Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 202E / 102E

leo1983 (0)|27.12.2011 16:28
ahojte je nejaká možnosť rozchodiť na arive 202 TNT sat fauto alebo inak predvčerom som robil amiko 550 a ten to zvláda sú tam celkom zaujímavé programy
losos (2977)|27.12.2011 16:57
Ovšemže je... - stačí to zabudovat do firmware... :D
leo1983 (0)|27.12.2011 18:01
tiež som si myslel dúfam že sa to raz stane
Vlenc (25)|28.12.2011 13:24
Dobrý den, provedl jsem aktualizaci posledního firmware, vše proběhlo jak mělo, poté jsem udělal i natažení settingu, opět dle instrukcí. Nakonec jsem nastavil astru 3 a astru 1, nastavil anténu atd... Satelit začal fungovat i s přednastavenými stanicemi, ale programy jako ct1, barrandov atd. pravděpodobně kódované píšou že jsou kódované a nenaskočí, ačkoliv je čtečka vložená správně. Je třeba nastavit ještě i čtečku, nebo je chyba jinde. Používám cs link.Díky
losos (2977)|28.12.2011 14:12
1. Karta musí být vložena do čtečky kontakty dolů a dozadu.
2. Některé nové karty potřebují často přijímat signály (zápisy) a proto je třeba vypnout bloker. Dělá se to takto :

Menu/System/TV systém všechny 4 řádky "Předávat EMM" nastav na zapnuto. (Správně to funguje vždy až po restartu !)
(V Menu čtečky karet nic neměňte, je to zbytečné !)
losos (2977)|28.12.2011 14:39
Settingy po inovaci přeloženy na str. 23.
Vlenc (25)|29.12.2011 08:11
Dobrý den, na straně 17 jsem četl o nastavení tv pro používání youtube. Je zde napsáno, že se nedoporučuje zadat systém by source. Můžete mi poradit, jaký systém nastavit, když mám 100 Hz televizi a přístroj propojený přes scart? Předem děkuji.
lockoja (24)|29.12.2011 08:21
Chcem sa opýtať. Píše sa, že 202-ka vie prehrávať súbory ako je AVI vo svojom prehrávači. Dal som 1.10B4p a nedajú sa prehrať. Je to v softe? Musí byť originál?
pfornal (201)|29.12.2011 15:34
to Vlenc: Ta TV (neuvádíš typ) nemá HDMI vstup? Nastav natvrdo 576 (no 720p ti asi ten scart neveme...)
Vlenc (25)|29.12.2011 16:50
To pfornal: Díky za odpověď. Televize Schneider, asi 10 let stará bez HDMI. Pouze scart.
PS: To víš jsou svátky, takže nezbyde než čekat.
Eman (38)|29.12.2011 17:42
Dobrý večer, zdravím všetkých tunajších odborníkov.
Chcem poprosiť o pár rád začiatočníkovi s Arivou 202E. Najprv ale upresním, že nie som úplný začiatočník v príjme sat. vysielania. Openbox X-820CI mám už vyše dva roky, takže tam som si natrénoval možnosti ohľadom vkladania, zálohovania SW, zdieľania, EMU ap., taktiež mám skúsenosti s Openbox-om S1 (komunikácia po LAN a zálohovanie cez USB), Dnes som kúpil tú arivu, trošku som to už popozeral (MENU) a rád by som sa spýtal na pár vecí.
1. Načo slúži súbor LZMA.EXE v balíkoch "A202E_3606_Editor" a "A202E_3606_EromUpgrade " zo stránky výrobcu?
2. V prijímači je FW V1.10B4, pokiaľ tam chce vidieť aj EMU tak zrejme iný FW, čítal som tu, že najnovší je V1.14B3 (v mojom prípade by mal mať zrejme na konci *). Lenže tú hviezdičku som nikde nevidel. Usudzujem, že správny je ten čo je tuná zo včera o 14:39, ten obsahuje aj súbor key.db (stiahnutý zo stránky výrobcu ho neobsahuje).
3. Tá databáza (key.db) sa nainštaluje automaticky, alebo ju treba "natiahnuť" pomocou iného programu (Ariva_3606_EromUpgrade), prípadne to ide aj pomocou USB kľúča? Zatiaľ tam (pložka USB) žiadnu takú ponuku nemám, preto sa pýtam.
4. Ako sa potom (po zmene FW) dostanem do vkladania KEYS?
5. Ako treba správne nastaviť povolenie EMU, aby som nevypol ? Pýtam sa preto, lebo včera o 14:12 tu bola takáto rada:

"Některé nové karty potřebují často přijímat signály (zápisy) a proto je třeba vypnout bloker. Dělá se to takto : Menu/System/TV systém všechny 4 řádky "Předávat EMM" nastav na zapnuto."

