Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PopcorHour A-300

Pytkin (7947)|7.10.2011 13:06
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tjurny (496)|7.10.2011 18:09
parada ze bych konecne poslal do duchodu starickeho popcorna a-110
jito (999)|7.10.2011 18:37
Čekal bych ve výbavě HDMI 1.4
rado101k (298)|7.10.2011 20:00
Sigme sa nedari vyvoj 3D chipu..mal byt na trhu v 1Q/2011 a stale nic,preto aj Tvix s 3D-HDMI 1.4 bude mat Realtek chip.nakolko Sigma oznamila,ze uz rok meskajuci chip 8910 pride az 2-3Q/2012...
a preto ma A-300 len vyssiu verziu terajsieho chipu 8643-cize 8670 s 800mhz-HDMI 1.3a.....ale na blu-ray stihal aj stary 8643......nevidim dovod na zmenu A-200/210 na A-300....radsej pockat na 1Q 2012 na chip Realtek 1186 s 3D a HDMI 1.4.....pri A-110 je to bez debaty,ten je vykonovo podstatne slabsi ako A-200/210....
lieutenant (66)|22.10.2011 17:01
[quote=jito;370587]Čekal bych ve výbavě HDMI 1.4[/quote]

Nenechajme sa zlblbut marektingom. Za kazdu cenu nepotrebujeme vsetko.
A-300 nema podporu 3D bluray, pretoze momentalne nie je dostupny cip ktory by vyhovoval tvorcom popcornu a dokazal streamovat 3d, robil to co potrebuju aby robil. Takze ak tam nie je cip, ktory to podporuje. Ak tam nie je cip, ktory to podporuje, kvoli comu tam bude hdmi 1.4?
Vyhoda hdmi 1.4 je v sucasnosti v tom, ze cez jeden kabel posle aj ethernet, co v mediacentri nevyzujes a ani nemozes, pretoze by si degradoval prenosovu rychlost 23MB/s na nejakych 12. Mozno jediny vyznam ma kvoli ARC (audio return channel), ale rovnako pochybujem ze to vyuzije v sucanosti viac ako jeden zo sto.

Rovnako je to s gigabitom. Pripada mi smiesne, ak vyrobcovia propaguju 1gbit a pritom pouzite cpu a ovladace maju problem s prenosom 100Mbit a G a N wirless. Ale kvoli comu by sme potom potrebovali nakupovat stale dokola nove hracky ak by tam neboli vyssie cisla? V pripade popcorna 300 je tam vsak myslim prvy krat 1GB ethernet na mieste, lebo je v nom pouzity novsi cpu a viac pamata a mal by zvladat cpu az 23MB/s, a 100Mbit port by tu uz bol uzke hrdlo.
lieutenant (66)|22.10.2011 17:16
Odkaz na demo a par zaujimavych info:

http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=55384
lieutenant (66)|22.10.2011 17:17
Stanovena cena na mall.cz na 5990 czk bez hdd.
lieutenant (66)|22.10.2011 17:17
Stale som sa nedpoatral, ci toto zariadenie podporuje flv. Je niekto schopny to otestovat?
lieutenant (66)|22.10.2011 21:45
Davam od pozornosti zaujimavu masinku s podporou 3D BD ISO: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=373472#post373472
lieutenant (66)|23.10.2011 01:36
[quote=lieutenant;373419]Stale som sa nedpoatral, ci toto zariadenie podporuje flv. Je niekto schopny to otestovat?[/quote]

Tak sa mi podarilo to dohladat. V novom YAMJ so skinom Everson Beta 2 bola zapracovana podpora pre FLV. kedze Everson bezi iba na popbox a pch, je jasne, ze aj pch 300vka bude flv podporovat. Samozrejme, musi byt podporovany samotny kodek.

FLV Files

FLV Files is a newer option by syabas not heavily used on the players except for some of the internet streaming video apps. Things may dramatically change between firmwares so be careful using this.
Things to know:

Lightly tested by out team. We aren't completely sure what to expect with long term usage.
A special player mode is forced to play flash videos. If you have a mix of flash and non-flash files, we aren't sure what happens.
FLV files might be encoded with different formats (like mkv, avi, etc). The video codec must be compatible with the hardware decoders to see a video on the screen. (H.264 flash 10 video for example).
FLV is not only hardware decoded. Part of the player CPU is used and how high of a resolution or bitrate you can use depends on your personal setup.

