Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE32D5500 zklamani

Alekss (37)|7.12.2011 20:45
Zdravim vsechny, chci vas varovat pri nakupu teto TV. Po dlouhem vybirani a kladnych ohlasech na netu jsem se rozhodl pro upgrade sve LE32C450, ktera nema skoro zadne chyby, ovsem jak ja si nabehl! Nejen ze ns DVB-T signalu ma stara TV lepsi obraz, ale ten zvuk z LED je KATASTROFA! Zadne vylepseni nepomaha, stale hraje jako plechovka, vedel jsem, ze to bude horsi, ale tohle jsem opravdu necekal. Navic jsem asi jediny, komu piska zdroj az hruza a nejspis to pousti i vyssi frekvence, protoze po hodine provozu me bolela hlava a mel jsem zalehnute v usich... Proste TV sla okamzite pryc a LED uz nikdy vice, mozna s DVB-T2... Vim, ze jsou i jine znacky, ale vychazel jsem z naproste spokojenosti s predchozim Samem, navic zadna jina znacka nema tak perfektni podporu multimedii pres USB. Takze jsete chci zkusit LE37D550 a budu doufat, ze tam neprovedli moc "zlepseni" oproti lonske rade...
PS: a to nemluvim o pomalosti nove LED, prepinani programu dvakrat tak dlouhe a nez nabehne menu, tak si muzete dat kafe, predchozi LCD temer okamzite reakce...
jarino1978 (8045)|7.12.2011 21:39
mal si smolu na kus. to sa stáva.
Kanape (125)|8.12.2011 10:32
[quote=jarino1978;383140]mal si smolu na kus. to sa stáva.[/quote]

Nebo na značku? Taky jsem Samsung vrátil.
jarino1978 (8045)|8.12.2011 17:54
ja som zatiaľ problém so Samom nemal.
geronimoh (2327)|8.12.2011 18:45
Alekss: V prvé řadě to není LED TV, ale LCD TV. Zvuk mají všechny dnešní placky špatný, to jsi neobjevil nic nového. Jak vidím tvé priority (multimédia, DVB-T2 atd.), tak si nejspíš naběhneš znovu.
erik555 (776)|8.12.2011 19:18
[quote=jarino1978;383274]ja som zatiaľ problém so Samom nemal.[/quote]
Tak podla tvojho popisu tam nemas novy Samsung (46M86BD)...on si stazuje na tohtorocny 5500
jarino1978 (8045)|8.12.2011 19:41
ale tých Samov som už mal v rukách niekoľko
Alekss (37)|8.12.2011 21:32
Je to LED, protoze vsem LCD s LED podsvicenim se ted moderne rika "LED", nehlede k tomu, ze do 20k Kc (+/- mozna ze je to jeste vys) je vsechno stejne jen EDGE LED... Neverim, ze vsechny LED maji tak hnusny zvuk, to mi chces tvrdit, ze vyssi trida LED okolo 30k Kc ma stejne katastroficky zvuk? Asi tezko... Stejne tak pochybuju, ze ty repraky nebo prostor okolo a "ozvucnice" v lonske LCD rade je az tak diametralne rozdilna, jako vyprodukovany zvuk, proste to jen odflakli. DVB-T2 rozhodne neni priorita, ja jsem spokojeny i s SD (DVB-T), ale jestli to opravdu stihnou pristi rok, tak me nastvou, settopbox rozhodne nechci. Multimedia ovsem ano, ty prehravam casto. Se znackou problem nemam, predchozi Sam byl temer perfektni, bohuzel ne full HD a bez jakekoliv sitove konektivity. Tak se necham prekvapit, objednavam LE37D550 pres net, takze muzu vratit. Byt to nema panel od Samsungu, tak snad to bude aspon stejne, jako minule LCD.
sanchez13 (1071)|8.12.2011 21:58
vo vseobecnosti, cim ma TV mensiu hrubku, tym tazsie je dosiahnut dobry zvuk... Pokial chces naozaj dobry zvuk jedina moznost je prepojit TV s nejakym domacim kinom, alebo receiverom. Takze ak tam nechces mat vela kablov hladaj kombinaciu aby aj HT aj TV podporovali ARC. Potom ti bude stacit prepojit TV a HT jednym HDMI kablom a zvuk budes mat taky dobry ake dobre bude HT, alebo receiver...
pirdapirda (82)|9.12.2011 09:00
[quote=Alekss;383331]J Tak se necham prekvapit, objednavam LE37D550 pres net, takze muzu vratit. Byt to nema panel od Samsungu, tak snad to bude aspon stejne, jako minule LCD.[/quote]

