Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pokojová anténa na HD

Ivo Mašek (10205)|28.5.2013 20:21
Určitě jede Nova a Prima z Ještědu?
patdevast (8)|28.5.2013 20:38
Vysílač Ještěd
◾vysílací síť 1 kanál 43 programy ČT1, ČT2, ČT4, ČT24
◾vysílací síť 2 kanál 52 programy Prima, Prima Cool, Nova, Nova Cinema
◾vysílací síť 3 kanál 60 programy Prima Love, Prima zoom, Pětka, Óčko, Šlágr TV Genus Plus(regionální vysílání), V1

zdroj: http://www.profidigital.cz/anteny-dvb-t/16-digitalni-vysilaci-site.html

ono když už se chytím, tak to ukazuje signál zhruba 30%, ale obraz i zvuk jsou naprosto ok, horší je, že většinou se nechytí
Ivo Mašek (10205)|28.5.2013 20:54
Jo, už sem si to našel. Vyzářený výkon je 50kW (pro 1. i 2. mux). V té prutové anteně to nebude - výměna by nepomohla. (já to tam znám velmi dobře, takže je mi divný, že z D. Hanychova jeden ten mux nejde).
patdevast (8)|28.5.2013 22:17
no, on jde, občas, a to jsem to s předchozí starou plazmou LG nechytil vůbec, nová Panasonic VIERA TX-P42UT50E ho chytí aspoň občas, nicméně, dá se v tuhle chvíli dělat něco konstruktivního?
Ivo Mašek (10205)|29.5.2013 19:18
Tam co bydlíš stačí taková venkovní anténa:

[ATTACH=CONFIG]23519[/ATTACH]


Prutovka (zřejmě jakákoli pokojová anténa) to už nepojme (ale fakt nevím proč, když MUX1 jde v pohodě)
synaps-dvb-t-venkovni-antena-ahd-343-15db_ies14217.jpg
Retiree (659)|29.5.2013 19:50
Síť 3 má přece jen o něco menší výkon a na vyšší frekvenci, viz tabulka

Ještě taková blbina. I prutová anténa je funkcí vlnové délky (měla by být). Univerzální pokojovka tedy nejspíš na nižší frekvence, pro kanál 60 (skoro horní konec pásma) by se měla mírně zkrátit (pokud je teleskopická), ale neštípat, pak by nemusely jít nižší kanály...
sanchez13 (1071)|29.5.2013 20:14
rovnaku prutovu Hama antenu ako patdevast pouzivam aj ja v Bratislave. Antena ma sice zosilnovac, ale maloktory TV dokaze napajat zosilnovac v antene :-( (Ja som taky este nevidel) Schopnost napajat zosilnovac v antene je skor vlastnost DVB-T STB...
Bez toho zosilnovaca mi tiez isiel naladit horko-tazko verejnopravny mux... Zosilnovac v antene potrebuje na napajanie 5V cca 20-30 mA, cize je ho mozne napajat priamo z USB v TV.
Ja som to vyriesil napajacou vyhybkou a Y kablikom povodne urcenym k prenosnemu HDD, ktory sa mi valal v sufliku :-E

vyhybku kupis za par eur napr tu: http://www.gme.sk/napajeci-vyhybky-a-zdroje-pro-antenni-techniku/
Optimalna je TEROZ T 431 K, ale tu vtedy nemali na sklade, tak som zobral TEROZ T 431 X (k nej som ale musel dat redukcie z F konektoru na IEC)

vysledok je toto:
[ATTACH=CONFIG]23520[/ATTACH]

Teraz v pohode chytam vsetky kanaly a zaroven je vyriesene to, ze zosilnovac v antene je napajany len vtedy, ked je zapnuta TV :-!!!
vyhybka.gif
patdevast (8)|29.5.2013 23:30
Teleskopická není. nicméně jsem našel jednu pozici těsně za televizí, kdy chytám všechno, akorát Očko občas blbne (no, při dnešním asi čtvrthodinovým sledování jsem toho vážně nelitoval). Dokud s tím nepohnu, tak to bude dobrý. Nicméně to moc nechápu, když anténu dám k oknu nebo i za, tak nechytím nic... a hned za televizí je to ok.