Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

zachytavani videa pusteneho na PC

crw (7)|4.4.2005 18:24
zdravim,
mel bych dotaz, da se pomoci "TV krabicek" co tu jsou recenzovany zachytavat obraz z graficke karty ? mam na mysli pouziti napr S-Videa z klasicke graficke karty, naslednou digitalizaci a ukladani na druhy pocitac ?

proc ? samozrejme nejlepsi cesta je nahravat primo v pocitaci kde obraz vznika napriklad pomoci programu FRAPS (http://www.fraps.com) ovsem problem je ze to dost zatezuje CPU na klasickem PC s IDE diskem atd..

pokud to jde jak je to s rozlisenim ? poradi si krabicky napr se signalem v rozliseni 1024x768 ? nejde me o to aby ulozene video melo takto velke rozliseni to muze bejt klidne v PALu jde me o to aby to vubec dokazalo na to koukat ?


dik za jakekoliv info
pavelpt (2713)|4.4.2005 20:27
Moc nechápu co myslíš pod pojmem krabička, ale na video to nahraješ hravě, úplně stejně jako z TV.
Nebo myslíš výstup z grafické karty zase přes nějaký převodník realtime zpátky do počítače na disk? Toto nevím jak s krabičkami, ale přes kameru jsem to kdysi zkoušel, ovšem bylo to relativně složité, takže doporučuji Fraps.
crw (7)|5.4.2005 11:36
krabickama myslim ty externi tunnery co jsou tu recenzovane viz kategorie Hardware

fraps nemuzu pouzit protoze to drasticky snizi FPS a tim padem kvalitu produkovaneho obrazu

ano drive jsem pouzival pujcenou digitalni kameru a pak to cpal do PC zpet po firewire bylo to "relativne" ok

krabicka na ktere bych to zachytaval z TVOutu graficke karty a zaznam by se provadel na druhy PC by pro me byla nejjednodusi
pavelpt (2713)|5.4.2005 20:43
Nevím přesně o co se ti jedná.
Fraps má minimum 20 fps, níž nejde mám 2,5 P4, je to fakt, že very solid grafiku, ale když třeba nahrávám videa z gamesů (zrovna dnes jsem dělal Journey to the center of Earth) dávám half size, takže na LCD mám nastavené D3D na 1024x768 a 60 fps a zachytávám (výsledek je určen pro TV) 512x384 a 25fps.

Platí tady to co všude, čím větší renome firmy, tím větší :-((( , z všelijakých bik a já nevím co se nedá udělat dobré video, mají to tak poskákané, že to i při 25 fps škube, neznámí amatéří udělají intro v mkv a srdce plesá, obraz jedna nádhera, bez "vrstevnic" a podobného zlořádstva.
crw (7)|6.4.2005 14:11
ok skusim to vysvetlit jinac..

mam PC ktere je 100% zatizene vypocitavanim nejake sceny kterou bych si rad nahral, toto renderovani bezi v cca 30-60fps ve vysokem rozliseni, mam 9800pro radeonu s dual ramdacem s video outem, nahraval jsem to na pujcenou dv kameru bylo to fajn jenze jsem ji musel vratit a kupovat kuli tomuhle kameru to ne..

samozrejme ze mam nastaven fraps na half size a na 20fps (jde i mene treba 10 ale na to se uz neda koukat :)), i za techto podminek fraps prida na zatezi tak ze klesne vykon renderovani na 10-15fps (video z frapsu ma samozrejme uzasnejch 20 ale zdroj ma 10-15)

proto hledam jine moznosti

znam asi tyto:
- upgradovat PC na HT procesor (intel) ktery to zvladne v pohode coz znamena ze muzu vyhodit do kose slusnou grafickou kartu protoze je agp a dnes se agp uz jaksi nedela
- pujcit si znovu DV kameru
- sehnat nejakou krabicku ktera se postara o digitalizaci

vim ze takove krabicky existuji napr od canopusu ale jsou silene drahe (prodava to u nas nejaka firma ktera se zabyva prezentacni technikou)
ovsem v dnesni dobe je dost mozne ze me potreby uspokoji neco levneho od asusu ci jinejch taiwanskych vyrobcu, proto pisu sem :)
clee (6592)|6.4.2005 14:28
jj, ale z tv outu vic jak 720x576x25fps nebo 720x480x30fps nedostanes...
pavelpt (2713)|6.4.2005 18:41
to crw

1. DV kameru bych si koupil, je to kromě kamery i ten převodník co hledáš.

2. S tou grafikou nemáš až tak docela pravdu mám od vánoc (dal jsem si dárek) X 800 a je AGP, v AGP se dělá i Platinium :-R
nortone (3)|6.4.2005 22:07
Mam podobnej problem, driv jsem mel obycejnou TV kartu u ktere mi fungovalo ze jsem TV vystup z grafarny dal do vstupu TV karty a nahraval jsem treba hru co jsem hral, ale pc to vubec nestihal, Fraps jsem skousel- to je nepouzitelny, tak tet jsem si poridil Tv kartu z hardwarovym MPEG-1/2 koderem, aby nezatezovala tolik procesor a bouzel behem hry mi to nic nenahraje, nevite nahodou kde je problem? TV kartu mam Leadtek Winfast PVR2000, Nforce2 cipset, procesor Athlon
Ivo Mašek (10205)|6.4.2005 22:55
TV kartu mam Leadtek Winfast PVR2000
A používáš ten správný "kombajn", který byl přiložen k tv kartě ? On se v zapojení odlišuje od toho klasického ViVo kombajnu, dodávaného ke grafickým kartám.
pavelpt (2713)|7.4.2005 10:14
[quote=nortone], Fraps jsem skousel- to je nepouzitelny,[/quote]



:-? :-? :-? :-? :-?