Zdravím, TV LE37D550 jsem kupoval rodičům. Zvuk se mi zdál celkem OK i s ohledem na to, že s i hlavně otec pouští zvuk celkem nahlas. Obraz se mi zdál celkem takový "mdlý" - ale to je možná dané tím, že doma máme LE40C750, což je přece jen trochu jiná liga ( ale i cenová) a tak je rozdíl celkem znát i pouhýma očima. Možná by stálo si pohrát s nastavením, ale nato ještě nebyl čas. Co se multimedií týče, tak na tom jsou SAMSUNGy obecně opravdu dobře ( tady se to navíc dá přehrávat i po síti). Takže AVI,DIVX,MKV s aspoň trochu normálním nastavením přehrává bez problémů. Víc jsem nezkoušel. Vyšší řady jsou na tom ale ještě trochu lépe. Např. záznam z Technisatu ve formátu TS či TS4 již nepřehrál ( což C750tka zvládá).
Ale za daný peníz je to celkem dobrá TV

Pirda
Krayzie (325)|9.12.2011 09:07
Ja som zo zvukoveho prejavu LE32D550 velmi prijemne prekvapeny (v poslednej dobe jeden z najlepsie "hrajucich" TV s velmi dobrym multimedialnym prehravacom), takze predpokladam, ze 37" verzia bude na tom dost podpobne.
Osobne som znechuteny z tzv. "LED" TV. Na TV sa z profilu nepozeram, takze mi je uplne ukradnute aky je hruby a EDGE LED je utrpenie samo os sebe. Skoda, ze LCD s CCFL sa postupne prestavaju vyrabat a pocul som, ze od bud. roku uz Samsung bude mat vyhradne LCD s LED (ale neviem co je na tom pravdy).
Kanape (125)|9.12.2011 10:42
[quote=Krayzie;383377]Ja som zo zvukoveho prejavu LE32D550 velmi prijemne prekvapeny (v poslednej dobe jeden z najlepsie "hrajucich" TV s velmi dobrym multimedialnym prehravacom), takze predpokladam, ze 37" verzia bude na tom dost podpobne.
Osobne som znechuteny z tzv. "LED" TV. Na TV sa z profilu nepozeram, takze mi je uplne ukradnute aky je hruby a EDGE LED je utrpenie samo os sebe. Skoda, ze LCD s CCFL sa postupne prestavaju vyrabat a pocul som, ze od bud. roku uz Samsung bude mat vyhradne LCD s LED (ale neviem co je na tom pravdy).[/quote]

Asi tak, proč vyrábět draze LCD s CCFL a prodávat je levně, když mohou vyrábět levněji LCD s LED a prodávat je draze? To má logiku, ne? Každý chce vydělávat.
Alekss (37)|9.12.2011 10:57
Tak to rad slysim, jeste at ta LE37D550 nema zmrseny piskajici zdroj jako LED a budu spokojeny, holt nekde to nasetrit musi. Skoda jen te spotreby, ta se mi prave na novych LED libila... S nastavenim obrazu je treba se pohrat vzdy, kdyz jsem byvalou LED poprve zapl, tak jsem myslel, ze me trefi, ale kdyz jsem ji nastavil podle stare LCD, tak byl obraz srovnatelny.
PS: V obchode mi prodavac tvrdil, ze dnes piska vsechno, LCD, LED i plasma. Ze pry si to jen vic zesili a uz nic neslysi!!!
Krayzie (325)|9.12.2011 11:16
[quote=Kanape;383388]Asi tak, proč vyrábět draze LCD s CCFL a prodávat je levně, když mohou vyrábět levněji LCD s LED a prodávat je draze? To má logiku, ne? Každý chce vydělávat.[/quote]

