Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): PROPOJENÍ

Neregistrovaný (0)|17.11.2011 17:46
Tazatel: Martin VYBÍRAL

Znění dotazu: Propojení tv TX-P50X20E Panasonic plasma s notebookem,domácím kinem Panasonic dvd recordérem Panasonic a dvbt MC550T přijímačem.Jde mi o to aby šlo nahrávat z tv veškeré tv pořady nezávisle sledovat jiný program,zvuk přes domácí kino a připojení notebooku k tv a sledování filmů a poslechu hudby přes dom.kino v tv.

Technika, které se dotaz týká: TV-Panasonic.Domácí kino-Panasonic. DVDrecorder-Panasonic,PC.-Samsung,DVBT MC550T-Mascom
Neregistrovaný (0)|17.11.2011 18:10
Propojení plazmové televize s domácím kinem,dvd-recordérem,dvbt přijímačem a notebookem.Jde mi o to, abych mohl nahrávat tv pořady a přitom se dívat na jiný kanál,než je nahráván.Znotebooku si pouštět hudbu a filmy přes domácí kino.

TV plazma TX-P42X20E-Panasonic
dvd-recordér-Panasonic
PC-SAMSUNG
dvbt-Mascom MC550T
Domácí kino-Panasonic
geronimoh (2327)|17.11.2011 18:17
Aby ti někdo mohl přesně poradit, musíš uvést, jaké konektory má televizor, domácí kino, DVD Rekordér, notebook a Set Top Box Mascom
Neregistrovaný (0)|17.11.2011 18:58
Děkuji,že jsi se ozval na můj problém.Jenže tomu vůbec nerozumím a nevím ,jak se těm různým zdířkám a šnůrám přesně říká.Vím jen,že tv má patici CI,slot na kartu SD,konektor HDMI3,zdířku na sluchátka,konektory AV3,2XSCART.DVBT má konektory anténí vstup IEC 169-24,loop-out výstupIEC169-24,audio/video signál 2 výstupy scart RGB/CVBS,audio signál digitální S/PDIF koaxial,USB 1X USB 2.0.
Víc už nevím,to jsem asi nijak nepomohl že? dvd má 2 scarty a nějaké džeky,to samé má domácí kino 2 scarty a džeky,dvbt má RF IN,RF OUT,COAXIAL-výstup zvuku ,2 scarty. Víc už opravdu nevím.


Prosím,nebylo by lepší napsat kam dám jakou šnůru.Třeba PŘÍKLAD: Sc
art strčím do tv scatr1 atp.Jsem z toho hotovej.Prosím zkus prostě nějaký plánek a já uvidím.
geronimoh (2327)|17.11.2011 19:38
No jistě, že ti chci napsat jakou šňůrou co propojit, ale napřed musím vědět, jaké mají přístroje konektory. Takže co jsem našel, tak televizor má vlastní DVB-T tuner, takže sledování je vyřešeno. Televizor a domácí kino propoj kabelem SCART - SCART. Koaxiální kabel od antény máš předpokládám připojený i k televizoru i k Set Top Boxu. DVD Rekordér budu předpokládat, že nemá HDMI konektor a DVB-T tuner. Set Top Box a DVD Rekordér propoj kabelem SCART - SCART. DVD Rekordér a televizor propoj kabelem SCART - SCART. DVD Rekordér a domácí kino propoj kabelem SCART - SCART, nebo 2xcinch-2xcinch. Na DVD Rekordéru budeš moci nahrávat kanál navolený na Set Top Boxu a na televizoru jiný kanál navolený na televizoru. Nenapsal jsi, jestli notebook má konektor HDMI, DVI, nebo VGA ? Takže nemůžu poradit, jak ho máš propojit s televizorem. Napiš model domácího kina, značka nestačí.

Jinak nejjednodušší, nejrychlejší, bez přehmatů a v nejvyšší dosažitelné kvalitě bys to měl, pokud by jsi na to pozval někoho, kdo tomu rozumí a on by ti to zapojil. Třeba nějaký známý.
interfernet422 (1575)|17.11.2011 19:40
Martine, jak jsi to měl propojeno doposud?
Kombinuješ nová zaření (TV) se starýma. Televize ten stb nepořebuje, protože už má dvb-t tuner v sobě. Stb využiješ jen pro případné nahrávání televizního programu na dvd rekorder (propojit kabelem scart-scart). Lepší možná bude píchnout do toho stb flash disk a nahrávat na něj.

Obvykle se zapojují všechna zařízení do kina a zněj z výstupu je kabel do TV. Dnes všechno HDMI.
U tebe ještě přes scart kabely.
Zkus napsat přesné označení kina, ať můžem najít na webu popis vstupů-výstupu.

Jo a tvůj ntbk má hdmi konektor? Pak bys jej propojoval s tv pomocí hdmi kabelu.

PS: Geronimo byl rychlejší :)
geronimoh (2327)|17.11.2011 19:44
[quote=interfernet422;378479]

PS: Geronimo byl rychlejší :)[/quote]

Kdybych věděl, že se tomu věnuješ, tak bych se ti do toho nepletl :-D B-)
interfernet422 (1575)|17.11.2011 20:02
Promiň, to já ti lezu do zelí.
geronimoh (2327)|17.11.2011 20:17
U většiny přístrojů najdeš pěkně vyobrazené příklady zapojení. Tato jsou například v manuálu k mému televizoru :
Zapojení 1.jpg Zapojení 2.jpg