Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tablet jako multimediální centrum

VladaK (19)|20.9.2011 14:22
Když tady čtu o zklamání nad novými MMC (Evolve Solaris, Xtreamer SW2 atd.), tak mi napadlo zabít dvě mouchy jednou ranou a koupit nějaký tablet s HDMI výstupem.
Je to sice dražší varianta, ale když nad tím víc a víc přemejšlím, tak vidím jen výhody:

1. Použití na cesty jako Netbook
2. Má to displej ( takže na hudbu nepotřebuji mít zapnutou televizi)
3. Nahraju do toho co potřebuji během dne když mám čas a pak to jen šoupnu přes HDMI do TV
4. Má to Android 3.2 Honeycomb ( Internetový prohlížeč, aplikace, hry atd.)
5. Má to WIFI a Bluetoth ( bezdrátová myš, spojení s 3G mobilem na Net, když není WIFI)

Hodně se mi líbí tablety Archos , konkrétně novinka Archos 101 G9 16GB (až na tu cenu)


Pište svoje názory, nápady a hlavně podle vás nevýhody tohoto řešení.
Jedna nevýhoda je, že je to podstatně dražší řešení, než MMC krabice.
Ještě pořád váhám u toho FV-1 Google TV box, ale nevím.

Už potřebuju něco koupit, dlouhé zimní večery se blíží.
9z9 (188)|20.9.2011 17:47
S dovolením se vyjádřím, ber mé odpovědi jako čistě můj subjetivní názor (ale oveřený v praxi).
1. žádný tablet není plná náhrada za notebok či netbook. Je to jen doplněk (ani psaní tohoto příspěvku bych na tabletu nedělal).
2. to se dá říct o každém telefonu. Proč připojovat někam plácačku na muchy, když můžu do stojánku zasunout malej mobil (např. Onkyo má u svých receiverů i dokinu pro Apple hračky).
3. chápal bych to na cesty, nechápu proč něco takového dělat doma u vlastní TV. Zvlášť, když jakékoliv MMC dokáže film přehrát ze sítě (tj. z místa, odkud chceš ty filmy ládovat do tabletu). Při dnešních velikostech 720p/1080p ripů si pěkně počkáš, než je do tabletu dostaneš (a je jedno zda přes wifi či usb kabelem z PC).
4. viz. bod č. 1 - je to doplněk (nepředpokládám, že chceš mít 3m HDMI kabel mezi TV a tabletem, brouzdat na TV a tablet mít jako touchpad).
5. bezdrátová myš a klávesnice je super. Ale v součtu už při přenášení zabírá tolik jako ntb. Tj. krátký text naťukám přímo na tabletu a delší raději na ntb/pc. Spojení mobilu a tabletu na net je "cool", ale v praxi žere opravdu rychle baterky a dlouhodobě je nepoužitelné (tak leda v autě s ext. zdrojem). To už je lepší zasunout do tabletu SIMku.

Propojení tabletu a TV je imho smysluplné při prezentaci fotografíí (a tam je to super). Hraní her na velké TV je chvilková zábava (to už je lepší konzole).

Osobně mám pocit, že chceš moc a moc tablet a snažíš si ho obhájit (pokud má tento text sloužit jako argumentace manželce, tak mi pošli PM a já to celé překopu :-D).
jito (999)|20.9.2011 18:06
Smysl zařízení typu MMC je,aby uživately umožnil přehrát pokud možno všechny formáty obrazu a zvuku.Také tento signál dostat ven pomocí digitálních a analogových audio a video výstupů do dalších zařízení,které zpracují tento signál.
Ani jedno z toho nesplňuje toto zařízení.
Kam chceš ukládat filmy v HD formátu?Na kartu?Nedejbože Bluray film....

Jako MMC nesmysl...
9z9 (188)|20.9.2011 18:29
Filmy můžeš mít uložené na domácím PC/serveru a z tabletu to přehrávat přes sambu. Dále můžeš tablet přes HDMI připojit do receiveru. Z mého pohledu není mezi MMC a tabletem v připojení rozdíl (ani v systému přehrávání). Jako další mínus je chybějící DO (pokud nebudeš mít opravdu tablet položený na stole s xx metrovým HDMI kabelem).

Ale jinak souhlasím s tebou, jako náhrada za MMC (v ceně pár tisíc) je to imho mimo.
Pytkin (7947)|20.9.2011 18:32
mne pride tablet fasa, ze lezim v posteli a mozem si pozriet telku , alebo film .. ipad je na to idealny .. filmy su na nase .. telka na internete ..
jito (999)|20.9.2011 18:45
[quote=9z9;367534]Filmy můžeš mít uložené na domácím PC/serveru a z tabletu to přehrávat přes sambu. Dále můžeš tablet přes HDMI připojit do receiveru. Z mého pohledu není mezi MMC a tabletem v připojení rozdíl (ani v systému přehrávání).[/quote]

To už rovnou vše může pouštět z toho PC,ne?
Já to celé chápu jako luxusní dálkový ovladač.
9z9 (188)|20.9.2011 20:04
To bys musel mit PC u televize (a ne kazdy to ma ci chce, sam jsem to po letech zrusil a presedlal na jednoucelove MMC).