Nevadi, ze homogenita EDGE LED podsvietenia (hlavne vo vacsich uhloprieckach) je na zaplakanie, nevadi, ze pre "obycajneho" cloveka (bez domaceho kina) je zvuk z TV ako z tranzistoraka z roku pana, hlavne, ze mame super moderne EDGE LED podsvietenie a TV tenky ako ziletku (naco?).
vivid.sk (11472)|9.12.2011 13:33
Zvuk z TV netreba riesit, da sa predpokladat, ze ten, kto da nejakych 20-30k za TV, ten si zaplati aspon dalsich 10k za entry level zvuk, ale bude aspon pouzitelny.

Je to takto v kazdom jednom segmente
(napriklad so zrkadlovkami ... v lacnejsich modeloch tiez byva vstavany blesk (v tych najlepsich uz nebyva ziadny), ale seriozny fotograf si blesk kupi, lebo pozna jeho kvality).

A takto to plati pre kazdy segment. A pokial si chce niekto obraz adekvaltne vychutnat, nahrada internych chrchlakov je nutnost!

S EDGE led cloudingom je to uz horsie,uz len natrafit na dobry kus.
Krayzie (325)|9.12.2011 14:06
[quote=vivid.sk;383408]Zvuk z TV netreba riesit, da sa predpokladat, ze ten, kto da nejakych 20-30k za TV, ten si zaplati aspon dalsich 10k za entry level zvuk, ale bude aspon pouzitelny.[/quote]

Lenze tu sa bavime o TV za 300 EUR a tam sa ziadne dodatocne ozvucenie ocakavat neda (obvzvlast ak sa jedna o sekundarny TV do dalsej izby). Okrem spotreby el. energie, nevidim na EDGE LED jedine pozitivum pre zakaznika. A ako zakaznika ma pozitiva pre vyrobcu (nizsie naklady) vobec nezaujimaju.
vivid.sk (11472)|9.12.2011 14:29
Lenze tu sa bavime o TV za 300 EUR a tam sa ziadne dodatocne ozvucenie ocakavat neda.
V poriadku, potom ale netreba kricat, ze je zvuk nanic. Za malo penazi malo muziky. S ostatkom suhlasim.
Keby bolo na vyber, radsej spickovy CCFL, zial na vyber nieje. Posledny bol v modely B/C750, potom skapal pes.
Krayzie (325)|9.12.2011 14:55
[quote=vivid.sk;383419]V poriadku, potom ale netreba kricat, ze je zvuk nanic. Za malo penazi malo muziky.[/quote]
Praveze ten paradox je, ze za menej penazi mas viac muziky :-) LE32D550 za 260 EUR, ktoru maju nasi v izbe (nejedna sa o hlavny TV), hra po zvukovej stranke lepsie ako ich hlavny TV (LG 42PJ650 za 500 EUR), lepsie ako moj starucky SAMSUNG LE40R86 (v tom case za 1300 EUR), lepsie ako LG 50PK950 (1000 EUR) u kamarata a mohol by som pokracovat. Proste ta hrubka takmer 10cm v porovnani s 2-3cm u novych "modernych" TV je u mna skor + ako -.
Alekss (37)|9.12.2011 14:56
To pak nechapu, jaktoze u CCFL sel za levny peniz i dobry zvuk... Nepotrebuju televizi 1cm tlustou, coz ani stejne neni zepredu videt, kde se vse musi pripojovat pres redukce a zvuk se neda poslouchat. Jednu vec vylepsi a tri zhorsi, tomu se rika pokrok... Zajimave, ze na kazdem druhem mobilu je vyboulenina pro fotak, ale na LED tv vyboulenina pro repraky byt nemuze.
vivid.sk (11472)|9.12.2011 15:03
[quote=Alekss;383423]To pak nechapu, jaktoze u CCFL sel za levny peniz i dobry zvuk...[/quote]
Ako uz bolo popisane vyssie, pri CCFL boli pouzite ine menice, ktore boli orientovane smerom dole. TV bol sirsi a menic mal vacsiu velkost.

