Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nedostatečná kvalita zvuku "placatých" TV

laembert (5)|23.1.2012 09:09
Měl jsem TV, která měla přímo výstup na dvě externí reprobedny, připojeny byly celkem kvalitní Canton karat 702. Upgradoval jsem TV která toto bohužel nemá, takže zvuk je v podstatě směšný až sluch urážející. Rozhoduji se mezi koupí nějakého soundbaru nebo sestavy domácího kina, podmínkou je kvůli vieralink aby to byl Panasonic, nechci mít víc jak jeden ovladač.
Jak hrají soundbary, není to stejná tragedie jako domácí kina za cca 10 tisíc, pouze v kompaktním balení? Protože nestojím o prostorový ale o kvalitní zvuk, nebylo by řešením připojení stávajících stereo reprobeden k nějakému domácímu kinu s tím, že subwoofer a ostatní reprobedny bych ani nezapojoval? Pokud ne, nebude dělat problém připojení 4-8ohm repro k 3ohm zesilovači? Neořezávají Panasonic dk třeba frekvence tak, že basy jdou jenom do subwooferu a do satelitů jenom středy a výšky?
vivid.sk (11472)|23.1.2012 09:15
Panasicu ako DK by som sa vyhol. Netreba sa bat, Viera Link je defacto premenovnay standard HCMI-CEC a najdes kopu inych zariadeni, ktore spolu funguju, kedze HDMI-CEC podporuje snad kazdy (vo vynimocnych pripadoch to nespolupracuje, ale to si vies vopred overit na forach).

Pre teba bude najlepsie riesenie si ku Karatom kupit nejaky slusny AVR (Denon, Onkyo) a mas vystarane.


Napisal si to pekne, pod to sa podpisem :))
[quote]
zvuk je v podstatě směšný až sluch urážející[/quote]P.S. pokial si predtym caraty napajal priamo z TV (bez ext. zosilnovaca), tak si zvuk znacne utopil, myslim ze budes spokojnejsi s kvalitnym AVR.
sindy (77)|23.1.2012 09:39
[quote=laembert;393233]Měl jsem TV, která měla přímo výstup na dvě externí reprobedny, připojeny byly celkem kvalitní Canton karat 702. Upgradoval jsem TV která toto bohužel nemá, takže zvuk je v podstatě směšný až sluch urážející. Rozhoduji se mezi koupí nějakého soundbaru nebo sestavy domácího kina, podmínkou je kvůli vieralink aby to byl Panasonic, nechci mít víc jak jeden ovladač.
Jak hrají soundbary, není to stejná tragedie jako domácí kina za cca 10 tisíc, pouze v kompaktním balení? Protože nestojím o prostorový ale o kvalitní zvuk, nebylo by řešením připojení stávajících stereo reprobeden k nějakému domácímu kinu s tím, že subwoofer a ostatní reprobedny bych ani nezapojoval? Pokud ne, nebude dělat problém připojení 4-8ohm repro k 3ohm zesilovači? Neořezávají Panasonic dk třeba frekvence tak, že basy jdou jenom do subwooferu a do satelitů jenom středy a výšky?[/quote]

