Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vypadavaji mi pri grabu VHS snimky, slo by pouzit nasledujic

miller (66)|26.3.2005 19:39
Pri grabu z videa VHS mi vypadavaji hodne snimky (delam uz ruzna nastaveni i softy). Sel by pouzit postup: Pustit video do klasicke TV, a pak z jineho scartu teto TV to posilat do TV PC karty?
dik za radu. Jeste to take zkusim z jineho videa.
Frogusik (42)|26.3.2005 22:40
Pochybuji, to by ta TV musela vlozit do cesty signalu Time Base corrector a to vetsinou nedela.

Nejlepsi reseni je vlozeni do cesty signalu TBC, ale to je dosti nakladna zalezitost, nenasel jsem nic pod 10 tis.
Mam ale vyzkousene, ze Panasonic DVD recordery DMR-E55 apod. TBC v sobe uz maji, pokud nahravam z VHS, tak bud rovnou do tohoto DVD recorderu na DVD RAM a pak to v kompu zpracuji nebo pres nej jen prozenu signal, v menu zapnu AV IN noise reduction a jedu, funguje to. Napriklad strizna DPS Reality se rovnou z VHS nechyta, ale pres tento DVD rec. ano. Dalsi moznosti je pouziti VHS s TBC, no a nebo koupit od Canopusu ADVC-300, ale ta je za 15 tisic take.
Nejlevnejsi reseni je tedy ten Panasonic DVD recorder, ten mas za cca 8tis. z dani a pouzijes ho i jinak, btw ma mnohem lepsi vstupni prevodniky nez bezne TV karty.

No a nebo zkus soft Fly2000TV. Doma pouzivam Genius Video Wonder Pro III TV kartu, ktera ma integrovany i zvukovy A/D prevodnik (mam jeste tu starsi verzi s analogovym tunerem)+tenhle soft a funguje to take, audio/video sync je v poradku i z VHS.
Milosbb (889)|26.3.2005 23:42
[quote=miller]Pri grabu z videa VHS mi vypadavaji hodne snimky (delam uz ruzna nastaveni i softy). Sel by pouzit postup: Pustit video do klasicke TV, a pak z jineho scartu teto TV to posilat do TV PC karty?
dik za radu. Jeste to take zkusim z jineho videa.[/quote]

Napis konfiguraciu PC,mozno je problem tam.Teda, ze to PC proste nestiha zachytit,no a potom vypadavaju snimky.
miller (66)|27.3.2005 13:58
Milosbb:
Ahoj. Pecko by to stihat melo. delal jsem i jine kazety a bezproblemu.
Athol XP2000 (takt na 2600) 512MB Ram, Ati Radeon 9200, MSI KT4V, VIA 400,HD 7200ot - 8Mb cache, PCTV Pro..
Milosbb (889)|27.3.2005 15:26
Ak je ta VHS kazeta starsia a mnohokrat prehravana,tak to bude problem zachytit to TV kartou bez vypadnutych snimkov.Tam uz bude asi treba nieco na baze HW prevodniku.

Alebo skus zachytit to video do avi bez kompresie,teda ziadny kodek.Takto som robil starsie nahravky,natocene nekvalitnou kamerou na nekvalitnu pasku z roku 1997.Nastastie to boli len parminutove klipy,takze pri zachytavani do nekomprimovaneho avi (1 minuta = cca.1,6GB v RGB,alebo cca 1,3 GB v YUV) sa to zmestilo na moj HDD.Ale sestrina svadba z r.1990,to uz bolo nieco,co sa pomocou TV karty nedalo nagrabovat ani bez kompresie.Proste ta VHS paska bola uplne v prdeli a dokonca bolo na nej vidiet to poskodenie aj volnym okom.Tak som tie poskodene casti vynechal a spravil som aspon to,co slo akotak dobre.

Podobne problemy som mal s VHS-c paskou od kolegu,ktory nahraval 50-ku vlastneho otca VHS-c kamerou na asi 50x premazanu VHS-c pasku a potom sa cudoval,ze to nevyzera dobre.

