Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poruchovost

pantom (11)|2.12.2011 00:10
Ahoj
Konečně nastala vhodná finanční situace a půjdu si vybrat novou tv (lcd).Hledal jsem kde se dalo , ale nikde jsem nenašel žádné info o spolehlivosti dnešních tv.
Když se podívám po známých, tak asi nejvíce poruch bude mít samsung, ale jen proto že se nejvíce prodává.....
Je jasné, že pokazit se může vše a tak to i beru, ale aspoň nějaké názory a zkušenosti si rád přečtu.
zatty (1215)|2.12.2011 07:54
to máš jedno co si koupíš...jen si vyber firmu která ti nabízí prodlouženou záruku a máš klid
KamilZ (10277)|2.12.2011 21:04
Někde poruchovost udává czc.cz. Ale jak říkáš, pokazí se vše. Dívej se po možnostech servisu (servis na místě u zákazníka, odvoz/dovoz a zapůjčení náhradní TV zdarma apod.).
geronimoh (2327)|2.12.2011 21:11
V květnu mi po 1,5 roce odešel televizor Toshiba. V servisu říkali, že nejporuchovější jsou TV LG následované Samsungem ...
interfernet422 (1575)|2.12.2011 21:16
Mám dojem, že dnes už do všech zařízení montují součástku, která ma za úkol ukončit fungování po uplynutí záruční doby. Více info zde.
jarino1978 (8045)|2.12.2011 21:16
Kto má nejaký rebríček, určite kecá, pretože neexistuje pojem : poruchová TV. Ako každý HW sa môže pokaziť a cena väčšinou zrkadlí kvalitu. A to myslím kvalitu obrazu, pretože kvalita HW je vo väčšine TV rovnaká ( OEM ). Pred rokmi to tak nebolo, ale ono to vždy tak dopadne, keď ľudia chcú všetko a zadarmo.
geronimoh (2327)|2.12.2011 21:21
No já bych i věřil, že záleží hlavně na kvalitě "kurvítka". Ideální je, když se pokazí jako první. :-D
Ivo Mašek (10205)|2.12.2011 22:17
Velké inetové obchody si vedou svůj žebříček reklamačních řízení. Občas to vyjde v časopisu Computer a Hardware. Ovšem je vždy poukázáno na počet prodaných výrobků. A právě tím je to vše ovlivněno. Výrobci si určitě také vedou své záznamy, ty se ovšem na veřejnost nedostanou (což je pochopitelné).
nejdéle by měly vydržet TV od značkových výrobců, které to vyrábí v kusových seriích a na zakázku. Ovšem, tam se s nákupní cenou pod 150 000 Kč nedostanete. Ovšem, v případě poruchy u takového TV máte okamžitou obměnu za nový TV, navíc s omluvou a nějakou maličkostí navíc. Tam je přístup k zákazníkovi na trochu odlišné úrovni
bastlir (3245)|2.12.2011 22:45
[quote=interfernet422;381923]Mám dojem, že dnes už do všech zařízení montují součástku, která ma za úkol ukončit fungování po uplynutí záruční doby. Více info zde.[/quote]

To geronimoh:
Joooo, legendární "kurvítka". :D To sice není můj termín, ale moc se mi líbí.

Ale přikláním se k názoru, že dnes to je jedno. Spíš bych si ověřil úroveň a pokrytí servisních služeb.
pantom (11)|2.12.2011 22:57
V nejužším výběru mám 42“ panasonic, nebo philips tak doufám, že budu mít šťastnou ruku.
garb7 (1189)|3.12.2011 10:48
Tak to je dost široký pojem
pantom (11)|3.12.2011 23:55
Tak jsem majitelem Philips 42PFL766H a naprostá spokojenost-obraz vynikající, zvuk také .
První dojmy jsou vynikající, jsem míle překvapen kvalitou zpracování DVB-T signálu a hd super.
Zkusil jsem i 3D a při porovnání s aktivním co jsem zkoušel v obchodě na plasmě panasonic mi pasivní připadá lepší.(jen můj dojem)
JM_ (353)|4.12.2011 00:11
Nezkoušel jsi už i nějaké MKV včetně nuancí typu "cukání/necukání" obrazu na 25, 24 resp. 23.976 fps, schopnost přímého zpracování DTS zvuku, zobrazení a přepínání vnořených titulků, ...?
pantom (11)|4.12.2011 08:07
Tak mkv jsem zkoušel jen akvárium 720p a to jede, měl jsem i zkopírované testovací dvd a tam to psalo nelze přehrát, ale nakonec to přehrálo (jen jednotlivé voby).
Nevím, ale mě osobně o přehrávání nejde, protože mám multimediální přehrávač a vše řeším přes něj a nyní konečně i v HD :-)
pantom (11)|4.12.2011 08:17
Jen tak pro porovnání: otec si koupil Sharp 40L?630 a hraje také velmi pěkně a mkv přehraje taky.(můžu doporučit)
Ale u Philipse se mi zdá ten obraz lepší, ale zároveň je “lepší “ i cena :-))
JM_ (353)|4.12.2011 11:19
[quote=pantom;382216]Tak mkv jsem zkoušel jen akvárium 720p a to jede, měl jsem i zkopírované testovací dvd a tam to psalo nelze přehrát, ale nakonec to přehrálo (jen jednotlivé voby).
Nevím, ale mě osobně o přehrávání nejde, protože mám multimediální přehrávač a vše řeším přes něj a nyní konečně i v HD :-)[/quote]