K soundbaru jsem taky hledal informace ale moc lidí není kdo by měl konkrétní zkušenosti a tak jsem jeden soundbar zakoupil (zkopíroval jsem to z jednoho staršího příspěvku) Výchozí Re: Domácí kino-bezdrátové zadní repro?
Takže jsem po delším schánění zakoupil výše zmíněný Blu-ray Soundbar LG HLX56S a s obavami zapojil a nevěděl jsem co (jaký zvuk) mně čeká neb jsem slyšel pouze jeden levný soudbar Samsung v Okay (nějak naši prodejci Elektroworld,Datart atd. tomuto druhu zvukového systému prostor nedávají). Nejdříve jsem zkusil rádio ve stereu a tam nemám žádných připomínek, dobré výšky, díky bezdrátovému wooferu velmi slušné basy - jsem spotřební posluchač/žádný zvukofil. No a pak následovalo mkv Čarodějův učeň - přepnutí režimu na virtual a zvuk bohatě předčil mé očekávání toho co jsem od zařízení této konstrukce čekal. Zvuk směrem od televizoru naprosto v pořádku a iluze prostorového zvuku ze stran, zezadu tam překvapivě je také, ten zvuk Vás doslova obklopí a jen nedokážete přesně určit to konkrétní místo (lokalizaci) jak u zvuku z klasických 5.1 - na takovéto moje domácí poslouchání mě to naopak vyhovuje a investice do tohoto poněkud nerozšířeného zařízení nelituji, dneska budu zkoušet Blu-ray a co všechno umí USB vstup přehrát. No a jak přijala moje manželka mou novou hračku? - "jó, hezký,hraje to moc hezky, hodí se to k stěně a televizi a hlavně nemáme po bytě samý dráty!" - a vo vo tom to je
Pytkin (7947)|23.1.2012 12:05
mal som tu 8000ckovy LED LCD samsung a hral jak vino . .neviem jak tam ten zvuk dostali .. ale fakt sa to dalo pocuvat ..
vivid.sk (11472)|23.1.2012 12:07
[quote=Pytkin;393256]mal som tu 8000ckovy LED LCD samsung a hral jak vino . .neviem jak tam ten zvuk dostali .. ale fakt sa to dalo pocuvat ..[/quote]

TOP rada hra v pripade Samsungu naozaj lepsie ako ostatna cast modelovej rady. Ale o plnohodnotnom zvuku sa nema cenu bavit. Obzvlast, ak je niekto zvyknuty na normalny zvuk z velkych repro.
laembert (5)|23.1.2012 12:52
A co si myslíte o tom napojit ty bedny k nějakýmu 5.1 setu třeba http://domaci-kina.heureka.cz/panasonic-sc-bt230/ místo dodávaných chrchlátek? Zas tak top kvalitu u TV nepotřebuju, muziku poslouchám jinde.
KamilZ (10277)|23.1.2012 12:57
Zvuk oproti TV bude nesrovnatelný. Akorát to, co jsi posílal má SPDIF, potřebuješ většinou Toslink.

Edit: Zapomněl jsem na případné HDMI ARC...
KOCOUR65 (653)|23.1.2012 13:25
pekna blbost kupovat repro pro tv - tak to nejdrive budes muset napsat do ceskych tv aby pro tebe vysilali kvalitni zvukovy doprovod k vysilanym poradum
vivid.sk (11472)|23.1.2012 14:34
[quote=KOCOUR65;393268]pekna blbost kupovat repro pro tv - tak to nejdrive budes muset napsat do ceskych tv aby pro tebe vysilali kvalitni zvukovy doprovod k vysilanym poradum[/quote]

ono existuju aj ine zdroje signalu ako ceske tv. Alebo si snad myslis, ze si treba kupit dalsi lacny par bedni, pre nekvalitne zdroje?


[quote=laembert;393265]A co si myslíte o tom napojit ty bedny k nějakýmu 5.1 setu třeba http://domaci-kina.heureka.cz/panasonic-sc-bt230/ místo dodávaných chrchlátek? Zas tak top kvalitu u TV nepotřebuju, muziku poslouchám jinde.[/quote]


To su vyhodene peniaze. Kup si AVR.
Pytkin (7947)|23.1.2012 15:18
[quote=vivid.sk;393259]TOP rada hra v pripade Samsungu naozaj lepsie ako ostatna cast modelovej rady. Ale o plnohodnotnom zvuku sa nema cenu bavit. Obzvlast, ak je niekto zvyknuty na normalny zvuk z velkych repro.[/quote]

jaj tak jasne . neporovnavam to s plnohodnotnym stereom .. ale na ten telkovy zvuk to hraje nadstandardne .. hlavne ked sa pozries na hrubku toho TV z boku :)
KOCOUR65 (653)|23.1.2012 19:19
no jasne - ty vase slovenske tv maji 192 kHz / 24-bit stereo audio stopu - a proto se to na slovensku vyplati !
laembert (5)|23.1.2012 19:40
Tak sem risknul tohle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Na první pohled nic extra, ale v tomto případě jsou soundbarem pouze dvě chrchlátka přišroubovaný k sobě a veškerá elektronika je v subwooferu, včetně dvou hdmi vstupů a hdmiarc výstupu a připojením pro 6ohm stereo repráky. Na něco podobného sem koukal už u Cantonu DM2 http://www.canton.de/en/homecinema/dm/produkt/dm2.htm ale chtějí za to 26 tisíc.
vivid.sk (11472)|23.1.2012 21:35
[quote=KOCOUR65;393313]no jasne - ty vase slovenske tv maji 192 kHz / 24-bit stereo audio stopu - a proto se to na slovensku vyplati ![/quote]