Je toho hodne, dúfam, že som to nenapísal veľmi nezrozumiteľne...vďaka za každú radu!
leo1983 (0)|29.12.2011 18:24
1. na spustenie tychto programov
2.tu* si nenašiel preto lebo sa pri nom uvadza patch ta * sa uvadza v primači a pozor nemyl si seting s fw samostatne fw najdes priklad tu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
3.key db je to subor kde su uložené keys to co si videl je subor ktory nahraš do arivi a tym aktualizujes keys
4.keys vložiš pomocou toho suboru keys db a to tak že ho nahraš do arivi
5.nie emu to može byť zapnute ale položky emm to je bloker
losos (2977)|29.12.2011 19:06
Pro Eman :
Kdo málo čte, málo se dozví... ;)
Co kdyby sis přečetl "settingy" a "Jak na to u Arivy..." ? Z těch tvých otázek by ti potom moc nezbylo... ;)
prcekee (63)|29.12.2011 20:26
dnes mi na Markýze HD při "krokodýlech! bliklo černé okno ale nestihl jsem ho přečíst ale něco device ...... netušíte proč tototo ariva 202 udělá? je napojena na plazmu přes hdmi?

ještě bych se připojil k nováčkovi hore kde gůglit abych zjistil emm emu "a tie dalšie veci" nějak jsem z toho jetel nějak to v souvislosti s arivou neumim vypatrat a gůglím jak pominutý a dokonce pročítám forum ......

a čtu a čtu už i parabolu

ps to bliknuti vystaržneho okna nemuže mít souvislost s nižší kvalitou signalu? je to jen bliknuti proto sem nepřečetl cele :-(

ten text u setingu si tisknu, nenahraval jsem ale dnes jsem to zkusil na ext Adata 2,5" disk a nahrávalo bez jakehokoli upozornovaciho okna
losos (2977)|29.12.2011 20:44
prcku, sice jsem nepochopil co hledáš, ale jen v klidu čti dál...kdo čte, určitě se něco dozví... ;)

Případný podrobnější dotaz mi pošli na SZ.
Eman (38)|29.12.2011 22:23
Špeciálne pre losos:
ďakujem za výdatnú pomoc, niektoré veci nebolo potrebné ani tak podrobne :-) Všetko ide ako má, momentálne na EuroSport HD jedna radosť!
Dobrú noc
losos (2977)|29.12.2011 22:47
Eman,
jsme rádi, že ti to už jede OK. Nám také... ;)
vlastvs499 (322)|30.12.2011 09:50
prcekee:
Negoogluj ani emm ani emu a najdi na tomto fóru "Jak na to u Arivy" od Losose.
Oba pojmy jsou v tomto textu dostatečně vysvětleny.
K té hlášce - pravděpodobně jsi nahrával, že? V tom případě to byla hláška "Device too slow for rec", takže máš zařízení pro nahrávání příliš pomalé, což se u HD na pomalé flash nebo disku (resp. převodníku) často objevuje a několikrát se to řešilo ve vlákně k A200 na tomto fóru.

Eman:
Emane, doporučuju přečíst si text "Jak na to..." úplně celý. Je to základ pro všechny, taková abeceda, řekl bych...mimochodem moc dobře napsaná.
Vlenc (25)|30.12.2011 12:18
Dobrý den, včera jsem si vytvořil vlastní seznam oblíbených programů. Seznam je uložen, ale když zadám časovač a po nahrání pořadu se satelit vypne, tak při příštím zapnutí se načte původní seznam všech naladěných stanic.Je zapotřebí opět přes menu otevřít svůj seznam. Poté vše funguje ok, ale při dalším nahrávání se situace opakuje stejně. Dá se nějakým způsobem nastavit, aby při zadání časovače se čerpalo pouze ze stanic uložených ve vlastním seznamu a tento seznam se opět načetl při dalším zapnutí satelitu? Děkuji za odpověď.

PS: to pfornal. Co znamenají tyto hodnoty? -100(13,19,26,28e)85(39,42,45e)80(19a23e)IBUaIBP, Ariva200fw2.14b2p,SkylinkICE,PTXP42SaLG50PQ3000
pfornal (201)|30.12.2011 12:53
A 202e už mám doma a naladěnou.
Lososovi třikrát až čtyřikrát nazdar a poděkování nastotisíckrát. Vše šlape jak má. A obraz fakt gooood. Kukám na Panásonikovi - má 2xHDMI tak srovnávám... a obraz na SD kanálech je u 202 znatelně lepší, než u 200.

