Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kdy koupit LCD? Akce Electroworld

pusher... (78)|30.11.2011 15:05
Co se tyce lavirovani na ekonomicka temata, tak si myslim, se pohybujete na docela tenkem lede, viz Wiki, Spekulace ;-) jinak, zkuste se tam poohlednout i na tema demagogie, to je taky vase parketa (viz ty narazky na deviz. prisliby atd.). :]

Ohledne investoru, nemate pravdu. Investori typu Phillips, Hyundai, flextronix, apod uz k nam nejdou. Stedre pobidky, jako drive napr. za socanu, viz Philips, Hnujday, tzn. 0% dan, 0% socialni pojisteni na x ucetnich obdobi uz nejsou v mode. Tyhle firmy stejne statu nic moc neprinesly, protoze po vycerpani pobidek odesly z naseho trhu.

Zahranicni firmy, ktere v dnesni dobe vstupuji na cesky trh uz nabizeji prace s vyssi pridanou hodnotou. Tyto firmy sem proudi i dale, a je to dobre. Zadne pobidky nemaji, oni je ani nepotrebuji, protoze si jasne spocitali, ze i tak se jim presun sem vyplati (zatim), diky levnejsi pracovni sile.

Co se tyce privatizace, tak v tom se shodnem. Vcera bylo pozde, ale ono jim to dojde az Ceska Posta prijde o monopol na zasilani listovnich zasilek, a pak hned padne cena podniku o x desitek %.

Zaverem jen dodam, at si kazdy nakupuje kde chce, je to kazdeho svobodne pravo. Jenom at pak se sdrzi komentaru nad stavem vyplivajicim z tohoto trzniho chovani, tzn. krachy mistnich obchodniku, zvysena nezamestnanost, atd.

Ja osobne rad koupim spoustu zbozi i v CR, protoze mne nezajima, ze tamhle brambory ve Vidni maji o 5Kc na 1 kg levnejsi. Radeji podporim tady ceskyho pestitele, a na trhu si to od nej koupim. to stejne pekarna, reznictvi, atd. Elektronika je tady stejne draha jak jinde, to sem si overil xkrat, zejmena Rakousko, Francie.
Ivo Mašek (10205)|30.11.2011 16:54
[quote]
Jenom at pak se sdrzi komentaru nad stavem vyplivajicim z tohoto trzniho chovani, tzn. krachy mistnich obchodniku, zvysena nezamestnanost,
[/quote]
Vyšší daně, vyšší DPH, vyšší ceny, tedy nižší realná mzda u valné většiny pracujících = nižší kupní síla (tedy výhoda kupování v zahraničí, alespoň u lidí žijících v pohraničí), omezení nákupu produktů, které nejsou nutné, hledání (a také nalezení) černého trhu, který logicky bují + s tím se váže korupční prostředí = prodejci méně prodají, tudíž to zabalí a propustí zaměstnance = vyšší počet nižší kupní síly = výrobci méně vyrábí, propouští = ještě vyšší počet nižší kupní síly = vybere se méně na daních, státní pokladna je na tom stále hůř a hůř ............ = ještě vyšší zdanění ............... no a pak se snad národ vzchopí a půjde ty neschopný vymlátit
.... už jsme se dostali úplně mimo dotaz vlákna, takže se dál hádat nebudu. Názory máme prostě rozdílné, to se nedá nic dělat
pusher... (78)|2.12.2011 15:42
narod uz se schopil v unoru 1948 a jak to dopadlo vime. :]

jj, jsme OT, takze koncim tuto ddebatu. peknej den ;-]
Ivo Mašek (10205)|4.12.2011 07:07
Nedalo mi to, bylo to přímo bijící do očí:
Nákupy v cizině táhnou i přes slabou korunu
[quote]
S příchodem adventu se tradičně zvýšil počet českých zákazníků v německých a rakouských obchodních centrech. Řada věcí je zde pořád levnější, i přes padající kurz koruny. Důvodem přeshraničních nákupů je však v posledních letech stále více i kvalita zboží na pultech u sousedů.
[/quote]
http://www.novinky.cz/ekonomika/252415-nakupy-v-cizine-tahnou-i-pres-slabou-korunu.html
Až se Česká republika srovná s EU (o tom se mluví už více, jak 10 let) a český obchodník se opět ze spekulanta, (nakupujícího v přístavech Hamburg a Rotterdam druhojakostní, převážně ovoce a zeleninu, zboží a u nás prodávající jako prvojakostní a silně předražené) stane obchodníkem., tak potom nebudeme jezdit do sousedních zemí za nákupy.
Pokud ovšem většina lidí (a nedej Bože lidí na vedoucích místech státu) bude za spekulanty mít ty, co si jezdí za levný peníz kupovat kvalitní zboží do ciziny, tak bude ještě hůře a dožít se důchodu bude se rovnat zázraku (to české žrádlo totiž mnohdy nechce žrát ani pes, či kočka - to si vyzkoušejte, stojí to za to, ten pokus)
nahlis (107)|4.12.2011 08:17
sakra se docela masírujete kluci ... :-)

dovolím si drobně okomentovat ...