Setup:

Add FLV to your moviejukebox.properties mjb.extensions setting.

mjb.extensions=AVI DIVX MKV WMV M2TS TS RM QT ISO VOB MPG MOV MP4 M1V M2V M4V M2P TP TRP M2T MTS ASF RMP4 IMG MK3D DVR-MS FLV

Known Problems:

If you only hear audio, that file is not encoded in a compatible video format. Check with Mediainfo to make sure.
Pytkin (7947)|23.10.2011 16:39
flv video je absolutne nepodstatne , ak neni podporovane aj jeho stahovanie zo Streamovacich serverov pomocou RTMP protocolu ..
lieutenant (66)|25.10.2011 17:08
[quote=Pytkin;373573]flv video je absolutne nepodstatne , ak neni podporovane aj jeho stahovanie zo Streamovacich serverov pomocou RTMP protocolu ..[/quote]

Mozno pre teba. Ja mam toho vo flv mraky a potrebujem to (nie na filmy) a nepotrebujem stahovat zo streamovych serverov, pretoze mi to robi soft v pc, ten sa obsluhuje sikovnejsie. Na TV si to potom potrebujem zobrazit. Pre mna je zas napr. nepotrebne napr. mp3, pretoze hudbu pocuvam v bezstratovom formate a netvrdim ze je to nepodstatne. Za tie peniaze za A300 si myslim, ze by tam mala byt podpora vsetkeho co sa hybe a co zahra zvuk. Kazdy ma ine potreby.
Dreamer (459)|30.10.2011 15:11
Suhlasim ze flv nie je nepodstatne, ale ani tvrdenie ze "Pre mna je zas napr. nepotrebne napr. mp3" nie je na mieste, lieutenant, prave som nasiel mp3 vo flv subore. ;)

Inak ja som v specifikacii nenasiel ac3, aj ked je pravdepodobne podporovane, aspon vo video suboroch, takze mozno to flv podporovane bude, mozno aspon po prebaleni v AviDemux, jedno flv malo kodek H264 a AAC a tie podporovane su. Mozno by stacilo len zmenit koncovku, uvidime...

Momentalne vaham hlavne koli cenam diskov, inak by som uz A300 asi kupil, ale mozno tie disky kupu presunu na buduci rok, ked pridu dalsie novinky, snad aj za lepsie ceny, lebo namiesto A300 sa da dnes kupit Dune s BD mechanikou.
lieutenant (66)|1.11.2011 12:48
[quote=Dreamer;374870]Suhlasim ze flv nie je nepodstatne, ale ani tvrdenie ze "Pre mna je zas napr. nepotrebne napr. mp3" nie je na mieste, lieutenant, prave som nasiel mp3 vo flv subore. ;)

Inak ja som v specifikacii nenasiel ac3, aj ked je pravdepodobne podporovane, aspon vo video suboroch, takze mozno to flv podporovane bude, mozno aspon po prebaleni v AviDemux, jedno flv malo kodek H264 a AAC a tie podporovane su. Mozno by stacilo len zmenit koncovku, uvidime...

Momentalne vaham hlavne koli cenam diskov, inak by som uz A300 asi kupil, ale mozno tie disky kupu presunu na buduci rok, ked pridu dalsie novinky, snad aj za lepsie ceny, lebo namiesto A300 sa da dnes kupit Dune s BD mechanikou.[/quote]

Ako som pisal, ako pre koho. Take flv myslim nemam, ale mp3 kodek sa moze objavit hocikde, to mas pravdu. Osobne ak uz aj nieco v rukach na jedno vypocutie objavi, pouzijem na to AVR, nie MC.

PCH pise do tych specifikacii to, co uvadza sigma u prcesora. Naozaj len to co mozu zrejme garantovat, ale aj to flv (v zavislosti na pouzitych kodekov a zrejme rozliseni u videa) bez nutnosti premenovat koncovku prehra.

AC3 podporovane urcite je. Minimalne ako passthrough. Vedela to uz A100.

Nie kazdy potrebuje BD mechaniku. Ak aj vyjdu nove pristroje s novym cimpom sigma ci realtek v prvej polovici roka, budu drasie ako tie sucasne a nezlacneju len tak hned. Ale nech len vyjdu nabite zbytocnostami ako je 3D, ja budem rad, aspon zlacneju tie starsie modely. U PCH sa mi paci user friedly menu s jukeboxom. Videl si uz niekde u nas predavat A300?
Dreamer (459)|2.11.2011 12:09
Ved to ze zlacneju sucasne zariadenia, to dufam, ja v podstate BD tiez nepotrebujem, zatial, ale ak by bolo MMC s BD za rovnaku alebo porovnatelnu cenu, uz by bolo lepsie kupit s BD...

Je to tazke vyberat, dolezita je aj podpora, aby o par rokov to nebolo na vyhodenie a ked prihliadam aj na to, vychadza najlepsie prave A300, uvidime aka bude cena a kedy sa zacne predavat, ja som to zatial tiez nenasiel.
jaydoo (542)|6.12.2011 10:14
Oplatí sa kúpiť Popcorn Hour A-210, alebo je lepšie si priplatiť za A-300 ?
KamilZ (10277)|6.12.2011 21:10
A Co Ti vyšlo při porovnání specifikací obou zařízení? Využiješ něco z 300, co 210 neumí?
jaydoo (542)|7.12.2011 09:56
Ja som si nič podstatné pre mňa nevšimol, preto sa pýtam :)
JU (6)|10.12.2011 16:19
Myslím, že výkonnější procesor i USB3 se hodí
stani (1647)|10.12.2011 16:25
[quote=lieutenant;373473]Davam od pozornosti zaujimavu masinku s podporou 3D BD ISO: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=373472#post373472[/quote]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] také...
efrafa (16)|11.12.2011 11:31
Na ten movie jukebox v popcorne treba tiez nejaky externy program ako v dune?
Pytkin (7947)|11.12.2011 18:07
na A200/c200 je aj interny movie jukebox ..
jaydoo (542)|11.12.2011 23:07
[quote=JU;383602]Myslím, že výkonnější procesor i USB3 se hodí[/quote]