Nechci zapráskat stránku takže VLASTVS499--- já vím :-) Kukal jsem na Jarina jak ho pitsburští vypískali ... jen pro ten dnešní den (ráno) jsem jeden dish přetočil na 30w :-) bába kroutila hlavou, ale čučela se mnou. Kukám, že bydlíš hodně daleko ode mě...
to VLENC: pokud jsem to dobře pochopil - tak nejde.

Hodně zdraví, štěstí a radosti z našich mašin i v novém roce 2012.
vlastvs499 (322)|30.12.2011 13:27
Ještě by to chtělo jednu parabolu na 30W, protože ti na Hispasatu utekl nad ránem na FoxSport HD významný hokej. S tím západem něco dělej, tam máš mezery!!! :-)
Ale teď vážně - Všem hezký nový rok a díky.

pfornal: Tak to jo... :-) Tak do KM taky vše nej...
nejen (31)|2.1.2012 08:45
Na tejto novej Arive 202E s firmware V1.14B3patch nefunguje spolahlivo nastavenie "Startup channel" tak ako na starej Arive 200. Jednoducho Ariva vzdy naskoci na inom kanali ako to nastavim. Robi to aj Vam ??
leo1983 (0)|2.1.2012 10:16
nie neroby my to ale roby my inu vec ked nahravam a chcem prepnuť na iny program tak sa nahravanie vypne samozrejme na program na tom istom TP
a pridavam vlastnu skusenosť nahraval som seting cez rs kabel a v polovici sa ariva sekla a nastal ASH podarilo sa my ju oživiť odpojenim or rs kabla a tvrdim restartom vypnuťim v zadu a ariva normalne funguje možno to nepomože vždy ale niekedy ano z vlastnej skusenosti
67kokso (39)|2.1.2012 11:35
A kde najdem setting z 1.1.2010?Dik.
67kokso (39)|2.1.2012 11:35
Pardon z 1.1.2012?
lubiko (25)|2.1.2012 12:41
tady: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29798-ferguson-ariva-202e-102e#387190
a kdyz neco napises spatne tak nemusis psat novy prispevek, muzes pouzit "edit" na upravu.
pfornal (201)|2.1.2012 12:57
to nejen: stává taky, kanál po spuštění mi naskakuje jiný. Bude to tím, že v nabídce nejsou zcela všechny naladěné kanály.

Takže: nic lepšího mě nenapadlo, ale problém jsem odstranil, když jsem v seznamu telev. kanálů - Všechny sateliy, přehodil program, který chci aby byl nastaven při startu, na pozici 0001, popř 0002... . Pak do menu, nastavit kanál po spuštění a je po problému. Tedy polopatě, chceš aby ti startovala Ariva na CT24? Najdi si ji v seznamu všech satelitů a přemísti ji na první pozici. ... a pak už jen nastav kanál při spuštění na CT24 (bude hned na začátku).
repa.sen (2)|2.1.2012 22:31
to Vagi: Mám kartu CSLink Irdeto bez časového omezení a funguje OK na všechny naladěné kanály CSLinku
losos (2977)|2.1.2012 23:11
Settingy přeloženy na str. 25.
aksaj (9)|3.1.2012 01:34
Prostě Losos jsi ženiální napsáno plnou polní lopatkou.
nejen (31)|3.1.2012 08:45
to Pfornal
To som tak vzdy robil ako navrhujes,ale na tomto firmware mi to jednoducho nefunguje. Zaujimave ze na predchadzajucom tj. firmware V1.10B4* nastavenie "Startup channel" fungovalo bezchybne. Zeby som ten terajsi firmware este preflashol sam sebou....?
vsp (704)|3.1.2012 08:55
navod :
...
2. Nejdříve nahrej samotné firmware V1.14B3patch přes "Allcode+bootloader"
3. Opět dej tovární nastavení a vypni do Standby a i zadním vypínačem na půl minuty
4. Teprve poté natáhni ten setting s V1.14B3patch přes "Allcode+bootloader" (jen DumpFile.abs) a tovární nastavení již nedávej, jen Arivu vypni zadním vypínačem na půl minuty.

pro nekoho kdo to dela poprve, tak tomu nemusi rozumet, kde ma hledat "samotné firmware V1.14B3patch"?

