Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení domácí sítě

miras22 (10)|18.10.2011 18:24
Prosím o radu již vlastnim Xtreamer Pro + Sharp LC-40LE705EV (obývák),Tv Samsung le32d550 má DLNA (děti v pokoji),Tp linkWR940N routr na chodbě,chtěl bych vše propojit na sledování filmů jak v obyváku tak v pokojičku to co mám v XTR (zatím 2TB disk)aby se mohli koukat v pokojíku.
Uvažuji o D-Link DNS-320 na chodbu propojení do routru a odtud do XTR a TV,pokud to nebude tv stíhat tak dokoupit Dune tv 101 nebo 301 až bude (nebo něco jiného) Jde mi o to bude to stíhat XTR po síti kabelem z toho D-Link DNS-320 a naopak aby děti mohli koukat na pohádky,filmy ktere už mám v XTR.Popřípadě poradit něco jiného,už mám totiž plný disk za rok nasbírám 2TB videa převážně mkv 1080,720.Nebo dát dětem do pokojíku XTR PRO do něj 2x2TB pohádek které nebudou tak náročné propojit s routrem a do obyvaku pořídit nove MMC ale které D-Link DNS-320 ten pořídim asi určitě
Já sleduji hlavně mkv 1080,720 + někdy xLiveCZ od killerman27,děti pohádky manželka seriály ty má v avi
Dík za rady
bastlir (3245)|18.10.2011 19:41
Nechceš namalovat schema? Já se v tom ztrácím.
Takže obecně - NAS (DLNA) do routeru, z routeru TV 1, 2 popř. 3. I když NAS a TV budou podporovat DLNA, nespoléhal bych se na to, že to bude fungovat (viz. vlákna o DLNA). Proto bych u "méně důležitých" TV umístil levnější LAN přehrávač (MMC) a do obýváku si pořídil něco lepšího. Rozhodně bych se nespoléhal na bezproblémové WiFi spojení. Proto raději doporučuji přesně nakrimpované kabely.
miras22 (10)|18.10.2011 20:25
[quote=bastlir;372715]Nechceš namalovat schema? Já se v tom ztrácím.
Takže obecně - NAS (DLNA) do routeru, z routeru TV 1, 2 popř. 3. I když NAS a TV budou podporovat DLNA, nespoléhal bych se na to, že to bude fungovat (viz. vlákna o DLNA). Proto bych u "méně důležitých" TV umístil levnější LAN přehrávač (MMC) a do obýváku si pořídil něco lepšího. Rozhodně bych se nespoléhal na bezproblémové WiFi spojení. Proto raději doporučuji přesně nakrimpované kabely.[/quote]

Takhle to myslim ale nevim zda to zvládne ten XTR PRO když ho dám do pokojičku a budu se chtit podívat na něco co je na něm (asi je škoda nevyužít ty 2 disky co se tam vejdou)v obýváku když ma jenom Ethernet 10/100 RJ-45 pokud to teda nestačí to absolutně nevim.Budu to muset vyzkoušet ale ted budu tedy řešit co pořídit do obýváku a pročíst totu.WiFi chci jen na notebook s tím DLNA jsem taky moc nepočítal.
9z9 (188)|18.10.2011 20:36
100Mbit to stíhat bude. Pokud ti nevadí do toho XTR (či v budoucnu do Dlinku320) kopírovat tak pomalu, tak na přehrávání to mít vliv nebude (možná, možná při plném vytížení sítě bude trochu déle trvat seek při přeskakování právě pouštěného videa).

Zmatek bude trochu v tom, na kterém zařízení bude co uloženo. Osobně jsem zastánce jednoho centrálního datového serveru na/z který se přistupuje. Ono kopírovat 1080p film rychlostí 80MB/s nebo 8MB/s je dost velký rozdíl (můj případ při 1Gbit vs 100Mbit síť).

Můj ntb připojený přes wifi (3 zdi v paneláku) přehraje HD filmy i tak bez problémů (a to je při této vzdálenosti přenosová rychlost 2-3MB/s).
bastlir (3245)|18.10.2011 20:46
[quote=9z9;372740]100Mbit to stíhat bude. Pokud ti nevadí do toho XTR (či v budoucnu do Dlinku320) kopírovat tak pomalu, tak na přehrávání to mít vliv nebude (možná, možná při plném vytížení sítě bude trochu déle trvat seek při přeskakování právě pouštěného videa).

Zmatek bude trochu v tom, na kterém zařízení bude co uloženo. Osobně jsem zastánce jednoho centrálního datového serveru na/z který se přistupuje. Ono kopírovat 1080p film rychlostí 80MB/s nebo 8MB/s je dost velký rozdíl (můj případ při 1Gbit vs 100Mbit síť).

