Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém satelitu v LED TV Samsung

bastlir (3245)|30.11.2011 02:49
[quote=Radom01;381096]Fuguje ti aj nahrávanie. Pretože by som ho rád vymenil za starší fialový SMIT kde nahrávanie nejde. Pozeral som rozdiel v SW a starší má verziu 4.2.1 a ten tvoj 4.2.4.3. Preto by som rád vedel, či na tomto novom ide nahrávanie. Ja to potrebujem na Samsung 46D8000. Predpokladám, že aj ty máš D-čkovú sériu.[/quote]

Na tomto PVR nejde.
SMIT.jpg
Radom01 (109)|30.11.2011 08:12
[quote=bastlir;381241]Na tomto PVR nejde.[/quote]

Tak potom aký je rozdiel medzi starším fialovým Smitom a týmto novším ? Respektíve ktorý modul je ten najlepší ?
ajukoko (15)|30.11.2011 09:16
Teda televizi jeste nemam (pujdu do PS51D8000), ale ptal jsem se v Praze v Samsung centru a tam mi bylo receno, ze optimalni je CAM Neotion CI+, ktery zvlada i nahravani.
Nevim jestli ho nekdo zkousel, coz je mozna skoda....
R.e.z.y (10)|12.12.2011 13:49
:-( ach jo tak me to fakt nahravat nejde. :-( tak ja si koupim TV za 30.000,- a jenom se s tim trapim Kupuju to abych mel co nejmin hardwaru a koukam ze sem pekne naletel. Nejradsi bych jim to omlatil o hlavu. Kolik existuje modulu Cryptoworks irdeto? to je strasny :-) :-(
Kanape (125)|12.12.2011 15:20
[quote=ajukoko;381277]Teda televizi jeste nemam (pujdu do PS51D8000), ale ptal jsem se v Praze v Samsung centru a tam mi bylo receno, ze optimalni je CAM Neotion CI+, ktery zvlada i nahravani.
Nevim jestli ho nekdo zkousel, coz je mozna skoda....[/quote]

Tak na této TV jsem zkoušel níže uvedený modul s kartou Skylink Irdeto a vše chodilo bez problémů, nahrávání, přehrávání, Time shift. Jo je to Skylink Neotion CI+.
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=356020&postcount=143
Tomekkk (28)|12.12.2011 18:50
[quote=R.e.z.y;384101]:-( ach jo tak me to fakt nahravat nejde. :-( tak ja si koupim TV za 30.000,- a jenom se s tim trapim Kupuju to abych mel co nejmin hardwaru a koukam ze sem pekne naletel. Nejradsi bych jim to omlatil o hlavu. Kolik existuje modulu Cryptoworks irdeto? to je strasny :-) :-([/quote]

Někde se tady psalo, že stačí v tomto modulu aktualizovat fw a pak by Ti mělo už jít i nahrávat, teda pokud se nepletu...
bastlir (3245)|12.12.2011 21:46
Lany (4)|18.12.2011 12:58
Tak se také podělím o zkušenosti s DVB S na Samsung


Koupil jsem PS64D8000. Provozuji Skylink kartu ICE s plnou nabídkou přes spliter SmartWI na tři adaptery první generace.

http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/smartwi-splitter

Na STB Vantage 8000 chodí vše bez problémů. Do TV jsem nejprve koupil modul Mascom Irdeto. Jak popisují ostatní makaly jen některé programy. Další pokus byl s IRDETO SKYLINK CA MODUL SMIT nešlo vůbec nic.

Dále http://www.e-satelity.cz/modul-skylink-irdeto-ci/ taktéž nic

Nakonec jsem sehnal http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/cam-cryptoworks-dekodovaci-modul od Smith

s tímto jede vše naprosto korektně. (tedy možná kromě nahrávání ještě jsem nezkoušel)
bastlir (3245)|19.12.2011 17:39
Čti viz výše. Splitter, tedy aspoň tento typ, zřejmě zkončí s Cryptoworksem. Irdeto je už pro něj zřejmě příliš nová generace.
Lany (4)|21.12.2011 11:24
[quote=bastlir;385767]Čti viz výše. Splitter, tedy aspoň tento typ, zřejmě zkončí s Cryptoworksem. Irdeto je už pro něj zřejmě příliš nová generace.[/quote]

Co jsem tak popátral na netu, tak konec Cryptoworksu v cca dalších 5 letech konat nebude. Skylink nemá důvod. Na rok 2012 maj zakoupenou podporu a po této době pokud nenastanou nějaké neočekávané problémy tak končit nebudou. Prostě nemaj důvod. (prolomeno není)
Navíc kompatibilita s Irdetem je katastrofální.

