Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

televize pro rok 2012

zatty (1215)|18.1.2012 20:19
tak nám skončil CES 2012 a všichni výrobci se vymachrovali s variantami Oledu atd.......

docela si pokládám otázku mám si letos koupit novou televizi,má to smysl?

přiznám že jsem velmi zklamaný a letošní rok přinese jen to co sem očekával...

oledy prostě nebudou až na pár malých výjimek........

do nových LCD led televizorů nepřibylo nic extra co se týče zvýšení kvality panelů....ono to prostě už není kam dál dotáhnout............

jedině na čem krutě zapracovali jsou internetové nesmysly. Heslem letošního roku je aby člověk neodcházel od TV k počítači....vestavěné kamery s mikrofony, miliony intuitivních aplikací na rozpoznání obličejů, ovladače co umí všechno a mnoho dalšího..............

to je důvod proč si letos koupit novou bednu místo té loňské?

bohužel je to něco co nedokážu překousnout a je to VELIKÉ ZKLAMÁNÍ...internet v TV a stím spjaté všechny souvislosti jsou mi málo na to abych letos vyměnil loňskou vlajkovou loď..

možná sem ze staré školy ale mám notas a HDMI kabel a bez. klavesnici a to mi na internet v Tv stačí.. navíc je to plně multimedální stroj a to mi TV nenahradí..(viz loňské podpory formátů v tv a jejich aktualizace rovny 0)

jak říkám já nechci platit za nějaké ty internetové nesmysly..stačí mi kvalitní panel (což se mnohdy nedějě) a sem to to 3D....



jaký máte názor vy na letošní řady?
Pytkin (7947)|18.1.2012 20:26
tiez mam nazor , ze "SMART" funkcie v telke je to posledne , co ma zaujima .. nie som ochotny za to priplatit ani cent .. Navyse je to vacsinou brutalne pomale a otravne vobec tam daco natukat .. NO WAY ..
Hmm (1739)|18.1.2012 20:40
A jakouže to máš vlajkovou loď zatty? Ty bys měnil fakt po roce?
Mě zajímají hlavně Panáci VT50, zda odstraní neduhy z VT30 a vylepší viditelně obraz.
Nové aplikace, zvyšování multimediálnosti TV a další blbůstky mi nevadí, ale vadí mi současné silně cloudingové nejvyšší řady LED (nejen) Sama, takhle to přece nejde dál, návrat k vyšší kvalitě je nutný. Co mě zklamalo, je přehrávání přímo v TV, tam jsou minimálně u Samsungu velké rezervy, tam by chtělo napřít pozornost u všech. Ale to vyřeším pomocí MMC, výměna TV by musela přinést opravdu něco vyjímečného. Cenově dostupný OLED by to asi splňoval, jenže cenová dostupnost (v návaznosti na předpokládanou životnost) je asi ještě hodně vzdálená.
Shrnuto, pro mě žádný zázrak, ale na testy a případná překvapení u nich jsem zvědav, také na ten už dostupný (i když nikoli cenově) OLED, o kteréžto technologii se dřív psalo v superlativech.
KamilZ (10277)|18.1.2012 20:41
Já bych to rozdělil. Pro mě bude mít smysl nová TV (za CRT :-) ), pokud tam bude HbbTV, DVB-T2, dvoutunerový PIP a ideálně FULL LED Backlight, to celé za rozumnou cenu (na OLED pěkně dlouho nedosáhnu, resp. ty prachy za to nedám). Na tohle stále čekám. Bohužel jsem z tohohle nic nezaregistroval, možná to bylo jen "pod úroveň" CES 2012 a navíc FULL LED spíš mizí. Z nových funkcí mě zaujalo akorát hlasové ovládání, pokud bude použitelné. z čehož mám obavy.