A prejmenuj navod "settingy pro A202E.txt" kdyz je i pro 102E, a trochu ho promazej, duplicitni pasaze a neprehledne texty, zkuseny ten uz to zna a ani necte...

Mimochodem ---> neustale prepinat do tovarniho nastaveni?
Kdyz nahrajes dump file tak premazes uplne celou pamet, anebo snad ma ariva nejakou extra nvram?
kudma611 (702)|3.1.2012 10:47
Nejde o to čo,ale aký druh aktualizácie sa použije.Že použijem dump-ako fw z aktualizáciou ešte neznamená,že všetko premažem keď použijem rôzne druhy aktualizácie.Jedine allcode+bootloader to vykonáva.A prečo niečo tak a iné zase tak sú už len skúsenosti z tým a tým stb.Koľko vecí by mali byť tak a nie sú tak.
A i tá posledná veta ešte je taká dvojzmyselná od vsp.Keď nahrajem dump.Ja keď nahrajem dump-to vlastne vytvorím si zálohu(alebo nahrajem si nejaký film)-dám to proste na usb a nie z usb do arivy.Je to chytanie za slovíčka.
losos (2977)|3.1.2012 14:14
[quote=vsp;388401]navod :
....zkuseny ten uz to zna a ani necte...
návody nejsou psány pro zkušené borce (ti je nepotřebují), ale pro nováčky, chápej...

Mimochodem ---> neustale prepinat do tovarniho nastaveni?
Kdyz nahrajes dump file tak premazes uplne celou pamet, anebo snad ma ariva nejakou extra nvram?[/quote]

Když se podíváš např. na stránku [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], tak si všimni té poznámky u firmware o tom, že po natažení firmware se má dát vždy tovární nastavení. (Proč, to já nevím, ale dodržuji to...).
Proto doporučuji nejdříve natáhnout samotné firmware, po kterém můžeme dát tovární nastavení a teprve potom natáhnout setting již bez továrního nastavení. Je to jednoduché, že ano.

No - a to, že nevíš, kde se samotný firmware nalézá, to je právě tím, že nečteš... :D
67kokso (39)|4.1.2012 20:00
Dal som do Arrivy USB a prijimac ho nenasiel,viete poradit?dik dal som do neho dumpfile subor
67kokso (39)|4.1.2012 21:07
A este jedna vec dal som do masiny kartu a nenaslo mi ju.Prijimac mam oddnes tak sa mozno pytam aj blbiny.dik.
vlastvs499 (322)|4.1.2012 21:39
Musíš napsat jaký máš firmware a kartu.
Napiš, jak jsi přišel na to, že ti ji to nenašlo. To jsi zjistil ve čtečce? (Myslím tím položku "Čtečka karet" v menu).
Kartu vkládáme čipem dolů a dozadu (je to sice trivialita, ale spousta lidí "dojela" právě na tomhle).
Flash disk připoj při vypnutém stroji a zapni. Pokud se nenajde, naformátuj ho a na disk dej ten soubor rozbalený a do kořenového adresáře, tedy volně, ne do podsložky. Disk z PC korektně odeber a Ariva ho musí najít. Ve druhém USB nesmí být nic připojeno.
Jinak žádný učený z nebe nespadl, takže se klidně ptej. Na to je tohle fórum.
ganco41 (227)|5.1.2012 11:12
Zdravím, včera sa mi podarilo na Arive 102E spojazdnit najnovsi soft : A102E_20111213_V1.14B3_patch a dal som dokopy aj moj setting pre astru 23,5 a 19,2, cize pre prijem Skylink programov. Ak by niekto mal zaujem, tak som to hodil do Hellshare.
lockoja (24)|5.1.2012 20:39
Chcem sa poďakovať "lubikovi" "lososovi" a všetkým čo mi radili. Kábel som zapojil presne podľa farieb, ten 20 metrový a do kríža. Na šupu to začalo fachčiť. Takže Arivy šľapú na zdieľanie ako hodinky.
A taká poznámka: ide externý disk 2,5´ bez vonkajšieho zdroja. Nahráva aj prehráva.
A ešte otázka: či sa dajú pozerať AVI-čka. Mne to nešlo, na 1.10B4*.
lockoja (24)|5.1.2012 21:10
Nemá to súvis s touto témou ale aj tak....mne sa to páči a aj mi to fachčí - hlavne večer. Treba mať k tomu nainštalované "vlc-1.1.11-win32" a je to. V PC veľmo veľa programov a nie len naších. A ak to poznáte tak nič :-)
lubiko (25)|6.1.2012 08:46
Ty AVIcka s tim je problem jako na vsech podobnych zarizenich, zkratka neni AVI jako AVI. Zalezi jeste na kodeku, ktery je pouzit. Ja moc videa neprehravam, ale jiste tady nekde najdes, ktere soubory a kodeky ta Ariva umi, nekde jsem to tu videl.
Jinak ten programek znam, chtel jsem ho pouzivat v praci, ale zrejme to leze pres porty, ktere mam zakazane, takze mam smolika. Ono obecne ten VLC player umi prehravat streamy z internetu potazmo ruzne IPTV packety. Staci si je jen na netu vyhledat :)
67kokso (39)|6.1.2012 11:10
Cauko.Mam 202 vsetko OK slape,len mi nejde Markiza HD,ostatne HD idu- CT HD aj NovaHD.Mam kartu Skylink modru.dik.A este jedna vec,ak ju vymenim za kartu ICE vsetko slape dalej bez problemov?
kudma611 (702)|6.1.2012 11:39
Treba ice,alebo čisté irdeto.Na kartách 0D03 ti nepôjde.Musíš zobrať výmenu ak chceš markízu hd.
lubiko (25)|6.1.2012 13:35
no u Markizy (ani u Markizy HD) nemaji psano, ze by chodila jen na ICE/Irdeto, alespon ne tedy na strance s programy, z tech neplacenych je tam uvedena pouze TV Patriot. Nicmene tu kartu si urcite vymen, nic tim neztratis, napoak ziskas dasli programy. Akce na vymenu s bonusem stale bezi.
kudma611 (702)|6.1.2012 13:54
A prečo by to malo byť písane.Je to logické,že novo pridané programy už aktivujú len na nové karty a nie na tie čo majú končiť.
Postupne na starích kartách pôjde už len základ.
golfLC (1941)|6.1.2012 13:55
[quote=lubiko;389265]no u Markizy (ani u Markizy HD) nemaji psano, ze by chodila jen na ICE/Irdeto, alespon ne tedy na strance s programy, z tech neplacenych je tam uvedena pouze TV Patriot. Nicmene tu kartu si urcite vymen, nic tim neztratis, napoak ziskas dasli programy. Akce na vymenu s bonusem stale bezi.[/quote]

