Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T tuner k notebooku

spokee (28)|5.2.2012 20:14
Ahojte. Vedel by mi niekto poradit DVB-T tuner k notebooku? Nepotrebujem nic specialne, len solidny prijem a DO. Akurat ma napada, ze by bolo skvele keby som dialkove mohol pouzit aj na iny ako dodavany soft. Napr VLC, mediaplayer, mozno Foobar. Existuje nieco take ?
Ivo Mašek (10205)|6.2.2012 07:54
Tv tunerů pro USB na notebooku je na trhu nespočet. Doporučuji něco od Averu (ani Leadtek není špatný). Dálkovému ovládání je v podstatě fuk, jaký software používáš. Ono těch úkonů u DO, dodávaných k těm tunerům, není tolik (primitivní umělohmotné krabičky). Spíše bude problém, zda ty malinké USB tunery zvládnou cizí software (většinou je s tím problém)
KamilZ (10277)|6.2.2012 09:05
S dálkou je problém, na tohle se používá např. IntelliRemote. Tuner bych doporučoval dual (dvoutunerový), nestojí o moc víc a udělá dobrou službu.

http://www.google.cz/search?q=dvb-t+usb+velký+srovnavací+test+tunerů (ono extra novinky nejsou, takže se dívej klidně i rok-dva-tři staré).
spokee (28)|6.2.2012 17:32
Dualny tuner ale v podstate znamena len to, ze mozem pozerat jeden kanal a nhravat z druheho, nie ? To nie je moc dolezite, ale pokial bude ta moznost, pojdem do toho. Skor ma zaujima to DO. Rad by som proste ovladal hudbu a filmy pomocou DO, ale nechcem kvoli tomu kupovat dalsie DO ktore to dokaze. Stacia zakladne ukony ako hlasitost, vpred vzad, stop/play/pause a v idealnom pripade vypnutie PC.

Este ma napadlo. Mohol by som kupit tuner bez DO a DO k PC samostatne a nemal by byt problem s ovladanim aplikacie dodavanej k tuneru, nie ?
Retiree (659)|6.2.2012 18:23
Já občas používám tento, [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (včetně DO), ovšem pod softem DVBViewer, ten dodaný je snad dobrý, ale pomalý. Citlivost nehodnotím, neb používám sice v DVB-T, ale v kabelu UPC.
KamilZ (10277)|6.2.2012 19:27
[quote=spokee;395902]Mohol by som kupit tuner bez DO a DO k PC samostatne a nemal by byt problem s ovladanim aplikacie dodavanej k tuneru, nie ?[/quote]
Tohle bych určitě nedělal.

Používám úplně stejnou kombinaci jako Retiree, ale dálku nepoužívám (je v šuplíku, mám to jen u PC).
spokee (28)|6.2.2012 19:43
Ano, ale to sa s tym DO zase obmedzim len na pouzivanie v DVBViewer, nie ?
Retiree (659)|6.2.2012 20:06
DO sice musí být podporováno softwarem, ale ovládá hardware, ne soft. Tedy samozřejmě pracuje se softwarem dodaným s donglem, ale i s jiným, v mém případě s DVBViewerem (ale já ho mám taky v šuplíku)

Edit: Ve snaze o jednoduchost jsem asi trochu kecal...
spokee (28)|6.2.2012 20:49
A nemohol by si vyskusat, ci by reagoval s VLC/MediaPlayer ? Fakt by ma takato "featurka" velmi potesila ...
Retiree (659)|6.2.2012 22:25
No, momentálně nevím, kde to DO mám a VLC musím nejprve stáhnout a nainstalovat, tak možná později. Ten dodávaný soft není špatný, ale já ho srovnávám s DVBV a s ním prohrává...

Tak jenom doplním: V minulosti jsem vyzkoušel více různých programů, vždy jsem se velmi rychle vrátil k DVBV.
VLC je především přehrávač s vlastními kodeky, v tomto případě je vhodný např. ke streamování živého tv vysílání a videa, v žádném případě ne jako hlavní program pro sledování tv vysílání