Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV UE55D6000 Trhani obrazu

Dotalia (7)|16.11.2011 22:01
Zdravim,
mam Samsung UE55D6000 pripojenou do spickove AV receiveru ONKYO TX-NR609, do kterho mam pripojeneho MAC mini 2011 i5 a soucasne novy XBOX. Cele toto je propojeno 3 HDMI 1.4 kabely (zadny zvuk separe nemam vyuzivam jednoduchosti HDMI). Vsechny jsou v cenove hladine do 500CZK.

Vse funguje spickove, az na obcasne seknuti obrazu, evidetne nestihnuti ci nevykresleni, jinak receno trhani, ktere neni nijak drasticke, ale pri cenach komponent bych rad trhani pochopitelne nemel. Pri klasickem dig. vysilani je vse v poradku jak HD tak no HD. Trhani nenastane ani pri hrani na XBOX, ale pouze z macmini at uz ho pripojim naprimo (abych vyloucil dalsi device) tak pres receiver, tak vzdy stejna situace. Domnival jsem se, ze je to datovym tokem, ale nikoliv, staci obycejny starsi XviD a obraz se seka dokonce daleko vice nez u plneho FLHD. Podotykam, ze naprosto stejne zapojene s TV 5 let starou od Samsungu 40" FLHD zadne trhani neni ani v naznacich. TV je podle specifil 200Hz, nastaveni obrazu v pc je NTSC 60Hz.

Logicky jsem timto vyloucil jakekoliv dalsi zarizeni, kvalitu pc a dostal se k samotne TV, ktera na stejnem kabelu na kterem vse fungovalo doposud jen jina TV se obraz pomerne dosti trha. Cili problem je bud samotna TV nebo kabely ci musim pc nastavit jinak nez je, coz mi prijde hodne nepravdepodobne.
Prosim je nejake reseni? Mam koupit opravdu drahe kabely? Ci je nejaka rada prosim?

Velmi dekuji za podnety, vse je spickove, ale toto mne dost trapi.

Diky!
vivid.sk (11472)|16.11.2011 22:09
-v prvom rade to skus prepojit priamo PC-TV, aby si vylucil, ze problem sposobuje AVR.
-v druhom rade si nastav korektny refresh rate zhodny s fps filmu (ziadny default 60Hz).
Dotalia (7)|16.11.2011 22:39
Prvni jsem udelal okamzite, jak jsem psal a nic nepomohlo, AVR nic se signalem neudela, je vazne kvalitni.
Druhou radu tak trochu chapu/nechapu...
pri videu :

Format : Matroska
Format version : Version 2
File size : 16.1 GiB
Duration : 1h 51mn
Overall bit rate : 20.6 Mbps
Encoded date : UTC 2011-11-05 16:55:17
Writing application : mkvmerge v5.0.1 ('Es ist Sommer') built on Oct 9 2011 11:55:43
Writing library : libebml v1.2.2 + libmatroska v1.3.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 51mn
Bit rate : 20.0 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 800 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.543
Stream size : 15.3 GiB (95%)
Writing library : x264 core 119 r2106 07efeb4

Je FPS 23.976 fps, cili mam nastavit OUT z PC na tuto FPS? Zkousel jsi to nekdy?
Pokud nastavim 24FPS OUT PC, tak je tak pomala odezva, ze uz samotna mys ma delay jako bejk a o samotnem promenlivem obrazu radeji nebudu ani premyslet.
LED TV je v podstate monitor a u toho kdyz poustis film o fps 24 o 60Hz coz je pro displayje default je vse v poradku a nic se netrha u TV by tomu melo byt jinak? Uz vzhlem k delay mysi to je podle me hloupost.
Dokonce jsem se byl podivat, na kolik si FPS nastavil Xbox a rovnez 60Hz a ze tam jsou rychle prechody a obraz je jak britva.

Osobne iknlinuju ke kabelum, ale nejde mi do hlavy, proc by se trhal obraz jak pri HD, tak XviD kde jsou jina "tekouci" cisla... nemam s HDMI kabely zkusenosti, proto jsem sel sem.

DIKY MOC!!!
vivid.sk (11472)|16.11.2011 23:06
Zkousel jsi to nekdy?

Samozrejme. Nijako inak ako takto 24p filmy nepozeram, pretoze inak vidis tzv telecine judder.
(pokial 60 snimkov interpretuje 24 fyzickych snimkov, logicky musi vzniknut niekde judder na obraze to pri panning scenach vidno. Menej citlivy uzivatelia si ale nemusia nic vsimnut).