Pro rodiče bych nové SMART funkce paradoxně uživil, kdyby tam byl použitelný browser na základní věci (např. email, nemyslím teď flash apod.) a dodávala se k TV klávesnice. Jenže se bojím, že tohle zase nebude u 32" modelů. Je to pro mě výhodnější, než pro ně na tohle udržovat PC/notebook.
zatty (1215)|18.1.2012 20:43
[QUOTE=Hmm;392182]A jakouže to máš vlajkovou loď zatty? Ty bys měnil fakt po roce?

každý rok měním...ted mám UE55D8000
vivid.sk (11472)|18.1.2012 20:46
zatty> to mas doma tolko TV, alebo ich vzdy pri vymene predavas?
Hmm (1739)|18.1.2012 20:47
[quote=zatty;392185]každý rok měním...ted mám UE55D8000[/quote]Bláho, tak jestli máš na tohle, máš i na ten OLED (třeba jako druhou TV). Ty použité loňské modely házíš předpokládám na smeťák :-)
zatty (1215)|18.1.2012 21:44
jestli mám nebo nemám je jiná věc...ale když ta technologie není dotáhnutá proč si ji mám kupovat...

P.S. neboj nekončí na smeťáků...mají vždy svého majitele
erik555 (776)|18.1.2012 21:44
Komu sa nepacia TV, tak vytiahnut babkove divadlo a urobit rodine pekny program - je to 3D, bez mazanice, bez cloudingu, atd. :D http://www.babkovedivadlo.eu/
Mat iba taketo problemy, tak od radosti rozbijem aj tento notas co mam pred sebou :D
Ladys (1829)|19.1.2012 08:13
Take se pridam s velkym zklamanim ohledne novych TV predstavenych na CES 2012.

Ja osobne menim TV kazde dva roky, jiz jsem to udela 4x a vychazi mi to na pristi rok, nicmene jsem si take noveho kandidata nevybral, resp aby to stalo za to a melo to smysl.Kazdou obmenou se snazim vybirat vetsi a kvalitnejsi TV.

I ja bych se spokojil s kvalitni LED LCD, full led, local dimming s co nejvice zonama atd.Moderni nadstavby s internetem atd me tez nezajimaji.Mozna az trochu sleze Toshiba ZL1.

Jeste stoji za uvahu LED Crystal od Sony.OLED me ale nechava zatim naprosto v klidu.
Pupak2 (328)|19.1.2012 08:50
Jestli má někdo potřebu si každý rok kupovat novou TV, tak je to typická ukázka člověka, který se nechá ovlivnit reklamou, nebo si neumí vybrat tu správnou. Pokud si koupim TV a ta funguje tak jak má, nemám přece potřebu další rok kupovat jinou. A pokud nefunguje správně,tak jí vrátím.
Očekávat,že za rok se na poli TV stane zázrak je dost dětinské. Ty zázraky se dějí jen na poli PR.
Snaha snížit výrobní náklady a udržet zisky naopak vede k tomu,že kvalita rok od roku klesá.
Do slovníku sice přibylo několik nových hyper super giga mega pojmů, ale kvalita obrazu se oproti 5 let starým TV nijak výrazne nezlepšila. Můj 8 roků starý PIONEER má pořád lepší obraz než všechny plazmy,co jsem na krámech viděl. Jediné,co může přinést opravdovou kvalitu je OLED,nebo jiná verze LED technologie, ale na bázi LCD se už žádných převratných novinek nedočkáme. Internet v TV je principielní nesmysl, pokud se nejedná o jednočlennou rodinu. Všude jinde by stejně ostaní museli používat PC. Výrobci by měli věnovat pozornost tomu,k čemu je TV primárně určená a to je kvalitní zobrazení filmového materiálu. Tam se zatím nijak moc nepředvedli.
Ladys (1829)|19.1.2012 09:03
Myslim ze se nenechavam ovlivnit reklamou, ale na druhou stranu priznavam, ze me drivejsi TV nebyly zrovna z tech nejlepsich v danem roce, proto jsem po dvou letech opet menil.Porad je to ale lepsi volba, nez kupovat tu nejdrazsi, bo obmenovat prumerne TV tolik neboli.
Je rozdil si poridit TOP TV za 80tis a za 4 roky ji menit a nebo na druhe strane kazde dva roky menit lehce nadprumerne TV s cenou kolem 30tis.