Cenový rozdiel nie je malý, USB3.0 nepotrebujem / Filmy mam uložené v NASe/
Tak neviem, či ten procesor za to stojí.
kany78 (2)|3.4.2012 21:20
Nějak mrtvo, to tento přehrávač nikdo jiný kromě mě nemá?
lieutenant (66)|6.4.2012 18:40
[QUOTE=kany78;404536]Nějak mrtvo, to tento přehrávač nikdo jiný kromě mě nemá?[/QUOTE]

Stal som sa stastnym majitelm A300. Je to dobra masinka. Urcite sa oplati priplatit si a mate to bez starosti.
Prehrava aj flv kontajner, ale zalezi samozrejme na pouzitom kodeku, nie vsetky.
lieutenant (66)|6.4.2012 18:43
A300 ma uz jukebox integrovany, teda nepotrebjes ziadne dodatocne zlozite instalacie.
Pokial ho kupis bez HDD, vies si spustit instalaciu priamo z internetu cez menu na par klikov.
tjurny (496)|6.4.2012 19:00
Nemam jedine video ve flv :-)
Pytkin (7947)|7.4.2012 00:12
[QUOTE=lieutenant;404944]A300 ma uz jukebox integrovany, teda nepotrebjes ziadne dodatocne zlozite instalacie.
Pokial ho kupis bez HDD, vies si spustit instalaciu priamo z internetu cez menu na par klikov.[/QUOTE]

a ako dlho indexuje trebars 200 filmov ? ja som to pustil na harddisk , kde ma moj syn asi 150 rozpravok a po 5 hodinach som to vypol , lebo to vyzeralo ze to uz nikdy neskonci .. YAMJ to zindexoval za 3 minuty aj s nahladmi ..
lieutenant (66)|13.4.2012 02:02
Nestopoval som to. Momentalne to neviem vyskusat, lebo mi skoncila zmluvna viazanost na int. pripojenie a pouzivam iba mobilny internet. Musim si ist predlzit zmluvu.
Mozem to potom otestovat.

Problem nebude s vykonom A300 ako takym, ze by neico nestihal, je tam vykonenejsi cpu, takze v tom problem nebude.

V A300 je predinstalovany jukebox NMJ (networked media jukebox) vo verzii 2. Je to praca Syabas. Spravnejsi nazov je (not my jukebox) :) Sam si prisiel na jeden z dovodov preco. Nemal som este cas sa hrat s tymto jukeboxom, ale podla toho, co som sa docital od majitelovAa300 na forach, tak A300 s nainstalovanym YAMJ + Eversion a zivot je krasny. Treba to vsak pripojit k pc a nieco rucne doinstalovvat. Pre tych, ktorim sa to nechce, posluzi so srkipanim zubov aj predinstlovany NMJ.
lieutenant (66)|13.4.2012 02:14
Naozaj jeden z dovodov, preco si vybrat a priplatit za Popcorn moze byt aj jukebox, ale nie predinstlovany NMJ v2, ale jukebox tretej strany. Vseobecne najoblubenejsi je YAMJ Eversion alebo UMC. Najnovsia verzia YAMJ Everson bezi prave na 300vkovych modeloch velmi svizne. Skvele je, ze YAMJ je v App Store, to znamena, ze ho mozete jednoducho dat stiahnut a nainstalovat rovno z GUI, ziadne zlozite manualne instlalacie. Eversion je potrebne uz riesit manualne.

Tu je pekna recenzia na A300 s tym, ze sa tam dost podrobne venuje Jukeboxu, takze koho to zaujma, najde si tam takmer vsetko potrebne: http://www.mediasmartserver.net/2011/12/20/review-pch-a300-review/
lieutenant (66)|13.4.2012 02:32
[QUOTE=tjurny;404950]Nemam jedine video ve flv :-)[/QUOTE]

To skoro nikto :-) Ide vacsionou iba o videa stiahnute z internetu zo stranok ako su napr. youtube, ktore su postavene na flash.
Pytkin (7947)|13.4.2012 09:23
[QUOTE=lieutenant;405765]
Problem nebude s vykonom A300 ako takym, ze by neico nestihal, je tam vykonenejsi cpu, takze v tom problem nebude.

