Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Oprava satelitního příjmu, přip. výměna satelitního kompletu

bluss (13)|8.12.2011 17:15
Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně našeho zvláštního satelitního příjmu.
Nevím, jak to máme pořádně řešené, protože už je to takhle X let a ani se v tom nijak moc nevyznám.

Jestli to dobře chápu tak máme dvě televize, dva satelity, jednu parabolu a dvě karty :-).
Funguje je to tak, že jak u jedné, tak u druhé televize máme satelit Openbox X-820CI, v jednom satelitu je karta od UPC a v druhém je karta Skylink a oba tyto satelity jsou napojeny na jednu parabolu, ovšem vychytávka je, že ještě nějak komunikují mezi sebou nebo co, je to tak řešené proto, aby se nemusel člověk u televize B dívat jen na stejný kanál jako člověk u televize A, takže se každý může dívat na co chce a ještě je to tak, že na obou televizích se člověk může dívat jak přes skylink, tak i přes UPC i přesto, že karta skylink je v jednom přijímači a karta UPC ve druhém, snad chápete, co myslím?

Ono by to bylo i celkem dostačující, sice nelze nahrávat z jednoho satelitního kanálu a na jiný se dívat a nemáme HD kanály, ale ujde to.

Obrovský problém je, že televize B při zapnutí satelitu začne tak divně bzučet, někdy je to slyšet více, někdy méně, ale pořád to tam je, zkoušeli jsme měnit karty, dokonce i vyměnit oba dva satelity navzájem a nepomohlo. Televizí to podle mě nebude, protože když se vypne satelit a zapne se DVDčko, tak v pohodě, vždycky to začne až spuštěním satelitu.

Potřeboval bych poradit, jestli zkusit ještě někde prohodit kabely u paraboly, nevím, jak to tam je zapojeno, nebo už se na všechno vykašlat, vyházet to a nakoupit komplet všechno nové?

Pokud už se o nic nepokoušet, tak bych zase potřeboval poradit co nakoupit, jak to zapojit a nastavit tak, aby se šlo dívat na dvě TV současně a na každé šel zapnout jiný kanál, tam už by bylo fajn, aby se dalo spustit HD a nahrávat jeden satelitní kanál a dívat se na jiný, ten pán, co nám to takhle tenkrát napojil tvrdí, že ještě pořád i po těch letech jsou jedinou možností jak se dívat na každé televizi na jiný kanál tyto dva satelity openbox x-820ci, že nic jiného na trhu není, tak doufám, že nemá pravdu a že už existuje jiné řešení, kde člověk nebude u filmu rušen tím neustálým bzučením, nebo co to je.

(Možná bych trochu upřednostnil rady, kam se ještě zkusit podívat na zapojení, kde zkusit vyměnit kabeláž, aby to přestalo bzučet, přip. aby začla bzučet druhá televize, aby člověk zjistil kde je chyba, pokud vás nic nenapadá, tak samozřejmě budu rád i za rady co koupit nového, jak to správně zapojit atd).


EDIT: Tak jak do toho vrtám, tak jsem zjistil jednu zajímavou věc, kterou vůbec nechápu.

- Televize a ten satelit Openbox X-820CI jsou spojeny jen kabelem scart-scart a když ten satelit vypojím z elektriky, tak to jakoby bzučení nepřestane, tudíž by to logicky nemělo být satelitem, ovšem když je satelit normálně zapojený a vytáhnu z televize scart, tak bzučení přestane, což vypadá, že je špatný ten spojovací kabel scart, tak jsem vzal druhý co jsem našel, konkrétně tento: http://www.mascom.cz/kabel/C-1222-A_big.jpg
- OFC kabel, Pozlacené konektory, Dvojité stínění, přepínač směru signálu.
- Televize bzučela stejně jako s tím obyčejným scart-scart kabelem co je tam běžně, takže to vypadá, že to kabelem nebude a teď nechápu, čím to může být?
- Zkoušel jsem do televize zapojit jak scartem, tak opačně (3x cinch), v televizi jsou dvě díry pro scart, tak do obou a prostě nepomůže ani boha, takže už jsem vážně ztracen, už ani nevím, v čem hledat chybu...