Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3 televize v RD

stavik (41)|22.4.2012 13:35
[QUOTE=KamilZ;407053]V čem se ztrácíš? Ze zásuvky nic "trčet" nemůže, leda z krabice/husího krku/zdi. Nebo tím myslíš, že máš do SAT-TV zásuvky připojeny tři kabely TV + R + DVB-S? Jestli nevíš, jak to máš propojeno, tak všechno odpoj a snaž se to propípat. Ale ať je to jakkoli, tak 2 kabely k parabole umožní nezávisle sledovat (bez použití specialit typu Unicable):
- v případě jednoho Monoblock Twin LNB na dvou tunerech dvě družice (třeba 19.2 a 23.5)
- v případě jednoho obyčejného Twin LNB na dvou tunerech jednu družici
- v případě dvou obyčejných LNB na jednom tuneru jednu družici a na druhém tuneru druhou družici
Takže s tím žádnou slávu neuděláš. Minimálně k parabole budeš muset z půdy dotáhnout další kabely a zřejmě i vyměnit LNB (už si nepamatuji, co tam máš, pokud jsi to psal).[/QUOTE]

Zásuvkou jsem myslel krabici ve zdi. Propojeno to není, trčí jen dráty v množství jaké jsem psal. Přemýšlím, že k parabole dotáhnu ještě dva koaxy jestli to půjde. Mělo by to usnadnit, ne? Takže by od paraboly vedly 4 koaxy, jeden z nich rezervní. Když tedy musí být dvoutuner pro dvě družice, tak koupím max jen jeden a druhý stb bude jednotuner. Zkusím to nátáhnout a pak se sem ozvu, co dál. Zatím díky
KamilZ (10277)|22.4.2012 14:55
[QUOTE=stavik;407064]Když tedy musí být dvoutuner pro dvě družice[/QUOTE]
Aby nevzniklo nedorozumění - pro dvě družice dvoutunerový přijímač nepotřebuješ. Na dvě (a více) družic stačí přijímač s podporou DiSEqC, což je dnes každý.
Dagy2 (3153)|22.4.2012 16:33
stavik je z toho zdá sa kompletne "ťumpachovej".
A/ Počet káblov do každej izby (nemá nič spoločný s tým, koľko družíc sa dá zachytiť danou parabolou):
1 kábel = jednotunuer -> t.j. SAT prijímač alebo TV s DVB-S2 tunerom, ktorý umožňuje pozerať alebo nahrávať, alebo nahrávať a pozerať to isté čo sa nahráva

2 káble = dvojtuner ->je prijímač, ktorý umožňuje nahrávať a súčasne pozerať niečo iné. Alebo umožňuje naraz nahrávať dva rôzne programy a jeden z nich pozerať, resp. pozerať tretí už nahratý

2 káble = jednotuner + telka s DVB-S2 -> t.j. ako keby klasický prípad z minulosti kde bola TV + video VHS/ DVD-HDD a pod. Potom v telke možno sledovať ľubovoľný program a v jednotuneri nezávisle na telke nahrávať tak ako kedysi u videa


B/ počet káblov z paraboly
počet družíc ktoré chceš prijímať (19.2E, 23.5E, 28.5E a pod.) = počet LNB ktoré treba nainštalovať
každé LNB môže mať 1÷8 vývodov pre jeden až 8 prijímačov
z každého LNB a z každého jeho vývodu treba vyviesť jeden kábel pod strechu

t.j. 2 družice = 2LNB quad (pre 4 káble do izieb) = 2 x 4 = 8 káblov z paraboly pod strechu

C/ DiseqC prepínače
pod strechou namontuješ DiseqC prepínače.
- prijímače v izbách, ktoré budú prijímať len jednu družicu budú mať natiahnutý kábel priamo z vývodu LNB k prijímaču
- každý prijímač, ktorý ale bude prijímať viac ako jednu družicu, bude mať svoj DiseqC prepínač. Do DiseqC privedieš káble z LNB ktoré chceš aby konkrétny prijímač mohol prijímať, tj. 2 alebo viac káblov. Z DiseqC potom je už len jeden kábel ku konkrétnemu prijímaču


Teda môžeš mať na anténe napr.
4ks quad LNB (13E, 19.2E, 23.5E, 28,5E)
potom 4x4=16 káblov z paraboly pod strechu
4ks DiseqC prepínačov 4/1
4ks káblov k prijímačom do izieb z ktorých každý bude môcť sledovať všetky družice.