V A300 je predinstalovany jukebox NMJ (networked media jukebox) vo verzii 2. Je to praca Syabas. Spravnejsi nazov je (not my jukebox) :) Sam si prisiel na jeden z dovodov preco. Nemal som este cas sa hrat s tymto jukeboxom, ale podla toho, co som sa docital od majitelovAa300 na forach, tak A300 s nainstalovanym YAMJ + Eversion a zivot je krasny. Treba to vsak pripojit k pc a nieco rucne doinstalovvat. Pre tych, ktorim sa to nechce, posluzi so srkipanim zubov aj predinstlovany NMJ.[/QUOTE]
no prave problem je CPU .. to CPU vie super dekodovat HD video atd .. ale samotny CPU vykon na vykonavanie GUI a scriptov je relativne maly ..
co sa tyka toho jukeboxu , on tusim ani neni predinstalovany .. tusim sa stahuje z internetu , ked si ho prvy krat zapnes .. To je jedno .. podla mna , na velku library je nepouzitelny .. YAMJ som pred tym pouzival aj an A110 .. vtedy som to mal na PC .. teraz mam A200 a YAMJ som si nahodil na MAC .. pekne to funguje .. trosku sa v uvode clovek vyhra s configuraciou .. ale ako to raz nainstalujes , tak ked pridas film na disk , spustis len yamj indexovaci script a je to ..
Pytkin (7947)|13.4.2012 09:24
[QUOTE=lieutenant;405766]Skvele je, ze YAMJ je v App Store, to znamena, ze ho mozete jednoducho dat stiahnut a nainstalovat rovno z GUI, ziadne zlozite manualne instlalacie. [/QUOTE]

ale ved YAMJ sa instaluje do pocitaca . .nie do popcornu ..
lieutenant (66)|14.4.2012 17:12
[QUOTE=Pytkin;405791]no prave problem je CPU .. to CPU vie super dekodovat HD video atd .. ale samotny CPU vykon na vykonavanie GUI a scriptov je relativne maly ..
co sa tyka toho jukeboxu , on tusim ani neni predinstalovany .. tusim sa stahuje z internetu , ked si ho prvy krat zapnes .. To je jedno .. podla mna , na velku library je nepouzitelny .. YAMJ som pred tym pouzival aj an A110 .. vtedy som to mal na PC .. teraz mam A200 a YAMJ som si nahodil na MAC .. pekne to funguje .. trosku sa v uvode clovek vyhra s configuraciou .. ale ako to raz nainstalujes , tak ked pridas film na disk , spustis len yamj indexovaci script a je to ..[/QUOTE]

CPU pouzite v mediacentrach, ci uz Realtek alebo Sigma su jednoucelove lacne cpu zamerane prave na vykon v dekodovani videa a audia ako pises. A300 ma cpu s vyssim taktom ako jeho predchodcovia, preto je rychlejsi ako jeho predchodcovia. Novy NMJ v2 je vo flashi a preto je GUI narocnejsi na vykon ako niektore starsie jukeboxy, ktore su napisane v html. To ale nic nemeni na tom, ze aj novy YAMJ Emersion je fo flashi a podla reakcii uzivatelov bezi sviznejsie, teda je zrejme, ze hlavny problem nebude vo vykone cpu. Mne bezi vsetko pekne svizne aj s NMJ, ale mam tam momentalne iba okolo 40 filmov. Presne ako pises, je mozne, ze na vacsiu library je nepouzitelny. Otestujem to s vacsou library. Cca 5000 objektami. Ale v podstate je to aj tak jedno, lebo YAMJ je jasna volba. Problem ale ktory si popisoval bol so scanom obsahu, teda stiahnutim metadat, ktory neskoncil ani po par hodinach. Toto nebude sposobeny nizkym vypoctovym vykonom cpu. Priamo vyrobca doproucuje sa ulozit pred spsutenim scanu do postele :) :

Tips: Building the NMJ database can take several hours depending on the size of your library. It’s recommended to start this procedure before you go to bed or during a time where you don’t expect to use the device.

Myslim, ze aj napriek tomu, ze vypoctove vykony takychto cpu su nizke s proovannim s cpu pc, moze mi to byt jedno, v pripade sigma 8647 na 800Mhz nie su pre mna ziadnym obmedzujucim faktorom. Vsetko bezi svizne a mam tam vsetko co potrebujem. Schvalne pisem pre mna, pretoze su taki, ktori raidi mali v tychto zariadeniach napriklad gigabitovy ethernet. Ja ho nepotrebujem, ale su taki. Na zvladnutie gigabitoveho ethernetu nebude stacit ani nova generacia cipov a mozno ani niekolko dalsich.

Pozrel som sa na to. NMJ je uz predinstalovany v internej NAND Flash a zacleneny do GUI hned od vyroby. Pri prvom spusteni NMJ sa sputi kratky trojkrokovy sprievodca, ktory sa pripaja na internet, ale uz nic neinstaluje. Nasleduje prvotne nastavenie, ktore Vam ponukne na vyber, ktore disky, resp. zlozky ma oskenovat a stiahnut pre ne metadata.

To, co sa instaluje dodatocne je NMT Apps, ktory vyrobi z A300 NAS Server. O tom napisem viac, mozno sa to niekomu zide.
lieutenant (66)|14.4.2012 17:23
Mozno niekoho bude zaujmat ako je to s A300 a NAS.
NAS sa instaluje volitelne. Je potrebne doinstlovat tzv NMT Apps. Samotna instlacia je hracka. Vykonava sa pomocou sprievodcu v menu Setup. NMT Apps doinstaluje nasledovne aplikacie: UPnP Server, Torrent client, NFS Server, myiHome Server, Samba Server a FTP Server.