vies, ono existuju aj Bluray nosice, na ktorych je zdroj v rozliseni, ktore si uviedol. Ja na TV filmy z cesko/slovenskych TV nepozeram (dovody som uz viackrat zmienoval).
vivid.sk (11472)|23.1.2012 21:38
laembert> vidim, ze si nedas povedat. Nuz, neoplati sa šťať proti vetru, si si isty, ze sa ti podari vypnut ten sub (presmerovat ho do bedni)?

Ale kto chce kam, pomozme mu tam ..... mne je to vcelku fuk.
laembert (5)|23.1.2012 22:30
když to nepůjde tak to vrátím, někdo to vyzkoušet musí ;-)
Hmm (1739)|23.1.2012 22:31
[quote=Pytkin;393256]mal som tu 8000ckovy LED LCD samsung a hral jak vino . .neviem jak tam ten zvuk dostali .. ale fakt sa to dalo pocuvat ..[/quote]Naprostý souhlas (D7000). Nechápu, kde se tam ten zvuk bere, že by nějaké implementování NXT technologie? Rozhodně to hraje lépe jak Panasonic.
vivid.sk (11472)|23.1.2012 22:35
staci si precitat navod pred kupou (ja to robim takto vzdy, ak kupujem nieco dolezitejsie) :)
laembert (5)|18.2.2012 22:05
Takže pro skeptiky, nakonec zakoupený Panasonic SC-HTB15 http://www.panasonic.de/html/de_DE/Produkte/Home+Entertainment/Blu-ray+Systeme/SC-HTB15/%C3%9Cbersicht/7977326/index.html se sice už doprodává ale já ho mohu jedině doporučit.Pokud někomu nevyhovují chrchláčky v TV, doporučuji zakoupit kombo pasivní soundbar s aktivním subwooferem vybaveným HDMI. Soundbar je sice osazen v podstatě stejně nekvalitními repro jako TV ale protože je pasivní, lze ho snadno vyměnit za kvalitnější pár. Tento konkrétní subwoofer je vybaven čtyřmi stupni regulace takže je možné doladění zvuku sestavy.
vivid.sk (11472)|18.2.2012 22:20
[QUOTE=laembert;398298]Soundbar je sice osazen v podstatě stejně nekvalitními repro jako TV[/QUOTE]

wtf, tak to je sila .....
clovek si kupuje nahradu za interne chrchlaky a dostane podobne chrchlaky len v zelenom. A som predpokladal, ze akekolvek repro za v hodnote par desiatok euro musia hrat lepsie ako interne chrchlaky.
nunacek0 (947)|18.2.2012 22:23
[QUOTE=vivid.sk;398300]wtf, tak to je sila .....
clovek si kupuje nahradu za interne chrchlaky a dostane podobne chrchlaky len v zelenom. A som predpokladal, ze akekolvek repro za v hodnote par desiatok euro musia hrat lepsie ako interne chrchlaky.[/QUOTE]

