Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Clouding na nové SHARP AQUOS

Ladys (1829)|19.1.2012 13:38
Prave kvuli tomu si doma poustim ten hodinovy relax "horici krb s praskajicim drevem" :)
nicneumel (9)|19.1.2012 19:24
Tak jsem byl v té Alze (Plzeň) vrátit již zmíněný Sharp. Na vrácení se tamní technik docela mračil a samozřejmě našel drobné mikroškrábance, takže hned začal, že to se jako nové neprodá a že to budu mít drahý. Takže pozor všichni, pokud vracet bez udání důvodu, tak počítejte s tím, že tam mikroškrábance budou a těch 10-20% prostě seříznou.


Když jsem se ale zmínil o tom, že to takhle vracím jen kvůli tomu, abych nemusel měsíc čekat na vyřízení reklamace u úplně nové televize a že to má clouding jako prase a že mi po mailu i po telefonu říkali, že to mám udělat přesně takhle, tak se zarazil, chytnul televizi, zapojil a že si na ten clouding počká. Pokud ho uvidí, tak že mi rovnou vypíše dobropis použitelný na ten nový televizor. Protože se ukazoval až po zahřátí tv, tak jsem musel domů a čekat.

Po hodince přišla SMSka, že se závada potvrdila a bez problémů vrátil úplně celou částku. Nakonec jsem objednal tuhle ccfl lcd http://www.alza.cz/42-lg-42lk530-d233500.htm a jsem maximálně spokojený. Umí víc než ten dražší Sharp, není flekatá, obraz je perfektní. Jenom o něco víc žere, což mě ale tolik netrápí.

Do budoucna se EDGE LED určitě vyhnu a Plzeňské Alza techniky doporučuju.
Hmm (1739)|19.1.2012 20:24
[quote=Ladys;392296]Rozhodne ale nelze svadet clouding na neadekvatni montaz.Tim, ze si pri montazi nepolozim TV obrazem dolu na pohovku ci nejaky podklad nebo ze to nejak ohmatam, tak tim jeste nejsem zbaven problemu jmenem clouding.[/quote]Tak na co ho vlastně svádět?
lofounek (23)|19.1.2012 20:35
[quote=nicneumel;392468]Tak jsem byl v té Alze (Plzeň) vrátit již zmíněný Sharp. Na vrácení se tamní technik docela mračil a samozřejmě našel drobné mikroškrábance, takže hned začal, že to se jako nové neprodá a že to budu mít drahý. Takže pozor všichni, pokud vracet bez udání důvodu, tak počítejte s tím, že tam mikroškrábance budou a těch 10-20% prostě seříznou.


Když jsem se ale zmínil o tom, že to takhle vracím jen kvůli tomu, abych nemusel měsíc čekat na vyřízení reklamace u úplně nové televize a že to má clouding jako prase a že mi po mailu i po telefonu říkali, že to mám udělat přesně takhle, tak se zarazil, chytnul televizi, zapojil a že si na ten clouding počká. Pokud ho uvidí, tak že mi rovnou vypíše dobropis použitelný na ten nový televizor. Protože se ukazoval až po zahřátí tv, tak jsem musel domů a čekat.

Po hodince přišla SMSka, že se závada potvrdila a bez problémů vrátil úplně celou částku. Nakonec jsem objednal tuhle ccfl lcd http://www.alza.cz/42-lg-42lk530-d233500.htm a jsem maximálně spokojený. Umí víc než ten dražší Sharp, není flekatá, obraz je perfektní. Jenom o něco víc žere, což mě ale tolik netrápí.

Do budoucna se EDGE LED určitě vyhnu a Plzeňské Alza techniky doporučuju.[/quote]

Našim jsem kupoval LG 32LK530...výborná televize se slušným obrazem, je sice trošku mdlejší (nižší kontrast), ale jinak výborný. A z USB to kromě videa s DTS zvukem přehraje úplně vše. Navíc výborný ovladač, přehledné a svižné menu. Suma sumárum...dobře jsi vybral.
Lucio9999 (140)|19.1.2012 21:23
[quote=vivid.sk;392251]Moze to byt naozaj panelom. Nechaj sa prekvapit a ked TV pride domov, napis.[/quote]
Takže kvoli tomuto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] som reklamoval TV.
a dnes som Tv priniesol z opravy(po 9 dňoch),TV som zapol,a problem vertikalneho zleho podsvietenia zmizol,nakolko v servise vymenili panel,a je to ok.
Trochu tam vidím ten neštastny clouding,ale tu uz pojde o chorobu,ked to clovek pozeramobzera,cita rozne fora,tak mu z toho zacne šibat na hlavu. Inak žiadne flaky,iba z rohov svieti trochu pri ciernom obraze svetlo,to je normalny jav tohto modelu Sony KDL40EX720.
Hmm (1739)|19.1.2012 22:20
[quote=Lucio9999;392518]... v servise vymenili panel,a je to ok. [/quote]Copak s tím panelem asi udělají .... Nechápu, jak fungují výstupní kontroly, když jsou schopni expedovat TV s takovými zvěrskými obrazovkami. To kalkulují s tím, že to průměrný spotřebitel skousne? Pokud chtějí pouštět takové TV ven, mají na to dávat třeba 25% slevu, pro mnohé by to pak třeba byla zajímavá TV i s cloudingem a pruhy, pokud to není vyloženě rušivé.
vengeance (20)|19.1.2012 22:34
mám ten "efekt" na tv 46LX810 cena 925 eur, ale je nepatrný. ak vidím do akých extrémov sa to môže prejaviť, asi som so svojou mačkou vo vreci kupovanou cez net celkom spokojný. toto nízke percento pozorovateľné možno pri hokeji, im odpustím )))
aj keď najradšej by sme brali čo pixel to led, vtedy by už aj local dimming bol vítaný