Tento isty sposob bol vyuzivany aj v rade B, ktoru sam mam, usmevne na tom je, ze ten zvuk povazujem za nieco, co je pre mne nepocuvatelne (ani ako kulisa), a nepredpokladal by som, ze moze samsung ozadzovat aj nieco horsie. Nuz, mylil som sa :D
Krayzie (325)|9.12.2011 15:14
Ja som tiez rozmaznany zvukom trosku inej kategorie a takisto bezne nepocuvam (dlho sa to totiz vydrzat neda) zvuk z TV reproduktorov. Ale ked som teraz 2 mesiace byval u nasich (cakal som na kolaudaciu), tak som bol so zvukom z LE32D550 natolko spokojny, ze som aj zavrhol povodny plan zapojit si tam A/V receiver s 2.0 regalovkami). Ale ktovie, mozno som mal len slabu chvilku, resp. nechcelo sa mi ten uz aj tak maly priestor izby zapratavat na 2 mesiace "haraburdami" :-D

Inak, neviem ako na tom bola "B" rada, nemal som moznost pocut, ale aj LE40R86 ma o dost horsi zvuk ako LE32D550 a to je hrubka oboch TV rovnaka, ak nie vacsia pri "R".
Alekss (37)|12.12.2011 11:37
Takze po nakupu LE37D550 vzdavam dalsi pokusy o nakup novejsi TV za ucelem vylepseni parametru te stavajici... Obraz hnus a zvuk totez... Zvuj je sice o neco lepsi, nez u UE32D5500, nicmene je to stale jako z plechovky, obraz (panel) je jeste horsi nez u LED, pri 4:3 jsou cerne pasy vedle obrazu spise sede - pri jakemkoliv nastaveni (na stavajici TV temer nejde poznat prechod mezi ramem a panelem), bud je ma LE32C450 vyjimecny kus, nebo uz Samsung neumi vyrobit solidni TV v nizsi cenove kategorii. A rozhodne nebudu kupovat neco drazsiho, kdyz se pravdepodobne bude prechazet na DVB-T2 nebo HbbTV... A ze bych si mel poridit repro k televizi? Dekuji ne, mam rad neutralni zvuk, bez basu tresoucich zaludkem a vysek bodajicich do usnich bubinku, proste to co slysite venku vsude kolem... A presne to by mely zakladni repra v TV splnit a dle mych zkusenosti to i dokazou, zel zrejme ne u soucasnych vyrobku...
interfernet422 (1575)|12.12.2011 12:17
Pokud můžeš jít do větší úhlopříčky tak zkus plazmu. Obrazově si určitě polepšíš. Bohužel (pokud nemáš místo) nejmenší jsou od 42".
sindy (77)|12.12.2011 13:27
nebál bych se napsat že i nákupem plazmy kromě lepšího obrazu získá i lepší zvuk než u piditenkých lcd technologií. Zrovna můj kolega se zbavil plazmy a na doporučení jeho manželky a reklamní masáži zakoupil nějakou tenkou LED m...u od Samsungu s tím že bude mít lepší obraz a hlavně "menší spotřebu" - výsledek - nedá se na to dívat,nedá se to poslouchat a bude následovat vrácení a koupě nějaké slušné nové plazmy.
Krayzie (325)|12.12.2011 13:42
Kupou plazmy si polepsi obrazovo, ale zvukom veru nie, kedze trend ziletkovych ramov sa dostal aj do plaziem. Alekssovi sa nepaci zvuk z LEXXD550, ktory ma lepsi zvuk ako sucasne plazmy LG aj Samsung, novsie rady plaziem Panasonic som nepocul, takze nemozem hodnotit. Zatial najlepsi zvuk z TV, ktory som pocul, ma jedna stara plazma Panasonic (852x480) z roku pana, tam veru ani domace kino netreba, stala 180000 SKK pred 8-9 rokmi.
Kanape (125)|12.12.2011 15:07
Dnes už má snad každý doma více než jednu TV. U té hlavní největší a nejdražší je pochopitelné, že řeším zvuk přes pořádné bedny a paradoxně nepotřebuji, aby TV měla nějak moc kvalitní zvuk. Ale nebudu přeci do každého pokoje kupovat zesilovač a bedny, abych se mohl na druhou a třetí... TV dívat a nebyl nas..., že se to nedá poslouchat. Takže u těch levnějších TV, bych paradoxně požadoval lepší zvuk. A pravdu máte všichni, kteří tvrdíte, že tlustější TV měly lepší zvuk. Fakt měly.
Valibook (239)|12.12.2011 16:44
@Alekss
Docela pech na panel či podsvícení, neboť testovaný 46 palcový model stejné řady D550 podává (vyjma komického pozorovacího úhlu) doslova excelentní výsledky. Samsung LE46D550 dosahuje kontrastu 5.562 : 1 a hodnoty černé 0.06 cd/m2. Jediné, v čem by tvá C450 mohla být opravdu výjimečná je maximální jas, který u podobného typu Samsung LE32C550 byl naměřen 460.67 cd/m2.