Tu na fore som sa uz viackrat pytal prave na tieto VHS nahravky nizsej kvality,alebo poskodenych pasok,ci by to slo pomocou tych HW prevodnikov zachytit bez vypadnutych snimkov,ale fundovanej odpovede som sa nedockal a preto nebudem vyhadzovat prachy,kedze taketo problemove pasky uz radsej nikomu neslubujem previest na DVD.

Inak kolega prevadza VHS do digitalnej formy pomocou DV kamery a je spokojny,ale neviem,ako by to bolo v pripade poskodenej nahravky.
Alf (888)|27.3.2005 20:40
Přidám sem svoje zkušenosti se záznamem ze starých a poškozených záznamů VHS (kurzívou je kopie části spotu, který jsem na tomto fóru dával jinde):
Já momentálně řeším stejný problém jako Ty. Mám také záznam starý přes 15 let a taky je značně ohraný. Na rozdíl od Tebe je ale zvuk téměř v pořádku, mimo pár minut v úvodu, kdy dochází k jeho nepravidelnému zpomalování. Zkoušel jsem to přes kompozitní vstup karty AIW z výstupu VHS rekordéru (ze tří různých typů) a přes video vstup kamery Canon MVX10i (tedy obdoba HW převodníku). Při dobré kvalitě pásky nebyl rozdíl postřehnutelný. Jiné to bylo při zhoršené kvalitě. Tady byly tři různé druhy chyb v záznamu z obou způsobů pořízení.
1. AIW - mírná deformace obrazu v horní části snímku (šířka ca 7-10%), Canon - výpadky barvy.
2. AIW - jako v bodě 1, Canon - bez zjevné změny.
3. AIW (a taky běžná TV) - rozpad obrazové synchronizace, Canon - úplný výpadek záznamu včetně zvuku (jednalo se o dobu ca 1-2 s).
Vzhledem k tomu, že šlo o záznam z koncertu, chyba 3 z Canonu byla nepřípustná. Výsledný záznam jsem tedy tvořil vzájemnou kombinací obou zdrojových záznamů a výpadky obrazu nahrazoval prolínáním se statickými záběry. Naštěstí byl záznam takto špatný jen asi prvních 10 minut.

Jenom dodávám, že záznam přes AIW 9800 SE byl do MPEG-2 a byl proveden pomocí MMC 9.03 při VBR 8 Mbps.