a keďže sa z tv stáva spotrebný tovar, automaticky možno počítať, že väčšina výrobkov do istej cenovej hladiny bude mať nejakú chybu. len nevieme akú. a ak nemá žiadnu, niečo sa nepodarilo, heh

pekný obraz všetkým
Pupak2 (328)|19.1.2012 22:34
Výstupní kontrola je jedna věc a prasáci v dopravních firmách druhá. Před pár měsíci mi Toptrans vezl rozměrnější balík,takže jsem musel pomoci s vykládkou. V dodávce bylo následující. Dvě plazmy Panasonic naplocho dole na podlaze. Na nich několik vrstev balíků a nahoře role pletiva.
Nedalo mi to a zeptal jsem se šoféra,jestli ví,jak se mají převážet plazmové TV. Odvětil,že to není jeho problém. Pokud to přežíje bez poškození krabice,obsah ho nezajímá.
Pokud tohle prožije LCD TV, nelze se pak divit, že obraz stojí za vohno.
Lucio9999 (140)|19.1.2012 22:45
[quote=Hmm;392534]Copak s tím panelem asi udělají .... Nechápu, jak fungují výstupní kontroly, když jsou schopni expedovat TV s takovými zvěrskými obrazovkami. To kalkulují s tím, že to průměrný spotřebitel skousne? Pokud chtějí pouštět takové TV ven, mají na to dávat třeba 25% slevu, pro mnohé by to pak třeba byla zajímavá TV i s cloudingem a pruhy, pokud to není vyloženě rušivé.[/quote]
a sranda je aj v tom,ze prvy ten isty model som vratil v 14 dnovej lehote,a vybral si ten isty v tom istom obchodnom retazci.Naivne som si myslel,ze druhy kus bude ok.Ale na moj šok nebol,mal ten isty problem. Takze bud je to seriova nepodarkova vyroba,alebo nieco podobné,sériové. No ateda tento druhy kus som uz musel reklamovat....
[quote=Pupak2;392542]Výstupní kontrola je jedna věc a prasáci v dopravních firmách druhá. Před pár měsíci mi Toptrans vezl rozměrnější balík,takže jsem musel pomoci s vykládkou. V dodávce bylo následující. Dvě plazmy Panasonic naplocho dole na podlaze. Na nich několik vrstev balíků a nahoře role pletiva.
Nedalo mi to a zeptal jsem se šoféra,jestli ví,jak se mají převážet plazmové TV. Odvětil,že to není jeho problém. Pokud to přežíje bez poškození krabice,obsah ho nezajímá.
Pokud tohle prožije LCD TV, nelze se pak divit, že obraz stojí za vohno.[/quote]
no kolega v práci robil v sklade Samsungu kde preprvauju nove LCd Samsung,a tiež mi povedal,že ked mnoho krat nakladali tovat(TV) tak nesetrili z krabicami,ze to normálne ako by hadzali na seba,hore halvu,dole hlavu. Tiez si myslim,že LCD,LED,Plazma,a hocijaka displejova obrazovka sa ma prepravovat v normalnom stave.....
Hmm (1739)|20.1.2012 00:23
[quote=Pupak2;392542]V dodávce bylo následující. Dvě plazmy Panasonic naplocho dole na podlaze. Na nich několik vrstev balíků a nahoře role pletiva.
Nedalo mi to a zeptal jsem se šoféra,jestli ví,jak se mají převážet plazmové TV. Odvětil,že to není jeho problém. Pokud to přežíje bez poškození krabice,obsah ho nezajímá.
Pokud tohle prožije LCD TV, nelze se pak divit, že obraz stojí za vohno.[/quote]No, ono to s těma plazmama není tak žhavé. Vezl jsem s brudrem svýho Panáka a ještě pro kolegu a jinak než naplacato to nešlo. A ještě jsme několikrát najeli na díru, i když se jelo opatrně a pomaleji. Bylo to v pohodě, skla vydržela, obraz paráda, ono to není tak choulostivé, jak je vsugerováno. Ale samozřejmě prasák závozník se na tom nějakou zhovadilou manipulací podepsat může.
Ivo Mašek (10205)|20.1.2012 07:36
Plasmová obrazovka je právě na ležatou polohu dost choulostivá. Svojí vahou se může probořit. těch případů bylo několik. Jedny fotky kolují i tady na TVF.
Jestliže výrobce uvádí, jak se výrobek nesmí převážet, tak se to má dodržet. Jenže tady v Čechách panuje takový hodně dlouholetý zvyk: "vždyť ono se h*vno stane, oni přehánějí, však za chvilku jsme tam, tak se to na tu chvíli nepo*ere. A když jo, tak ať se stará ten, kdo si to koupil"
Ladys (1829)|20.1.2012 07:40
Souhlas a jen dodam, ze chtit po prepravci si nechat danou TV rozbalit, to je proste sci-fi.
Hmm (1739)|20.1.2012 20:24
[quote=Ivo Mašek;392593]Plasmová obrazovka je právě na ležatou polohu dost choulostivá. Svojí vahou se může probořit. těch případů bylo několik. Jedny fotky kolují i tady na TVF.
Jestliže výrobce uvádí, jak se výrobek nesmí převážet, tak se to má dodržet. Jenže tady v Čechách panuje takový hodně dlouholetý zvyk: "vždyť ono se h*vno stane, oni přehánějí, však za chvilku jsme tam, tak se to na tu chvíli nepo*ere. A když jo, tak ať se stará ten, kdo si to koupil"[/quote]Když jsem kupoval plazmu Panasonic v Plzni se známým, hledali jsme předtím v manuálech, zda je "nutno" (doporučeno) transportovat TV nastojáka. Nic takového jsme nenašli a dovezli jsme dvě plazmy položené na sobě na placáka cca 200 km v pořádku. Jestli ty nehody nemají spíš souvislost s prasáckou manipulací při nakládce/vykládce než s nekvalitním sklem.