Iné osekané zapojenie môže byť napr. 3 prijímače Skylink a jeden pre 4 družice
3ks jednoduché LNB na 13E, 19.2E, 28,5E
1ks quad LNB pre 23.5E
3ks koax z LNB 23.5E pod strechu a zároveň až dole do izieb
4ks koax zo 4-tého vývodu LNB23.5E a zo zvyšných LNB pod strechu
1ks DiseqC 4/1 a z neho káble do tunera so všetkými 4-mi družicami
stavik (41)|23.4.2012 07:32
Díky. Uf.Toho je :-) Takže, na dvou tv budou jen cz/sk programy a na jedné tv bude cz/sk + de programy.
Znamená to, že budou:
2 LNB, ten cz/sk quad a ten de by stačil jen se dvěma vývody (nevím jak se jmenuje) nebo by byl taky quad
od lnb povedou 4 koaxy, z toho 2 do Diseqc
a z půdy povedou 3 koaxy do 3 místností
????Mám to správně?

Stačí koupit 3 karty Skylink HD IR + 3 přijímače? CA modul IRDETO SMIT nepotřebuju?Na co je?
Dagy2 (3153)|23.4.2012 14:55
[QUOTE=stavik;407143]Díky. Uf.Toho je :-) Takže, na dvou tv budou jen cz/sk programy a na jedné tv bude cz/sk + de programy.
Znamená to, že budou:
2 LNB, ten cz/sk quad a ten de by stačil jen se dvěma vývody (nevím jak se jmenuje) nebo by byl taky quad
ANO SPRAVNE, quad so 4 vývodmi na 23.5E a ten s dvomi sa volá TWIN a bude na 19.2E

od lnb povedou 4 koaxy, z toho 2 do Diseqc
ANO SPRAVNE
LNB 23.5E -> ten bude mať 3 vývody zo štyroch zapojené.
LNB 19.2E -> ten bude mať zapojený len 1 vývod
T.j. spolu 4 koaxy od LNB pod strechu.
2 koaxy z 23.5E idú priamo do izieb na STB pre CZ/SK programy
tretí koax z 23.5E a jeden z 19.2E idú pod strechu a tam je 1ks DiseqC 2/1 do ktorého ich zaústiš a jeden koax z vývodu DiseqC ide do STB kde bude CZ/SK/DE programy

a z půdy povedou 3 koaxy do 3 místností
????Mám to správně?
ANO MÁŠ

Stačí koupit 3 karty Skylink HD IR + 3 přijímače? CA modul IRDETO SMIT nepotřebuju?Na co je?[/QUOTE]
Karty môžeš vyberať podľa toho čo budeš/nebudeš platiť. Keď chceš len základ, tak 3ks kariet nepotrebuješ HD (to je len predplatené 2 mesiace na začiatok)
Ak si chceš niečo platiť a mať to aj v inej miestnosti potom môžeš kombinovať
- 1x karta SkyLink základ
- 1x karta SkyLink napr. HD, kde máš zľavu na tie dva mesiace
- 1x karta NEXT, ktorá kopíruje za 33EUR/rok master kartu.