Výsledky, které zde popisuješ jako by z oka vypadly základní 720p řadě v podobě LE32D450
185.38 cd/m2 (max. jas) / 0.1 cd/m2 (úroveň černé) = při kontrastu 1.854 : 1. Nějak mi vzhledem k tvému dosavadnímu L.P.2010 modelu C450 nesedí ani očekávaná úroveň černé, která na televisioninfo.com začíná být jednoznačné skvělá, t.j. pod úroveň 0.1 cd/m2, až od řady C6xx, ale budiž již ročník 2009 Samsung LE-32B530 dopadl s originál panelem Samsung v podání černé na výbornou (0.04 cd/m2 po kalibraci).

Nedá mi to, abych se nezeptal, opravdu máš panel D550 a případně od kterého výrobce, neboť Samsung všude nedává ty kvalitní ze Slovenska. Vím, píšeš, že důvodem ke koupi nové Tv byl požadavek fullHD, takže by sis na to asi dal sakra pozor, ale takhle to opravdu vypadá na špatný panel nebo konstrukční odlišnost podsvícení v rámci jedné řady.

Vypadá to, že ty kurvy tam zase nacpaly něco jiného než S-PVA panel, což obnáší poloviční kontrast nebo dvakrát horší podání černé. V rámci jedné řady D550 pouze jiná úhlopříčka.

Závěr: Samsung nikdy, opakuji nikdy nekoupit bez prověření panelu !!! Jinak budete brečet.
Valibook (239)|12.12.2011 16:54
Zvuk plazmy by byl dobrý - výborný, přijatelná velikost reproduktorů. Ovšem nesmírnou vadou na kráse je, že nesměřují dopředu (to bych neměl výtky a byl naprosto spokojen), ale dle perforace šasi dolů a dozadu, ozvučení místnosti tak vzniká a zároveň degraduje odrazem.
Alekss (37)|12.12.2011 22:42
@Valibook
Brecet nebudu, mam koupeno v Alze, takze vracim. D550 Made in Hungary, takze co je tam za panel... Navic 37" panely ani Samsung nevyrabi, co vim. Jinak typ a vyrobce se da uz asi zjistit jen v servisnim menu, na stitcich nebo krabici to uz neni. Taky od kazde uhlopricky je nekolik panelu od nekolika vyrobcu, takze je to vzdy sazka do loterie, nebo se pletu?
Maximalni jas asi ne, protoze u c450 podsviceni 14 je na urovni d550 podsviceni 10 (zbytek stejny) a panel je hodne do cervena, u c450 teplota barev normal je u d550 teple2.
Porad ale nechapu, co tak dokazou pokazit na tom zvuku, kdyz moje stara le32 ma solidni zvuk a jina ne, uz snad jen ze zavada je na me tv a zpusobuje kvalitnejsi zvuk :-) Mimochodem u pc bedynek po vyplneni kousky molitanu z vyplni baliku je zvuk taky nekde jinde...
vivid.sk (11472)|13.12.2011 00:15
[quote=Alekss;384319]
Porad ale nechapu, co tak dokazou pokazit na tom zvuku, kdyz moje stara le32 ma solidni zvuk... [/quote]