Pod tohle se podepisuji. Moje st30 hraje hrozně, a hodí se akorát na zprávy. Pokud to slyší někdo jinak tak má buď tak malé nároky nebo je hluchý..
vivid.sk (11472)|18.2.2012 22:28
[QUOTE=nunacek0;398302]...a hodí se akorát na zprávy....[/QUOTE]
ja by som to poupravil. Repro v TV sa nehodi ani na spravy (tie v mojom TV urcite).
Aj cisty ludsky hlas (pokial to nieje prave telefonicky hovor) ma velke frekvencne spektrum a TV ho prehra v podobnej kvalite ako moj notebook. Ja nezvladam ani tie spravy.
nunacek0 (947)|18.2.2012 22:34
No naštěstí máme domácí Hifi. Je to energeticky náročnější, ale lepší než trpět.
tjurny (496)|19.2.2012 03:00
Bud sem hluchej nebo se moje telka da poslouchat :-) 46X4500.
nunacek0 (947)|19.2.2012 08:29
Psal jsem konkrétně o mé Panasonicu, a jiné TV mohou hrát jinak. Přesto mé zvukové nároky jsou natolik vysoké, že moderní placky nemohou hrát a je jedno kolik a jaké tam jsou reproduktory. Nedostatek místa v TV je základní nedostatek. Zvuk nemá prostor a při vyšších hlasitostech začíná hrát celá konstrukce. většinou začnou rezonovat..Toto téma mi připadá zbytečné jelikož lepší to nebude, spíše naopak.
Ivo Mašek (10205)|19.2.2012 08:42
Tak třeba takový BeoVision 12 -65 (plazma) od firmy B&O nemá se zvukem žádný problém. Ovšem, je to velmi drahá televize, ruční výroba, ......:-)
hi.fi.calvus (83)|20.2.2012 15:14
Sice jak to tak čtu, už je dávno po funuse, ale přesto se jasně přidávám k názoru vivida a jeho rady pro AVR.
Taky souhlasím sty procenty s názorem, že poslech zpráv na ct24 z repropapiňáku jakéhokoli zobrazovače, je naprostý humus.
Všimněte si, termínu ZOBRAZOVAČ! Takto totiž říkám již od dob prvního vyrobeného multikanálového AVR každé kdysi TELEVIZI.
Pod tímto termínem si již vybavuji například Českou televizi, ne komponent co zobrazuje video, to je zobrazovač a proč na zobrazovači stále existuje něco, co se pokouší za nulovou investici pouštět zvuk, to vůbec nechápu, zvláště v dnešní době, kdy AVR jde zakoupit nové už od 5000,-kč a jde úplně o jiný výsledek.

Netvrdím ale, že zobrazovač za 300, 500 papíru či více bude obsahovat stejný výsledek, to je ale jiná věc, o takovýchto plackách na zeď, značek například NEC a jiných vím, občas se nějaká taková drahá záležitost objeví například v časopise audio video, který odebírám, ale osobně bych si tohle nikdy nekoupil, protože za ty prachy dokážu postavit nadupaný multikanál i s plackou na zeď ve 3D 3-5 krát!!! Takže zase bych šel touhle cestou, prostě investovat do zvuku se pro výsledek, který za to stojí prostě musí, ale naprosta blbost je v zobrazovači.
Kdyby už neměl člověk žádné místo pro umístění reprosoustav, taky bych mu řekl za prvé AVR a reprosoustavy kup tedy ve tvém případě vestavěné do stropu, prostě do sadrokartonu a nad nimi skrytě kabeláž, pokud na stropě není sadroš, tak strop maličko snížit sadrošem a do něj zase umístit vestavované reproduktory.
Ovšem není to ale levná záležitost, rozhodně je lepší jít cestou reprosoustav, stačí regálové 2.0 do předu a na surroundy případně back surroundy se pokud to nejde regálovkami dají vhodně využít repra, označovaná jako DFS, mohou mít jak dipolární, tak bipolární zapojení, předností ale je, že nezabírají skoro žádné místo, protože se připevnují přímo na zdi vzadu či boční zdi pod strop, tohle je nyní můj případ a nemůžu si tuhle variantu vynachválit. Dekódery v multikanálovém AVR dělají divy téměř se vším, co leze z dnešního vysílání, pokud nejde o staré čb filmy.
Takový zvuk je úplně jiná liga.
Proti větru ale poradit nejde, spousta lidí se musí několikrát spálit, než na to přijde, naštěstí já takto nikdy neuvažuji.
KOCOUR65 (653)|20.2.2012 16:53
tak takove blaboly co tady calvus nacvakal jsem dlouho nevidel
jarino1978 (8045)|20.2.2012 20:32
[QUOTE=hi.fi.calvus;398641]Takže zase bych šel touhle cestou, prostě investovat do zvuku se pro výsledek, který za to stojí prostě musí, ale naprosta blbost je v zobrazovači.
Kdyby už neměl člověk žádné místo pro umístění reprosoustav, taky bych mu řekl za prvé AVR a reprosoustavy kup tedy ve tvém případě vestavěné do stropu, prostě do sadrokartonu a nad nimi skrytě kabeláž, pokud na stropě není sadroš, tak strop maličko snížit sadrošem a do něj zase umístit vestavované reproduktory.
Ovšem není to ale levná záležitost, rozhodně je lepší jít cestou reprosoustav, stačí regálové 2.0 do předu a na surroundy případně back surroundy se pokud to nejde regálovkami dají vhodně využít repra, označovaná jako DFS, mohou mít jak dipolární, tak bipolární zapojení, předností ale je, že nezabírají skoro žádné místo, protože se připevnují přímo na zdi vzadu či boční zdi pod strop, tohle je nyní můj případ a nemůžu si tuhle variantu vynachválit. [/QUOTE]

