Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic VT30 a vypálení obrazu

Hmm (1739)|6.1.2012 20:03
[quote=KOCOUR65;389296]jedina cesta k velkemu a kvalitnimu obrazu je cesta do kina - doma to je porad slaba nahrazka[/quote]

Velkému ano, kvalitnímu ne. Mňááúúú....

[quote=vivid.sk;389310]Kina mame, ale asi horsie ako tie v cechach, lebo u nas je obraz malo ostry, blika a neplynulosť obrazu bije do oci.[/quote]

Když přijedu za brudrem do Práglu, občas jdeme do multiplexu, pokud zrovna hrají nějaký aspoň trochu áčkový titul (vizuálně a zvukově) a jak už je člověk zmlsán domácími placatkami a jejich MKV a BR potravou, tak bývám opakovaně překvapen jak je obraz neostrý a trhavý. Dřív jsem tyto typické "vady" prakticky neregistroval, ale pokud doma někdy trhají při švenkzáběrech i ty nejlepší TV (ať už je to vinou TV samé nebo přehrávače/centra nezvládajícího dostatečně datový tok nebo nedostatečně kvalitně zpracované MKV) a člověku to logicky vadí, pak je na to nově citlivější a najednou vadí i v kině to, co nikdy neřešil, protože to teď mnohem víc vidí. I když teda zvuk bývá parádní z hlediska hlasitosti a monumentálnosti, tak to pustit doma, asi bych dostal na budku.
geronimoh (2327)|6.1.2012 20:28
[quote=KOCOUR65;389339]jestli si nekdo mysli ze ma doma lepsi obraz jak v kine tak je blb[/quote]

Já si myslím, že mám doma lepší obraz, než v kině :-)-:-)-:-)-
Karel72 (428)|6.1.2012 20:33
Vzhledem k tomu že máme stejný obrazový záznam na menší uhlopříčku tak ten kdo nemá šuntovou techniku tak ta kvalita obrazu může být lepší než v kině jak na full hd projektoru tak na tv.Kino by potřebovalo techniku s vyšším rozlišením jako sůl :-)
Karel72 (428)|6.1.2012 20:40
[quote=geronimoh;389344]Já si myslím, že mám doma lepší obraz, než v kině :-)-:-)-:-)-[/quote]

tak sem rád že jsem nezůstal sám jako blb :-)
geronimoh (2327)|6.1.2012 20:46
[quote=Karel72;389347]tak sem rád že jsem nezůstal sám jako blb :-)[/quote]

Neboj, určitě je nás víc ... :-E:-E:-E
Hmm (1739)|6.1.2012 20:47
[quote=Karel72;389347]tak sem rád že jsem nezůstal sám jako blb :-)[/quote]Jak píšu výše, od doby co mám Panáka 50V10E, tak jsem "kvalitou" obrazu v kině nemile překvapen. Dřív mi to nepřišlo. Zvuk je ovšem parádní. A reagující společnost v kině (neskládající se z rušících puberťáků) je někdy tady příjemnější pro zážitek než pohodlí obýváku. Zkrátka svůj atmosférický půvab kino ještě stále má, ale ceny už dlouho půvabné nejsou ....
Pupak2 (328)|6.1.2012 20:53
SONY dělá několik druhů vysocekontrastních pláten. To nejdražší a nejlepší je téměř černé. Zobrazení zprostředkovávají jemné kovové reflexní částice, které dávají plátnu gain 1.6 - 2.6 .
U pláten s gain nad 2 se už v rozích může projevit plošná reflexe, proto je lépe použít nižší.
Je to zase na úkor možnosti sledovat film při silnějším osvětlení. Tyhle plátna jsou docela promakaná záležitost,proto to nikdo jinej nevyrábí. Fungují i pro jiné značky než SONY. Pro
Panasonic je asi 5 druhů těchto pláten a pro Epson taky.
Viděl jsem i docela kvalitní nátěrovou barvu podobných vlastností za řádově nižší cenu, ale bylo dost složité ji rovnoměrně nanést.
Já sám jsem řešil plátno několik let a vyzkoušel kde co. Dobré výsledky dávala neutrálně šedá samolepící folie FASON. Nakonec jsem skončil u hladkého bílého plátna s gain 1.1 a jsem spokojen.
PT AE-4000 poskytuje super obraz i na takový podklad a jelikož mám své "kino" v celodřevěném provedení odpadá problém ambientních odrazů. To má totiš mnohem větší vliv na kvalitu obrazu než samotné plátno.
Pro teoretiky :
Žádná LCD a plazma TV se nemůže kvalitnímu projektoru vyrovnat ani omylem. Opak tvrdí jen ten, kdo nikdy obraz z kvalitního projektoru neviděl.
A srovnávat to s kinem může jenom kocour.
geronimoh (2327)|6.1.2012 20:54
[quote=Hmm;389352]Jak píšu výše, od doby co mám Panáka 50V10E, tak jsem "kvalitou" obrazu v kině nemile překvapen. Dřív mi to nepřišlo. Zvuk je ovšem parádní. A reagující společnost v kině (neskládající se z rušících puberťáků) je někdy tady příjemnější pro zážitek než pohodlí obýváku. Zkrátka svůj atmosférický půvab kino ještě stále má, ale ceny už dlouho půvabné nejsou ....[/quote]