Můj dotaz platí i pro přehrávač: Na jaký fps ho máš nastavený? Resp., jedeš na nativní rychlosti přehrávaných (MKV) záznamů (=něco 25, něco 23.976 fps) a obraz se "necuká", anebo vše přepočítáváš?
Petr Štejnar (37)|4.12.2011 12:55
[quote=zatty;381771]to máš jedno co si koupíš...jen si vyber firmu která ti nabízí prodlouženou záruku a máš klid[/quote]

Ona ta prodloužená záruka není většinou zadarmo.Já koupil TV v OKáčku a za prodlouženou záruku o 3 roky chtěli 30% z pořizovací ceny,což u mě dělalo přes 10000Kč.Za rok navíc 10%.Datart má rovněž za příplatek,Elektroworl to řeší pojištěním,cenu neznám ale pročetl jsem si podrobně podmínky pojištění a tuším že je to velkej vabank.V obchodu tě přesvědčují že když TV převrátíš nebo ji převrátěj děti tak uplatníš pojistku a dají ti novou TV.V pojistné smlouvě se píše že se jedná o nepředvídatelné události a to že děti TV mohou převrátit se předvídat dá.Stejně tak se ve smlouvě píše o spoluúčasti,takže nehradí plnou škodu.A je toho tam více.U nás je obchod Proton a ten má záruku 36m bezplatně.
pantom (11)|4.12.2011 18:59
[quote=JM_;382251]Můj dotaz platí i pro přehrávač: Na jaký fps ho máš nastavený? Resp., jedeš na nativní rychlosti přehrávaných (MKV) záznamů (=něco 25, něco 23.976 fps) a obraz se "necuká", anebo vše přepočítáváš?[/quote]

Musím přiznat, že jsem to ještě nijak nezkoušel nastavit.Doposud jsem byl pripojenej na klasickou crt, teď jsem jen připojil HDMI, otestoval funkčnost a to bylo zatím vše.Přehrávač používám Egreat R2A a nikde jsem nikdy nic takového nenastavoval, ani nevím jestli to vůbec umí :-) .
Teď si hraji hlavně s nastavením barev....internet..3D..prostě takovéto testování, které ženu dovádí k šílenství.
pantom (11)|10.12.2011 03:14
Tak malinko poznatků-
Jak jsem psal výše, tak používám multimediální přehrávač a mkv videa se vůbec netrhají a je jedno kolik mají snímků. Vůbec se v tom nevyznám, ale na klasické crt a připojení přes skart se to při těch 23... cukalo .Nedokážu určit, jestli je to tv nebo přehrávačem, ale teď to nedělá.
Otestovali jsme i 3D (monstra vs...., tron.... ) a když si vzpomenu jak jsem tvrdil, že 3D jen proto lepší zpracování, tak musím uznat, že jsem jsem změnil názor a je to super.
Jsem připojen na kabelu (metalika-rio), jsou tu v HD čt1,2, nova....je to paráda a i ne HD jedou perfektně.
Při vybírání nové tv jsem vycházel z toho jak hraje (teď vidim že moc nehrála) moje skleněná 100hz panasonic a už jsem se bál, že si nejsem schopen vybrat.Nechal jsem si vždy pustit dvb-t a rozmazaný obraz i na tv za 50 t. mě moc nepotěšil.Je jasné, že z HD zdroje by byly rozdíly smazané, ale ten nemám vždy k dispozici a většinu času pojede dvb-t.
Vybral jsem myslím dobře a mohu jen doporučit.
interfernet422 (1575)|19.2.2015 11:04
„Kurvítko“ je pojem. Ve Francii je za něj vězení

Francie označila plánování životnosti součástek za zločin. Povede se převést suchý zákon do mlhavé praxe? Zbaví se svět „kurvítek“?

Francie se pokouší zatočit s „kurvítky“. Korektně se jim říká součástky s plánovanou trvanlivostí a jejich úkolem je vyřadit výrobek z provozu po vypršení záruční doby. Výrobci si od toho slibují, že spíše než za opravu, zaplatí zákazník za nový výrobek. Oficiálně existenci „kurvítek“ pochopitelně žádný z výrobců nepřizná, jejich existence se těžko prokazuje, ale důkazů je nespočet.

Více na: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ivo Mašek (10205)|19.2.2015 16:59
To budou mít právníci chránící zájmy kurvítek doslova žně. To se opravdu špatně dokazuje.