řekl bych že těsně u hranic .. ta Žitava .. asi není takové megaterno ... němci vědí že tam jezdíme tak tolik asi nezlevňují ... hlouběji a větší řetězce to už je jiná ..
na určité zboží mají vetší "akci" slevu aby přilákali zakazníka který koupí jistě i něco dalšího ..

zboží v akci asi výhodné beze sporu je ... bývá většivou v letáku

tady pánové nemužeme srovnávat naši českou "akční" cenu ... tzmn "letákovou" s jejich standardní cenou kterou mají na pultě

objektivní srovnání bych viděl leták / leták - i když je to zase marketing ... tamější obchodník bude dávat do letáku zboží, které táhne tam a nemusí to být stejné zboží které táhne lidi tady.

Asi tak tak ..


jinak cena televizorů pravděpodobně půjde nahoru .. ale v podstatě jsou 2 scénáře.

Obchodník v ČR vidí blížící se vánoce, dolar lezoucí "nahoru" a záplavy v Thajsku av touze udržet cenu do vánoc nakoupí plný sklad TV (mluvil jsem s lidmi od Elektro Expert a ELECROWORLD) a na prodejnách skutečně dostali pokyn nakrmit sklady jakmile se objevily tato zprávy ... co se může stát?

1. Po TV se zapráší a nové zásovy budou o 10-30% dražší než nyní ... po cca půl roce zase začnou klesat ...toto je katastrofický scénář

2. Prodá se málo TV a jak bude zbytek pár měsíců ležet na skladě ... obchodník pod tíhou nových modelů a touhou vypráznit sklad zlevní ze současné ceny ještě něco aby mohl koupit nové modely. Pokud se v thajsku mezi tím dostatečně vzpamatují a eurozóna uklidní teoreticky se dočkáme novější modelů za nynější ceny ...

v podstatě tak to vidím já ... :-)

navíc bych řekl že to thajsko spíš ovlivňuje Hardisky atd. než TV .. no nevím ...
Karel129 (503)|4.12.2011 09:10
pusher:nechci ti brat pravicove iluze,ale zijes vubec v CR?
JM_ (353)|4.12.2011 11:01
[quote=nahlis;382217]
Obchodník v ČR vidí blížící se vánoce, dolar lezoucí "nahoru"
[/quote]

Dolar už nějakou dobu jde zase dolů: http://www.kurzy.cz/kurzy-men/grafy/nr/CZK-USD/od-2.9.2011/


[quote=nahlis;382217]
a záplavy v Thajsku av touze udržet cenu do vánoc nakoupí plný sklad TV (mluvil jsem s lidmi od Elektro Expert a ELECROWORLD) a na prodejnách skutečně dostali pokyn nakrmit sklady jakmile se objevily tato zprávy ... co se může stát?

1. Po TV se zapráší a nové zásovy budou o 10-30% dražší než nyní ... po cca půl roce zase začnou klesat ...toto je katastrofický scénář

[/quote]

a světové ceny TV nestoupají, ale klesají : http://press.ihs.com/press-release/design-supply-chain/lcd-tv-panel-pricing-plunges-fastest-rate-12-months
geronimoh (2327)|4.12.2011 11:12
No nevím, ale zdražují se energie, tak asi zdraží všechno ... a časem se budeme koukat asi do kamen, jako naši předci, nebo na nějaký starý CRT TV z aukra ...:rolleyes:
RossiD (1271)|4.12.2011 11:31
[quote=geronimoh;382249]No nevím, ale zdražují se energie, tak asi zdraží všechno ... a časem se budeme koukat asi do kamen, [COLOR="Red"]jako naši předci[/COLOR], nebo na nějaký starý CRT TV z aukra ...:rolleyes:[/quote]

Je to vsechno zamer nasi vlady jak zvysit populaci!!! Lide budou chudi - na nejake audio/video paradicky nebudou penize, po prichodu z prace hura ke stolu a hned s drahou polovickou do postele /jako nasi predci a nasledne jejich pocetne rodiny/ ...

Kua na jednu stranu, nebylo to bajecne ????? :D:D:D

[SIZE="1"][COLOR="Blue"][COLOR="Red"]Jauuuuuuu, zenska nebij mne, kdyz pisu prispevek .... [/COLOR][/COLOR][/SIZE]

[SIZE="1"]a mam tyden po .....[/SIZE]:-(((
Valibook (239)|5.12.2011 12:48
Veškeré finanční prostředky je zapotřebí utratit v cizině vč. DPH z večeří. Země, kde soukromníci a lidé dlouhodobě podporují zrůdnou politickou garnituru ZLO nemá nárok na moji podporu.
pusher... (78)|5.12.2011 14:00
[quote=Karel129;382222]pusher:nechci ti brat pravicove iluze,ale zijes vubec v CR?[/quote]

:) ano, ziju v Brne. proc se ptas?