Včera jsem odzkoušel nahrávání se Smithem cryptoworks s ICE a vše funguje normálně. Tento modul chodí korektně i v 3D LG 5??

Co se týká SmartWi, tak ten má jednu super vlastnost, o které se tady otevřeně bavit raději nebudu.
KamilZ (10277)|21.12.2011 12:17
[quote=Lany;385983]Co jsem tak popátral na netu, tak konec Cryptoworksu v cca dalších 5 letech konat nebude. Skylink nemá důvod.
[/quote]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

(samozřejmě se netýká ICE)
t.obadal (3)|21.12.2011 12:43
Jen pro statistiku, mám Samsung LE37C670 s modulem Smit Irdeto Secure Plus HD a kartou CSlink a nahrávání mi bez problému funguje.
Lany (4)|21.12.2011 15:27
z fora parabola.cz

Karta Výměna (obecně karta ICE) už není obsluhována oprávněními Cryptoworks ani když je zastrčená v CA modulu pracujícím v tomtéž systému. Na kartu ICE přicházejí JEN oprávnění systému Irdeto a karta sama je umí emulovat tak, aby se využil systém Cryptoworks CA modulu (nebo interní čtečky) kam je karta zasunuta.

tzn. po vypnutí cryptoworks se asi nestane nic


teď jsem našel ofigo dokument od Skylink

.. a jedna z věcí je...

Co s přijímači CW – ICE karta
· Irdeto poskytuje jedinečnou možnost zachovat funkcionalitu stávajících přijímačů s
dekodérem CW – ICE kartu;
· ICE karta (Irdeto CryptoWorks Embedded Card) je karta, která umí pracovat
v dekodérech Irdeto PI-sys i CW;
· Většina CW dekodérů umí pracovat s ICE kartou;
· Vadná karta CW tak může být nahrazena novou ICE kartou;
· Snadná případná plošná výměna karet v budoucnosti;
· ICE karta není karta CW, ale karta Irdeto, která CW emuluje;
· Konec podpory CW se tedy ICE karet netýká;
· Karta ICE prodlužuje životnost přijímačů CW.
· Karta ICE funguje i v přijímačích s dekodérem Irdeto, takže v případě poruchy
přijímače CW si může zákazník koupit nový přijímač bez toho, že by musel měnit kartu.
KamilZ (10277)|21.12.2011 16:45
[quote=Lany;386016]tzn. po vypnutí cryptoworks se asi nestane nic[/quote]
A říkám snad něco jiného? Jen jsem psal reakci na Tvoje vyjádření "konec Cryptoworksu v cca dalších 5 letech konat nebude", což není pravda a to jsem tam pro jistotu připsal, že ICE se to netýká. Pokud má někdo čistě Cryptoworks kartu a neudělá/neudělal výměnu, tak zřejmě postupně příští ostrouhá.
Lany (4)|21.12.2011 20:13
Ale jistě že ne. Původně jsem ale psal o modulu Smit Cryptoworks s použitím SmartWI. Tohle spojení "by mělo" chodit i po odpojení cryptoworksu.

Měl jsem za to, že se stím snažíš polemizovat. ;-)
KamilZ (10277)|21.12.2011 20:25
Ne, nepolemizoval jsem s tím, akorát jsme si nerozumněli :-).

Jestli ještě CW nebyl prolomen, tak to možná paradoxně bude systém, který odolá útokům, protože končí dřív, než se nějaký povede a pak už to nebude mít cenu.
kubis1981 (2)|23.1.2012 13:59
Dobrý den, mám dotaz na satelitní modul. Který je zapotřebí pro tuto televizi, mám tv ue46d6510? Jsem uživatelem skylinku. Děkuji za odpověď.
tvargy (26)|10.6.2014 10:53
Ahoj,
zkusím oživit...mám Samsung F6750 a trochu mě zlobí satelit - při zapnutí / přepnutí na jiný kanál mi to občas zahlásí že není signál. Pak se to po chvíli buď chytne nebo musm přepnout na jiný kanál a pak zase zpět a zas to jede. Zkoušel jsem s externím sat tunerem a tam to šlape, takže parabola a její nastavení je ok.
Vyplývá mi z toho irdeto modul - kupovaný před cca 4 roky (viz příloha) - pomohla by výměna?
díky za případné info

[ATTACH=CONFIG]27654[/ATTACH]
2014-06-09 19.23.25.jpg
golfLC (1941)|12.6.2014 17:13
Najjednoduchšie je skúsiť prepínať na FTA programoch bez vloženého modulu ( TA3, Čt24, Relax, Očko TV, Šlágr TV,...). Ak uvedené problémy so stratou signálu sa neprejavia, vyskúšať iný modul, požičať od kamaráta, rodiny,... Ak nie je táto možnosť, zakúpiť nový modul a v prípade problémov v stanovenej lehote vrátiť.

