Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zjištění Time Code

wendy (260)|29.3.2005 11:22
Ukládá se při stahování záznamu z DV kamery do AVI souboru také informace TimeCode? Nebo to dělají jen některé střižny? Případně které?

Jakým programem bych získal pro určitý starší avi-soubor informaci ohledně počátečního TC, tj pozici na mDV pásce v kameře, od které byl záznam do avi-souboru pořízen?
MOJE (537)|29.3.2005 20:31
1. Áno (stále)
2. ??? (presnejšie čo potrebuješ)
wendy (260)|30.3.2005 08:41
Abych po skončení práce nad projektem nemusel ukládat veleobjemné zdrojové *.avi soubory a přesto se mohl kdykoli k nové editaci vrátit, když si z DV pásky znovu stáhnu výchozí soubor. Ten ale musí začínat na přesně stejné TC pozici, jakou měl původní. Editační soupiska mi jej pak rozvine do timeline identicky, jako tomu bylo před ukončením projektu.

Vím, že u "lepších a dospělejších" programů pro střih videa je k tomu určena funkce "recapture" pro znovunatažení "offline" médií, já však zatím používal program PowerDirector3, který takovou funkci nemá,
a tak dnes již mám přes 150GB *.avi souborů. Ke každému projektu mám zazálohované vše včetně hudby a případných statických snímků. Kdybych zdrojový *.avi soubor smazal, musel bych v případě potřeby změn v původní editaci dokázat zajistit, aby nově stažený *.avi soubor začínal na stejné TC pozici.

Program PD3 má funkci "Batch Capture", v které když zadám počáteční
a koncové TC, najde si program tento úsek na pásce a stáhne na disk.
Proto bych potřeboval na *.avi souborech (již dříve stažených pomocí PD3) zjistit hodnotu počátečního TC, popř. i koncového TC. Tu bych si poznamenal do textového souboru, přiložil do archivu k soupisce a mohl smazat objemné *.avi soubory.
Pro nové projekty si budu hodnoty TC poznamenávat již v průběhu režimu Capture, resp. Batch Capture.

Nelámejte mne k odchodu od PD3 !!!
K přechodu na "vyšší" SW zatím nedozrál čas. Vegas 5.0, Ulead 8, Premiere 7, AvidFree nebo LetsEdit mi vzhledem k mým potřebám připadají příliš mohutné. Jsem se svým PD3 (mám i PD4-Trial) spokojený.
exTNT (1421)|30.3.2005 09:03
A co Pinnacle Studio? To myslím umí natáhnout pro potřeby střihu jenom "náhledovou" kvalitu a až po sestříhání si pro finální zpracování projektu stáhne odpovídající části zdrojového videa v plné kvalitě... A na obsluhu je velmi intuitivní.
wendy (260)|30.3.2005 09:19
Jak pokrýt své požadavky pro další projekty mám vyřešeno.
Chtěl bych na již stažených *.avi souborech zjistit počáteční TC.
Nějak se obávám, že tam tato informace spíše není.

Pinnacle Studio 8 bylo při mém prvním seznámení s video-střihem. Bylo to dobrý, až do okamžiku, kdy jsem vyčerpal nabídku SmartSound hudby, nákup další na CD by byl děsně drahý a vkládání hudby v MP3-souborech mi nějak nešlo provést. Většina přechodů byla s rušivým logem. Vracet se k Pinnacle určitě nebudu. Howgh.

Prosím, najděte mi odpověď na druhou větu !!!
MOJE (537)|30.3.2005 12:29
Čo myslíš pod tým TIME CODE ???
TIME CODE, ktoré je v AVI obsahuje DÁTUM a ČAS kedy si to na DV pásku nahrával.

B-)
wendy (260)|30.3.2005 13:06
DV formát zápisu na DV pásku obsahuje Time Code, tj. časový kód ve formátu HH:MM:SS:FF, kde HH=hodiny, MM=minuty, SS=sekundy a FF=framy (25 za sekundu), který je přiřazený každému (!!!) frame.
Tak to je, o co mi jde.

Tahle informace spolu s Data Code (rok,měsíc,den,hodiny,minuty, vteřiny) video+audio (+kdoví co ještě ještě ?) je digitálně zaznamenaná
na DV pásce. Při stahování z kamery do PC přes rozhraní FireWire je TC jedním z parametrů pro řízení režimu Capture nebo Batch Capture.
Je zajímavé, že naopak Data Code jsem nikde nezaregistroval, ale určitě by někdo věděl, jak se i k němu dostat.