[quote=Valibook;382540]Veškeré finanční prostředky je zapotřebí utratit v cizině vč. DPH z večeří. Země, kde soukromníci a lidé dlouhodobě podporují zrůdnou politickou garnituru ZLO nemá nárok na moji podporu.[/quote]

:D taky nazor. hehe
Valibook (239)|5.12.2011 14:25
Ano je to tak, můžete hlasovat i jinak než ve volbách. Každá koruna utracená doma je Váš hlas ve prospěch polistopadové vládnoucí garnitury a stavba nejdelší sítě tunelů na světě bude zdárně pokračovat. Nezapomeňtě poslat účtenku z přeshraničního oběda p. Kalouskovi na důkaz účinnosti jeho zvýšené sazby DPH a před návratem do ČR si vždy natankujte plnou.
pusher... (78)|5.12.2011 15:08
Valibooku: a jeste si zapomnel zminit at na pivo s kamosema lidi jezdej za hranice, kde si kuraci rovnou koupej cigarety. jo a taky, at si vsichni z HPP nechaji zmenit na kontrakt, pres vlastni offshore firmu, zalozenou nekde na kypru nebo na kajmanech. ;-]
tesla15 (505)|5.12.2011 21:29
[quote=Ivo Mašek;380520]Nejde o panely. jde o moduly, které jsou osázeny spoustou součástek (tranzistory, odpory, trimry, kondenzátory, .........). Mrkni sem: (já si na ten článek asi udělám licenci:-))
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ukázka:[/quote]

Nyní jsem si článek od p. Kováře přečetl dávám mu zcela za pravdu.. Již dříve jsem zde svými připominkami upozorňoval na nedostatky zdrojů, hlavně elektrolytů. Těm, co nechtěli o těchto problémech vědět doporučuji článek celý přečíst. Ještě v něm nebyla zmíněna bezpečnost kterou vnímám jako základ.
Ivo Mašek (10205)|8.12.2011 06:59
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=383100&postcount=7
[quote]
V každém případě tohle jakoby zlevnění z vyšších cen je úplně běžné. Často se stává, že cena po slevě z fiktivní původní ceny je vyšší než skutečná původní cena.
[/quote]
Tak tohle se u českých obchodníků velmi rozšířilo ve všech obchodních sférách. Udělají výhodnou akci, natisknou plakátky, jak to bombasticky zlevnili, ............ a když se jeden mrkne pod novou cenovku, tak žasne - ono to původně stálo méně !
Já fakt nechápu, proč bych měl tyhle obchodníky (ve skutečnosti právě oni jsou spekulanti) podporovat a cpát jim mé vydělané peníze za jejich grázlovské chování? A neměl bych jezdit kvůli těm spekulantům nakupovat do zahraničí.
patriot (227)|8.12.2011 21:31
[quote=pusher...;381347]pane Masku, motate tady pate pres devate, presne jak jsem psal, 5.cenova a lamentovani u piva, jak ten Klaus tady rozkradl republiku, a podobne. Takze to vezmeme to poporadku.

- kazda firma majici v CR provozovnu, musi mit i sidlo (nevadi ze pouze pobocky) v CR, takze cokoliv koupite od nich, tak jednak na DPH, a druhak na jejich dani z prijmu putuji do mistnich rozpoctu. dale tyto firmy maji zamestnance a z jejich mezd se odvadi soc a zdr. pojisteni + dan zprijmu. Ta, jak jiste vite, se neodvadi do zeme odkud firma pochazi nybrz v miste, na kterem FU/CSSZ v ramci CR je tato firma zaregistrovana.
[/quote]

Musím tímto zareagovat. Na to, jaká máte ostrá slova, pane pusher, si nevidíte na špičku svého nosu.
Z několika nepravdivých tvrzeních jsem si vybral toto.

Pracuji již ve třetí nadnárodní renomované megakorporaci a všude je to stejné. Tyto firmy neplatí v naší republice prakticky žádné daně. Teda ne DPH a už vůbec ne daň z příjmů. Pokud se jedná o slušnou firmu, tak tu zůstanou aspoň odvody na sociálkách a daně z příjmů zaměstnanců, což je oproti celkového toku peněz "co by se za nehet vešlo".
Princip je totiž jednoduchý. Tyto firmy "prodávají" své zde vyrobené zboží mateřské společnosti (z Německa, USA...) s nulovým ziskem. Teprve až tato mateřská firma prodává zboží koncovému zákazníkovi, takže daň z příjmů a v případě mateřské firmy sídlící v EU i DPH, se odvádí v daném státě, ne u nás. Takto se chovají zejména Němci, ale už i oni začínají čím dál tím více používat "daňové ráje", tedy i oni už přesunuli účetnictví do různých povětšinou exotických, lokalit.
Holt globalizace tlačí ceny dolů a investoři chtějí čím dál víc peněz ze svých akcií.
Vidím to všude, i u našich dodavatelů. Nestydí se vyrobit u nás výrobek již přímo se štítkem "Made in Germany", aby to nemuseli v mateřské firmě ani přeštítkovávat. Je to běžná a drtivě převažující praxe.

