Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Ztráta paketů mezi routerem a TV

Neregistrovaný (0)|24.1.2012 12:14
Tazatel: nameh

Znění dotazu: Zdravím všechny,

už nevím, kterým směrem hledat radu, proto to zkouším zde.

Několik let zcela bez problémů mám zapojenou TV Samsung B650 do routeru (kabelem), přes který se dostávám televizí na internet, ale také na sdílený síťový disk.

Posledních cca 14 dní ale dochází k tomu, že TV se neumí spojit s routerem stabilním připojením. TV sice obdrží IP adresu, ale pokud pingnu TV, tak 50-100% paketů se "poztrácí". Když zkusím kontrolu připojení v menu TV, tak se dostanu bez problémů přes úvodní dvě položky, ale zasekne se to na "Ping brána" a "Ping doména". Ping brána je zhruba na 60 % úspěšné, ale Ping doména je úspěšné tak na 20 %.

Díky tomuto problému nejsem schopen připojit se na internet, ale ani na sdílený disk. V případě připojení na internet to hlásí "rušení sítě", v případě připojení na disk to hlásí "Media Play nemůže vyřídit váš požadavek".

V menu TV jsem již zkoušel nastavit auto i manuální IP, ale výsledek je pořád stejný. Router v pořádku obsluhuje požadavky počítače, takže tam bych chybu asi nehledal.

Tuší někdo, čím by to mohlo být?

Díky za rady

Technika, které se dotaz týká: Samsung B650
KamilZ (10277)|24.1.2012 12:27
Zkusit jiný kabel a jiný port v routeru.
Nameh (1)|24.1.2012 13:21
[quote=KamilZ;393437]Zkusit jiný kabel a jiný port v routeru.[/quote]

Funguje. Dík.

Hledal jsem různá nastavení, měnil adresy, upgradoval jsem firmware na routeru, pomalu jsem upgradoval fw i na TV... A přitom to bylo tak jednoduché. Ještě jednou díky.