Mne však zajímá, zůstane-li ten zatracený Time Code i ve staženém avi-souboru a je-li možné jeho hodnotu pro počáteční frame získat (zajímá mne jen tato jediná hodnota !!!)

Tak se do diskuse zapojte další znalci DV problematiky a udělejte mi
jasno, kde je ten TC schovaný, nebo jestli stojí a padá jen s DV páskou.
Saxel (2279)|31.3.2005 08:31
Když se podívám na hlavičku AVI souboru načteného Vegasem z DV kamery, obsahuje i část "infotape", kde jsou také informace o timecode, viz následující hexa výpis:



Ve tvém videu tyto informace nejsou? To je smůla. Je velmi pravděpodobné, že data do hlavičky přidává až software při capturingu, tedy v mém případě Vegas.
wendy (260)|31.3.2005 09:13
Saxel:
Čím jsi zobrazil "hlavičku" avi.souboru.
Jak se má rozumět informaci TCOD 10770800000 a TCDO 10971600000
(co jsou hodiny, minuty, vteřiny, frames ???)
Saxel (2279)|31.3.2005 10:16
[quote=wendy]Čím jsi zobrazil "hlavičku" avi.souboru.
Jak se má rozumět informaci TCOD 10770800000 a TCDO 10971600000
(co jsou hodiny, minuty, vteřiny, frames ???)[/quote]
9-) Viewerem Totalcommanderu. Ale jak je ten čas kódovaný, to jsem nezkoumal. Můžu jen doplnit, že odpovídající Timecode začátku je 00:17:57:02 a konce 00:18:17:04 (hh:mm:ss:ff). Můžeš si to rozlousknout.
Ve Vegasu lze snadno zjistit Timecode každého videa při detailním zobrazení v Media Poolu.
Jinak jsem si všiml, že jsi rozjel diskuzi na toto téma ve dvou různých threadech. Divím se, že tě za to ještě žádný moderátor nepokáral. \/
wendy (260)|31.3.2005 12:54
Saxel: Díky za informaci. V mém zkušebnim avi-souboru je těch informací podstatně méně. Vyzkouším si to ještě na souborech z Vegasu.
Jenže dekódovat uváděná čísla na konkrétní podobu TC bude asi oříšek.

Dvě vlákna jsem udělal proto, abych rozlišil problémy režimu "recapture" od problematiky zjištění TC z avi-souboru.
Recapture je mi už jasné, potřeboval jsem ještě spolehlivě určit startovací TC u libovolného avi-souboru. A tady jsem tvrdě narazil.
Ze souhrnu všech diskusí pro mne vyplynulo, že PowerDirector3 při stahování z DV pásky do avi-souboru informaci TC nedává a pro příště si budu počáteční TC poznamenávat ručně nebo budu stahovat třeba ve Vegasu, ten má TC-in a TC-out v detailní informaci ke klipu. Zpracovávat stažené videoklipy mohu v čem je mi milé (a to je prozatím PD3).
Frogusik (42)|13.4.2005 21:42
Windows media player umi (v zalozce nastaveni rychlosti prehravani) zobrazit TC WMV, ale DV avi ne, ale pokud se pomoci Windows media encoderu prekonvertuje DV AVI do WMV, tak tam ten kod videt je (ve WME se musi nastavit zachovat puvodni casovy kod.)

DV Avi jsem graboval pomoci WinDV


Ja ale potrebuji neco jineho, da se dostat DV timecode z DV avi do Adobe Premiery?
timur (66)|19.4.2005 00:08
Do Premiery 6 a 6,5 byl na stránkách Adobe plugin DateTime,který do timeline vložil udaje o čase a datu.Mohl sis nastavit velikost a barvu fontu i pozici.V Premiere pro už ale nefungoval.
Frogusik (42)|19.4.2005 00:15
no to by mně bylo stejně v tomhle případě k ničemu, já bych potřeboval DV timecode ne Datacode... ale díky za info, muže se hodit.


Ale zjistil jsem, že pokud vezmu ve Vegasu přímo AVI, co si ukládá do tempu při grabování, tak při opětovném otevření v novém projektu TC stále obsahují a je čitelný, AVI po klasickém exportu už ne, divné.....