Myslim vsak, ze toto nieje pricina tvojho problemu, pretoze aj pri 60Hz refresh rate sa daju filmy pozerat a judder je neustaly. Neprejavuje sa teda obcasnym seknutim obrazu o ktorom pises.


aky pouzivas player?
Dotalia (7)|16.11.2011 23:18
Hm hm...
24Hz je neskutecne pomale... delay je sileny... nekde jsem cetl, ze v nejhorisim pripade nastavit dvojnasobek zrojoveho fps, cili 50Hz.

pouzivam XBMC, pokud znas... v podstate medialni centrum, ktere si stale drzi updatnute nejnovejsi codecy...
ale vis co je zajimave? tady nejde o prehravac, jak jsem psal... ze na TV o 5let starsi 40" rovnez od Samsungu je pri fps 60 fps vse ostre jako britva, vymenim TV a ejhle... vse ostre, ale prijde trhani... tak kde je problem... kruci
Zkusim zavolat na linku Samsungu co mi reknou... je to dost zvlastni, nejsem zrovna antitalent ani fanda na kazdou hiend vecicku, ale vyzkousel jsem pomerne dost veci a nic - pak jsem zacal psat sem.
A presne jak jsi rekl, laik nepozna skoro nic, kdybych mu to nerekl, ale ja to videl hned a to pri techto drahych komponentach pochopitene nechci... ted jsem koukal na kabely - dle recenzi jsou tyto nejlepsi :
http://www.alza.cz/belkin-hdmi-prohd-4000-1-4-propojovaci-2m-d241462.htm, ale zase dat 7K za 3 kabely... no to by me nikdy snad nenapadlo ani ze je mozny :)
vivid.sk (11472)|16.11.2011 23:22
[quote=Dotalia;378355]Hm hm...
24Hz je neskutecne pomale... delay je sileny...[/quote]


Ziadne take. Chybu hladaj v tvojom zeleze. Ja mam 4 rocny HTPC, dvojjadro (na dnesne pomery uz slabe) a ziadne problemy s tym nie su.

Odkedy je 24x 2 = 50Hz?

P.S. Xbmc tiez vie menit fps podla filmu, najdes to v nastaveni. Ale toto by som uz neriesil, nieje to ten problem o ktory riesis, takze zbytocne riesime OT.
Drahe kable tiez nekupuj, nepomozu. Vies to sekanie natocit?
Dotalia (7)|16.11.2011 23:44
Ja mam taky 3 roky stare HTPC, ale presel jsem na mac, protoze je to super vec (ale to je off topic), pro by byla v zeleze chyba, kdyz na jine TV vse funguje normalne? Muzes mi na toto odpovedet?

24x2 je pochopitelne 48, ale tuto frekvenci ti nenabidne nic, proto jsem to logicky zaokrouhlil.

Neni to kriticke sekani, pochopitelne neco mohu zkusit, ale objevi se to treba jednou za 10min a nejde o to, ze se sekne cely obraz, ale jakoby se pozastavi treba na 200ms pruh obrazu o siri 10cm a pak se vse prekresli a jede vse dal. Proto to cele nechapu co toto je... prislo to az s vymenou TV, nic jineho noveho nemam.
U 3D filmu jsem si toho nevsiml nikdy.
vivid.sk (11472)|16.11.2011 23:56
Dik za upresnenie. To uz meni trosku situaciu.
Len pre istotu, skusal si aj ine HDMI kable (ina znacka/dlzka)?
Dotalia (7)|17.11.2011 00:11
To je ono, prave ze ne... a vazne se mi nechce jentak vyhazovat finance za drahe kabely, abych je pak vracel, atd...
Jeden mam tento :
BELKIN HDMI High Speed Grey Series 1.4 propojovací - 2M (TV ver AVR)
dalsi
http://www.srovname.cz/real-cable-hd-e-flat-hdmi-hdmi-1-5-m/srovnani-cen/k.1420806#details-tab 1.5M
(mezi Mac a AVR)
a ten nejhorsi je nejaky za 200CZK no name a to mezi xBoxem a AVR (jenze na tom bezi vse jak vino a kabel nejhorsi), delka 2m

Spis jde o ty dva "kvalitnejsi" kabely mezi mac avr tv - zkousel jsem jednotlive pouze mezi mac a TV oba a vzdy to stejne (abych vyloucil chybu avr, jak jsem jiz psali - ovsem paradoxne oba to stejne a jsou to jine znacky, jine delky)

Proste sumasumarum, podle me je to kabelama, nevim co jineho by to mohlo byt... nadruhou stranu jeden faktor bude asi stineni a dalsi propustnost a pripadne samotna kvalita kabelu... (o propustnosti to vazne neni, protoze obraz blbne u i hloupeho Xvidu)

Necekal jsem nikdy, ze je takova "veda" v kabelech samotnych...

kazdopadne dik za pomoc!
vivid.sk (11472)|17.11.2011 08:41
[quote=Dotalia;378369]...o propustnosti to vazne neni, protoze obraz blbne u i hloupeho Xvidu[/quote]

To je jedno, ci pustas von xvid, HD video, alebo len plochu obrazovky.
cez kabel ide nekomprimovany datovy tok zvoleneho rozlisenia tolko krat za sekundu, ake mas nastavene vystupne fps.

