Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: VD: Další směřování ČT

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Další směřování ČT

Ve druhé půli září se definitivně rozhodne o novém generálním řediteli ČT (kandidáti viz naše anketa). Změna na tomto postu může (ale nemusí) přinést výrazné změny do fungování naší veřejnoprávní televize.

• Co do budoucna očekáváte od České televize?
    • Jste s programy ČT a jejich obsahem spokojeni? Který máte nejradši?
    • Uvítali byste více TV kanálů ČT, jakých?
    • Vítáte rozvoj tzv. "nových médií", v rámci kterých ČT např. vyvíjí aplikace pro šíření vysílání po internetu, zejména do mobilních zařízení?

Napište nám své názory, zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Co do budoucna očekáváte od České televize?
    Méně reklamy, včetně reklamy na vlastní pořady a doufám, že se nebude v ničem "opičit" po komerčních televizních kanálech (přerušování pořadů reklamními bloky, upoutávky na další pořady atd.)

Jste s programy ČT a jejich obsahem spokojeni? Který máte nejradši?
    Nejradši mám dokumentární filmy na ČT2 a některé české seriály na ČT1. Nelíbí se mi, že Česká televize vysílá převážně staré pořady, včetně dříve odsuzovaných "budovatelských", jako by neměli co vysílat. Kam jdou všechny peníze z koncesionářských poplatků ? Celkově tedy spokojen nejsem.

Uvítali byste více TV kanálů ČT, jakých?
    Uvítal bych zrušení ČT HD a místo ní spuštění ČT1 HD, ČT2 HD a ČT4 HD. Více kanálů ať raději nespouští, neměli by na nich co vysílat.

Vítáte rozvoj tzv. "nových médií", v rámci kterých ČT např. vyvíjí aplikace pro šíření vysílání po internetu, zejména do mobilních zařízení?
    Ne

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Chybí tam:
    • privatizace ČT

A taky mě pěkně naštvali s tím, že včerejší zahájení Dvořákovy Prahy 2011 nedali v HD Holt si na tu Dvořákovu Novosvětskou budu muset počkat až ji dá Brava HD...
    Naposledy upraveno uživatelem Pitomec: 09-09-2011 v 16:58

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

1. Méně reklamy, teleshopingy včetně těch na ty jejich archiválie úplně zrušit.
    2. Dokumenty, publicistika
    3. Slušný HD kanál, ne ten slepenec, co tam je.
    4. Zatím nemám zájem.

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    Chybí tam:
    • privatizace ČT

A taky mě pěkně naštvali s tím, že včerejší zahájení Dvořákovy Prahy 2011 nedali v HD Holt si na tu Dvořákovu Novosvětskou budu muset počkat až ji dá Brava HD...
    Mám stejné pocity ...

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Nejradši mám dokumentární filmy na ČT2
    přesně tak
    Uvítal bych zrušení ČT HD a místo ní spuštění ČT1 HD, ČT2 HD a ČT4 HD.
    Já bych zrušil "klasické" ČT1,2,4 a místo toho vše v HD, tedy ČT_HD1,2 a 4

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek

Já bych zrušil "klasické" ČT1,2,4 a místo toho vše v HD, tedy ČT_HD1,2 a 4
    No jo, ale co by se pak vysílalo v DVB-T ? Jsem pro ČT 1,2,4 v HD + souběžně v SD.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Přejít co nejrychleji na DVB-T2 (te´d se vlastně ukazuje, jak v Anglii (a i jinde) umí přemýšlet

Registrace
    Nov 2009

Já to říkal hned, když se v ČR začalo mluvit o digitalizaci pozemního vysílání, že je potřeba jít rovnou do přenosu i HD vysílání a ne jen SD.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Více původní tvorby, méně trapných estrád (sportovec roku, hokejista roku, blbec roku, miss atd.)
    Doufám, že je nenapadne jako třeba Primu, Barrandov a jiné dávat ty trapné upoutávky na vlastní pořady třeba s poskakujícím Rosákem jak furt opruzuje v rohu obrazovky a leze až do středu atd. Hlavně ať už tolik neotravuji s tou reklamou na ty jejich Četnické humoresky (fakt zábava k popukání - puk puk).

Celkem to ujde, ale více se dívám spíš na Primu Cool. Na ČT už jen na dokumenty, cestopisy a zprávy. Poslední rok co mám satelit jsem se naučil dívat na ČT24. Poslední leta sleduji už minimálně filmy na ČT2, protože pod pojmem alternativa už teď dávají jen americké léto a to mě moc nebere. Kdepak je francouzká, španělská, italská a jiná evropská kinematografie.

Uvítal bych nějaký kanál ČT film - viz. výše.

Bez mobilní TV se zatím obejdu. Stačí archiv na netu.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Chybí tam:
    • privatizace ČT

Ale zase Tě může potěšit, že dávají v HD ranní Panoramu z ČT2.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
    No jo, ale co by se pak vysílalo v DVB-T ? Jsem pro ČT 1,2,4 v HD + souběžně v SD.
    V HD se dá vysílat i v DVB-T a má to aspoň výhodu, že není problém s příjmem (tzn. kdo má TV s MPEG-4, tak si nemusí kupovat STB nebo TV novou).

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od mirekv Zobrazit příspěvek
    Ale zase Tě může potěšit, že dávají v HD ranní Panoramu z ČT2.
    A tu Novosvětskou že bych si k tomu pustil z CD, ne?

Neregistrovaný
    Guest

V HD se dá vysílat i v DVB-T a má to aspoň výhodu, že není problém s příjmem (tzn. kdo má TV s MPEG-4, tak si nemusí kupovat STB nebo TV novou).
    Do DVB-T multiplexu by se vešly sotva 3 HD programy, takže by ČT musela provozovat dva multiplexy, kdepak tudy cesta nevede. Pro HD programy je určena norma DVB-T2 s podstatně větší kapacitou a která se koneckonců už testuje i v Česku.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Do DVB-T multiplexu by se vešly sotva 3 HD programy, takže by ČT musela provozovat dva multiplexy, kdepak tudy cesta nevede. Pro HD programy je určena norma DVB-T2 s podstatně větší kapacitou a která se koneckonců už testuje i v Česku.
    Kapacita DVB-T muxu je 31,67Mbps. Což je v pohodě dost na 3 HD a 1 SD program a je to pořád lepší řešení, než aby si všichni museli znovu kupovat STB, vč. majitelů nových TV s DVB-T tunerem, kteří by skákali 10m vysoko radostí, že budou mít u TV opět nějakou krabici Navíc jestli bude ČT provozovat jeden nebo pět muxů je snad jedno, s tím jejich rozpočtem to ani nepoznají a maximálně utře pár vyžírek s pořady alá Banánový rybičky, na který se už korunky z KH nedostanou...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Blu-Ray na DVD....další problém...
    Od milennium v sekci Mastering
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 08-05-2008, 18:30
  2. ..a další ukázky z XH-A1
    Od Pave1 v sekci Videokamery
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 26-10-2007, 19:45
  3. Pinnacle a další