[quote=Ladys;392594]Souhlas a jen dodam, ze chtit po prepravci si nechat danou TV rozbalit, to je proste sci-fi.[/quote]No stačí to požadovat a přepravce má prostě smůlu. A když mu vrazíš padíka nebo kilčo jako kompenzaci, tak ještě bude rád :-)
Ladys (1829)|20.1.2012 20:31
[quote=Hmm;392773]No stačí to požadovat a přepravce má prostě smůlu. A když mu vrazíš padíka nebo kilčo jako kompenzaci, tak ještě bude rád :-)[/quote]

To sedi presne k nasemu narodu, clovek se musi jeste doprosovat nebo davat prachy navic, aby nekdo neco udelal co ma v popisu prace.
Hmm (1739)|20.1.2012 21:01
[quote=Ladys;392776]To sedi presne k nasemu narodu, clovek se musi jeste doprosovat nebo davat prachy navic, aby nekdo neco udelal co ma v popisu prace.[/quote]Tak určitě jsou i ustrašení zákazníci. Jak už jsem napsal, stačí na tom trvat. Jestli u toho budeš registrovat možné zamračené obličeje a poslouchat sakrování, to už si každej rozhodne sám. Já jsem řidiči, kterej sám vynesl 55´ku až k bytu (samo že LCD) nechal sedm pětek zaokrouhlením na celé stovky. Když už vyhazuju čtyřicítku za TV, je to prkotina.
kofolak (294)|20.1.2012 23:20
[quote=Ladys;392594]Souhlas a jen dodam, ze chtit po prepravci si nechat danou TV rozbalit, to je proste sci-fi.[/quote]
Ja mam celkom realnu skusenost (nebola to TV):
1+2. V baliku bolo sklo, tak sme ho otvorili a skontroloval som sklenene casti. Uplne bez reptania a ochotne vytiahol nozik na otvorenie.
3. Kupoval som nejaku elektroniku a v obchodnych podmienkach eshopu mali jasne napisane, ze to mas po kurierovi pozadovat. Krehke nebolo dnu nic, krabica bola neposkodena, tak som sa na to vydlabol. Po rozbaleni bolo vsetko v poriadku.

A este k tomu transportu: ak je vyzadovana urcita poloha pri preprave (alebo pri skladovani), tak potom je na krabici znak s dvoma sipkami, ktore maju pri preprave smerovat hore, pripadne dalsie znaky, napr. max. pocet krabic, co mozu byt na sebe, upozornenie na obzvlast krehku stenu (tam kde je obrazovka). Na Sharp krabici to tak bolo (na stojaka), no telku som viezol iba 500m.
Lucio9999 (140)|26.2.2012 19:49
no po navrate z reklamacky panela na tom Sony sa zacali hlavne pri ciernej obrazovke objavovat znaky cloudingu,teda tie flaky,ale vobec to pri beznom pozeraní nevadilo,az v nejakej uplne čiernej obrazovke(scéne) som to videl. Ale-bolo to tam,nemalo by...
Ale posledné dni ten clouding skoro uplne zmizol,uz tam flaky nemám skoro žiadne.

V čom to je,že clouding sa vytratí po mesiaci cca?? Dosť ma to "technicky" zaujíma,ako je to možné?