Len pre tu srandu, skusal si to prepojit tym najlacnejsim noname kablom (ktorym mas teraz prepojeny xbox)? Skus to.
KamilZ (10277)|17.11.2011 10:47
[quote=Dotalia;378369]To je ono, prave ze ne... a vazne se mi nechce jentak vyhazovat finance za drahe kabely, abych je pak vracel, atd... Jeden mam tento : BELKIN HDMI High Speed Grey Series 1.4 propojovací - 2M (TV ver AVR) dalsi http://www.srovname.cz/real-cable-hd-e-flat-hdmi-hdmi-1-5-m/srovnani-cen/k.1420806#details-tab 1.5M[/quote]
U Belkinu se mi nepodařilo dohledat specifikaci, i na oficiálním webu o tom taktně mlčí. Real cable je OK, je to HDMI High Speed (kategorie 2 dle HDMI 1.3). Nicméně dle mě není moc pravděpodobné, že to bude kabelem.

Pozn1: Kabel HDMI 1.4 by neměl existovat
Pozn2: Proč máš nastaveno NTSC?
KamilZ (10277)|17.11.2011 10:55
[quote=Dotalia;378360]Jpro by byla v zeleze chyba, kdyz na jine TV vse funguje normalne? Muzes mi na toto odpovedet?[/quote]
Já bych za sebe odpověděl takto - přestože jsou dané standardy, tak se prostě některá zařízení nesnesou, např. když se pohybují na opačných hranicích těchto standardů. Dnes naprosto typickým příkladem je kombinace TV nebo DVB-S STB + CI + karta, majitelé TV s CI by mohli vyprávět. Nebo WiFi - spousta zařízení má 802.11n 3x3, ale naplno jedou pouze některé kombinace (často od stejného výrobce). I v počítačích bylo (teď už ne) běžné, že se prostě některé RAM nesnesly s deskou apod., to určitě znáš. Tohle může být obdobný problém. Obě zařízení mohou být kvalitní, ale jejich kombinace nemusí fungovat OK.

Mac Mini/Lion je zřejmě na Samsung nějak alergický, podívej se třeba na tohle: http://budulinek.superapple.cz/2011/08/18/mac-mini-jako-domaci-server/
http://leonardoamorim.com.br/blog2/?p=97
http://forums.macresource.com/read.php?1,1193085
jarino1978 (8045)|17.11.2011 11:23
z mediainfo si dal len video časť, ale podstatná je aj audio časť. tak sem s ňou.
lerby (906)|17.11.2011 11:30
Neviem ako ostatni, ale ja som sa s hdmi kablom, ktory by sposoboval pozastavenie casti obrazu este nestretol.

To Dotalia: Aky je vlastne ten pruh? Horizontalny, vertikalny a kde je umiestneny?
Dotalia (7)|18.11.2011 16:04
Diky za reakce a postrehy.
Hral jsem si s tim tak dlouho, ze jsem zjistil a to pro me z nepochopitelnych duvodu muze XBMC media portal. Nevim jak je to mozne, ze na jedne TV to nedela a na druhe ano.
Zkousel jsem prehravat na VLC a spice, nikde se nic neukazuje a obraz je briliantni a prijde mi to bez ohledu na HW vybaveni, ze obraz "pocita" VLC mnohem lepe nebo s minimlane o mnoho lepsim vysledkem.

Jak jsem napsal, na TV 40" Samsung asi 4/5 stare vse spickove, pripojim tuto novou a je problem, proto jsem neveril do posledni chvilky, ze za to muze XBMC. Jsem rad, ze jsem na to prisel i kdyz mi to zpusobilo neprijemny problem, protoze jsem za 20tis kupoval mac mini jen kvuli XBMC a ted zjistuju, ze video z tohoto softu neni takove jake by melo byt. Zkousel jsem prepinat moznosti FPS vuci Hz TV (viz vyse), ale nic... dokonce jsem preinstaloval system a na uplne cisty a problem s XBMC stale pretrvava.
Nemate nejake rady prosim? System je spickovy a nasledne pokud na to neprijdu, nema do jiste miry HTPC smysl a to me ponekud mrzi.


Kazdopadne diky moc, kabely to vazne neni (jeste, ze jsem nekoupil ty mega drahe)
vivid.sk (11472)|18.11.2011 17:50
pouzivas pri XBMC HW akceleraciu, alebo dekodujes softwarovo?
Dotalia (7)|19.11.2011 11:25
Ahoj, zkousel jsem obeje a stejny vsledek. HW je hodne silny, takze je to vazne softem a docela me to od Xbmc mrzi :-(