Tož tak. Ale jinak s Vámi souhlasím - pokud možno nakupuji u nás. Ale dám Vám příklad. Mám titanové hodinky Citizen, u nás cena cca 12.000 Kč a 2 roky záruka. Koupil jsem je v Anglii ve vyhlášeném obchodě za 4.200 Kč s 5-ti letou zárukou. Nejedná se o nějaký výprodej, akci či slevu. V anglii má Citizen takové podmínky. Můžu být patriot (viz můj nick) jaký chci, ale co je moc, to je moc, a na hlavu si srát od našich obchodníků nenechám !
Ivo Mašek (10205)|9.12.2011 19:26
[quote]
Vidím to všude, i u našich dodavatelů. Nestydí se vyrobit u nás výrobek již přímo se štítkem "Made in Germany", aby to nemuseli v mateřské firmě ani přeštítkovávat. Je to běžná a drtivě převažující praxe.[/quote]
Přesně tak. Moje paní pracovala zde v jedné německé manufaktuře. Šily se tam dětské oděvy. Pracovala na výstupní kontrole a na výrobky dávala štítek s německým výrobcem, dále štítek Made in Germany, ve výjimečných případech Made in EU, štítek s cenou v eurech. Tyto výrobky nelze v ČR nikde zakoupit, exportují se do Německa, Francie, Španělska a Portugalska. ............k nám se vozí sajrajt z ČLR (a naši lidé se stále mylně - nevím proč - domnívají, že ČLR ve velkém vozí své šmejdy i do západní Evropy. To je ovšem omyl.
geronimoh (2327)|9.12.2011 20:03
[quote=Ivo Mašek;383468] To je ovšem omyl.[/quote]

To není omyl, my z východu by jsme ČLR neuživili. Je živí hlavně USA, které tam za Reaganovy éry přestěhovali téměř všechnu výrobu. Oni ale v ČLR umí vyrábět i kvalitně, záleží na těch blbečcích obchodnících co tam nakupují za šmějdy aby víc vydělali.

Už v devadesátých letech jsem vozil konfekci šitou v ČR do Itálie. Na etiketách bylo Moda Italy + na koncích pro celnici muselo být "Made in Czech Republic" a to pak ženský v Itálii odstřihovali.
JM_ (353)|9.12.2011 21:53
[quote=geronimoh;383474]To není omyl, my z východu by jsme ČLR neuživili. Je živí hlavně USA, které tam za Reaganovy éry přestěhovali téměř všechnu výrobu. Oni ale v ČLR umí vyrábět i kvalitně, záleží na těch blbečcích obchodnících co tam nakupují za šmějdy aby víc vydělali.

Už v devadesátých letech jsem vozil konfekci šitou v ČR do Itálie. Na etiketách bylo Moda Italy + na koncích pro celnici muselo být "Made in Czech Republic" a to pak ženský v Itálii odstřihovali.[/quote]

SOuhlas.

Čína už není ani zdaleka ten "nejlevnější" výrobce produkující "šmejdy". Tuto pozici zaujaly státy tako Bangladéš, Vietnam atp.

