Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalita HDMI a přenos

Pytkin (7947)|1.1.2012 13:25
V lidli je aj vyborna zelenina .. omnoho lepsia ako v tescu a hypernove ..
erik555 (776)|2.1.2012 19:47
[quote=interfernet422;387962]
Apropo Lidl - jídlo bych tam nekupoval, je to všechno narvané Ečkama, ale třeba vrtací kladivo jede jak čert:-E[/quote]
A v ktorych vyrobkoch nie su "narvane" Ecka? Takze super, hyper a ja neviem este aky market, je to vsetko jedno...
KamilZ (10277)|13.3.2012 21:21
Navazuji na diskuzi zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/27716-TechniSat-Digit-ISIO-S1-zkušenosti?p=401902&viewfull=1#post401902 (do které jsem se nechtěl původně pouštět :-) ). Jako první musím říct, že v oblasti vysokofrekvenčního rušení nemám zkušenosti, resp. rušení znám jako klasický pojem. Uznávám, že špatný kabel může nějaké rušení způsobovat. Ale mé protiargumenty:
- nebavíme se o "kabelech" za 20,- Kč, ale o rozdílu mezi kabelem za 200,- Kč a 2000,- Kč.
- v souvislosti s předchozím bodem, u nás musí projít testy na EM kompatibilitu snad i dětské pleny, tak jak by to taký kabel mohl splnit a projít?
- samozřejmě uznávám, že rušení existuje (ale mělo by být v limitu). Odpoutejme se teď od norem a testů a předpokládejme, že ovlivní TV. V tomto případě bych ale očekával, že bude mít vliv na celkovou funkčnost (prostě někde kazit data). Takové rušení by se ale podle mě projevilo celkovou degradací signálu (náhodné změny barev apod.), ne malou barevnou "hloubku obrazu". To by musel být rušení typu, které mi sníží gamut/jas/kontrast/úroveň podsvícení panelu, což jsi nějak logicky nedokážu představit a vysvětlit. A hlavně rušení přeci není stálé (tebou popisovaný jev je jako stálý, s naprosto konstantní velikostí). Stačí pohnout kabelem a je to jinak.

Pokud sem dáš rozumné odkazy, budu jen rád. Já jsem našel pouze obecné povídání o VF rušení, ve kterém jsem odpovědi na své otázky nenašel. Já zastávám názor, že kabel buď pojede, nebo bude dělat takový bordel (ať už vlivem špatného materiálu, odfláknutého stínění, mizerných konektorů, ...), který půjde hned poznat rušivými elementy nebo výpadky obrazu. Ne malou barevnou "hloubkou obrazu".
vd (140)|13.3.2012 21:51
Presne tak si to myslim i ja .... a i laik si muze udelat test, staci dat nejaky VF vysilac (napr vysilajici mobil - tedy behem hovoru, WiFi router,... :-) ) k "nekvalitnimu" kabelu (pripadne prerusit stineni/kostru v kabelu mezi pristroji). Tim zpusobis obrovsky zdroj ruseni a muses sledovat co se stane...

A argument "10 let..." pro me skutecne argumentem neni a tim se nechci nikoho dotknout....

Ale verim tomu ze pokud nekdo pozoruje zhorseni jen jednoho parametru ("hloubka" :-) jde o zavadu pristroje, casti procesu zpracovani obrazu, kterou mozna ruzne kabely mohou ruzne vice ci mene podporovat/utlumovat ale podstatne je ze to neni probelm kabelu ale pristroje....
sm0lda (13)|5.4.2012 15:42
Jen ciste teoreticky. Rad bych sledoval 3D na 46D7000. Takze koupim HDMI 1.4 za nejakou cenu. Uvidim jeste za jakou, ale spis nejaky lepsi nez horsi. Az po sem vse OK. Ale jako zdroj signalu budu mit laptop, ktery je osazen DisplayPortem. Je mozne osadit kabel redukci HDMI-DP a normalne pres to protlacit 3D 1080p? Bude se prenaset i zvuk?
KamilZ (10277)|5.4.2012 18:15
- kabel HDMI 1.4 nekupuj, kup "HDMI High Speed Cable"
- pro podporu převodu na HDMI potřebuješ mít DisplayPort s podporou DP++, dnes už celkem běžné
- audio je v DP od verze 1.1a, musíš mít samozřejmě kartu, která to podporuje, HD formáty jsou tuším od 1.2 (musel bych dohledat)
- HALF 3D je normální 1080p, to přes DisplayPort v pohodě to projde
- FULL 3D z BR ISO (Frame Package) DisplayPort nepodporuje, má své vlastní standardy (takže FULL 3D ano, ale ne ve specifikaci HDMI v1.4a)
veducki (78)|16.4.2012 13:46
Ahoj chlapi.