V prvom kroku zvolite cielovy disk kam budete instalovat. Je mozne zvolit aj externy usb disk. Kto teda vlastni starsi externy hdd, nemusi investovat do kupy interneho hdd. S A300 ho vyuzije ako ulozisko NAS. Ak ho vsak chcete vyuzit aj vo windows, je treba doinstaloat driver, ktory vie citat ext3 particiu, alebo si rozdelit disk na 2 particie. Jednu budete mat ntfs a druhu ext3.

V druhom kroku volite zdroj odkial budete NMT Apps instalovat. Je mozne zvolit medzi online a lokalnym mediom. Prva moznost mi skoncila po 5 minutach s chybou, tak som si stiahol aplikaciu rucne. Ide o jeden file apps.nmt, ktory treba umiestnit do root adresara napriklad na usb kluc a ten pripojil k A300. A300 si to uz potom zdetekuje. Apps.nmt je aj sucastou FW. Cize ak stiahnete najnovis firmware pre A300 odtialto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a rozbalite ho, najdete tam aj tento potrebny fajl.

V tretom kroku sa potom vykona format hdd a instlacia aplikacie. Samotna aplikacia sa nainstaluje na oddelenu malu particu, ktora bude skryta, zvysok bude sformatovany na ex3. Ano, Instalacia vyzaduje Fresh Setup, teda preformatovanie disku, resp. particie. Ja som si predtym sformatoval hdd na ext2 filesystem a sprievodca ma upozornil, ze bude formatovat na ext3. Format je ale nutny v kazom pripade a preto je vhodne instalovat NAS este pred tym, ako na disk presuniete data. V opacnom pripade si bude treba disk rozdelit hdd s Partition Magic na dve particie. Format 1TB HDD trval 8minut, instalacia potom par sekund.

Takze co sa udialo po instalacii?
V menu setup sa zmenila polozka NMT Setup wizard na NMT Application. Tu sa daju spustit/zastavit jednotlive sluzby NAS servera a vykonat dalsie suvisiace nastavenia.

Po pripojeni sa z pc k NAS cez protokol Samba potom mozete pristupovat k nazdielanym adresarom. Nas automaticky vytvori zdielanie samotnnej A300, teda rootu. Nazov shary sa zhoduje s nazvom zariadenia, ktore si zadate v setupe. Dalsie zdielania si mozete vytvorit cez Networked media. Mozete zdielat nielen interny disk, ale aj pripojeny ext. usb disk alebo usb kluc. Zadefinuje sa iba uzivatel s heslo.
Pytkin (7947)|14.4.2012 19:57
tie NMT aplikacie su rovnake aj na popcorne 100 aj 200 .. tam nic noveho asi nevymysleli ..
lieutenant (66)|21.4.2012 20:07
[QUOTE=Pytkin;406017]tie NMT aplikacie su rovnake aj na popcorne 100 aj 200 .. tam nic noveho asi nevymysleli ..[/QUOTE]

Pravdepodobne nie. NMT Apps budu rovnake napriec vsetkymi typmi Popcorn. Update Aplikacie ide ruka vruke s updatom firmware. NMT Apps je aj sucastou firmware. Najnvosia verziia NMT Apps vyzaduje mat nanstalovany aj najnovsi FW. Pokial teda neskonci podpora A100/200, co tak skoro neskonci, stale bude zrejme NMT rovnake ako v A300. Vylepsenim myslim opravu chyb.

Najnovsi firmware pre A300 z marca, ktory obsahuje NMT Apps a oravuje tieto chyby, teda nic kriticke:

-Remove debug message from torrent UI
-Resolve problem where downloading-torrent cannot be removed
Pytkin (7947)|21.4.2012 23:44
NMT apps nie su sucastou FW .. instaluju sa samostatne a stahuju sa z internetu .. NMT apps vobec nemusis mat nainstalovane .. a ak nemas disk formatovany na EXT , tak ich ani nemozes mat nainstalovane :)
lieutenant (66)|22.4.2012 02:40
A300 a NMJ (Network Media Jukebox), ktory je produktom Syabasu a je v A300 predinstalovany vo verzii 2.

V menu lokalne media vsupujem k obsahu lokalneho disku SATA. Je to 1TB disk WD, 5200 otacok sformatovany na EXT3 particiu. V local Media vo FileMode vyberam NMJ. Pretoze ide o prvy start NMJ, system sa spyta, ci si prajem vytvorit NMJ pre toto zariadenie. Pyta sa to preto, ze NMJ sa vytvara pre kazde Medium (disk) zvlast. Externe pripojeny usb disk, bude mat teda svoj vlastny jukebox so svojou vlastnou databazou. Nie je teda mozne vidiet v jednom spustenom Jukeboxe obsah napriec viacerymi diskami. Vyberam Ano. Zobrazuje hlasku Settings up database... a po dvoch sekundach ponuka scan celeho obsahu alebo scan vybraneho obsahu. vyberam teda druhu moznost. Spusta sa stvorkrokovy sprievodca.