Když jsem byl naposled v multikině v Brně v Olympii, tak byl zvuk moc nahlas, při efektech abych si zakrýval uši. Sál skoro prázdný. Vstupné vysoké, navíc to mám daleko, takže i cesta něco stojí, a toho času kvůli jednomu filmu. Nevím co by museli promítat, abych byl ochotný to absolvovat. :rolleyes: Zlatý obývák a domácí kino. :-)
Hmm (1739)|6.1.2012 21:11
[quote=geronimoh;389354]Když jsem byl naposled v multikině v Brně v Olympii, tak byl zvuk moc nahlas, při efektech abych si zakrýval uši.[/quote]Ty pražské mulplexy to mají asi nastavené stejně, neboli hodně hlasitě. Skoro bych řekl až na hraně. Ale já zvuk a efekty hlasitější rád, a doma to kotím, co ještě rozumné denní provozování dá. Řekl bych, že ten subwoofer určitě poslouchají i sousedi v bytovce přes chodbu. Ale ještě na mě nepřiběhli .... :-) Ale je fakt, že v těch kinech je ta hlasitost až na úkor transparentnosti zvuku.
Hmm (1739)|6.1.2012 21:18
[quote=Pupak2;389353]Žádná LCD a plazma TV se nemůže kvalitnímu projektoru vyrovnat ani omylem. Opak tvrdí jen ten, kdo nikdy obraz z kvalitního projektoru neviděl.[/quote]Tomu uvěřím až to uvidím (že je to viditelně lepší, těžko se mi totiž představuje v čem vlastně kromě uhlopříčky), a že to asi hned tak neuvidím :-)
Pupak2 (328)|6.1.2012 23:36
[quote=Hmm;389365]Tomu uvěřím až to uvidím (že je to viditelně lepší, těžko se mi totiž představuje v čem vlastně kromě uhlopříčky), a že to asi hned tak neuvidím :-)[/quote]

Některý věci zkrátka musíš vidět na vlastní oči, abys věděl, o čem je řeč.
Karel72 (428)|7.1.2012 11:54
Tady je ukázka černého a bílého plátna
Pytkin (7947)|7.1.2012 12:01
wow .. paradne video .. tie cierne platna sa uz predavaju ?
JM_ (353)|7.1.2012 13:22
[quote=Pytkin;389468]wow .. paradne video .. tie cierne platna sa uz predavaju ?[/quote]


Ono se toho vyrábí (a prodává) víc než jen tahle Black Diamond série od Screen Innovation’s.
Viz třeba

http://www.ecoustics.com/blog/projection-screens
Hmm (1739)|7.1.2012 13:33
Zajímavé video. Ale chtělo by to srovnat kromě obyčejného zcela nepoužitelného plátna také nějaké cenově rozumné specializované a porovnávat i ten mezistupeň. A hned vedle mít aspoň 60-ku plazmu/LCD.
Hmm (1739)|7.1.2012 14:23
Koukám, že se někdy odkloníme od názvu tématu docela dost. Zajímavě se ta šedá/černá plátna tady rozjela, ale tady to zanikne, chtělo by to překopírovat do sekce Projektory a tématu v ní Jaké projekční plátno. Tam to téma zrovna nehučí a asi by si přitom zasloužilo vyzvednout do Důležitých témat.
RoPo (6061)|23.2.2012 12:42
[QUOTE=Karel72;389464]Tady je ukázka černého a bílého plátna[/QUOTE]