A seriózní US/UK obchody už teď většinou pravdivě uvádí i místo produkce výrobku, a za "Country of origin: China" se nestydí třeba ani u "hadříků" v cenách ve stovkách US babek ...
tesla15 (505)|9.12.2011 22:19
Kdy se mi vyplatí nákup v sousedním německu? Cesta 2x160km = 320km, ( nesmím zabloudit, příp. objížďka ). Jenom benzin cca 800 Kč. / s amortizací cca 3 000 Kč /. Čas 2x2 hod. při průměrné mzdě dalších 1 000 Kč. Nebezpečí na cestě hlavně v zimním období, ani pneu bych v cizí zemi opravovat nechtěl..Nemám tam obchodní známostí, čímž nemohu očekávat další slevy. Vysněný výrobek nemusí být skladem. Jak s odvozem např s 50" TV, do auta se mi nevejde, obvzláště na výšku. Pořizoval jsem nový NB zde od bývalého kolegy, uvedl mi vše nadvakrát do chodu, přepsal z dosavadního rozbitého data ( přes noc). Pojedu s manželkou, dovolím ji udělat radost a splním jí přání za další x EU. Nějaké občerstvení, nevím zda mi bude chutnat ( jejich kuchyň pamatuji z totálu ). Bydlet v Ústí sice cesta a náklady poloviční, pro mne nepojedu-li na služební cestu též nezajímavá. " Ve výhodě " mou být lidé kteří nevědi co od výrobku požadovat.
Napadání zdejších prodejců mi připadá nefér. Že velkoobchody a markety zde zlikvidují maloobchodníky se čekalo ( je tomu i v NSR ). Vzpomeňte kdo dostal za 1 Kčs pozemek, kdo znašich byl na 10 let osvobozen od daní atd. Nebo jste přesvědčeni obchodním bratrsvím vyvynutého západního světa? Kolik našich firem dokázaly zlikvidovat. Vždy jsem zastával názor:dělat, vydělat a DÁT vydělat. NIKDÁ jsem zákazníkovi vědomě nedal zavádějící informaci i za cenu, že jej momentálně jako zákazníka ztratím. Mohu odpřísáhnout. Zisk, marše zde maloobchodníci větší určitě nemaji, nemaji možnost nakupovat za stejných podmínek. Nemluvě o tom vybudovat v 90 letech z 0 slušný obchod nebylo snadné. Nemohl jsem si dovolit 20 let prakticky na den mít zavřeno by zák. jedoucí i přes 100 km vykonal cestu zbytečně. Kdysi jsem zde poukázal např. na výrobek TV Sony prodávaný ve Francii. Panel vyroben ve Španělsku / panel vyroben na Slvensku. Vzpomínáte, který byl podstatně lepší? uveřejněno čas. dTest, takže ani internet obchod s takovýmto zbožím neuznávám. Vidět, slyšet.
geronimoh (2327)|9.12.2011 22:42
tesla15: Vesměs s tvým příspěvkem nesouhlasím. Započítávat svůj čas a občerstvení do ceny cesty pro televizor je trochu úlet. Ty se logicky zastáváš místních obchodníků, protože jsi, nebo jsi byl také obchodník. Jenže když jsem kupoval STB Vantage HD8000S, tak v ČR cena 14 000 a v Německu 10 000 Kč. Letos na jaře jsem se díval po televizoru a třeba LCD Toshiba (model už nevím) u nás 29 tis., v Německu 20 tis. To je zlodějna. Ať to tedy ten český obchodník koupí v Německém velkoobchodě, nebo třeba maloobchodě a pořád se musí dostat na nižší cenu. Ve Velké Británii měli před lety podobný problém, například francouzská auta v UK stály o 40-50% víc, než ve Francii. Britové přišli na to, že si mohou auta s pravostranným řízením objednat ve Francii a ušetří balík. Prostě zlodějským obchodníkům je potřeba se zdaleka vyhnout.
patriot (227)|11.12.2011 21:34
[quote=JM_;383499]SOuhlas.

Čína už není ani zdaleka ten "nejlevnější" výrobce produkující "šmejdy". Tuto pozici zaujaly státy tako Bangladéš, Vietnam atp.

A seriózní US/UK obchody už teď většinou pravdivě uvádí i místo produkce výrobku, a za "Country of origin: China" se nestydí třeba ani u "hadříků" v cenách ve stovkách US babek ...[/quote]

Kolegyně v práci byla na služební cestě v Číně a říkala, že si zašla na místní tržiště s hadry. Kvalita těch hader tam prý byla excelentní. Cenově to bylo výhodné, ale dražší než u nás na tržnicích. Ono totiž v té oblasti, co byla, je prý vysoká vlhkost blízká 100% a nosit ty uměliny co se vozí k nám - prej by ti lidi asi zaživa shnili. K nám vozí obchodníci to nejlevnější zboží, asi proto, že to zdejší zákazníci vyžadují ... Kupuje se to "na kila" - ehm - "na tuny", co je v kontejneru, ani náš obchodník pořádně neví. Prostě zadá objednávku "patnáct tun toho polyamidu, jako minule".
ka-spel (68)|11.12.2011 22:33
[quote=Ivo Mašek;383177]https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=383100&postcount=7

Tak tohle se u českých obchodníků velmi rozšířilo ve všech obchodních sférách. Udělají výhodnou akci, natisknou plakátky, jak to bombasticky zlevnili, ............ a když se jeden mrkne pod novou cenovku, tak žasne - ono to původně stálo méně !
Já fakt nechápu, proč bych měl tyhle obchodníky (ve skutečnosti právě oni jsou spekulanti) podporovat a cpát jim mé vydělané peníze za jejich grázlovské chování? A neměl bych jezdit kvůli těm spekulantům nakupovat do zahraničí.[/quote]

