Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc s vyberom TV

Cotillion (4)|1.12.2011 16:26
Zdravim, potreboval by som pomoct s vyberom TV, kupovat budem okamzite po Novom Roku, pravdepodobne hned prvy tyzden. Osobne sa vobec v TV nevyznam, doteraz som ziadnu nevlastnil, preto by som potreboval radu od niekoho viac zbehleho. Mam par poziadavok, ktore by mala splnat:

- nerad by som plazmu, radsej LCD alebo LED (ale neviem ako je na tom momentalne LED technologia cenovo...)

EDIT: Ak si myslite, ze na moje ucely by viac vyhovovala plazma, tak moze byt aj plazma... Ja som len pocul, ze LCD/LED TV su lepsie ako plazmy...

- velkost si predstavujem asi 42'? Nie som si uplne isty, 42 alebo 47 palcov je asi standart, zalezi aj na cene... Pozerat sa na to budem asi z 1,5-2m.
- cenou by som sa rad zmestil do 600 eur, ale ak by bolo treba tak by som nieco priplatil
- sluzit bude primarne na hranie hier na PS3, k tomu sledovanie HD videi v mkv formate. Klasicku televiziu na tom pozerat nemienim, nikdy som to nepotreboval a chybat mi to nebude.
- TV by mala mat 1080p rozlisenie, kedze by som rad na nej hral aj na dalsej generacii konzoli ked vyjde a predpokladam ze 1080p bude rozlisenie, ktore tam bude standart.
- potreboval by som, aby to malo USB port - kvoli mojmu externemu disku.
- samozrejme HDMI port (kvoli PS3) a bolo by fajn ak by to malo bud viac HDMI alebo HDMI + MiniDisplay Port (kvoli notebooku)
- asi najspecifickejsia vec - potreboval by som, aby to vedelo samo citat mkv format (= priamo z externeho disku, bez zapojenia PS3 alebo notebooku), konkretne mkv so softsubmi (to su titulky, ktore su vlozene priamo v mkv kontajneri ale nie su natvrdo vpalene do videa) a samozrejme tiez aj klasicke .srt titulky (s ceskou/slovenskou diakritikou samozrejme).

Myslim ze to je vsetko, pokial by bolo treba nejake dodatocne informacie, rad odpoviem. Dufam ze to nie je prilis vela poziadavok a ze vobec taka nejaka TV existuje. Diky vopred za rady!
erik555 (776)|1.12.2011 16:54
Co sa tyka vzdialenosti 1,5-2metre, tak to skor 37" LCD s LED, a nie 42".
Hmm (1739)|1.12.2011 18:32
[quote=erik555;381642]Co sa tyka vzdialenosti 1,5-2metre, tak to skor 37" LCD s LED, a nie 42".[/quote]No, podle mě je 42´(resp. 40´u LCD) ze 2m metrů bez problému, jedu plazmu 50´na cca 2,5m maximálně. Ale možná LCD trhá voči víc. I když stejně to bude jak komu.
KamilZ (10277)|1.12.2011 21:13
Mezi 1.5 a 2m je docela rozdíl (0.5 je při tam malé vzdálenosti hodně). Podle mě je pro 1.5m lepší 37". Vystřihni s z balícího papíru dané rozměry a přilep si to na zeď a podívej se, jestli to zrakem zvládneš pokrýt do okrajů bez tikání očí. Přepočty jsou zde: http://petrfaltus.net/petr-faltus-televizni-obrazovka-vypocet-uhlopricky-4-3-16-9.php (nehleď na tam udávanou doporučenou vzdálenost, je to hodně přestřelené i pro 4:3).
Cotillion (4)|1.12.2011 21:20
Ta velkost nie je az taky problem, myslim ze 42 palcov by mi kludne vyhovovalo, keby aj nie tak nie je problem popresuvat izbu - mam len jednu izbu v podnajme, som tam sam a mam asi 4 kusy nabytku, takze nie je problem si to prisposobit. Ide mi skor o to, aby to splnalo tie ostatne 'poziadavky'...
KamilZ (10277)|1.12.2011 21:24
Když si požadavky zadáš do vyhledávače a pak pročteš manuály, recenze a fóra kvůli MKV, tak si určitě vybereš. Jestli to chceš primárně kvůli přehrávání a PS3, tak běž hlavně po kvalitě obrazu, nízkému input lagu (game mód) a pořiď k tomu mmc s podstatně lepší podporou přehrávání. PS3 přehrávání neumí?
Cotillion (4)|1.12.2011 21:31
Jo, to som uz skusal... Ale moc mi to nepomohlo, ako som hovoril, ja neviem o TV vobec nic. To je to iste ako keby si niekto chcel skladat pocitac, vyberal graficku kartu a pritom vobec nevedel co to vobec znamena Nvidia/AMD a nie este vybrat zpomedzi tych vseliakych ciseliek ako GTX580, GTX260M, HD6990 atd... + este k tomu rozni vyrobcovia (MSI, Asus, Sapphire....) a clovek je uplne mimo. Ja som presne tak mimo, ked sa snazim hladat TV -.-
KamilZ (10277)|1.12.2011 21:34
Když chce někdo skládat počítač, tak ví, o co jde, nebo si to nastuduje, jinak špatně dopadne :-). Ještě jsem updatoval předchozí příspěvek.