Modul CI potrebuješ/nepotrebuješ podľa toho aký prijímač si zvolíš.
stavik (41)|23.4.2012 23:24
[QUOTE=Dagy2;407206]

Modul CI potrebuješ/nepotrebuješ podľa toho aký prijímač si zvolíš.[/QUOTE]

Zrovna se prokousávám přijímači. Vidím to na Technistar sir + další nějaký obyčejnější. K tomu sirovi potrebuju jen kartu skylink HD ir?
Dagy2 (3153)|24.4.2012 00:51
V SIR-ovi funguje karta ICE alebo IRD.
stavik (41)|24.4.2012 09:22
[QUOTE=stavik;407272]Zrovna se prokousávám přijímači. Vidím to na Technistar sir + další nějaký obyčejnější. K tomu sirovi potrebuju jen kartu skylink HD ir?[/QUOTE]

Tato :Karta Skylink Standard HD (IR), že?
Koupit zrovna LNB monoblok quad, který má diseqc zabudovaný? Pak už od lnb povedou jen 3 koaxy přímo do všech tv,že?
Který:
http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/mascom-monoblok-quad-lnb-mcm4qs01hd
http://www.czc.cz/inverto-monoblok-quad-4-3/102450/produkt?utm_source=zbozi.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Prislusenstvi&utm_term=Inverto_Monoblok_QUAD_4_3_KOINVEMONOQX

Druhý přijímač by mohl být třeba:
http://www.videotech.cz/hdtv-prijimace/topfield-sbi-2060-irdeto-pvr-ready-skylink-hd-irdeto-karta-2 nebo
http://www.czc.cz/gosat-gs-7055-hdi/102410/produkt?q-c-0-sticker=sCZC&q-c-1-sticker=sNEWS&q-category-id=9hh1mjalfcjlvai5rhab08im73
Dagy2 (3153)|24.4.2012 13:22
1/ karty pro SkyLink jsou všechny stejné. Označení že je "HD" znamená jak jsem již psal, že má předplacený HD balíček při registraci na 2 nebo 3 měsíce - dle akce. Doplácet další balíčky (mini, multi, HD, kombi) atd je možné na kteroukoliv kartu.
Dnes už jsou v prodeji snad jenom IRD karty.

2/ monoblock - je dobrý nápad, ale.
Představ si, že v tom jednom malém čumáku jsou 4 LNB a ty jsou ještě mechanicky spojené s dalším 4-čumákem. Každé LNB musí mít trochu jiný SKEW úhel (19.2E = 3.5°, 23.5E = 0°)
u jednotlivých LNB to doladíš přesně, u monobloku to bude jen tak nějak.
Toto nemusí vadiť ale niektorý prijímač môže mať problém s HD programami. Doporučujem ladiť na 23.5E a na 19.2 vyjde čo vyjde. To bude kompromis.
KamilZ (10277)|24.4.2012 13:52
[QUOTE=Dagy2;407304]Dnes už jsou v prodeji snad jenom IRD karty.[/QUOTE]
Naštěstí se dá ještě koupit Skylink ČT ICE.
stavik (41)|24.4.2012 21:41
Takže koupit 2 LNB quad samostatné a nějáký držák na ty dva a nasměrovat?
Dagy2 (3153)|25.4.2012 20:14
Nevýhoda samostatných LNB:
1/ Vyjde to určite drahšie pretože okrem 2LNB potrebuješ toľko Diseq prepínačov koľko prijímačov bude mať zapojené 2 družice
2/ pri 2 LNB quad potrebuješ pod strechu dotiahnuť 8 káblov, pri monobloku už len 4

Výhoda:
1/ jednoduché a precízne nastavenie - každé LNB sólo
2/ jednoduché nastavenie Diseq prepínača - nad tým tu už "maturovalo" desiatky začiatočníkov
3/ jednoduché rozšírenie ponuky v budúcnosti (tretie a štvrté LNB, preto odporúčam aspoň jeden Diseq kúpiť 4/1)
4/ pri poruche LNB (čo sa občas stáva) prehodíš to dobré na pozíciu ktorú potrebuješ viac kým nekúpiš nové
5/ ľahké hľadanie a identifikácia poruchy a problémov (dá sa zapojiť napriamo a vylúčiť tak chybné Diseq relé, prehadzovať medzi sebou a pod.)