To mě připomnělo moje nedávné nasrání v Okay. Jejich obchodní praktiky jsou dost známé. Co mě dost štve je jejich značení zboží. V letáku vůbec neuvednou typ nebo jen neúplně a to samé na prodejně, kde je velkým písmem třeba plasma lg nebo panasonic 106 cm a podobné popisky a přesný typ je velmi malým písmem někde dole na štítku u čárového kódu atd. Říkal jsem to prodavači, proč to není jasně a čitelně napsáno (ač na blízko vidím dobře, tak to fakt chtělo si k tomu kleknout a čučet na to z 10 cm). A ten mě drze odvětil, že přece typ mě nemusí zajímat, že důležité je jak to hraje. Tj. jak mě to ošulí kontrastem a předváděcími smyčkam BR. A prodají starý typ za cenu nového. Bohužel důchodci a podobní letákovci jim ty akce furt žerou. Když jsem to psal ČOI, tak mě odepsali, že to prověřovali na místě (v tom je chválím), ale že není žádný předpis či zákon, který by to stanovoval.
RossiD (1271)|12.12.2011 08:37
Okay pro mne skoncil minuly rok.Vybiral jsem tehdy s manzelkou darek v podobe tycoveho vysavace, jelikoz vykony techto nastroju jsou pohrichu ruzne, je nutne alespon letme vyzkouseni jejich "tahu" .... to jsem si vsak dal, prodavac nabehl jako rozzureny byk a jal se mi spilat co ze si vystaveny kousek dovoluji zapnout a dokonce s nim vysavat, pry jim vysavac zaspinim a kdo jej bude pote cistit !!!! Optal jsem se tedy, jak mam vyrobek vyzkouset, zda mi tedy predevede jiny "nevystaveny" a v zasuvce nezapojeny kus na coz mne uzemnil odpovedi, ze si mam vysavac otestovat az doma po jeho zakoupeni.Co Vam budu povidat, v ten moment jsem mel rudo pred ocima a to co tehdy slysel cely slavny OKAY nebudu ani popisovat .....
Takto to dopada, kdyz clovek nakupujici prevazne na internetu, vyrazi vyjimecne v ramci daneho vyrobku a overeni si jeho funkci do kamenneho obchodu za "odborniky" a jejich "ochotou".
Od te doby pred nakupem radeji projdu desitky diskuzi venujici se porizovanemu predmetu, nez opetovne navsteve neceho takoveho co se nazyva OKAY ...:((
geronimoh (2327)|12.12.2011 19:02
Mě kdysi v ElectroWorldu nařknuli z toho , že jsem si vymyslel model vysavače, že takový neexistuje, protože oni ho nemají v katalogu. A to jsem chtěl jen sáčky do vysavače, který mi stál doma. Pro mě tehdy skončil EW. Do OKAY ani nechodím, přijde mi, že mají všechno dražší, než ostatní.
Karel129 (503)|12.12.2011 19:31
No treba Pixmania koupi Alzu a pak budou ty ceny OKAY.:D
JM_ (353)|12.12.2011 20:09
[quote=Karel129;384233]No treba Pixmania koupi Alzu a pak budou ty ceny OKAY.:D[/quote]

Pixmania = Dixons = Electro World

http://www.dixonsretail.com/dixons/en/aboutus/ourbrands?cat=3
http://www.dixonsretail.com/dixons/en/aboutus/ourbrands?cat=4
Hmm (1739)|12.12.2011 20:30
[quote=JM_;384242]Pixmania = Dixons = Electro World[/quote]
Takže Pixmania už není FOTOVISTA? No ale ceny USB flash mají dobrý, právě jsem jich několik nakoupil, včetně 128GB Lexar o cca 1.300,- Kč levněji než jsou ceny CZ e-shopů. Musím placatku z něčeho operativně krmit.
Ivo Mašek (10205)|12.12.2011 20:43
Evropský internetový obchod Pixmania patří do britské skupiny Dixons Retail. (proto jsou také levnější, než cz shopy :-) ). Funguje v 26 zemích
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

.... do prodeje by snad měl také jít eshop Mall.cz
JM_ (353)|12.12.2011 21:11
[quote=Hmm;384252]Takže Pixmania už není FOTOVISTA?[/quote]

Nejenže je Dixoni koupili tuším už v roce 2006, ale dokonce teď mají jedno z IT center v Brně na Trnité

http://www.jobchallenge.muni.cz/uchazec/seznam-vystavovatelu/vystavovatel/pixmania-sro/
Hmm (1739)|12.12.2011 21:26
[quote=JM_;384275]Nejenže je Dixoni koupili tuším už v roce 2006, ale dokonce teď mají jedno z IT center v Brně na Trnité[/quote] Vida, stránky se nezměnily a dovoz je pořád stejně dost drahej a odněkud z Němec, tak jsem si toho ani nevšiml. To abych se podíval podle jakého práva se vlastně dnes ta kupní smlouva uzavírá...
Ivo Mašek (10205)|12.12.2011 21:45
Podle specifického českého práva: kdo dá větší "malou domů", ten má kupní smlouvu uzavřenu :-D .
tesla15 (505)|28.12.2011 15:17
[quote=geronimoh;383512]tesla15: Vesměs s tvým příspěvkem nesouhlasím. Započítávat svůj čas a občerstvení do ceny cesty pro televizor je trochu úlet. Ty se logicky zastáváš místních obchodníků, protože jsi, nebo jsi byl také obchodník. Jenže když jsem kupoval STB Vantage HD8000S, tak v ČR cena 14 000 a v Německu 10 000 Kč. Letos na jaře jsem se díval po televizoru a třeba LCD Toshiba (model už nevím) u nás 29 tis., v Německu 20 tis. To je zlodějna. Ať to tedy ten český obchodník koupí v Německém velkoobchodě, nebo třeba maloobchodě a pořád se musí dostat na nižší cenu. Ve Velké Británii měli před lety podobný problém, například francouzská auta v UK stály o 40-50% víc, než ve Francii. Britové přišli na to, že si mohou auta s pravostranným řízením objednat ve Francii a ušetří balík. Prostě zlodějským obchodníkům je potřeba se zdaleka vyhnout.[/quote]