Pár odkazů pro začátek. Dej tomu ten čas a projdi To:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=374672
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=375903
http://avmania.e15.cz/jak-dobre-vybrat-plochy-televizor
Cotillion (4)|2.12.2011 00:22
Zdravim, diky za linky, poprechadzal som si to a z toho co som pochopil:

Pre hranie sa odporucaju skor plazmy, hlavne kvoli tomu, ze na LCD sa pri rychlom pohybe mozu robit duchovia. Tiez, plazmy lepsie zobrazuju ciernu. Tiez som sa docital, ze v najnovsich modeloch uz je viacmenej "odstraneny" ten neduh plazmy, ze po urcitom case sa dokaze obraz vpalit priamo do nej. Popravde, plazmova technologia si ma celkom ziskala na svoju stranu, bol som k nej predtym skepticky, ale myslim ze okrem vyssej "zravosti" oproti LCD/LED nema takmer ziadne minusy.

Ak skutocne plazma, tak som sa trochu poobzeral a vyslo mi, ze Panasonic VIERA TX-P42ST30E by mohla byt dobra volba. Co by som sa chcel uistit, pokial niekto vie:

- Je tato tv uz z tych novsich rad, kde je vyrieseny problem s vypalovanim obrazu?
- Je tam napisane, ze zvlada citat mkv subory, ale je to napisane pri card-readeri. Ja by som to chcel z USB disku, ja myslim ze by to nemal byt problem, ale pre istotu... Bude to citat aj z USB disku, ze?
- Jakto ze tu TV neviem nikde na nete poriadne najst, najst viem iba TX-P42ST30B, dokonca aj na Panasonic strankach.
KamilZ (10277)|2.12.2011 07:37
Jen obecně:
- vybral jsi si 3D model, na 42" je 3D celkem málo (i když moc větší asi nemůžeš, při té vzdálenosti)
- ověř si, že nejsi náchylný na blikální plazem (někdo ho vidí, někdo ne)
- občas si někdo stěžuje na nádech do zelena a případně na pískání (opět je to hodně subjektivní názor od názoru)
- s hledáním nevím, najde mě toho spousty: http://www.google.cz/search?q=TX-P42ST30E , na Panasonicu: http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3%BDrobky/Ploch%C3%A9+televizory+Viera/3D+neoPlasma/TX-P42ST30/specifications/7208998/index.html
- TV podporuje pouze FAT, FAT32 a exFAT, nepodporuje ext3 nebo NTFS, pozor na to

A znovu říkám, pokud je pro Tebe důležité bezproblémové přehrávání, kup raději levnější G30/S30 a k tomu mmc, mnohokrát je to tady řešeno a doporučováno.
marek_K (27)|2.12.2011 07:39
aby si to nemal take jednoduche tak sa este poobzeraj po vlaknach kde sa riesi blikanie obrazu plaziem. Niekto vnima ,niekto vobec, niekomu to vadi niekomu nie. To blikanie/myhotanie nieje chyba, ale vlastnost tych oberazoviek. Ja som z tych stastnejsich ktory to vidia a radsej si kupia drahsie a obrazovo menej kvalitne LCD :-)
edit KamilZ ma predbehol