Tisíce děkovných dopisů - :-D (viz výše)

Jediný problém u Fraps je potřeba velmi rychlého disku, protože tento enkoder ukládá hodně nekomprimovaně a jestli si PC musí navíc kvůli nedostatečné paměti odkládat na disk, tak se nediv.
Na webu jsou kompletní solutions her ve videu udělané tímto malým zázrakem převedené obyčejným VirtualDubem do XVid atp.

Kartu vrať, kup si za 300 v bazaru nějaké historické PCTV, to ti udělá stejnou službu a ušetřené peníze investuj do slušné grafické karty a uvidíš jak je to hravě "použitelné".
crw (7)|11.4.2005 19:12
[quote=clee]jj, ale z tv outu vic jak 720x576x25fps nebo 720x480x30fps nedostanes...[/quote]

ja ale vic nepotrebuju staci me klidne 400x300 ;) naopak jsem za snizeni rozliseni vdecen pak to nemusim delat rucne..
crw (7)|11.4.2005 19:14
[quote=pavelpt]to crw
1. DV kameru bych si koupil, je to kromě kamery i ten převodník co hledáš.
2. S tou grafikou nemáš až tak docela pravdu mám od vánoc (dal jsem si dárek) X 800 a je AGP, v AGP se dělá i Platinium :-R[/quote]

ad 1. nehodlam investovat penize do zarizeni ktere pouziji jen takhle jednoucelove

ad 2. grafarnu mam prave velmi slusnou a je AGP a v tom je ten problem, nove desky se s AGP uz nedelaji sice ted zacli delat nejake hybrid bridge mezi PCI-E APG ... chci se vyhnout polovicatemu reseni (grafarnu mam Radeona 9800pro - vykon asi jako X700)
crw (7)|11.4.2005 19:19
[quote=pavelpt][quote=nortone], Fraps jsem skousel- to je nepouzitelny,[/quote]
Jediný problém u Fraps je potřeba velmi rychlého disku, protože tento enkoder ukládá hodně nekomprimovaně a jestli si PC musí navíc kvůli nedostatečné paměti odkládat na disk, tak se nediv.
[/quote]

v dnesni dobe jsou disky rychle dostatecne problem neni v disku ale v tom ze IDE zbernice moc zatezuje CPU, chtelo by to SCSI ale to uz je jako bych si koupil tu DV kameru .... nechci do toho investovat tolik penez, ma otazka se tyka tehle levnejch krabicek co tu jsou recenzovany

jinak fraps se napichne primo na directx rozhrani a vyrenderovanou scenu sype na disk do AVIcka s minimalni upravou, proto je ten programek tak malej a efektivni

[quote=pavelpt]
Kartu vrať, kup si za 300 v bazaru nějaké historické PCTV, to ti udělá stejnou službu a ušetřené peníze investuj do slušné grafické karty a uvidíš jak je to hravě "použitelné".[/quote]

tuhle poznamku jsem nejak nepochopil :(
pavelpt (2713)|11.4.2005 20:26
Bylo to myšleno napůl žertem, napůl vážně.

Nejsem si jistý, jestli je investice do nějakého grabovacího zařízení s hardwarovým enkoderem dnes ta správná věc, protože tžeba já mám historické PCTV a kdyý chci zachytávat do MPEG2, tak použiji Fly + intervideo a mohu přitom dšlat na PC , nikdy mně nevypadl jediný snímek, diskuse o nějakých kvalitativnách rozdílech jsou zcela bezpředmětné, protože když to jde z anteny tak je to skoro jedno.

Souvislost s grafikou je jasná, s lepší grafikou není tak vytížený procesor a zbývá kapacita pro Fraps.
Jestli pomocí Fraps chytáš D3D tak např. Radeon 9800 Pro proti Radeon X 800 Pro (abych srovnal zmiňované) je v geometry rate i fillrate 1:2, takže to není o procentach, ale o jiné kategorii.Když pro nagrávání vypneš antiliasing, stejně to nikdo nepozná, protože to budeš kompromovat do Divxu nebo tak, ubereš rozlišení, málokterá game má tak velké textury, stejně je přepočítává,no a zbude kapacita na Fraps.

Nevím jak IDE, já mám všecko na Raidu, ale víc než nějakých 35 mega za sekundu to nejede, když je rozsekaný disk a současně Billa napadne, že by si mohl něco odložit, tak je to na hraně.
crw (7)|15.4.2005 12:21
antialiasing mam vypnuty, nikdy jsem ho nezapinal protoze me nevyhovuje, rozdil vykonu r9800pro oproti x800 v me aplikaci kterou provozuji je asi 10%, problem neni ve vykonu graficke karty ale v tom ze aplikace zaroven aby vygenerovala obraz rekneme o 30-60fps zatizi muj 2500 barton na 100%, pokud pustim fraps ktery sype tunu dat pres zastarale IDE rozhrani ktere zatezuje CPU tak jsem s fps dole na 10-15, pokud mas SCSI tak tim je vse vysvetleno...

ty externi krabicky jsou velmi levne, proto jsem se tu ptal jestli to umozni vyresit muj problem protoze by to bylo 10x levnejsi nez upgrade celeho pc nebo zakoupeni SCSI disku

doufam ze tentokrate jiz pochopeno :)