Krásné prožití svátků Vánočních, šťastné vykročení do Nového roku a hlavně hodně zdraví Všem.
Kolik dárků z ciziny máte již doma? Pro mne Anglie je nedostupná,cestu mi nikdo neproplatí. Ještě větší problém, jak dopravit letadlem plazmu nejméňe 50" a víc - viz Pan. 85" nutno vézt na výšku, nebo ony repro CABASSE - každý 100 Kg, vidět porovnání viz Sony dvojí kvalita, jak event. se servisem i po záruce atd. Odpověď...ano servis TV jsem od r. 1955 po skončení vojny. Po r.1990 ( fa Kovopodnik padla ) k opravářině přidal prodej elektroniky. Nejsa vyučen prodavač byla obava jak dál.Během týdne jsem zjistil: když zákazníkovi pochválím jeho " myšlenku " jsem jeho. To jsem NIKDÁ neučinil,jako technik se svědomím nemožno. Toto mi zůstalo až do odchodu v 77 letech. / i tak mám obavu, by to nebylo zneužito a ostatním neprodloužili důchodový odchod chacha /. V začátcích podnikání jsem dovážel zboží z NSR vyšší třídy ( GRUNDIG, LOEWE ). I tak vždy s obavami, zda bezproblémově vzládnu i pozáruční servisování. Základem byla ORAVA, CTI obvod, v SECAMU viditelný rozdíl, 3 letá záruka oproti 1/2 roční jiných výrobků. Byla to jiná doba, téměř bez podrazů..
Pan.85 Nouzov 2+4.JPG Sony dvoji kvalita.jpg repro CABASSE.jpg
Dagy2 (3153)|28.12.2011 15:27
Celkom som nepochopil kedy to bola tá doba téměř bez podrazů. Myslíš konkrétne od 18.11.1989 do 19.11.1989? Tak potom s tým nemožno inak len súhlasiť.

tiež prajem pekný zvyšok sviatkov :)
Ivo Mašek (10205)|28.12.2011 15:39
Kolega to myslel po technické stránce. protože ještě před 20 lety, pokud jsi si zakoupil evropský výrobek, tak ti vydržel i 20 let a vyhazoval jsi ho jako funkční, ale morálně zastaralý. Dneska si o tom můžeme nechat zdát (kdo tu dobu zažil - ví)
Valibook (239)|29.12.2011 23:12
Myslím, že největším nepřítelem nákupu v zahraničí je v současné době kurz koruny, vyjma polského zlotého. Dopravu lze vždy nějak vyřešit, ovšem pozor na překládku. Při vědomí pravidelných nákupů nebo zahraničních cest bych se asi už předzásobil nákupem (převodem na PayPal) GBP /USD již v létě.
patriot (227)|1.1.2012 01:32
[quote=geronimoh;382249]No nevím, ale zdražují se energie, tak asi zdraží všechno ... a časem se budeme koukat asi do kamen, jako naši předci, nebo na nějaký starý CRT TV z aukra ...:rolleyes:[/quote]

Ne tak zcela. Zdražují se sice úplně všechny vstupy (materiály, suroviny, doprava, energie, práce), přesto ale finální výrobky jdou s cenami stále dolů. Tak se prosím nedivme, proč dnešní spotřební výrobky nic nevydrží, zejména ty cenově "zajímavé". (ty aspoň trochu kvalitní jsou "předražené a koupí je jenom blbec").
KOCOUR65 (653)|1.1.2012 11:59
a jenom blbec muze napsat takovou blbost
bavorak (1494)|1.1.2012 12:12
[quote=patriot;387931] Tak se prosím nedivme, proč dnešní spotřební výrobky nic nevydrží, zejména ty cenově "zajímavé". (ty aspoň trochu kvalitní jsou "předražené a koupí je jenom blbec").[/quote]