Vyvoj jde neustale kupredu a i TV se postupne zdokonaluji, i kdyz to samozrejme nikdy nebude dokonale.Nikdy si nevyberes optimalni TV a delas jen kompromis.Pak zalezi na kazdem, zda se s tim smiri a nebo to casteji obmeni za o neco kvalitnejsi.
zatty (1215)|19.1.2012 09:04
[quote=vivid.sk;392187]zatty> to mas doma tolko TV, alebo ich vzdy pri vymene predavas?[/quote]

prodávám...........
komjo (54)|19.1.2012 09:04
Ahojte, ja som tiez tento rok vymenil C8000 za D8000.nie tak kvoli dizajn skor velkosť,.
ocakaval som aj rychlejsie odozvy hlavne netbrouser ,multimedia HDD,aplikacie-ked uz ospevovali SMART TV-ale velke hovno,stale pomerne vela ukonou na DO,rozne obmedzenia ,stale čakat na nejaky super firmware ktory posunie TV na neviem uz kde,ZABUDNIME.
Možno keby sme vsetci co mame ich TV byvali v Amerike a kupime si ich tam ( za US dollar ),mame produkt ktori tak ospevuju_"D8000/ES8000.a prezentuju.čo ja viem ,len úvah.čo iné?
zatty (1215)|19.1.2012 09:06
I ja bych se spokojil s kvalitni LED LCD, full led, local dimming s co nejvice zonama atd.Moderni nadstavby s internetem atd me tez nezajimaji.Mozna az trochu sleze Toshiba ZL1.

toshibu ZL1 sem chtěl taky ale v evropě je smůla...modely ZL1 a ZL2 k nám nikdy nedojdou...........
Ladys (1829)|19.1.2012 09:16
Co jsem koukal, tak po evrope se prodavaji...i v Nemecku.

http://www.preis.de/produkte/Toshiba-55ZL1/1527482.html
zatty (1215)|19.1.2012 09:17
taky se nenechávám ovlivňovat reklamou...telka se mění v mém případě že se zvedá uhlopříčka...letos to byla 55" loni 46" a předtím 40" že se vždy jednalo nejvyší řady samsungu je úplně jedno...letos sem chtěl 60" protože je to můj strop a čekal sem větší podporu Oled s větší životností ale to se nekoná....opravdu mne krutě mrzí jen nedovoz toshib do evropy...ZL1 a ZL2 bych si přál...ta by velice dobře postačila na dlouhou dobu
Ladys (1829)|19.1.2012 09:27
Presne, take jsem zacinal na 32", pak 37", pak 42", tedka mam 47" a rad bych uz nejakou kvalitu v 55".
Jenze u ZL1 / ZL2 je to take loterie s tim local dimming.Vice trhu=mene ci vice zon.
Pupak2 (328)|19.1.2012 10:06
Být neovlivněn reklamou je jen zbožné přání. Reklama je skrytá ve všem. Každá upoutávka, recenze, to vše je skrytá reklama. Kde bereme všechny technické informace o TV ? Určitě ne ze vzduchu. V člověku to musí vzbudit dojem, že právě tohle a teď je to pravé, a tak hurá do krámu a bedna je doma. To, že je to flekatý jak dalmatin a blbý jak Paroubek holt už musíme překousnout.
Za dva roky přece už bude novej fimware,kterej to všechno napraví. Já myslím,že nákup kvalitní TV na 4 roky je rozumější, než si ničit nervy každej rok s jiným krámem.
Brutto (65)|19.1.2012 10:16
Takisto ma zaujima JEDINE kvalita obrazu. Na prehravanie suborov je predsa MMC a na internet je PC/mobil... Ale treba si uvedomit ake percento z celkoveho trhu predstavujeme my tu na fore. Jedno? Vyrobca TV pojde predsa po najvacsom trhovom segmente a to su presne ti uzivatelia, co ich zaujimaju udaje ako hrubka TV, Hz, ci dokaze prehravat z USB super mega kvalitne mkv, kvalita zvuku na urovni 7.1 kina, prehliadac, Facebook, Skype a ine hovadiny. Hovorim aj z vlastneho pozorovania. Takze treba sa na chvilku prevtelit do pozicie vyrobcu a hned je jasne, kam ide trend. :(
Ladys (1829)|19.1.2012 10:19
Jenze za ty 4 roky je v dnesni dobe takovy posun, ze i nova prumerna TV strci 4 roky stary TOP model do kapsy.Neplati to pro vsechny, ale vetsinou to tak je.
Kdyby pro TOP modely platila dlouhodoba kvalita, tak neni o cem a spousta lidi by volila radsi tuto cestu.
zatty (1215)|19.1.2012 10:27
[quote=Ladys;392282]Co jsem koukal, tak po evrope se prodavaji...i v Nemecku.