Můj ntb připojený přes wifi (3 zdi v paneláku) přehraje HD filmy i tak bez problémů (a to je při této vzdálenosti přenosová rychlost 2-3MB/s).[/quote]

No jasně, kopírování je nanic. Také bych volil centrální NAS, ale i takový, který uspává disky.
Přestože Tobě WiFina funguje, já ji nikomu nedoporučuji, protože jistě víš, na čem všem bezproblémovost přenosu závisí.
1hroch (865)|18.10.2011 20:50
[quote=miras22;372699]([COLOR=red]děti v pokoji[/COLOR]), XTR ([COLOR=red]zatím 2TB disk[/COLOR])aby se mohli koukat v pokojíku.[/quote]

Vyzen decka ven na pisek. Ubude deformaci patere, alergiku, bezlepkacu atd. A tobe do budoucna ubude starosti s potomky.
bastlir (3245)|18.10.2011 20:54
[quote=1hroch;372747]Vyzen decka ven na pisek. Ubude deformaci patere, alergiku, bezlepkacu atd. A tobe do budoucna ubude starosti s potomky.[/quote]

Díky za technicky erudovaný příspěvek. :D
9z9 (188)|19.10.2011 18:38
[quote=bastlir;372745]No jasně, kopírování je nanic. Také bych volil centrální NAS, ale i takový, který uspává disky.[/quote]
Tak toto je mi např. k ničemu. 24/7 mi jede na "serveru" torrent klient. Disky by se z toho uspávání a probouzení zbláznily (zkoušeno ;-) ).
[quote=bastlir]Přestože Tobě WiFina funguje, já ji nikomu nedoporučuji, protože jistě víš, na čem všem bezproblémovost přenosu závisí.[/quote]
To s tou wifi byl jen příklad, že to lze a v rámci domácí sítě bych v tom neviděl (mimo rychlosti) ani zásadní problém.

OT: Vždyť má 1hroch pravdu :-(. Vidím to na sobě, celý den u PC, žádný pohyb a problémy se zádama. Zajímalo by mě, zda dnešní děcka (aspoň ta část co je pořád u počítače) ví o co vše přichází. Já bych své dětství za to "dnešní" neměnil. /OT
KOCOUR65 (653)|19.10.2011 19:00
už mám totiž plný disk za rok nasbírám 2TB videa převážně mkv 1080,720-
NEPISES PRAVDU - spravne je to NAKRADU
Pitomec (10211)|19.10.2011 19:39
[quote=miras22;372699]Prosím o radu již vlastnim Xtreamer Pro + Sharp LC-40LE705EV (obývák),Tv Samsung le32d550 má DLNA (děti v pokoji),[COLOR=blue]Tp linkWR940N routr[/COLOR] na chodbě,chtěl bych vše propojit na sledování filmů jak v obyváku tak v pokojičku to co mám v XTR (zatím 2TB disk)aby se mohli koukat v pokojíku.
[COLOR=red]Uvažuji o D-Link DNS-320[/COLOR] na chodbu propojení do routru a odtud do XTR a TV,pokud to nebude tv stíhat tak dokoupit Dune tv 101 nebo 301 až bude (nebo něco jiného) Jde mi o to bude to stíhat XTR po síti kabelem z toho D-Link DNS-320 a naopak aby děti mohli koukat na pohádky,filmy ktere už mám v XTR.Popřípadě poradit něco jiného,už [COLOR=red]mám totiž plný disk za rok nasbírám 2TB[/COLOR] videa převážně mkv 1080,720.Nebo dát dětem do pokojíku XTR PRO do něj 2x2TB pohádek které nebudou tak náročné propojit s routrem a do obyvaku pořídit nove MMC ale které D-Link DNS-320 ten pořídim asi určitě
Já sleduji hlavně mkv 1080,720 + někdy xLiveCZ od killerman27,děti pohádky manželka seriály ty má v avi
Dík za rady[/quote]D-Link DNS-320 mám a jeho zásadní nevýhodou je hlučnost větráku. Takže pokud bude někde "mimo dosah", tak žádný problém, pokud je v místnosti, tak nepoužitelná věc. Další nevýhodou je absence časovače, když výrobce udělal vskutku "geniální" řešení, protože se dá NAS uspat v nastaveném čase, ale probudit již nelze nijak jinak, než stiskem vypínače na čelním panelu 9-)
Po prvotním zapojení ti NAS naformátuje vložené HDD, takže pozor na to, co na nich je, nenávratně zmizí!

Ten router je pro NAS nevhodný, protože nemá GB porty!
bastlir (3245)|19.10.2011 20:48
[quote=9z9;372900]Tak toto je mi např. k ničemu. 24/7 mi jede na "serveru" torrent klient. Disky by se z toho uspávání a probouzení zbláznily (zkoušeno ;-) ).

To s tou wifi byl jen příklad, že to lze a v rámci domácí sítě bych v tom neviděl (mimo rychlosti) ani zásadní problém.

