na ňom prehrali?
keko01 (57)|20.11.2013 15:55
ja som to uz niekde pisal, ale pre mna je to z tych co som mal najlepsie MMC (hlavne za tu cenu - ja som ho dokonca kupil ako bazarovku v Alze s 1 rocnou zarukou za 60 eur).

Prehralo mi zatial uplne vsetko (k datovym tokom sa ale neviem vyjadrit).
vivid.sk (11472)|20.11.2013 22:01
[QUOTE=Magogo;473282]A aký najväčší dátový tok sta na ňom prehrali? [/QUOTE]
Ten nieje dolezity. Dolezity je profil a Ref-Frames daneho videa.
polhein (6)|22.11.2013 09:00
Ahojte,
používam FW od mia a chcel by som sa spýtať na 2 veci:
1.) Ako nainštalovať alebo spustiť Midnight Commander v Evolve?
2.) Zistil som, že pri vypínaní prístroja nie sú odpojené korektne disky čo spôsobí, že pri pripojení disku k PC hlási Windows poškodený filesystem a chce ho skenovať. Keď pred vypnutím odpojím manuálne disky tlačítkom na DO a vypnem prístroj, všetko je OK. Moja otázka znie: Je možné pridať skript alebo aplikáciu, ktorá pri vypínaní prístroja korektne odpojí disky?
DRackG (37)|8.12.2013 19:59
Ahoj. 1. Daj si services cez http://ipadresa:80 a tam najdi v moservisoch midnight commander. Pravym na tu ikonu a instal. Potom cez napr putty a port 23 spustis prikazom mc ako root. Root ma heslo toor ak sa nemylim ;) ale musis mat miov fw ;)
2. Mne to robi iba ked to vypnem nekorektne teda nahle zo zasuvky napr alebo vypadok el prudu.

Drackg
keeny (1)|9.12.2013 11:09
Zdravím.

Mám problém s titulkami. U väčšiny filmov či už v mkv formáte alebo dvd sa nesprávne zobrazuje diakritika v titulkoch, ktoré sú s filmom. Písmená s diakritikou mi zobrazuje ako viac znakov a zle sa to číta. Dá sa s tým niečo robiť? Riešim to zatiaľ tak, že dám v prístroji hľadať titulky, no je to zdlhavé, kým nájdem tie správne prípadne ich musím ešte časovať. Robilo mi to pred aktualizáciou firmwaru aj po nej.

Vďaka.
hafca (211)|9.12.2013 11:33
Na dálkovém ovladači stiskni tlačítko SUBT co je pod modrou klávesou a přesuň se na pravou stranu kde máš nejspíš zarámované Středoevropské. Posuň se nahoru o jednu pozici výš než je GBK. Tam jsou UTF8 a s těmi by to mělo být vpořádku.