Tak iPad na to uplne idealni neni - neprehraje plynule 720p/1080p videa (tusim jen mp4 pro ktery se pouzije hw dekodovani. Ale to uz nevim presne.). Ipad je idealni v kombinaci s AirVideoServerem, ale proc poustet degradovane video na velke tv?? ;-)

Jako luxusni ovladac? Nechapu jak bys to udelal. Neni levnejsi koupit Harmony? ;-)
Pytkin (7947)|21.9.2011 00:51
9z9 : 720p videa mi ipad hral uplne v pohode .. vacsie moc nema zmysel prehravat .. a ja vobec nehovorim o prehravani na telke .. ale rovno na ipade .. ked budem chciet prehravat na telke , pouzijem krabicku co lezi pri telke .. ipad je super do postele , alebo von na terasu k vycapu ..
9z9 (188)|21.9.2011 06:04
V čem to přehráváš? Ipad2 mi nepřehraje žádný scénový mkv v 720p (720p mov přitom jo - jak jsem psal, na něco se použije HW dekódování). Všechny videa se sekají. Přehrávač Buzz Player HD a OPlayerHD. Ty samé videa mi iPhone4 přehraje přitom plynule.
Z těchto důvodů mám na serveru AirVideoServer, který každé video on the fly převádí do něčeho stravitelného pro iPad.

Jinak souhlas. Používám to stejně jako ty ;-)
Pytkin (7947)|21.9.2011 11:08
9z9 : skusal som to v Buzz playeri ..
9z9 (188)|21.9.2011 11:16
Muzes hodit odkaz ci jmeno (v pripade scenoveho releasu) ripu?
Jak jsem psal, mov a podobne Apple formaty prehraje plynule, bohuzel se to hodi tak na Youtube apod. Scena je neprehratelna. Zrovna vcera jsem pri psani prispevku viz. vyse zkousel How I met you mother s07e01 od Dimension a ani tuk.
Pytkin (7947)|21.9.2011 14:53
no nemoze mat ten 720p velky datovy tok .. 2G subory v pohode .. mov ti bude rovnako sekat pri velkom datovom toku .. treba brat vykon ipad procesoru s rezervou ..
9z9 (188)|21.9.2011 15:02
Mno, iPad2 ma silnejsi procesor nez iPhone4 a presto se video v iP4 neseka. Spis bych to videl v prehravaci, ktery neni na iP2 jeste odladeny.
Pytkin (7947)|21.9.2011 16:45
ipad2 ma predsa dve jadra .. otazne je , ci ten player ich vie vyuzit ..
westikkrystof (32)|27.10.2012 12:09
Bavíte se tu jen o iPhone, Ipadu, ale co jiné mobily či tablety. Mě tenhle nápad také nepřipadá špatný. A pokud by se našlo zařízení co moc nestojí a plynule přehraje
720p BRripy, tak by to spolu s externím hdd nemusela být špatná kombinace.
jarino1978 (8045)|27.10.2012 13:37
dcére som kúpil ZTpad, nejaký čínsky 10" ( 16:9 ), 1 GHz jednojadro, giga ram. Prehráva skvelo bez sekania 1080/50p z mojej kamery, bez problémov BD 1:1 zálohy, MKV 1080p 40 Mbit/s bez problémov, Samsung Ocean demo bez problémov. Bez problémov schrúme pripojený ext. 1,5 tera hdd, má to aj klasiku LAN, samozrejme wi-fi , HDMI a iné chujoviny. Za 120 Euro spolu s koženným púzdrom v NTB štýle a USB klávesnicou integrovanou v púzdre skvelé.

Inak ešte rozmýšľam dokúpiť pidi krabičku veľkosti USB kľúča, je to v podstate mini android PC, dual core 1,5 giga, giga ram. Zapojiť do siete, zapojiť HDMI a valí to.
konevki (84)|27.10.2012 14:25
Ja si poridil do loznice google nexus 7, a musim rict ze jsem take spokojeny, TV z netu a SD a 720p formaty frcim pres WiFi z NAS servru, 1080p nestiha sit. Dal jsem si tam XBMC pro android a zatim naprosta spokojenost. Jako nahradu MMC bych to ale nechtel :-)
dansafe (11)|2.11.2012 13:27
Ja pouzivam samsung galaxy tab gt-p1000 a zasunu do doku s metrovym hdmi kabelem...bezdratova klavka a mouse je samozrejmost...nemuzu si to vynachvalit :-)