Zeby sa k panelovej loterii pridala aj reproduktorova?
Landy (1)|16.12.2011 18:50
Zdravím všechny, mám Samsung UE32D5500 a externí disk Samsung G2 Portable. Disk je zformátovaný na NTFS a přehrávání všech filmů mi fungovalo do té doby, než jsem na disk nahrál mimo filmů i několik jiných souborů (instalačky programů, zálohy apod.). Od té doby, i po jejich smazání televize nenajde žádné nové filmy na disku a původní filmy nelze přehrát.

Nemáte někdo podobnou zkušenost? Neukládá si třeba televize nějakou cache adresářové struktury nebo něco takového? Nechce se mi resetovat na tovární nastavení, ale pokud to jinak nepůjde, jiná cesta mě nenapadá.

Předem díky za tipy.
Alios (19)|24.5.2012 15:07
[QUOTE=Alekss;383126]Zdravim vsechny, chci vas varovat pri nakupu teto TV. Po dlouhem vybirani a kladnych ohlasech na netu jsem se rozhodl pro upgrade sve LE32C450, ktera nema skoro zadne chyby, ovsem jak ja si nabehl! Nejen ze ns DVB-T signalu ma stara TV lepsi obraz, ale ten zvuk z LED je KATASTROFA! Zadne vylepseni nepomaha, stale hraje jako plechovka, vedel jsem, ze to bude horsi, ale tohle jsem opravdu necekal. Navic jsem asi jediny, komu piska zdroj az hruza a nejspis to pousti i vyssi frekvence, protoze po hodine provozu me bolela hlava a mel jsem zalehnute v usich... Proste TV sla okamzite pryc a LED uz nikdy vice, mozna s DVB-T2... Vim, ze jsou i jine znacky, ale vychazel jsem z naproste spokojenosti s predchozim Samem, navic zadna jina znacka nema tak perfektni podporu multimedii pres USB. Takze jsete chci zkusit LE37D550 a budu doufat, ze tam neprovedli moc "zlepseni" oproti lonske rade...
PS: a to nemluvim o pomalosti nove LED, prepinani programu dvakrat tak dlouhe a nez nabehne menu, tak si muzete dat kafe, predchozi LCD temer okamzite reakce...[/QUOTE]

Zdravím, opravdu to bylo tak hrozné? Co se týče zvuku a délky reakcí na přepnutí? A jak to bylo s podsvětlením dobrý? Díky.
Retiree (659)|24.5.2012 16:43
Nemám moc možností srovnání, ale nepociťuju nutnost měnit nastavení obrazu, žádné vady obrazu popisované u jiných značek (barevnost, clouding,...) nepozoruju ani když se na ně soustředím (vím, 32" není moc). Zvuk ve srovnání s mou předchozí analog LCD Myrica V32" výborný - obvyklých 2x10W (přesto mám připojen Yamaha YAS-101). Přepínání kanálů se mi také zdá dost pomalé a to bez ohledu, zda se jedná o kódované programy z různých muxů, nebo o free ze stejného multiplexu (kabel UPC DVB-C/T). SD programy mně, na rozdíl od jiných diskutujících, nepřipadají jako "humus" (opět, pouze 32", nebo nejsem tak náročný)... Přehrávání uložených tv pořadů jak ze síťového disku nebo z ostatních pc, tak i z USB donglu bez problémů (formáty souborů neřeším, mám jenom mpg a divX), dodatečně aktivovaná funkce PVR pro timeshift též v podstatě bezproblémová...
Takže zklamaný autor tohoto příspěvku měl zřejmě ojediněnlou smůlu...