Při příjmu pozemního vysílání se mi u TV NOVA objevuje občas nepravidelné rušení. Na klasické TV se to projevuje dvěma řadami bílých teček. Na AIW se toto rušení projevuje deformací obrazu (posunuté řádky v šířce ca 1,5 cm na monitoru 19" v místě, kde na TV jsou tečky). Pokud jsem zapojil TV signál přes tuner VHS rekordéru do kompozitního vstupu AIW, zkreslení bylo stejné jako při připojení TV signálu do tuneru AIW. Příjem přes tuner VHS rekordéru tedy neměl na rušení žádný vliv. Můj názor je tady takový, že nemá asi význam používat zaznam přes více zařízení ( např. VHS->TV->karta) - pravděpodobně to jenom zhoršuje výslednou kvalitu signálu, protože každé zařízení vnese do záznamu nějaké zkreslení.
miller (66)|28.3.2005 11:15
To Alf: ja mam posledni dobou to ruseni na Nove take. Z jakeho jsi mesta? Ja z J.Hradce
miller (66)|28.3.2005 13:41
Nevim, ale asi delam chybu jinou. Zkusil jsem to na jinem videu a je to stejne. Ta kazeta je natocena z predlonske dovolene, a jestli bude ohrana tak 10x, tak to je hodne. Kdyz to zkusim ve VDubu, tak mi vypadava za 10s asi 150 snimku! Nevim, ale zda se mi to blbost. Jinka zaznam je vizuelne pekny. Je to prevod z digikamery. Uz me nic nenapada, co bych mel zkusit udelat.
miller (66)|30.3.2005 13:29
A jeste jeden: nesel by nahrat ten zaznam, ktery mi nejde grabnout, na jiny videorekorder na novou kazetu a pak zkusit grabovat tu novou nahranou? Je mi jasny, ze sice timto kopirovanim kazety neco ztratim na kvalite, ale pomohlo by mi to.
Alf (888)|30.3.2005 18:11
miller: Nejsem z JH, takže zdroj rušení asi nemáme stejný
[quote]A jeste jeden: nesel by nahrat ten zaznam, ktery mi nejde grabnout, na jiny videorekorder ....[/quote] Zkusit to můžeš, ale výsledek bude nevalný.
Zkus napsat co nejvíc údajů:
1. OS
2. Formát, do kterého zachytáváš (MPEG, AVI-jaký kodek)
3. Rozlišení
4. Vytížení CPU při zachytávání
miller (66)|30.3.2005 19:08
To Alf:
Os Win XP prof
TV PCTV PRO Zachytavam pomoci PCTVVision, zkousel jsem i VD, ATV2000
CPU kolem70%, zachytavam do MPEG 720*576 6Mb, ale zkousel jsem ruzne jine formaty.
Zkusim tu dvojnahravku a jinak se na to vykaslu. Zachytavat z TV mi jde v pohode.
zatim dik
Alf (888)|30.3.2005 20:59
70% se mi zdá relativně hodně. Kolik % zabírá samotný grabovací program při záznamu z TV a záznamu z VHS?
Jestli máš možnost, vyzkoušej ještě ukládání záznamu na jiný disk než máš systém (jiný fyzický disk), anebo zkus udělat záznam z té kazety u někoho, kdo má podobnou konfiguraci.
starej_vul (250)|31.3.2005 12:45
No, já bych si sehnal kámoše s digitální kamerou s analogovým vstupem ... taková "levná" digitalizace VHS záznamu.
P.S. A kdyby měl i video-přehravač ... za tu lahvinku bych to risknul

SMYSLEM PŘÍSPĚVKU JE PŘEVOD DO DIGITÁLU BEZ POUŽITÍ TVÉHO HARDWARE. Potom můžeš bádat dál :-)
miller (66)|1.4.2005 11:18
To Starej Vul: Jojo, uz jsem rozjel akci na kameru. Akorat jsem to nikdy pres kameru nedelal. Budu snad mit pujcenou Panasonic NV-GS10. Nevim, ale jestli to s ni pujde. Poradil by jsi mi prosim te, jak to mam propojit a postup? Do pecka priinstaluju rozhrani IEE1394 (Pinnacle studio DV).
Predem dik.
Saxel (2279)|1.4.2005 14:16
Předně musíš mít k dispozici kameru s AV IN (analogovým vstupem). Do AV IN připojíš VHS přehrávač, kameru propojíš kabelem FireWire s PC (port 1394). Kameru přepneš do režimu Play a v menu musíš nastavit vstup na AV IN. V hledáčku nebo na LCD displeji následně uvidíš to VHS video. V PC spustíš soft, který umí Capture z DV kamery a nasosáš zdigitalizované video i se zvukem ve formátu DV.
Ono to asi tak hladce nepůjde, protože se určitě objeví nějaký ten zádrhel, ale až vychytáš mušky, bude to takhle snadné B-)
Milosbb (889)|1.4.2005 16:56
Myslim,ze s Panasonic NV-GS10 to asi nepojde.Neviem to iste,ale tato kamera ma asi len analog. AV vystup.Vstup tam pravdepodobne nie je.
starej_vul (250)|6.4.2005 12:38
http://www.mourek.cz -winDV-to je ten úžasnej program

Žádnej problem nebude. Dělám to tak na sony Video8 ... toho pinacle bych z toho vynechal... :-)
ODSakEda (2278)|6.4.2005 12:59
starej_vul -taaak: winDV!