Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HTPC - Brazos ci Sandy Bridge?

demorez (20)|2.11.2011 09:26
Ahojte,

po vyskusani multimedialnych krabic AC Ryan aj Egreat som sa rozhodol, ze idealnym riesenim pre mna bude predsalen HTPC, co budem moct vyuzit aj ako maly domaci server. Neviem sa vsak rozhodnut na akej platforme by HTPC malo byt. Pouzivat planujem Win7 aj Linux (dualboot), hlavne asi XBMC. Doska bude miniITX, zdroj chcem max do 100W aby to mohlo ist pasivne, takze co najnizsia spotreba.

Moje volby:

1. AMD Brazos Zacate E-350
moja prva volba, integrovane riesenie v ramci dosky, vraj nizka spotreba a celkom dobra grafika

2. Intel Sandy Bridge Celeron G440
Oproti Brazosu mierne lepsi vykon CPU (aj ked iba single-core), cenovo +/- rovnako, lepsia flexibilita (moznost vymeny CPU bez vymeny dosky). O grafike vsak toho vela neviem, a niekde som cital, ze kvoli hardwaru to nedokaze prehrat video s 23,976 fps (resp. to prehrava na 24 fps co sposobuje sekanie) a intelacke graficke ovladace su dost neslavne. Bol by som nerad kebyze nerozbehnem HW akceleraciu videa.

3. Intel Pentium G620T
A ked uz som pri inteli, tak rozmyslam, ci nedoplatit pre lepsie cpu, co mi poskytne aj moznost narocnejsich veci (napr. editacia fotiek v PS Lightroom). Inak plati to co v bode 2

Dakujem za rady
KamilZ (10277)|2.11.2011 21:38
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=28109&page=4, post z "14-10-2011, 10:09" (tedy pokud to není to, co jsi četl)
vivid.sk (11472)|2.11.2011 21:47
co sa tyka plynuleho prehravanie 23.976, to sa netyka len bodu 2), ale vsetkych.
A k bodu DXVA, ak tam das sedminy, pod XBMC rozbehas HW akceleraciu cez DXVA2.
Overene a otestovane na intelackych grafikach.