V prvom korku ponuka na vyber jazyk, ktory pouzije pre video tagging. V tomto jazyku sa potom k videosuborom zobrazi popis filmu. Pokaial v tomto jazyku popis nebude k dispozicii, pouzije sa anglicky jazyk. Na vyber je 26 jazykov vratane slovenciny a cestiny.

V druhom kroku vyberam typ medii, ktore chcem scanovat. Na vyber su moznosti: all, video, music, photo, personal video. Napriek tomu, ze mam obsah na disku rozdeleny do troch zloziek (audioknihy, hudba, filmy a kazda z tychto zloziek obsahuje iba prislusny typ multimedialnych dat) a mohol by som spustit na kazdu z tychto zloziek scan iba scan pre prislusny typ dat, pre ucely testu vyberam moznost all. Teda k obsahu vo vsetkych troch zlozkach, bude v db pehladavat vsetky typy metadat.

V tretom kroku vyberam adresare na disku, ktore chcem scanovat. Scan spustam na celkovy objem 270GB multimedialnych dat, ktore boli umiestnene v 3682 suboroch a roztriedene v 246 priecinkoch. Vyberam tri zlozky: audioknihy, hudba, filmy

V poslednom kroku potvrdzujem vyber a mozem zvolit Auto Download Fanart. Vyberam ano. Potvrdzujem vyber. O par sekundach sa zobrazuje hlaska Scanning started. Pyta sa ma ci si prajem spustit Jukebox. Vyberam ano. Jukebox sa vsak nespusti, spusti sa zatial Jukebox Manager.

Cele toto uvodne nastavenie je podobne ako v pripade instalacie NMT hracka a zaberie cca 1minutu.

Priebeh:

V lavom dolnom rohu obrazovky je vidiet prebeh scanovania. Je tam progress bar, zozka a fajl, ktory sa prave scanuje. Toto je zobrazene v menu Local Media, je mozne teda kedykolvek zistit v akom je to stave. Pokial chcem lepsi ,prehlad vstupim do Jukebox Managera, kde je vidiet este pekny kruhovy progressbar aj daneho adresara na ktorom prave prebieha scan. Toto vsak neplati vzdy. Pri skenovani adresara Music som tento kruhovy progressbar nevidel, iba celkovy. Zrejme nejaky malicky bug. Pocas scanovania sa mi stalo, ze sa mi najskro zobrazila v menu ina farba niektorych poloziek. Modra sa zmenila na zelenu. Za par minut mi potom vypadol obraz. Zariadenie aj mozno aj scan podla zvuku hdd, ktory pracoval bezalo. Zariadenie bolo mozne vypnut podrzanim tlacitka Power na 5 sekund (A300 sa kratkym stlacenim tlacidla Power iba uspi, pre uplne vypnutie je potrebne podrzat power cca 5 sekund). Po naslednom starte obraz nabehol. Trocha som sa obaval, co to spravi s databazou, ci sa nejak neporusi a nebudu nejake problemy. Obavy boli zbytocne. Vstupujem do Jukeox managera, vyberam zlozku, pri ktorej mi spadol scan a spsutam Update. Spusti sa mi scan celej zlozky odznova. Ostatne zlozky, kde bol uz skan dokonceny musim oskenovat znova.

Pocas scanovania obsahu, nie je mozne s jukeboxom pracovat, pokym scan neskonci. Aj to iba v pripade, se scanuje video subory. Pokial scanujete iny obsah, je mozne jukebox spustit. Inak mozete pocas celej dobry scanovania A300 normalne pouzivat vratane prehravania fajlov z Filemodu, nie je nikde spoznat ziadne spomalenie.

Scan dokonceny.

audioknihy (mp3 fajly) 14GB, 1183 fajlov - 15minut
hudba (waw, flac, mp3) 30GB, 1685 fajlov - 22 minut
filmy (avi, divix, mkv, mp4, flv) 226GB, 814 fajlov - 31minut

Rychlost pripojenia na internet: 10Mbit/s, aj ked rychlost pripojenia do internetu nebude pravdepodobne najak vyrazne ovplyvnovat vysledny cas.
Vyhodnotenie, ci su tieto casy dobre alebo zle nechavam na individualnom zvazeni.

Video
Je potrebne dbat na to, aby bol fail spravne pomenovany. Subor musi obsahovat originalny nazov titulu. Nie je vsak treba odstranovat dalsie znaky z nazvu. V preklade, ak stiahnete fajl Casablanca.1942.720p.BluRay.x264-YVE.mkv, NMJ ho rozpozna ako film Casablacna, najde ho v db a stiahne potrebne metadata. NMJ ako zdroj vyuziva dva servery. Pre filmy imdb.com a pre tv serialy thetvdb.com. Nasiel v podstate vsetko americkej produkcie. Hodil som lupu na to, ako si poradi so starsimi aj novsimi filmami CS produkcie. Pri niektorych starsich filmoch sako Marecku podejte mi pero, Jachyme, hod ho do stroje...! a pod. je problem. Je dobre sa mrknut na imdb a pomenovat film rovnako ako ich amici eviduju v db, ale ani napriek tomu, ze na internetovej stranke imdb film najde, NMJ nie. Napriklad s filmom Svetaci alebo Vratne lahve alebo Muzika si poradil a stiahol vsetky metadata vratane fanartov.

video TV Serialy
Nemam momentalne ziadne, teda neviem posudit.