OT: Vždyť má 1hroch pravdu :-(. Vidím to na sobě, celý den u PC, žádný pohyb a problémy se zádama. Zajímalo by mě, zda dnešní děcka (aspoň ta část co je pořád u počítače) ví o co vše přichází. Já bych své dětství za to "dnešní" neměnil. /OT[/quote]

No jasně, ale ne každý "torrentuje" na NASu. Jinak toto fórum by se asi nemělo zabývat výchovou dětí či rodičů. To je jejich věc.

Avšak na místě tazatele bych bral zkušenosti Pitomce velmi vážně a zásadně!
tjurny (496)|19.10.2011 21:16
[quote=Pitomec;372910]D-Link DNS-320 mám a jeho zásadní nevýhodou je hlučnost větráku. Takže pokud bude někde "mimo dosah", tak žádný problém, pokud je v místnosti, tak nepoužitelná věc. Další nevýhodou je absence časovače, když výrobce udělal vskutku "geniální" řešení, protože se dá NAS uspat v nastaveném čase, ale probudit již nelze nijak jinak, než stiskem vypínače na čelním panelu 9-)
Po prvotním zapojení ti NAS naformátuje vložené HDD, takže pozor na to, co na nich je, nenávratně zmizí!

Ten router je pro NAS nevhodný, protože nemá GB porty![/quote]
Treba muj qnap se umi zapnout i vypnout v pozadovanou dobu.
qnap.jpg
Pitomec (10211)|19.10.2011 21:23
Můj Zyxel a Stora (což jsou další 2 NASy, který mám) to umí taky, ale ten D-Link DNS-320 prostě ne, tak sem na to radši upozornil předem.
bastlir (3245)|19.10.2011 21:24
[quote=tjurny;372934]Treba muj qnap se umi zapnou i vypnout v pozadovanou dobu.[/quote]

No jasně, to asi umí většina aspoň trochu slušnějších NASů.:-)
tjurny (496)|25.10.2011 18:51
Jeste pridam dva screenshoty trocha OT ale snad neva.
Kupovat hned novej disk, nebo to jeste chvilu vydrzi, ted jsou pevny disky hodne drahy.
fail.jpg fail1.jpg
9z9 (188)|25.10.2011 20:46
Vzhledem k cenam bych asi pockal. V opacnem pripade koupe noveho a tento na reklamaci. Pokud mas odvahu, tak degraduj pole a tenhle dej reklamovat :-D
KamilZ (10277)|25.10.2011 21:23
[quote=tjurny;374042]Jeste pridam dva screenshoty trocha OT ale snad neva.
Kupovat hned novej disk, nebo to jeste chvilu vydrzi, ted jsou pevny disky hodne drahy.[/quote]
No, i kdyby nevydržel, tak v RAID5 by to mělo přežít. Nesmí ale odejít další. Pošli ještě detailní info ze dvou dalších disků, minimálně pro porovnání. Na disku je problém s povrchem, ale zatím se to interně disku daří řešit přesměrováním špatných sektorů do oblasti, kterou si HDD pro takovéto případy rezervuje. Otázka je, kdy to přeteče a zahlásí to špatný sektor už ven...

Pozn: Já bych ale měnil (pokud bych neměl jinou zálohu tak 100%), i když jsou ceny HDD 2x vyšší :-(
bastlir (3245)|25.10.2011 22:13
[quote=KamilZ;374077]....Pozn: Já bych ale měnil (pokud bych neměl jinou zálohu tak 100%), i když jsou ceny HDD 2x vyšší :-([/quote]

Jednoznačně!!! Není na co čekat! Vždycky vycházím z lidového moudra, které však znovu a znovu se potvrzuje, že pokud se něco má podělat, tak se to zcela jistě podělá. Kdyby mně jeden z disků cokoliv "zahlásil", na nic nečekám a okamžitě kopíruju, ale nejdříve to, o co "nesmím" přijít.
tjurny (496)|25.10.2011 22:50
zbyly dva Reallocated_Sector : 0.
Budu to sledovat, az klekne tak koupim novej. On uz tento stejne myslim nepujde koupit. Tak koupit neco co nejvice podobnyho. Ne ?
bastlir (3245)|25.10.2011 22:56
[quote=tjurny;374090]zbyly dva Reallocated_Sector : 0.
Budu to sledovat, az klekne tak koupim novej. On uz tento stejne myslim nepujde koupit. Tak koupit neco co nejvice podobnyho. Ne ?[/quote]

Na co budeš čekat je na Tobě. :-) Vyber si z dnes už slušné nabídky disků určených pro servery (NAS). Je to zhruba za stejné peníze.
KamilZ (10277)|26.10.2011 07:31
[quote=tjurny;374090]Budu to sledovat, az klekne tak koupim novej. On uz tento stejne myslim nepujde koupit. Tak koupit neco co nejvice podobnyho. Ne ?[/quote]
Musíš koupit minimálně stejnou nebo vyšší kapacitu, ale se stejnou velikostí bloku jako u ostatních dvou HDD (velmi pravděpodobně 512B), takže neber 3TB, ty mají 4KB bloky. To by RAID nemusel rozchodit.