Pěkná ukázka černého a bílého plátna v zatemněné místnosti. Podle mě je černé plátno vhodné při promítání v zatemněné místnosti a cinema módu projektoru. Pokud nebude místnost zatemněná, tak je lepší bílé plátno. Jinak pro denní promítání je ještě vhodnější šedé plátno.
RoPo (6061)|23.2.2012 12:43
[QUOTE=Pytkin;389468]wow .. paradne video .. tie cierne platna sa uz predavaju ? [/QUOTE]

Samozřejmě, že prodávaji a to poměrně dlouho. Např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kyssling (24)|1.3.2012 14:16
Zdravím všechny před cca třemi týdny mě TV vyreklamovali a vyměnili obrazovku. Prý občasné kouknutí na ČT24 nevadí a servisy jsou poměrně vstřícní vzhledem k výměnám.
Po třech týdnech hle ... stín tickeru je tam opět (zatím naprosto minimální, ale postřehnutelný). A to prosím pěkně se dívám pouze tak hodinu denně na ČT24, jinak jede něco jiného.
No jsem velmi zklamán, za TV jsem vyhodil 37 tisíc a nemám požadovanou extra kvalitu což VT30 měla být. To jsem mohl koupit něco o 50% levnějšího třeba starší VT10 nebo ST.
bavorak (1494)|1.3.2012 14:20
tak nepozeraj zo zaciatku CT24 a je to. Po 500 hodinach to uz bude telke jedno.
Ladys (1829)|1.3.2012 14:32
Tohle by meli vyrobci psat velkym pismem na obrazovku misto nejake folie.

Holt to k teto technologii patri, ale poradne info by opravdu neskodilo.Spousty lidem by to usetrilo trapeni, reklamace a v nejhorsich pripadech i nenavratne zniceny obraz.

Zminka nekde v navodu je opravdu nedostacujici.
RoPo (6061)|1.3.2012 15:04
[QUOTE=kyssling;400195]Zdravím všechny před cca třemi týdny mě TV vyreklamovali a vyměnili obrazovku. Prý občasné kouknutí na ČT24 nevadí a servisy jsou poměrně vstřícní vzhledem k výměnám.
Po třech týdnech hle ... stín tickeru je tam opět (zatím naprosto minimální, ale postřehnutelný). A to prosím pěkně se dívám pouze tak hodinu denně na ČT24, jinak jede něco jiného.
No jsem velmi zklamán, za TV jsem vyhodil 37 tisíc a nemám požadovanou extra kvalitu což VT30 měla být. To jsem mohl koupit něco o 50% levnějšího třeba starší VT10 nebo ST.[/QUOTE]

Panel ve VT30 má nejlepší statický kontrast co vůbec mezi PDP momentálně lze získat (lépe je na tom jen LED Samsung UExxD8000). V tomto směru můžeš být spokojený.

Každopádně doporučuji u nového PDP panelu provést zahoření (snížený jas, kontrast a svítivost buněk) alespoň 200 h. Což při normálním koukání na TV je cca. 1-2.mšsíce provozu.
kyssling (24)|5.3.2012 14:16
No jo ale jak mám vysvětlit mámě že se nemůže dívat na "tý krávě za takový prachy" ani jednou denně na zprávy ?
nunacek0 (947)|5.3.2012 14:39
Tady pomůže jedině LCD a máma bude spokojená. Pak tam může nechat čt24 jak dlouho bude chtít. Je to pech , ale plazmy jsou na tohle dost citlivé a to zahoření zpočátku může pomoci. Já měl ST a po zahoření jsme tam s kámošem při testu HTPC měli jeden obraz asi 5 hodin a nezbyla po něm ani památka.
RoPo (6061)|5.3.2012 14:43
Viděl jsem i LCD vypálený. Sice méně, ale také. U PDP pomůže zahoření panelu.
nunacek0 (947)|5.3.2012 14:46
Asi se to může stát i u LCD, ale jistě je to spíše vzácnost než běžná věc.
Ladys (1829)|5.3.2012 14:48
nejlepsi zahoreni pro TV je zde...