Hudba
Opat plati, ze je potrebne spravne pomenovat titul ako u videu. Napriek tomu, vela titulov nenasiel, asi tak polovicu zo vsetkych. Najma domacej produkcie. Vratane takych interpretov ako Elan.

Audioknihy
Tu nenasiel takmer nic. Ani k anglickym kniham. K par titulom ako Radosinske naivne divadlo stiahol spravne obal cd, pripadne k titulom ako Lubos Dobrovoda - Ja Malkac alebo Ludek Sobota - O sexu a jine monology stiahol ako obal cd fotku autora. Pre vacsinu titulov, ktore pozostavali z viacerych suborov zobrazil v Jukeboxe tieto subory ako samostatne tituly, teda uplne zle. Podpora pre audoknihy zatial nulova.

Start.

Jukebox nie je mozne spustit z uvodnej obrazovky ale iba z menu Local Media. Zatial neviem o moznosti nastavit start jukeboxu automaticky po starte zariadenia, ako je to u starsich modelov. Treba spomenut, ze pokial v menu Local media prejdete raz do rezimu Jukebox, toto nastavenie sa ulozi. Aj ked A300 vypnete. Prejdete spat do FileModu, opat sa bude pouzivat tento mod az pokym opat nespustite Jukebox. To je sikovne.

Nad kazym Mediom, ci uz je to lokalny disk alebo pripojeny usb disk) alebo adresarom je mozne vybrat z menu bud NMJ, co spusti samotny Jukebox alebo druhu moznost Jukebox Manager. V Managerovi pridavate, odoberate zlozky, ktore chcete scanovat a pripdne updatujete databazu ak by sa Vam zmenil obsah na disku. Je mozne spusti iba update alebo re-scan. Update by mal zistit zmeny. Ja som skusil jeden video subor premenovat a manager to nespoznal. Iba ak som nahral novy. Z Jukeboxu je potom mozne opat prejst spat do FileModu. Medium, ktore ma uz jukebox vytovreny, je oznacene znackou J.

Jukebox startuje priblizne 2 sekundy vratane nacitania prvej obrazovky s postermi. Recenzii na jukebox je kopa, samotnu aplikaciu nebudem nejak popisovat. Iba spomeniem, ze tu chyba moznost stiahnut si titulky k filmu. V klasickom FileMode tato moznost je (nova feature v A300). V Jukeboxe je iba vidiet, ci su titulky k dispozicii alebo nie. Praca s Jukeboxom je celkom svizna. Nie je to Apple, ale nijak ma neobmedzuje a ziadne dlhe ani kratcsie cakania som nezaznamenal ani v rezime zobrazenia Wall alebo sort. Obrazovka sa v tomto zobrazeni, kde su zobrazene postery z 24, resp.32 titulov nacitava cca 1sekundu, prechod medzi obrazovkami to iste. Vsetko bezi svizne. V rezime zobrazenia wall alebo Sort je mozne spozorovat kratucke oneskorenie reakcie na stlacenie klavesy, ale je to radovo v stovkach milisekund, mozno ani tolko nie, pretoze pouzivam HarmonyOne a toto dialkove nereaguje tak rychlo ako originalne.

NMJ Tools.
Pokial by sa Vam stalo ze sa Vam porusi databaza, mozete odtialto http://nmjtoolbox.net/files/NMJToolbox2.1.0.2.3.zip stiahnut tool NMJ Editor, ktory vam pomoze ju opravit. Tool sa da vyuzit aj na upravu metadat, pokial by sa Vam nepacilo nieco, co spachal jukebox. Pripadne by ste chceli doplnit alebo upravit nejaky udaj k filmu, fanart alebo poster. Toto vsetko sa da editovat aj priamo v Jukeboxe, ale hromadne zmeny je pohodlnejsie urobit urcite pomocu softu. Soft si spustite v pc a otvorte si v nom databazu NMJ. DB najdete v adresari nmj_database. Je to jeden fajl media.db. Podobny tool najdete aj na fore vyrobcu. http://nmjtoolbox.net/files/NMJToolbox2.1.0.2.3.zip. Viac info o editore tu: http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=56594&highlight=A300+source
lieutenant (66)|27.4.2012 19:14
[QUOTE=Pytkin;406999]NMT apps nie su sucastou FW .. instaluju sa samostatne a stahuju sa z internetu .. NMT apps vobec nemusis mat nainstalovane .. a ak nemas disk formatovany na EXT , tak ich ani nemozes mat nainstalovane :)[/QUOTE]

Su sucastou firmware. Stiahni si balicek s firmware zo stranky vyrobcu. Obsahuje samotny binarny file, kontrolny filea tuto aplikaciu. Pretoze ide o samostatnu volitelnu aplikaciu, preto nie je sucastou samotneho binarneho suboru. Ja som netvrdil ze sa nedaju nainstalovat samostatne a ze sa nedaju stiahnut z internetu. Ano, NMT apps, vobec nemusis mat nainstalovane, takze v tom pripade, nie ne co aktualizovat.
rorda (3)|23.6.2012 12:14
Zeptám se, možná trochu hloupě, ale s NMJ Toolboxem se teprve seznamuji - Jak přes tuto aplikaci doplníte k nějakém filmu cover a fanart?!?
Lze to tím udělat a já to přehlédl, nebo se prostě a jednoduše pojmenuje odpovídajícím způsobem obrázek s určitou velikostí, aby seděl?!?
Děkuji.

