Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG BD660 + Samsung PS50C7000 nastavení obrazu

luzki (8)|4.2.2012 17:07
Dobrý den všem,

koupil jsem si nově BD přehrávač LG BD660, který jsem připojil k mé plazma TV Samsung PS50C7000 přes AV receiver RX-V371. Propojení funguje dobře, vše propojeno pomocí HDMI kabelů, AV receiver zpracovává zvuk a obraz propouští do TV.

Nicméně, zásadně jsem nespokojen s reprodukovanými barvami u filmů/fotek pouštěných z BD přehrávače. Ty jsou takové mdlé, nevýrazné ve srovnání s přehráváním filmů/fotek samotnou televizí přes USB (ta to naštěstí celkově zvládá mnohem lépe než ten BD přehrávač, včetně ostrosti a kvality reprodukovaného obrazu).

Parametry obrazu (které se nastavují přímo v TV) jsem u vstupního zdroje "BD přehrávač" nastavil naprosto shodně jako u ustatních zdrojů (TV, USB). Přesto je jeho barevné podání ve srovnání se zdroji zpracovávanými samotnou TV (TV, filmy přehrávané přes USB) mdlé a nevýrazné.

Předpokládal jsem, že pokud budu mít parametry obrazu nastaveny stejně jako u jiných zdrojů, budu mít i stejně barevný a pestrý obraz. U BD přehrávače žádné výrazné možnosti nastavení nejsou (mohu změnit jen HDMI color settings z RGB na YCbCr, což je nevýrazná změna, případně přepínat mezi režimy obrazu standardní/ostrý/uživatelské nastavení - mám nastaveno standardní nastavení).

Dá se nějak omezit zpracování obrazu BD přehrávačem tak, aby se o výsledenou podobu obrazu starala jen TV?
Jak dosáhnout, aby byl obraz ze zdroje signálu "BD přehrávač" stejně kvalitní, jako obaz ze signálu, který si TV zpracovává sama? (tzn.aby film avi přehrávaný přehrávačem byl stejně barevný jako když si jej TV přehraje sama)?
Je tento "problém" shodný u všech BD přehrávačů (či jiných zařízení) připojených k TV? (tzn. že přehrávač nějak upraví/zmrší obraz a to stejné pak ještě jednou udělá TV pomocí vlastních nastavení)

Děkuji všem za veškeré informace/rady k této problematice. Na internetu jsou totiž k nalezení nastavení správných parametrů obrazu TV, aby byl lépe zkalibrován, než od výroby (ty jsem právě využil i já), ale nikde již jsem nenašel, že by někdo řešil, jak tyto parametry upravit při propojení konkrétní TV + BluRay, jelikož dochází ke dvojím úpravám obrazu (a tak jako v mém případě nastavení správných parametrů u obrazu TV nezajistí správný výsledek u videí přehrávaných z BluRay).
zatty (1215)|4.2.2012 20:52
prvně se tě zeptám zda jsi zkoušel připojit BD mimo AVR přímo do televize..zdali přehrává stejně škardě nebo ne?
luzki (8)|4.2.2012 22:04
Zkusil jsem to,je to uplne stejne jako pri pruchodu AVR. Jinak ten obraz neni uplne skaredy,to ne,jde mi spis o to,zda existuje nejaka moznost,aby vypadal uplne stejne jako kdybych nechal soubory prehravat televizi. Tu mam totiz nastavenu rek bych docela dobre, nicmene obraz je v prehravaci zpracovavan/upravovan a tak do Hdmi je posilan uz upraveny a ja bych tak musel manualne zkouset stelovat ruznych milion nastaveni abych jej dokorigoval do podobne podoby jakou dosahuji prehravanim souboru pres TV
zatty (1215)|4.2.2012 22:16
to nejde jinak než si udělat to manualni štelování....TV je jako počítač, má v sobě nějaký procesor atd, více či méně TV je výkonější jako po grafické stránce jako tvé BD....já fotky taky zásadně pouštím přes TV nebo přes MMC, ani můj notas tak hezky nekresli abych to tam pouštěl

já BD 660 znám velmi dobře vím že je to slušně udělaný stroj, měl sem ho pár měsíců...ted mám nově onkyo bd-sp 309 a je to jiné kafé po obrazové stránce
lerby (906)|4.2.2012 23:53
Co si pamatam, tak moja C7000 prehrava obrazky defaultne rovnako ako filmy, Cize od urovne 16.
Mozno prave preto sa ti zdaju obrazky oproti korektnemu prezeraniu kontrastnejsie a farebnejsie.
luzki (8)|5.2.2012 14:03
Tak jsem steloval a barvy nejak doladil, skoda ze to nejde jednoduse. Tim ze nemam zadne kalibracni nastroje, tak to mam nastaveno dle subjektivniho pocitu. Kazdopadne ten BD prehravac od LG neni co se tyka prehravani ruznych formatu vubec spatny, jen to rozhrani a ergonomie ovladani je docela slabota. Nejvetsi slabinu u nej spatruji v opravdu pomalych reakcich na povely dalkoveho ovladace a pak samotny ovladac - ve srovnani s DO od Samsungu je to jako kdybych si koupil neco v trznici. Ale za ty penize co to stalo to umi spoustu veci - nekoupil jsem si jej proto, abych pres nej prehraval filmy, to umi TV mnohem lepe. Co ale TV bohuzel neumi, je pri prehravani napr. hudby nebo radia pres aplikaci V tuner vypnout monitor. Neprisel jsem na to, jak to udelat - to byl hlavni duvoud koupe BD prehravace. V prehravaci si zapnu muziku/radio a mohu pak vypnout TV nebo alespon obraz. Navic, so se mi na prehravaci hodne libi je, ze umi prehravat DTS Wav soubory, to telka nedokazala a musim rict, ze napriklad takove album Ambra - Prism of Life 2006 v DTS je naprosto uzasny zazitek! Jedina vec, co mi tak trosicku (ale jen malinko) chybi, je moznost dohravani aplikaci, jako to umi Samsung TV. BD prehravac ma v sobe malou sadu aplikaci, youtube, picassa, vtuner nebo stream.cz, to je ale vse. U stream.cz jsem naivne doufal, ze bude mozno prehravat porady (napr. od Primy), ktere jsou ve webovem rozhrani k dispozici. Bohuzel to tak neni.

Celkove ale za 2300 mit krabicku, co ma BD mechaniku, umi vsechny mozna videa, ma par uzitecnych aplikaci co prehravaji obsah z internetu, ma DLNA a dokaze prehravat DTS audio stopy vyextrahovane z DTS audio CD to rozhodne neni spatna koupe (ve srovnani s medialnimi centry, ktere stoji vice, nemaji mechaniku a tak jedinou hlavni vyhodou je moznost pluginu a lepsi konektivita na internet).

Snad posledni dotaz - mate nekdo tuseni, zda opravdu je nejaky zpusob, jak vypnout obraz Samsung TV pri prehravani hudby ci radia (u aplikace Vtuner) primo samotnou TV?
acemajky (36)|24.5.2012 19:59
Mam take BD660 a musim konstatovat ze vyuziti pripojeni na stream.cz je nepouzitelne. Spoustu poradu aplikace nenajde, vyhledavani je zdlouhave, nazvy poradu neprehledne (vetsinou pokud jde o serial nemate sanci zjistit cislo poradu - datum vysilani....)