A toto je čo??? http://www.skylink.sk/web/structure/6.html?do[loadData]=1&itemKey=cz_125
lubiko (25)|6.1.2012 14:16
OK, mate pravdu, je to tam :-R , ja koukal na tu prehledovou stranku a u tech programu maji hvezdicku, ale u Markizy HD ta hvezdicka neni. Tak ale o te karte plati stejne co jsem napsal.
67kokso (39)|6.1.2012 16:52
Ako zadam rucne do 202E kluce?
Vlenc (25)|6.1.2012 17:25
Zdravím. Mám takový poznatek.
1) Když mám připojený HDD a zapnu sat., tak aniž bych dal něco nahrávat, tak se mi sledovaný program nahrává na HDD. V případě, že satelit vypnu a připojím HDD na PC, tak tam najdu vše co jsem po tuto dobu sledoval. Nicméně v PVR satelitu tento záznam nevidím. Jakmile však opět zapnu satelit s HDD, tak se tento poslední záznam znovu přemaže aktuálním sledováním. Co vy na to? Máte s tím někdo sejnou zkušenost?

2)Při nahrávání, tedy klasické REC jsem chtěl z HDD zároveň sledovat nahrávaný program, ale to mi bylo umožněno pouze do té doby, než jsem zmáčknul na DO tl. PLAY. Poté se na HDD přestane nahrávat.
3) Pozorně jsem četl předchozí diskuze, ale jen pro zajímavost. Je v současné době možné přehrát v PC i kódované záznamy či nikoliv? Pokud ano, tak kterým přehravačem. Z předchozí diskuze mi nedaly jednoznačnou odpověď.

Díky.
losos (2977)|6.1.2012 17:47
1. - je vidět, že jsi si asi ani nepřečetl manuál k Arivě... :D Nevadí, jde o tzv. Timeshift, který si můžeš v Menu/Nahrát(PVR) na řádku Nastavení PVR vypnout (vypni tam oba řádky...). Tak je to i v mém settingu již nastaveno...
2. - možná to opravdu nefunguje
3. - těmito blbinkami se nezabývám... - proč bych něco přehrával v PC, když mám 47" Philips Full HD, že ano... :D