P. S.: Překvapuje mě, že je jednak tak málo aplikací v tom marketu, tím je to dosti omezené a žádné další nepřibývají, myslel jsem, že PopcornHour je v tomto směru někde jinde ... A také, že ten firmware nemá častější aktualizace, přece jen je celá řada věcí, nápadů, viz. jejich podpůrné fórum, které by si zasloužily realizaci ... Při takto našlápnutém HW by se z něj dalo vymáčknout o dost více ...
kaktus35 (3)|6.7.2012 02:57
ahoj
nevite proc mam bittorrent webui ve spanelstine nebo v jake hatmatilce?
nebo kde se to da prehodit na eng
dekuji
rorda (3)|8.7.2012 15:00
Vidím, že je to tu absolutně mrtvé, několik týdnů bez příspěvku, reakce ...
Ke svému problémů jsem našel řešení v podobě SW NMJED3, se kterým nakonec v PC dokončím, co jsem potřeboval, tzn. přiřadím covery k filmům, které buď IMDB nezná, nebo to zmrší, měním popisky filmů, atd. ...
Jediné, co mi je divné, že když to není schopné dokončit přímo MMC, proč to není k PopcornHouru dodáváno v bundle, resp. obdobný SW, kterým by si to člověk pořešil ... Ono podpora - FW, komunikace na fóru, atd., je obecně největším problémem této firmy, a to i když jejich výrobky nejsou z laciného kraje ... Pro mě asi největší zklamání v souvislosti s nákupem tohoto zařízení ...

Nechci ale jen kritizovat, přehrává mi, co potřebuji a proč jsem ho vlastně kupoval a měnil za staříka MMC WD TV Live ...
KamilZ (10277)|8.7.2012 16:02
Nediv se, Popcorn už dnes alespoň podle mě nemá co nabídnout a poměr cena výkon (obzvláště u nových modelů) je šílený. Ani do nejlepšího modelu neosadil HDMI 1.4a. Popcorn to s MMC sice celé rozjel, ale dopadnul ještě hůř jak Dream (také dohnán a předehnán).
Pytkin (7947)|8.7.2012 23:25
No .. je to strasne diskutabilne .. Realtek chipsety maju uplne detske choroby a zakladne veci tam nefunguju .. Ostatne Sigma MMC su v podobnych a vyssich cenach ako popcorn ..
SlavoF (834)|9.7.2012 09:39
[QUOTE=KamilZ;416099].... dopadnul ještě hůř jak Dream (také dohnán a předehnán).[/QUOTE]
a ktože předehnal Dream ?
DM800HDse original je momentálne najlepší sat. box na svete.
Pomer cena/výkon môže byť samozrejme zasa o niečom inom, ale aj to je diskutabilné.
KamilZ (10277)|9.7.2012 12:28
Když pominu poměr cena/výkon, tak už prostě podle mě Dream není záruka špičky. Nové modely uvádí pomalu, nemá tam našlapanou technologii (což bych za ty prachy čekal), dokonce jsem zaznamenal nutnosti upgradu firmware, protože nebyly odladěné (probíralo se to tuším i tady, ale bohužel to nemohu najít), což u Dreamu dřív nebývalo. V současné době dávám přednost např. produktům VU+ (i když u nich mě naštvalo, že i teď ohlášené nové DUO nemá 1Gbit LAN :-) ). Dream ani tuším do dneška nemá HbbTV, což umí další kopie - ETrend. Dream má bezesporu velkou komunitu, což je výhoda, ale prostě podle mě už není první.
Wintermute (265)|9.7.2012 12:40
Taky mě štve, že Dream polevil v dříve nastoupeném trendu. Nějaké to HbbtTV se chystá, je spolu s web prohlížečem k vyzkoušení v nové experimentální řadě firmware. Jestli to ale bude komfortně použitelné si zatím netroufám tvrdit. Celé je to postavené na webovém prohlížeči, ten je postavený na QT knihovnách (pěkný moloch!) a ovládání, odezvy, stabilita dosti hrozné. Prostě na takové věci nemá Dream dostatečné HW rezervy (ram, flash, akcelerovanou grafiku a hlavně CPU). Jsem zvědav k jakému výsledku se nakonec prooptimalizují, třeba překvapí :-)
Pytkin (7947)|9.7.2012 12:57
neni toto tema o popcorne ?
Wintermute (265)|9.7.2012 14:59
Pardon. Vidím, že diskuzechtivých popcornistů se utvořila při vstupu do vlákna slušná fronta. Tak šup šup a nepředbíhejte :-)