http://www.preis.de/produkte/Toshiba-55ZL1/1527482.html[/quote]

mají i v polsku ale bližíš specifikací a hlavně skoro všude prodej ukončen..........bůh ví co tady dotáhli za pár kusů...když vloni na jaře sem se bavil ze zástupcem toshiby a ten jasně řekl že do evropy ZL1 nedojde....jestli to navíc ojebávájí jako u LG tak to nechci...já chci tu co má 512zón (né trapných 80 zón u 55" jak to dělá LG)...tam je clouding téměř slovo vymyzané ze seznamu
Ladys (1829)|19.1.2012 10:33
Mas pravdu a jedine blazen si ji objedna ze zamori.

V tom pripade pockat jak se ukaze LED Crystal od Sony.Ta by mohla byt za prijatelnou cenu.
erik555 (776)|19.1.2012 11:28
[quote=Ladys;392311]Mas pravdu a jedine blazen si ji objedna ze zamori.

V tom pripade pockat jak se ukaze LED Crystal od Sony.Ta by mohla byt za prijatelnou cenu.[/quote]
Kolko je to "prijatelna cena"? Viem, ze je to pre kazdeho individualne (tazky zivot milionara :) ), ale si vobec nemyslim, ze pri zahajeni predaja LED Crystal budu ceny suprove. Kazda nova technologia je najskor dobre platena, az potom o nejaky ten rok sa priblizi priemernemu ludstvu.
Ladys (1829)|19.1.2012 11:34
Prijatelnou cenu beru tu, ktera bude startovat na 80-100tis a behem pul roku sleze na nejakych 40-50tis.Pokud by tato TRUE LED stala za to, tak proc do ni neskocit.
A v pripade, ze by se Sony podarilo rozjet vyrobu a byl by o ne zajem, tak dalsi vlna uz nebude tak cenove drasticka.
lerby (906)|19.1.2012 11:37
Je vobec niekde zmienka o tom, ze Sony uvazuje s vyrobou Crystal LED? Nejedna sa nahodou iba o laboratorny prototyp?

"They were, however, emphatic in saying that CrystalLED is a technology demonstration and that there are no plans for it to be a product."

http://displaydaily.com/2012/01/12/sony-shows-a-genuinely-new-kind-of-tv-display-at-ces-but-its-not-a-product/
SPAWN (744)|19.1.2012 11:41
Ano je to jen ''Project'' neco jako CES 08- Project KURO- World's Thinnest 50- Flat Panel Displa. Do vyroby se to nedostane, skoda. :(
Ladys (1829)|19.1.2012 11:46
Ano, bohuzel psali, ze se jedna pouze o prototyp a ze uvazuji s touto technologii do svych spotrebitelskych produktu.

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1326162717
SPAWN (744)|19.1.2012 11:46
Kdyz uz nejakou novodobou TV tak bych priklanel spise k LASER TV ale tam je to podle poslednich zprav take pase. :cool:

Koho dnes zajima kvalita daneho panelu? Mam pocit ze cim dale vice lidi zajima na funkce a jak tv vypada. Pak mame takove TV jakou si preje vetsina lidi.:-(((
Ladys (1829)|19.1.2012 11:51
Poptavka mluvi jasne a cim vice serepeticek v TV bude, tim vice lidi si je bude kupovat.