Nepíšeš však spôsob príjmu, spoločné rozvody v činžáku, vlastná parabola, sólo konvertor, motor, .... Skúšal si pripojenie cez sat prijímač s tým istým koaxom?
tvargy (26)|13.6.2014 09:59
tak to jsem nezkoušel, bez vloženého modulu - dnes večer, dík za tip...jinak asi budu muset zkusit koupit modul nový a pak ho případně vrátit.
K té zkoušce přes externí přijímač - to bylo stejným koaxem, jen jsem to z televize přepíchnul do toho přijímače.

Tyhle problémy začaly s novou telkou, předtím jsem měl samsung LE32c670 a tam to chodilo ok.

Jinak - mám vlastní talíř, konvertor monoblok twin - ladím astry 19,2 a 23,5
díky a večer otestuji
bastlir (3245)|13.6.2014 12:10
Koukám, že se toto téma vrací.:) Popisovaný problém se tu už řešil před dvěma roky. Souvisí to s nekompatibilním modulem. Svého času jsem tu moduly testoval a shodou okolností jsem to minulý týden konzultoval v jedné velké a zavedené prodejně TV a tam mně potvrdili, že pro Samy a obecně vůbec dodávají Irdeto moduly SMIT s certifikací Skylinku (mají Skylink nálepku).
Takže nezkoušej žádné kraviny a ušetři si čas.
tvargy (26)|13.6.2014 20:42
zrovna jsem to otestoval - bez modulu a nekodované šlapou jak hodinky

to @bastlir - díky za info, jdu se podívat po nějakém se skylink označením.

díky vám oboum, snad se to vyřeší a já už nebudu nasr... :-)
bastlir (3245)|13.6.2014 20:49
Zapomněl jsem napsat: Moduly s novým označením Skylink
golfLC (1941)|14.6.2014 21:42
http://m.mall.cz/satelitni-prislusenstvi/technisat-irdeto-modul-technicrypt

Aj tieto na samsungoch mam odskúšané a šlapali bez problému...
bastlir (3245)|14.6.2014 23:06
Ten jsem ještě v ruce neměl. Na jakých typech Sama jsi jej testoval? Jinak díky za info.
golfLC (1941)|15.6.2014 20:59
Bastlir UE46F6340, UE46F6740 a UE48H6410
tvargy (26)|15.6.2014 21:15
nebo nějaký jiný? máte tip?
golfLC (1941)|15.6.2014 22:23
Keby si si trochu pozrel na nete rozdiel medzi F6740 a F6750, zistil by si, že rozdiel medzi tymito dvoma modelmi je jedine v odlišnej farbe rámu a podstavca, buď rád, že nejaké moduly na bezproblémový chod existujú! Tak nechápem tú tvoju tipovačku :-)

Len na vysvetlenie, iný spôsob ako kúpiť a použiť CI modul neexistuje :-)

Citujem :-)

TYP - používá se tam, kde chceme psát o věci, která má několik rozdílných variant/verzí. Třeba píšeme typ auta (sporťák, náklaďák, rodinné,..), typ stavení (chata, bydlení, garáž), typ hudby (metal, blues, disco – jasně asi použijeme spíše žánr, ale jen pro představu). Typ použijeme i při oznámení kamošovi: Ona není můj typ. Má se na mysli „druh“ ženy pro něj.

TIP - největší procento výskytu je mezi sázkaři – tipéry. Měkké „i“ je tam podle slovesa tipovat. Oni tipují, kdo vyhraje zápas, kdo vyhraje soutěž. I vy nesázkaři si můžete tipnout třeba vítězku Miss, ale stále je to váš tip. I s tímto slovem můžeme vytvořit větu: Ona není můj tip. Ale význam je jiný, nevěřím té soutěžící, že vyhraje.


Takže dobrý výber :-)
tvargy (26)|16.6.2014 10:57
dík za info

jen pro úplnost - když jsem napsal "tip" tak jsem chtěl nějaký případný "tip na jiný produkt", ne jiný "typ"...takže ten Tvůj román byl úplně zbytečný ;-)

ale ještě jednou dík
bastlir (3245)|16.6.2014 23:14
Jinými slovy, funguje to pro Samy ředy F a H, a tedy předpokládám i všechny starší.
Díky za info