tak to si si u mňa pekne pohnojil a ja že si aspoň trošku audiofil a ty si normálne hi-fi barbar conan...To, čo si napísal, popísal a opísal by som teda neprial ani svojej svokre a nie to ešte tomu dotyčnému. Normálne si ma sklamal.
vivid.sk (11472)|20.2.2012 23:11
:)

to znizenie stropu sa da odporucit len v jednom pripade (urcite to nie je umiestnenie repro v nom). Pouzit obifon, pripadne iny tlmiaci material, ktory rapidne zlepsi akustiku v miestnosti.
sindy (77)|21.2.2012 08:11
[QUOTE=hi.fi.calvus;398641]
Proti větru ale poradit nejde, spousta lidí se musí několikrát spálit, než na to přijde, naštěstí já takto nikdy neuvažuji.[/QUOTE]

Chape, tímhle jsi mě naprosto dostal do kolen a pobavil minimálně do konce týdne, Ty by jsi měl být v politice:-)
hi.fi.calvus (83)|21.2.2012 22:43
Takže něco z mých blábolů, k nalezení například zde: http://www.studiospalicek.cz/catalog/bowers-wilkins/vestavne-reprosoustavy

Pokud někoho zajímá co jsou reprosoustavy DSF, bipol a dipol konstrukce, tak jde o tohle: http://www.studiospalicek.cz/wharfedale-evo2-dfs
No a přesně takovéto mám doma čtyři. Umístění vlevo a vpravo od sedačky a druhý pár za sedačkou, vše pod stropem, protože tyhle soustavy se neumísťují jako regálové, právě kvůli konstrukci, koho to zajímá blíže, ať si dohledá na netu.
Tyhle soustavy rozhodně nezavazí a proto jsem je nastínil, stejně jako ty vestavované.
Závěrem: Jsem hodně konzervativní tip. Každý má své mouchy, já je určitě taky mám, ale omlouvat se nikomu nebudu, raději se zdržím hlasování a budu trávit více času jinde a jiným způsobem, přesto mě těšilo pánové.
gonsa (208)|22.2.2012 07:14
Já mám TV LG 37LE5500 a zvuk je v některých (celkem častých momentech) velmi špatný. Škoda, že to nejde nějak zachytit, aby jstre posoudili zda je to vlastnost TV anebo je něco špatně a je to na reklamaci. Potýkám se s tím delší dobu, ale nemám pocit, že by to bylo od začátku koupě televizoru. Vlatně ani nevím, jak bych ten špatný zvuk popsal. Celkem často je to při zprávách, ale je to hodně i ve filmech (jak z TV, tak z mult. přehrávače).
Štve mě, že se výrobci honosí skvělým zvukem a výsledek je katastrofický..Nejsem citlivý na zvuk a v pohodě mi stačí tenn, který TV reprodukuje, když jede normálně. Jenže najednou z ničeho nic zvuk jakoby robotický ? Asi zkusím reklamaci, ale jestli mi řeknou, ýe je to vlastnost televize, tak pak jedině zkusit soudního znalce..Potřeboval bych, aby nějaký technik přišel domů a posoudil zvuk v těch určitých momentech. Má filmy u kterých vím, že mi to dělá..Zkusím je vzít ještě ke kámošovi a k rodičům. Pokud to tam nebudou dělat,tak jdu do reklamace..
nunacek0 (947)|22.2.2012 09:35
Já v 99% poslouchám TV pan 46st30e přes hifi, ale dnes jsem si pouštěl snídani s Novou a i při mluveném slovu když to dám hlasitěji tak je slyšet jak to rezonuje a drnčí. DĚLALY TO I DVĚ 42KY, KTERÉ JSEM VRACEL. Prostě , kdybych neměl aparat tak to vrátím i z tohoto důvodu, protože se i pří mírně větší hlasitosti nedá poslouchat takřka nic.A to dole je ta TV více vypoukla aby se tam vlezly repro a stejně je to k ho..u. Oled Tv co jsem viděl tak vážně nevím z čeho vychází zvuk.
tomil2002 (14)|12.1.2015 21:01
[QUOTE=hi.fi.calvus;398952]Takže něco z mých blábolů, k nalezení například zde: http://www.studiospalicek.cz/catalog/bowers-wilkins/vestavne-reprosoustavy

