Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Kabelová televize

Ivo Mašek (10205)|18.11.2011 22:07
Na území ČR (a možná i na Slovensku) existuje několik kabelových operátorů. Největším je kabelový operátor UPC.
- U jakého operátora kabelové televize jste registrováni ?
- Jste spokojeni s nabídkou programů ?
- Co by jste chtěli zlepšit (počet programů, více HD programů, ...).
Víkendové diskuze se mohou zúčastnit všichni, kteří přijímají televizní program prostřednictvím kabelové televize (DVB-C)
Ivo Mašek (10205)|18.11.2011 23:03
No a kdyby měl někdo zkušenosti, či postřeh z kabelovky ze zahraničí (třeba za oceanem), tak sem s nimi. Takové obohacení stojí za to :-)
jito (999)|19.11.2011 09:35
Jsem u UPC.Cena odpovídá nabídce.
Ale jako každý,bych uvítal více HD programů.A hlavně takové programy,které nelze volně přijímat z satelitu nebo sousedních zemí z DVB-T.
Osobní zkušenost z zahraničí nemám.Proto můžu pouze tlumočit postřeh souseda,který nějaký čas trávil v USA,na námořní základně Norfolk.
V kabelové TV(neznám poskytovatele) byly desítky HD programů.Ale byla použita tak velká komprese od poskytovatele,že byl překvapený nad tím,jak neustále docházelo k rozpadu obrazu tzv.kostičkováním.
geronimoh (2327)|19.11.2011 10:12
Rodiče bydlí v malém městě a jsou napojeni na kabelovku, kterou provozuje momentálně nějaká firma z Čech. Původně ji zřídilo město a pro neustálé technické problémy teď kabelovka neutále mění majitele. Žádný nereaguje na stížnosti a technické nedostatky neřeší. Technické nedostatky jsou gigantických rozměrů. Kabelovka nabízí asi 22 kanálů, ani jeden nemá korektní obraz a zvuk. Některé kanály jsou někdy nesledovatelné, protože se obraz zasekává a vypadává zvuk, takže například u zpráv divák neví, o čem se vlastně mluví. U těch "lepších" kanálů obraz nevypadává, jen se třese, nebo je rušený jiným kanálem. Rodiče si nechtějí nechat poradit, že ji mají odhlásit a pořídit si DVB-T, nebo DVB-S.
V USA jsem byl před 10 lety. V pronajatém bytě jsme si platili i nějakou základní nabídku kabelovky, provozovatele už nevím. Cena byla asi 68 USD/měsíc (tehdy byl kurz dolaru okolo 40 Kč). Měli jsme okolo 30 kanálů, všechny s reklamními bloky. Jediný slušný kanál byl CMT (Country Music Television). No a ještě si na své přišli příznivci sportu, například NHL, proto jsme tu kabelovku platili. Kvalitě obrazu se nedalo nic vytknout, zvuk byl většinou pouze monofonní. Otřesný byl spíš obsah. Filmy dávali jen starší, před Helloweenem měsíc jen starší horory. Jedenapůlhodinový film trval 2,5 hodiny (hodinu zabraly reklamy). Seriály ušly, ovšem moc jich tehdy nedávaly a jakmile skončila jedna řada, nenásledovla další, ale začali ji opakovat znovu. Za vrchol považovali americké TV stanice dávat ve svátek jeden film pořád dokola, např. Hříšný tanec, na což byly upoutávky dva týdny předem, asi aby si lidi stihli zařídit dostatek volného času pro sledování. Nejhorší byla cenzura, ze všech pořadů byly vystříhány, nebo vypípnuty vulgární výrazy a posuňky, nahé scény, nebo například rozmazány lahve ve scénách, kde někdo popíjel alkohol (včetně piva). Někdy byla vystřižena důležitá scéna, nebo dialog, takže film bez ní ztratil logiku. Paradoxně násilné scény až tak cenzurovány nebyly. Američani to řešili nákupem filmů na DVD discích v bazarech, které byly na každém rohu, stejně jako striptýzové bary. Stejně tak jsme to řešili i my. Navíc se tam vesele kopírovalo vše co se dalo. Američani nakupovali CD, DVD atd. v bazarech, doma si udělali kopii a znovu prodali do bazaru.
KamilZ (10277)|19.11.2011 20:35
Jsem na vesnici a máme místní kabelovku. Je to poměrně stará (samozřejmě analogová) vykopávka. Byla to nutnost, protože jsme v údolí se šílenými podmínkami pro příjem. Ze začátku (může mít tak 18 let) to bylo super, ale dnes už je to mimo. Je to kolikrát amatérsky nabastlené (to, co jde ze SAT je přijímáno pomocí standardních DVB-S přijímačů a posíláno do modulátorů, žádná sofistikovaná technologie). Občas přijímače zatuhnou a někdy den/dva trvá, než se je někdo uráčí fyzicky restartovat. Takže to dopadlo tak, že mám DVB-S a kabelovku používám pouze na Universal Channel, kde chodí mé oblíbené Vraždy v Midsomeru :-).
geronimoh (2327)|19.11.2011 21:21
Také bydlím na vesnici a DVB-S to jistí :)