Potreboval bych poradit.Potrebujem HDMI Splitter v. 1.4 , in1 -2out s podporou prenosu 3D signalu,potrebujem 1 vstup a 2x vystup.pre Plazmu a projektor,nemozem to nikde najst,za cenu max.do 100 €.vsude ,len verze 1,3b,bez 3D.vie niekto poradit,kde by som nieco take u nas na Slovensku alebo v Čechách kupil ? dík.

P.S: Nasiel som nieco take, http://www.dipol.sk/hdmi_splitter_signal_3d_1x4_H3215.htm ,ale je to 1x IN a 4 X OUT,je to zbytecne drahe ,to ja nepotrebujem,vystupy mi stacia 2x.
KamilZ (10277)|16.4.2012 14:51
veducki (78)|16.4.2012 17:03
díki., jasne, na alibaba.com som bol,ale ja by som chcel jestli to nekde nakupim v SR alebo CR..?
Puamik (229)|23.10.2012 16:53
ať nezakládám nové téma. Kabel High Speed HDMI Cable with Ethernet - když s ním propojím tv a pc, tak internet co vede do pc se tímto kabelem dostane i do tv? A pokud ano, tak i při vypnutém pc?
Pytkin (7947)|23.10.2012 17:00
ach boze ..
vivid.sk (11472)|23.10.2012 17:09
Samozrejme, dokonca aj pri vypnutej TV! :D
kofolak (294)|23.10.2012 17:13
[QUOTE=Puamik;429384]ať nezakládám nové téma. Kabel High Speed HDMI Cable with Ethernet - když s ním propojím tv a pc, tak internet co vede do pc se tímto kabelem dostane i do tv? A pokud ano, tak i při vypnutém pc?[/QUOTE]
1. Je to jedna z novych specifikacii HDMI, ktora definuje aj datovy prenos ako cez Ethernet. Netusim, ci uz to schvalili.
2. Musis mat take obidve zariadenia, ktore toto podporuju. Pochybujem, ze uz sa nieco take predava.
3. Vypnute, znamena vypnute. Ked je nieco vypnute, tak je to vypnute. A ked je to vypnute, tak to nefunguje, je to len zelezo+plasty+guma+kadecoine.
Zjednodusene: Urcite ti to nepojde.:-D:-D:-D
KamilZ (10277)|23.10.2012 17:19
[QUOTE=Puamik;429384]Kabel High Speed HDMI Cable with Ethernet - když s ním propojím tv a pc, tak internet co vede do pc se tímto kabelem dostane i do tv[/QUOTE]
Pokud mají obě Tvé zařízení HDMI rozhraní 1.4 a navíc mají implementované volitelné rozšíření s Ethernet channel, tak ano (samotná implementace HDMI 1.4 je podmínka nutná, nikoli postačující).
Puamik (229)|23.10.2012 18:16
někteří promiňte, že jsem se zeptal. Elektřina také prochází zásuvkou a ta je vypnutá.
Těm co odpověděli k tématu moc děkuji za vysvětlení, na netu jsem k tomu nemohl nic najít.
vivid.sk (11472)|23.10.2012 19:48
[QUOTE=Puamik;429397]na netu jsem k tomu nemohl nic najít. [/QUOTE]
ono to realne funguje opacne, cize internet poskytuje TV (pre ostatne zariadenia, ktore su napojene v TV). TV musi byt zapojena v lokalnej LAN (ci uz kablom alebo cez wifi).
hec_after_400.jpg
KamilZ (10277)|23.10.2012 19:57
Roli "switche" nemusí zastávat pouze TV, ale kterékoli zařízení (samozřejmě s implementovaným HEC). Kdyby bylo v sestavě AVR, tak se ethernet požene přes něj a ne přes TV.
vivid.sk (11472)|23.10.2012 21:19
Ano, TV alebo AVR (cize hlavny bod, ktory je prepojeny na vsetky ostatne HDMI zdroje). Neviem ci to nemaju v tomto case len aktualne Denon AVR.
Pytkin (7947)|24.10.2012 00:03
[QUOTE=Puamik;429397]někteří promiňte, že jsem se zeptal. Elektřina také prochází zásuvkou a ta je vypnutá.[/QUOTE]
Jezis ty uz radsi nemluv !!!
Puamik (229)|24.10.2012 07:55
a proč nemám mluvit? Jak je to u satelitu? Když má průchozí LNB, tak musí být také zapnutý, aby to procházelo do dalšího satelitu?
KamilZ (10277)|24.10.2012 08:38
Neboj, mluvit můžeš, ptáš se správně. Musíš si uvědomit, že např. průchozí tunery u DVB-S jsou řešeny tak, že se prostě při vypnutí přístroje překlopí relé. Není tam potřeba žádná logika, nic. Jako by jsi to jen propojil drátem. Kdežto HEC je něco jiného - zařízení funguje jako aktivní switch, musí zpracovávat pakety a přeposílat je apod. Jako by jsi vypnul normální switch/router co máš doma, to Ti také LAN zdechne. Je tam už prostě potřeba logika a zpracování, nejde to jen natvrdo přepojit (to by šlo pouze na jedno zařízení).