Je to na tebe. Je to viac menej vec peňazí versus ušetrené nervy
KamilZ (10277)|25.4.2012 20:39
Mám jiný názor. Pokud se jedná jen o 19.2 a 23.5 (a konec, žádné další), tak je monoblock výhodnější i z hlediska instalace, protože je z výroby správně "nastaven" (rozteč, skew) a pro normálního smrtelníka je jednodušší ho nasměrovat. Pokud by se jednalo o více jak 2 LNB, tak to už samostatně, a to hlavně z důvodu velmi omezeného množství DiSEqC přepínačů, co podporují monoblock + další LNB (nelze použít standardní DiSEqC).
Dagy2 (3153)|25.4.2012 22:16
Kamil, tentokrát tiež nemôžem s tebou súhlasiť:
1/ prejdi fóra - problémy s oživením u začiatočníkov sú vždy len pri použití monobloku. Takých vlákien nájdeš desiatku na každom fore.

2/ rád by som vedel ako môže výrobca v číne "nastaviť" správne monoblok - vzdialenosť a skew.
Let tak pre srandu si daj do dishpointera 19.2E a 23.5E nastavovacie úhly a skew napr. pre Sofiu, Prahu, Oslo. Všade predávajú myslím rovnaký monoblok, ktorý sa nazýva 4.3° (neviem či sú tie dva okuláre pootočené každý inak) a zistíš že uhol medzi družicami je u nás napríklad 6°, v sofii 8°. SKEW rozdiel je od 2° do 8°.
KamilZ (10277)|26.4.2012 06:48
OK, máme jiný názor, já mám opačné zkušenosti - normální smrtelník bez měřáku jednodušeji nastaví monoblock, než dva LNB (pokud se jedná o monoblock z výroby dělaný na 4.3). Jinak když dělají ten druhý samostatný LNB, tak si často rozrýpou první, nebo jim při dotahování ujede. Co to je skew vůbec netuší. Často koupí nejlevnější plasťák, který za chvíli praskne. Nerozlišují, jestli je multifocus před/za objímkou LNB (ohnisková vzdálenost). To jsou zase mé zkušenosti :-).
sanchez13 (1071)|26.4.2012 09:46
musim potvrdit aj ja, ked som rodicom nastavoval parabolu (samozrejme bez meraku a prvy krat v zivote) tak som tam mal tiez monoblok twin a nastavenie mi trvalo par minut :D
Samozrejme som si predtym co to o SAT problematike precital... Neskor som nastavoval parabolu kolegovi a taka ista skusenost.

Skor si myslim, ze tie problemy maju z toho, ze pri ladeni nepriradia spravne LNB spravnej druzici, alebo nezvladaju zakladne nastavenia v STB, dokonca som uz videl aj naopak namontovane LNB :-E
golfLC (1941)|26.4.2012 12:58
[ATTACH=CONFIG]17661[/ATTACH]Takto? :-) To chytáš aj susedov signál :cool:
parabola monoblok.jpg
sanchez13 (1071)|26.4.2012 13:12
[QUOTE=golfLC;407615]Takto? To chytáš aj susedov signál :cool: [/QUOTE]
presne tak 9-) 9-)
stavik (41)|26.4.2012 20:28
Tak to jste mi moc mepomohli :-) :-). Asi zkusím monoblok. Jak se zapojuje dvd rekordér s hdd? slyšel jsem, že mi nepujde?
stavik (41)|26.4.2012 21:00
Dávám sem seznam a poprosím vás o zkontrolování/úpravu:

Emme Esse 87 Al http://www.e-satelity.cz/emme-esse-87-al-seda/
Multifokus AL 2x konvertor -nevím zda http://www.e-satelity.cz/multifokus-al-2x-konvertor-univerzalni/
je správný pro monoblok
inverto monoblock quad http://www.e-satelity.cz/inverto-monoblock-quad/
Gosat gs 7055 hdi
Technisat technistar SIR
2 x Skylink Standard HD (IR)
KamilZ (10277)|26.4.2012 21:00
Pokud chceš jen 19.2 a 23.5 tak bych bral monoblock, pokud víc, tak samostatné LNB. Tedy tak bych to řešil já.
DVD Rekordér - většinou ho připojíš pouze přes SCART/CINCH, což je na dvě věci. Kup si DVB-S s nahráváním a DVD rekodér dej psovi do boudy.
Proč kupuješ multifocus na monoblock?
Karty si kup ICE, resp. proč nechceš ušetřit a koupit jednu NEXT, jestli to máš do jedné domácnosti?
stavik (41)|27.4.2012 11:47
Rekordér je 3-4 roky starý a je v dobré kondici. Jestli ho nebudu moci využít tak ho prodám.
Psal jsem, že si nejsem jistý, jestli je to správný držák na lnb.
Ta ice karta je jenom na výměnu? Jak ji sehnat, když jsem žádnou jinou nikdy neměl? Nemám v plánu platit 80Kč/měs za kartu next, za 18 měs to vyjde jako ta karta hd ir a pak je to už zadara. Jak bych tedy na ní ušetřil?
KamilZ (10277)|27.4.2012 12:08
Na monoblock žádný extra držák nepotřebuješ, je to součástí paraboly :-).

ICE není jen na výměnu, co se tak trochu porozhlédnout? http://satelitni-karty.heureka.cz/skylink-karta-ice-ct/ Jde na ní doplatit cokoli, jakýkoli baliček.

NEXT - ty plánuješ jen free, neplacenou nabídku? Jinak je to myslím jasné.
sanchez13 (1071)|27.4.2012 12:09
[QUOTE=stavik;407787]Psal jsem, že si nejsem jistý, jestli je to správný držák na lnb. [/QUOTE]
nie je to spravny drziak, to co so poslal, je drziak na 2 obycajne LNB....

budes mat len tieto 2 prijimace ? Lebo ak ano, naco ti je quad monoblok ? staci ti twin... (tie STB, co si poslal su len 1 tunerove)

Ak si kupis napr tento, tak nic nemusis dokupovat http://www.e-satelity.cz/mascom-lnb-mcm4t01hd/
- Feedhorn 23mm (redukce na 40mm je součástí balení)
Na tej parabole co si si vybral je uchytenie pre 40mm, takze s tou redukciou, co bude pri monobloku ti to bude pasovat...

este ti chyba nejaka konzola na uchytenie paraboly, podla toho ako a kam ju chces pripevnit...
Dagy2 (3153)|27.4.2012 12:11
Rekordér je 3-4 roky starý a je v dobré kondici. Jestli ho nebudu moci využít tak ho prodám.
otázka či ho niekto kúpi. jeho morálna hodnota je tak 50EUR


Psal jsem, že si nejsem jistý, jestli je to správný držák na lnb.
na monoblok ti stačí obyčajný držiak ako na jedno LNB. Multifocus je na 2 a viac LNB

Ta ice karta je jenom na výměnu?
nie ICE je normálna karta. Pred pár príspevkami ti písal Kamil, že sa dá ešte kúpiť ako CT karta.
Ale možno pre SIR a ten gosat je to jedno, pretože majú IRD čítačku. ICE snaď neumožní plné fičúrky skylinku pre rôzne blokácie príjmu.


Jak ji sehnat, když jsem žádnou jinou nikdy neměl?
skus v obchodoch.


Nemám v plánu platit 80Kč/měs za kartu next, za 18 měs to vyjde jako ta karta hd ir a pak je to už zadara. Jak bych tedy na ní ušetřil?
výhoda je, že keď platíš nejaký balík - napr. 12,80 EUR/mes za HD programy (alebo koľko to je teraz) tak na tej druhej karte ťa to stojí len 3EUR/mes.
ak by si platil plný balík za 45EUR/mes, na next karte je to zase len 3EUR/mes.
ak ale ideš len do neplatenej ponuky je lepšie kupiť 2 obyčajné karty.
stavik (41)|27.4.2012 12:18
[QUOTE=KamilZ;407794]Na monoblock žádný extra držák nepotřebuješ, je to součástí paraboly :-).

