Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: VD: Zlevněná elektronika

14.10.2011 01:52
Jiří PiškulaTímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Zlevněná elektronikaV dnešní době plné marketingových kampaní už neuplyne den, aby nebylo něco „zadarmo“ nebo aspoň s výraznou slevou. Mnoho lidí při výběru finálního produktu (třeba televizoru) přikládá velkou váhu právě cenovým akcím. Jak to máte vy?

  • Vyplatí se letákové akce, nebo jde prodejcům především o to, aby se zbavili jinak neprodejného zboží?
  • Koupili jste už někdy výrazně zlevněnou elektroniku? Jste s ní spokojeni?

Napište nám své názory a zkušenosti, zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní , stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
14.10.2011 02:07
Ivo Mašek[quote]
Vyplatí se letákové akce, nebo jde prodejcům především o to, aby se zbavili jinak neprodejného zboží?
[/quote]
1) buď jsou to výrobky, které jsou tzv. DoDo (dodělej doma) a tudíž moc neprodejné, profláklé a tak holt co s nimi.
2) pravidelné výprodeje starších modelových řad (ale funkčních a bez závad), aby se uvolnil sklad pro nové modely (s příslušně nadsazenou cenou - inu novinka, přece)
V obojím případě výrobce i prodejce vydělá. A ne zrovna málo. A když k tomu připočtete, že např. v Německu, kde jsou realné mzdy na úúúúplně odlišné hranici, než u nás., a přesto tam elektronika (a zdaleka nejenom ona) je podstatně levnější (a nejenom v onom Německu) ..........

[quote]
Koupili jste už někdy výrazně zlevněnou elektroniku? Jste s ní spokojeni?
[/quote]
Neměl jsem to "štěstí". Ale až budu v důchodu, určitě budu mít čas na pročítání různých slev a budu obcházet obchody a plnit nákupní košíky :-D
14.10.2011 02:55
JindraPceNo vzhledem k tomu, že tyto "akční" slevy jsou vždy počitány od doporučené prodejní ceny výrobce z doby uvedení na trh, neni to nikdy prodávané pod nákupní cenou, tak že prodejce ani nemůže prodělat. Tak že "ano", prodejci se taková akce určitě vyplatí :D

Nezpomínám si, že bych něco na leták kupoval. Čas od času jsem ho ale bral jako mustr, na co se na internetu podívat, protože když má někdo třeba 50% slevu, určitě se to jinde dá sehnat ještě lépe.

No a s "výraznou slevou" jsem kdysi v Globusu koupil ponorný mixér. Dnes lituji, že jsem nekoupil rovnou dva. Po 7 letech užívání se uvnitř u motoru něco utrhnulo (asi po pádu na zem), tak že nemixuje. Dnes ale podobný stojí 4x tolik.
14.10.2011 04:30
geronimohTento týden odešla rodičům pračka. Máti vzala leták z Planeo Elektro a v něm pračka AEG - akce, sleva z 15 tis. na 9 tis. . Mrknul jsem na e-shopy a dá se sehnat za 8 tis i s dovozem domů. Tuším že loni dělal nějaký časopis průzkum a zjistil, že v reklamních letácích jsou většinou starší modely, které se za tu cenu nevyplatí kupovat. Já spíš vybírám tkzv. loňské modely, které se dají koupit za rozumnou cenu.
14.10.2011 04:38
bastlirNo já díky blízkosti chodím jenom do Globusu, případně si zajedu do Evy. A když se tam objeví nějaká tech. novinka, co se mi líbí, vyfotím si cedulku a začnu šmejdit na netu, jaké to je, jaké jsou alternativy a jaké jsou kde v kamenných obchodech ceny. A od té doby, co Alza jede i přes víkend, nemám potřebu cokoliv od elektroniky v obchoďáku kupovat už jenom proto, že si tam člověk musí pohlídat úplnnost i zalepené krabice.
14.10.2011 10:13
zattyVyplatí se letákové akce, nebo jde prodejcům především o to, aby se zbavili jinak neprodejného zboží?
Koupili jste už někdy výrazně zlevněnou elektroniku? Jste s ní spokojeni?

add 1) ano i ne jde o odvětví...co se týče elektroniky tak to není bůh ví jaká hitparáda bo ty letáky se musí připravit mnohem dříve, kvůli distribuci ale trh je pak někde jinde...co se týče ostatního tak nedávno měli u nás v kauflandu v letáku ruský sekt za 59Kč a to beru jako terno....

add2) ano koupil.....vratky zboží do 14dní z e-shopu....ano sem dostal sem toto zboží zabalení jako nové
3.2.2012 11:13
sob22Zlevněná elektronika proč ne. V letácích často bývají starší modely. Často zboží nemusí být ani v akci a cena je dost nízko. Nedávno jsem se díval po nové televizi a nestačil jsem slintat u LCD televize 80cm s cenovkou pod 6tisíc :) Úžasné jak jdou časem ceny dolů.
4.2.2012 02:29
mirekvSlevy, to je taky věc! Kamarád si chtěl do nového obýváku pořídit novou TV, takže počká až na po Vánocích nebo na leden na slevy. Zjistil, že se slevy nekonaly, protože ceny zůstaly stejné, akorát všude přelepka -30 až 50% a původní ceny si obchody vycucaly s prstu!
Já když něco chcu, tak si to jdu koupit a nečekám na nějaké akce.
5.2.2012 10:18
sob22Jojo, tento typ slev mě taky štve, na letáku zvednout původní cenu a pak s neblesou nahodit "slevu" a ve výsledku jdou níž jen o pár korun. Ale to je tak uplně všude.
6.2.2012 08:08
Ivo MašekKdyž to nahlásíte obchodní inspekci, tak obchod, která ten podvod provedl, má průšvih a platí pokutu. Už to ochutnalo několik obchodníků.
6.2.2012 09:14
LadysPokud to budou smesne pokuty jako pro cerpaci stanice, tak to asi fakt nema smysl.
6.2.2012 09:20
mirekv[quote=Ivo Mašek;395812]Když to nahlásíte obchodní inspekci, tak obchod, která ten podvod provedl, má průšvih a platí pokutu. Už to ochutnalo několik obchodníků.[/quote]
Já už Tě Ivo vidím, jak žaluješ Okay či podobné řetězce! :)
6.2.2012 11:04
Ivo MašekZákazník je nežaluje. Zákazník pouze učiní oznámení na nejbližší pobočce obchodní inspekce. Oni přijedou, zjistí a konají. nečeká se na soud. takhle již dopadlo několik obchodníků (a mám dojem, že mastné pokuty platily i některé obchodní řetězce) není to tak dávno, kdy tyto informace proběhly na inetu.
"Poškozený" obchodník se může odvolat (což sice řeší soud), ale důkazy jsou tak prokazatelné, že k odovolání pak nedochází
6.2.2012 07:02
geronimoh[quote=Ivo Mašek;395812]Když to nahlásíte obchodní inspekci, tak obchod, která ten podvod provedl, má průšvih a platí pokutu. Už to ochutnalo několik obchodníků.[/quote]

Proč je ta inspekce nepokutuje i bez nahlášení zákazníkem. Vždyť to není nic nového, tohle už dělala firma Elektro Spáčil v devadesátých letech a dělá to dodnes kde kdo pořád dokola.