a podla tvojho zadelenia, ty mas TV z ktorej kategorie?
Si blbec, ze si kupil "cenovo zaujimave", alebo si blbec, ze si kupil predrazene?
:-)
kuman (131)|1.1.2012 16:17
Electroworld,OKAY a jiné řetězce mají většinou slevy na výprodejových modelech,které pro nedostupnost už e-shopy neprodávájí.U modelů,které jsou běžně na trhu je cena oproti e-shopům o 10-20% vyšší.
KamilZ (10277)|10.2.2012 21:53
[quote=Ivo Mašek;380520]Mrkni sem: (já si na ten článek asi udělám licenci:-))[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]
Dnes jsem náhodou narazil na pokračování toho super článku: http://cs-servisyelektroniky.com/view.php?cisloclanku=2011110001
erik555 (776)|11.2.2012 11:24
Chlapy, lenze keby sa casto nekupovalo, tak tym padom by bolo menej zamestnanych...takisto takto maju pracu aj v servisoch :D
tesla15 (505)|11.2.2012 11:59
[quote=erik555;396885]Chlapy, lenze keby sa casto nekupovalo, tak tym padom by bolo menej zamestnanych...takisto takto maju pracu aj v servisoch :D[/quote]

Přebytek zboží má svou zásluhu na krizi, souvisí i s nezaměstnaností.
geronimoh (2327)|11.2.2012 12:05
[quote=tesla15;396892]Přebytek zboží má svou zásluhu na krizi, souvisí i s nezaměstnaností.[/quote]

"erik555" to myslel v legraci...
Jinak přebytek zboží na trhu nemá zásluhu na krizi, je to jen důsledek krize ...
tesla15 (505)|11.2.2012 13:16
[quote=geronimoh;396893]"erik555" to myslel v legraci...
Jinak přebytek zboží na trhu nemá zásluhu na krizi, je to jen důsledek krize ...[/quote]

Pochopil jsem erik 555 s ikonou. Zkouším ji též vložit. ( neumím ), léta se podepisuji.
geronimoh (2327)|11.2.2012 13:34
O.K. Tady jsou zkratky pro smajlíky : https://www.tvfreak.cz/forum/misc.php?do=showsmilies
Ivo Mašek (10205)|11.2.2012 14:03
[quote=erik555;396885]Chlapy, lenze keby sa casto nekupovalo, tak tym padom by bolo menej zamestnanych...takisto takto maju pracu aj v servisoch :D[/quote]
To pak ovšem nechápu, proč to tak perfektně fungovalo v letech 1945 až 1990, obvzláště v západních zemí, kde spotřebka vydržela i 20 let (ale byla tak levná, že lidé obměňovali zařízení velmi často). I u nás tehdejší výrobky vydržely oněch 20 let (i více - rodiče mají dodnes funkční kuchyňský robot ETA z roku 1960 !!! - prakticky každý víkend v provozu), ale spotřebka u nás byla vůči realné mzdě dost drahá, proto si to lidé neobměňovali).
Po nástupu globalizace jde všechno pomalu (někde už rychle), ale jistě do pr....
erik555 (776)|11.2.2012 17:52
Takto: ako to bolo pred 60 rokmi, ci 40, to neviem...ale dnes vyrobcovia casto spominaju odbyt ich vyrobkov a to tak, ci budu prepustat, alebo nie :D Nic viac, nic menej k debate. Jednoducho dnes je taka doba, ze na prezitie vyrobnych firiem je potrebna konzumna spolocnost. Lenze z toho je aj viac odpadu.
Asi by bolo potrebne, aby sa vyrobky vyrabali spolahlivejsie, ale tym padom o dost drahsie, aby firmy mali dostatok kapitalu pri dlhodobych uzivani vyrobkov. Inak sa budu vyrabat s kratkou zivotnostou, ale lacnejsie. Za ktoru variantu ste vy? :)
Ivo Mašek (10205)|11.2.2012 18:19
Za takovou, jaká byla před globalizací. protože to fungovalo a fungovalo by to i dnes. V momentě, kdy někoho napadlo stěhovat z Evropy fabriky na daleký Východ, bylo všem, kteří používají selský rozum jasné, že v Evropě zůstane hafo kvalifikovaných a vzdělaných lidí bez práce, výrobky z Východu, které se mnohdy vyrábí za otřesných podmínek a velmi, velmi lacino, musí být levné (a čím levnější, tím méně vybavenější a také většinou nekvalitní), aby si je lidé z Evropy, kteří přichází o práci, mohli vůbec pořídit. Ten stav je stále horší a horší.
... tohle špatně skončí. A pokud se vyplní toto: http://m.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/cina-nebezpecna-zachrana-evropy/ , a zatím to směřuje právě k tomu vyplnění, tak to se máme na co těšit. (kdo uteče - ten vyhraje)
erik555 (776)|11.2.2012 18:26
Tak je jasne, ze to nemoze dopadnut dobre. Bud zakaznici tlacili desatrocia na cenu vyrobkov, alebo to bola chamtivost firiem. Tak preto sa stahovali za lacnejsou pracovnou silou a mame tu globalizaciu. Konieckoncov aj k nam prisli hladat lacnejsiu pracovnu silu a k tomu danove prazdniny :D