Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T2 TV

Jan10 (836)|4.11.2011 21:43
Frekvence 4. muxu - nad 60. kanálem půjdou do mobilního internetu. Spíš bych viděl jako ideální možnost předělat 3. mux na DVB-T2 (aspon pro nás technofily - kdybych o tom měl rozhodnout já podle sebe, tak klidně ať DVB-T vypnou a místo toho zapnou DVB-T2, pro normální lidi by bylo nejlepší zavádět HD přes MPEG4 v DVB-T, který funguje už na většině placatejch televizí)
geronimoh (2327)|4.11.2011 21:44
[quote=patriot;375906]... Jen se odvažuji říct, že pro většinu uživatelů SAT ve skutečnosti nic navíc nepřináší....[/quote]

Dnes ale není 1.apríla. \\/ DVB-T2 tam kde bydlím ještě pár let nebude, DVB-T mux 1 tu máme ani ne rok, mux 2 a 3 teprve půl roku. Pokud srovnám neplacenou nabídku Skylink v DVB-S (S2) s DVB-T, tak satelitní příjem vede v kvalitě obrazu i zvuku. Jako bonus navíc slovenské programy, programy ČT HD a NOVA HD a mnoho dalších FTA programů v SD i HD rozlišení. V případě příjmu z více družic to jsou tisíce TV kanálů a rádií. Takže když to shrnu - DVB-T2 je holub na střeše a DVB-S2 je husa v hrsti B-)
patriot (227)|6.11.2011 19:20
Já jsem s pozemní technologií spokojený. Chytám celkem 7 multiplexů, což dělá tušim 26 programů, jestli se nepletu. 10 českých, 7 slovenských a 9 rakouských. To vše pouze na dvě síta a mám to jednoduše rozbočeno do 7 pokojů. Věřte, tohle je pro mne ažažaž. Obraz je pěkný, ale HD rozlišení je HD rozlišení, proto se na DVB-T2 těším.
Jak Česko, tak i Slovensko a Rakousko již odkoušeli DVB-T2, tedy zájem je, jinak by ty testy nikdo nefinancoval.
Zatím je prý T2 ostré vysílání již v Anglii, Itálii, Švédsku a Finsku a testuje ho téměř celá Evropa. Nejžhavější další ostrý kandidát je prý Rusko, které se má definitivně rozhodnout na přelomu roku.

Přechod na T2 u nás je zatím jenom snění, já mu ale fandím a věřím, že to pude pro mnohé až překvalivě rychle. Hlavně u multiplexu 3 nebo 4. Uvidíme, sám jsem zvědav ...
Ivo Mašek (10205)|6.11.2011 19:51
Pravidelné vysílání v normě DVB-T2 je pouze ve Velké Británii.
patriot (227)|7.11.2011 18:20
[quote=Ivo Mašek;376255]Pravidelné vysílání v normě DVB-T2 je pouze ve Velké Británii.[/quote]

Vycházel jsem přímo z oficiálních informací na http://www.dvb.org.
Švédsko vysílá několik programů v DVB-T2 již přesně rok, Finsko mělo začít něco vysílat v DVB-T2 během tohoto roku a v Itálii vysílá jedna stanice v DVB-T2 od loňska.
Jestli jsem to správně pochopil, jedná se o pravidelné vysílání, zejména ve Švédsku je to evidentní. Akorát v těchto zemích souběžně funguje ještě i staré DVB-T, narozdíl od Anglie, kde se již zřejmě přešlo kompletně na čistě DVB-T2 ?

Co se týče satelitu, abych ještě doplnil satelitářům, tak DVB-S2 je samozřejmě po všech stránkách atraktivnější oproti DVB-T. Ale když přijde DVB-T2, tak si myslím, já osobně satelit již chtít nebudu (pokud si jej do té doby nepořídím). Teď znáte kompletně můj názor.
Ivo Mašek (10205)|7.11.2011 18:31
Tak koukám, že v zahraničí to tedy vzali kvapem. A to je jenom dobře. Holt u nás to zase bude jako za starých časů (pokud schvalovací proces vedou páni v předdůchodovém a nebo důchodovém věku - nelze se divit ........... a ještě když jim z toho nic nekápne.....)
V té Anglii se už opravdu s "obyčejným T" nechytáš.
zatty (1215)|7.11.2011 18:36
bohužel to tak bude...jelikož jsou ve vládě pořád ti sami bud komu či nekomouši (těsně před smrtí) tak s tím nikdo nic neudělá a papaláši se do toho nepohrnou...satak budu mit jeste dlouho a driv budu mit fusate děcka než ho odpojím a to mi je 27let.
geronimoh (2327)|7.11.2011 18:46
No právě. Už ta digitalizace pozemního vysílání přišla do ČR pozdě ( spíš se mělo rovnou zavést DVB-T2) a trvala strašně dlouho. A pamatuju, že jak začala, tak najednou došlo k jakémusi upřednostňování satelitního příjmu ze strany ČT i dalších zúčastněných. Nejspíš se v něm točí větší peníze :D
kaj (36)|16.12.2013 07:27
Kdo to sledujete - je nejaky pokrok po dvou letech? A jak sousedi sk, pl,..
Co jen tak zbezne sleduju tak mam dojem ze snad neco 2014/15(pravidelne/regulerne).
Pokud jsou nejake new info. tak doplnte - nejake minimum je zde [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(polaci jedou v mpeg4 ze maj v muxu vice prog.? to neni T2 je to tak?)
Tak jestli mate cerstvy prehled a trochu casu... -aktuakizace by neuskodila.
Ivo Mašek (10205)|16.12.2013 07:37
[QUOTE]Tak jestli mate cerstvy prehled a trochu casu... -aktuakizace by neuskodila.[/QUOTE]
Možná by to chtělo i sledovat jiné rubriky, které jsou k tomu DVB-T2 příslušné: https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/13-DVB-T
Do tohoto threadu zde to nepatří

---------- Doplněno v 07:37 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 07:33 ----------

Vážení - přesouvám tenhle thread do správného chlívečka. Není možné řešit vysílací technologii na dvou místech. Vzniká chaos
Operator237 (256)|25.4.2014 17:32
Hi, je docela pekna sranda že všechny TV Samsung 2013 co meli DVB-T2 tuner jim je stejně k ničemu, až modely 2014 budou mit funkční DVB T2 a to si jeste davaj bacha a v popiskach neuvadí DVB T2 podporu. jinak maj 2014 podporu i H.264 i H.265