Vzdyt kolik lidi jen tady na foru resi, ze jeho nova TV neprehraje pres usb ten a ten format audio/video ?
SPAWN (744)|19.1.2012 11:56
Znam a v duchu se :D proto ze mi je jasne ze TV neni navrzena jako PC, zatim.
A bude se to opakovat stale az prijdou na to ze lepsi volbou je PC nebo MMC. Ale to je jako na houpacce. :cool:
Ladys (1829)|19.1.2012 12:05
Ja se obavam, ze vetsina lidi na to nikdy neprijde a driv spis vyrobci udelaji takove TV, ktere budou umet opravdu vsechno.
Pupak2 (328)|19.1.2012 12:24
TV není na internet naprosto vhodná. Umědomte si,jak vypadá písmo velikosti 10 na 23" FullHD monitoru a jak asi na 55" FullHD TV. V jaké vzdálenosti by asi člověk měl sedět. Ten záhul na oči z 5x vyšší intenzity světla než od monitoru. Tohle může vymyslet jen úplnej magor, kterýmu na lidech naprosto nezáleží.
Ladys (1829)|19.1.2012 12:34
Dobre lakadlo na lidi...internet v TV, kdo by to nechtel.

Ale to, ze to clovek vubec vyuzivat nebude, je vec jina, hlavne ze to ta TV ma.To same 3D, kolik lidi na to kouka s nejakou pravidelnosti nebo kolikrat to zapnou kdyz uz je prejde to prvotni nadseni, ze jim z TV cosi vystupuje ?
lerby (906)|19.1.2012 13:15
[quote=Pupak2;392349]TV není na internet naprosto vhodná. Umědomte si,jak vypadá písmo velikosti 10 na 23" FullHD monitoru a jak asi na 55" FullHD TV. V jaké vzdálenosti by asi člověk měl sedět. Ten záhul na oči z 5x vyšší intenzity světla než od monitoru. Tohle může vymyslet jen úplnej magor, kterýmu na lidech naprosto nezáleží.[/quote]

To si podla akych vzorcov spocital?
erik555 (776)|19.1.2012 13:22
[quote=lerby;392365]To si podla akych vzorcov spocital?[/quote]
2+2=3 :D
Pupak2 (328)|19.1.2012 13:27
To není žádný výpočet. Stačí se nad tím zamyslet. Od monitoru s jasem 100-150 Ansi sedím cca 1m. TV má 500-800Ansi podle typu a nastavení. Pro internetování u ní budeš sedět max 2m,takže výsledek je celkem odpovídající. Min 4x větší intenzita světla.
erik555 (776)|19.1.2012 13:33
Ludia, riesite tu uz naozaj somariny.
3D, NetTV mate v televizoroch ako pridanu hodnotu od toho zakladneho - obrazu. Bez tejto pridanej hodnoty boli pred 4 rokmi TV v 42" strednej triedy azda za 30.000Sk (i viac). Dnes podstatne lacnejsie + tato pridana hodnota. Co sa vam na tom nepaci? A nepiste tu, ze na dnesne TV sa neda pozerat....
lerby (906)|19.1.2012 13:36
TV rovnako ako aj monitory sa najbeznejsie nastavuju na svietivost cca 120cd/m2. Zalezi na okolitom osvetleni. Ak mam TV s dvojnasobnou uhloprieckou ako monitor, tak vyproduuje 4x viac svetla. Ak si odsadnem na dvojnasobnu vzdialenost, aby som videl pismo rovnako velke a za predpokladu, ze intenzita svetla klesa so stvorcom vzdialenosti, tak do oka dostanem to iste mnozstvo svetla ako pri mensom monitore z polovicnej vzdialenosti.