[ATTACH=CONFIG]16683[/ATTACH]
krb.jpg
nunacek0 (947)|5.3.2012 16:04
Pěkné zahoření, ale nevím jak tam ten oheň dostali. Všiml sis, že k žádnému komponentu nevede jediná přívodní šňůra nebo reprokabel? Asi nějaké woodo.
kyssling (24)|6.3.2012 14:25
V servisu mě po výměně panelu řekli, že "jednou denně zprávy a 'hajd park' vůbec nevaděj". Jinak 24ka vůbec nejela.
bavorak (1494)|7.3.2012 10:22
[QUOTE=nunacek0;400820]Pěkné zahoření, ale nevím jak tam ten oheň dostali. Všiml sis, že k žádnému komponentu nevede jediná přívodní šňůra nebo reprokabel? Asi nějaké woodo.[/QUOTE]

Ale mne by sa taka slucka s ohnom, ale aj so zvukom pacila, .......vecer s babou ...... :-)
Boh vie ci sa daco take niekde stiahnut?
RoPo (6061)|7.3.2012 10:42
[QUOTE=bavorak;401055]Ale mne by sa taka slucka s ohnom, ale aj so zvukom pacila, .......vecer s babou ...... :-)
Boh vie ci sa daco take niekde stiahnut?[/QUOTE]

Pokud to pustíš z TV tak ti bude chybět teplo, které oheň z krbu sálá. Sice panel PDP na povrchu může mít až 40 stupňů, ale se vzdáleností od panelu velmi rychle toto vyzařované teplo opadá. Takže krb tímto nenahradíš... :-E
Ladys (1829)|7.3.2012 10:46
Samozrejme ze se to da stahnout.

Jmenuje se to "Fireplace relax" a google najde ruzne downloady.

Mohu jen doporucit, praskajici ohniste je opravdu uzasna zalezitost.A rybicky v akvarku taky nejsou spatne.
sanchez13 (1071)|7.3.2012 10:46
[QUOTE=bavorak;401055]Ale mne by sa taka slucka s ohnom, ale aj so zvukom pacila, .......vecer s babou ...... Boh vie ci sa daco take niekde stiahnut? [/QUOTE]

Na toto su idealne biokrby napr http://www.distar.sk/biokrby-distar.html
ale to sme uz dost OT :D
RoPo (6061)|7.3.2012 10:57
[QUOTE=sanchez13;401064]Na toto su idealne biokrby napr http://www.distar.sk/biokrby-distar.html
ale to sme uz dost OT :D[/QUOTE]

Když už, tak standardní krb na dřevo s komínem. Náhražky jsou jen náhražky. To si potom k biokrbu můžeš dovalit "bioženskou" - z gumy :-E
Ladys (1829)|7.3.2012 11:14
Samozrejme krb je krb, ale tady nemusis prikladat, resit nejaky kour a kdyz mas starsi plazmu, tak to i pekne hreje :-E
bavorak (1494)|7.3.2012 11:25
si nerobte srandu, ja mam plazmu 59" takze aj kuri. Navyse na vikendovom domci aj ozajstny krb. Ale takéto pozadie si pustit doma v panelaku na chvilku je zaujimave. Skuste daky link ....
sanchez13 (1071)|7.3.2012 11:47
tesla15 (505)|7.3.2012 12:33
Porovnával jsem Pionner KURO, ( doseřízené ) 60" ( tehdy cca 100 000 Kč ) s projekcí + plátno cca 250 000 Kč. SOUČASNĚ, nad ssebou. Bez nadsázky, plátno prohrávalo ve všem, i v ceně. Důležité, filmy jsou barevně upravovovány pro zvýraznění děje. Navíc, Kodak, Agfa a pod.. rozdílná teplota barev. FILMY barevně si netroufnu hodnotit. Vezměte kvalitní foto s pleťovou barvou a potom porovnávejte.
RoPo (6061)|7.3.2012 13:48
[QUOTE=tesla15;401076]Porovnával jsem Pionner KURO, ( doseřízené ) 60" ( tehdy cca 100 000 Kč ) s projekcí + plátno cca 250 000 Kč. SOUČASNĚ, nad ssebou. Bez nadsázky, plátno prohrávalo ve všem, i v ceně. Důležité, filmy jsou barevně upravovovány pro zvýraznění děje. Navíc, Kodak, Agfa a pod.. rozdílná teplota barev. FILMY barevně si netroufnu hodnotit. Vezměte kvalitní foto s pleťovou barvou a potom porovnávejte.[/QUOTE]

Mám stejnou zkušenost, ale plátno nepoužívám jako náhradu TV (kdo tvrdí, že plátno nahradí TV je, jak to napsat slušně - slepý blázen), jen jako doplněk. TV vyhrává v kontastu, dynamice barevných tónů a jasu. Kde naopak TV samozřejmě pokulhává je uhlopříčka.

Já očekávám dobu, kdy OLED panely ve formě tapety budu moci nalepit na stěnu. Tím nahradím jak TV, tak plátno.