ICE není jen na výměnu, co se tak trochu porozhlédnout? http://satelitni-karty.heureka.cz/skylink-karta-ice-ct/ Jde na ní doplatit cokoli, jakýkoli baliček.

NEXT - ty plánuješ jen free, neplacenou nabídku? Jinak je to myslím jasné.[/QUOTE]

Takže koupit kartu za 600 a doplatit 1400? Proč, když kartu koupím za 1400 se vším? Ano zatím plánuju jen gratis programy.
KamilZ (10277)|27.4.2012 12:23
Protože budeš mít ICE a ne Irdeto PI-Sys. Já Tě neukecávám, jen píšu svůj názor a co bych udělal já. Co si koupíš je mi celkem šumák :-).

NEXT - jestli chceš jen a pouze free programy, tak next nekupuj. Předpokládal jsem, že se chceš dívat i na něco rozumnějšího (jak z hlediska kvality obrazu - HD, tak z hlediska obsahu).
stavik (41)|27.4.2012 12:25
[QUOTE=sanchez13;407795]nie je to spravny drziak, to co so poslal, je drziak na 2 obycajne LNB....

budes mat len tieto 2 prijimace ? Lebo ak ano, naco ti je quad monoblok ? staci ti twin... (tie STB, co si poslal su len 1 tunerove)

Ak si kupis napr tento, tak nic nemusis dokupovat http://www.e-satelity.cz/mascom-lnb-mcm4t01hd/
- Feedhorn 23mm (redukce na 40mm je součástí balení)
Na tej parabole co si si vybral je uchytenie pre 40mm, takze s tou redukciou, co bude pri monobloku ti to bude pasovat...

este ti chyba nejaka konzola na uchytenie paraboly, podla toho ako a kam ju chces pripevnit...[/QUOTE]

Zatím budou jen 2 přijímače, ale do budoucna možná 3, tak proto quad monoblok. Nevadí, že jsou jednotunerové na dvě družice, že? LNB má přece diseqc v sobě a přepíná mezi družicemi.
Doporučuješ raději Mascom než Inverto?
Já vím, na konzolu jsem zapomněl, potřebuji to nějak uchytit na fasádu na 10cm polystyrém azatím jsem ještě nezjištoval jak..
sanchez13 (1071)|27.4.2012 13:04
[QUOTE=stavik;407802]Doporučuješ raději Mascom než Inverto[/QUOTE]
ja som montoval len par parabol a nemal som s Mascom-om problemy (Inverto som neskusal), ale mozno niekto kto toho rozbehaval viac, tak odporuci, ktory je lepsi...
podla parametrov by mal byt ten Mascom lepsi, ale je aj drahsi oproti tomu Invertu...
stavik (41)|27.4.2012 13:10
Cena by nevadila, jestli je lepší tak vezmu raději ten mascom.
stavik (41)|2.5.2012 21:07
Je zde na fóru nějaký threed ohledně výběru internetoých obchodů, které jsou odzkoušené a doporučení vhodné, kde nakupovat satelitní techniku? Já nenašel a myslím, že by se mohla založit. Pokud jsem slepý, tak ,se omlouvám..
interfernet422 (1575)|2.5.2012 23:09
Začni třeba na zbozi zadej co chceš koupit a pak se poohlédni po e-shopech. Jsou tam i hodnocení shopů. Každý preferuje něco jiného. Mi třeba vyhovuje osobní odběr, tak mám pár oblíbených v blízkosti.
stavik (41)|9.6.2012 22:44
Byl jsem na heurece, na zboží samo sebou taky, ale moc jsem se nedozvěděl. Hlavně tedy o eshopech, kde to mají za dobré ceny...Myslím si, že kdyby tu byly zkušenosti návštěvníků fóra, bodlo by to více lidem. Ale vnucovat vám to nebudu.

- - - - doplněno - - - -

Všem díky.Už je to 2 týdny co jsem to zprovoznil...