Internet v TV je aj tak blbost aspon zatial.
Ladys (1829)|19.1.2012 13:41
[quote=erik555;392378]Ludia, riesite tu uz naozaj somariny. Co sa vam na tom nepaci? A nepiste tu, ze na dnesne TV sa neda pozerat....[/quote]

Da se na ne samozrejme koukat a oproti telkam 15let zpatky je to pokoukanicko, ale prave proto jake vsechny tam cpou vymozenosti a nejsou schopni zamezit takove banalite jako je nerovnomerne podsviceni ci clouding, tak to nas vsechny spise stve.
erik555 (776)|19.1.2012 13:59
Nerovnomerne podsvietenie, clouding...zial, kvoli nizsej spotrebe, na ktoru tlaci cely svet, sa vyrobcovia utiahli k Edge LED, co je aj asi lacnejsia vyroba, ako Direct LED. A zas na tu lacnejsiu cenu TV tlacia zakaznici. Nezostava nam nic ine, iba kupit to, co je v predaji, alebo si budeme musiet sami vsetko vyrobit podla nasich predstav :D (a to nejde)
Ladys (1829)|19.1.2012 14:19
Hlavne ze nove TV od Samsungu budou se svym majitelem mluvit, fakt super :)
erik555 (776)|19.1.2012 14:25
[quote=Ladys;392395]Hlavne ze nove TV od Samsungu budou se svym majitelem mluvit, fakt super :)[/quote]
Vies ako to je...prisiel Kinect (ovladanie telom a hlasom), tak preco to nesupnut aj pre TV :D Ja cakam, kedy nam TV bude aj varit, prat, zehlit, vysavat...ale manzelku aj tak nevyhodim z domu :D
Hmm (1739)|19.1.2012 16:25
[quote=zatty;392306]..já chci tu co má 512zón (né trapných 80 zón u 55" jak to dělá LG)...tam je clouding téměř slovo vymyzané ze seznamu[/quote]Proč myslíš?
Dalko (124)|19.1.2012 21:09
[quote=zatty;392306]mají i v polsku ale bližíš specifikací a hlavně skoro všude prodej ukončen..........bůh ví co tady dotáhli za pár kusů...když vloni na jaře sem se bavil ze zástupcem toshiby a ten jasně řekl že do evropy ZL1 nedojde....jestli to navíc ojebávájí jako u LG tak to nechci...já chci tu co má 512zón (né trapných 80 zón u 55" jak to dělá LG)...tam je clouding téměř slovo vymyzané ze seznamu[/quote]

Toshiba TV se v Polsku montují, tak nechápu, proč by je nemohli vozit i k nám.
Ikdyž teď mě napadá, že TOP model bude možná Made in Japan.

Malá naděje existuje - proč by vydávali manuál v CZ, kdyby ji u nás nemínili prodávat?
http://www.toshiba-om.net/LCD/PDF/Czech/ZL1-55-Czech.pdf

A ZL2 je na EU stránkách normálně prezentovaná.
bavorak (1494)|19.1.2012 21:11
A co ta crystal LED od Sony, to vyzera ozaj dobre, myslim technologicky ...

Sorry, som odpovedal pred tym nez som sa dozvedel, ze je to iba vzor.
zatty (1215)|19.1.2012 22:28
uvidíme jak to vymyslí pro letošek...vloni se knám prostě ZL1 nedostala a letos si nejsem jistý zda za cenu 90tis. v 55" ji budu chtít..bo to stála i vloni...

je pravdou že toshiba má továrnu v polsku ale prostě evropu míjejí již několikátou sezónu, což mne docela mrzí....
Hmm (1739)|20.1.2012 00:27
[quote=zatty;392537]uvidíme jak to vymyslí pro letošek...vloni se knám prostě ZL1 nedostala a letos si nejsem jistý zda za cenu 90tis. v 55" ji budu chtít..bo to stála i vloni...[/quote]A čím je jako tak vyjímečná? Má hodně LEDek?
zatty (1215)|20.1.2012 00:33
přesně tak...víc než lg v asii tam má přes 200...toshiba přes 500
komjo (54)|20.1.2012 09:10
Tak tento rok uvidime,mal by byt uz prelomovy co sa tyka panelov,lebo to ich falosne led -Edge a full-chce to cas ,a na rok sa pozriet na ich Oled 2014