Pokud někoho zajímá co jsou reprosoustavy DSF, bipol a dipol konstrukce, tak jde o tohle: http://www.studiospalicek.cz/wharfedale-evo2-dfs
No a přesně takovéto mám doma čtyři. Umístění vlevo a vpravo od sedačky a druhý pár za sedačkou, vše pod stropem, protože tyhle soustavy se neumísťují jako regálové, právě kvůli konstrukci, koho to zajímá blíže, ať si dohledá na netu.
Tyhle soustavy rozhodně nezavazí a proto jsem je nastínil, stejně jako ty vestavované.
Závěrem: Jsem hodně konzervativní tip. Každý má své mouchy, já je určitě taky mám, ale omlouvat se nikomu nebudu, raději se zdržím hlasování a budu trávit více času jinde a jiným způsobem, přesto mě těšilo pánové.[/QUOTE]

No jo , zvuk u současných televizorů je úplně o ničem . chce to av receiver a bedny se slušným objemem a to jak přední tak i zadní a centr minimálně s velikostí reproduktoru staré čb televize Tesla i deálně x2 . Subwoofer ? Ani zadarmo . Lfe do předních beden nasměrovat a pohoda !
Pytkin (7947)|13.1.2015 15:19
preco by si nechcel subwoofer ani zadarmo ? bez neho to nikdy neni ono ..
peetan (90)|22.1.2015 21:13
[QUOTE=nunacek0;398986]Já v 99% poslouchám TV pan 46st30e přes hifi, ale dnes jsem si pouštěl snídani s Novou a i při mluveném slovu když to dám hlasitěji tak je slyšet jak to rezonuje a drnčí. DĚLALY TO I DVĚ 42KY, KTERÉ JSEM VRACEL. Prostě , kdybych neměl aparat tak to vrátím i z tohoto důvodu, protože se i pří mírně větší hlasitosti nedá poslouchat takřka nic.A to dole je ta TV více vypoukla aby se tam vlezly repro a stejně je to k ho..u. Oled Tv co jsem viděl tak vážně nevím z čeho vychází zvuk.[/QUOTE]

Pokud porovnám zvukově svého starého Panasonica 50", který měl sice velký rámeček, takže přední reproduktory vyzařovaly dopředu, zvuk měl tedy výšky, výbornou srozumitelnost. Přesto jsem měl ke zdroji - SAT - připojen receiver s velkými repro. Má to zase opačnou nevýhodu - zvláště v nočních hodinách - zvuk DD zvláště v kombinaci kvalitní sestavy, popř. ještě se SW je v některých filmech tak přebasovaný, že je třeba "rovný" průběh nějak omezit, přepnout na klasické stereo nebo prostě přepnout zvuk pouze na TV. Bohužel u nové "bezrámečkové" LCD TV to už neplatí - obávám se, že bez připojeného receiveru bych nerozuměl ani slova - zvuk slitý, bez výšek. Je to strašné huhlátko - bohužel :-E