Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S: kvalita signálu

Neregistrovaný (0)|29.12.2011 22:52
Tazatel: bouk

Znění dotazu: Bydlím v lokalitě, kde na klasickou společnou anténu nechytám základní HD programy. Pomůže položit síťovou anténu a chytat vertikální vysílání, nebo to musím řešit satelitem.
bastlir (3245)|29.12.2011 22:58
[quote=Neregistrovaný;387541]Tazatel: bouk

Znění dotazu: Bydlím v lokalitě, kde na klasickou společnou anténu nechytám základní HD programy. Pomůže položit síťovou anténu a chytat vertikální vysílání, nebo to musím řešit satelitem.[/quote]

Hmm, tak to je fakt skvělej dotaz! To ses tu už rovnou mohl zeptat, jestli nevíme, kam sis včera dal brýle!

A nechceš se namáhat a napsat, u kterého jsi vysílače a jak daleko?!
Neregistrovaný (0)|29.12.2011 23:16
[quote=bastlir;387546]Hmm, tak to je fakt skvělej dotaz! To ses tu už rovnou mohl zeptat, jestli nevíme, kam sis včera dal brýle!

A nechceš se namáhat a napsat, u kterého jsi vysílače a jak daleko?![/quote]

Omlouvám se. Myslel jsem to poněkud obecněji, ale pro upřesnění bydlím v Milovicích u Lysé nad Labem. Jenže problém je v tom, že ještě začátkem letošního roku jsem bydlel asi o kilometr vedle a chytal jsem všechny programy na klasickou malou matraci s aktivním zesilovačem ale v přízemí a mezi barákama a stromama, prostě anténa byla asi tři metry nad zemí uprostřed sídliště a byla natočená směrem na Pražský Žižkov. Ted bydlím v domě, který má střechu a tudíž i anténu zhruba ve stejné úrovni a přesto chytám pouze základní programy. Jeden místní prodejce TV techniky se mě snaží natlačit do satelitu. Jsem sice elektrikář, ale trošku jiný obor. Proto sháním onformace i jinde.