Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digital+

Aja_tvf (9)|22.3.2005 21:44
Dnešním dnem začíná konec černého (studijního) příjmu španělského digitálního paketu Digital+. Na C+Deporte 1-3 a Golf + je už tma. Jinak všechno OK - zatim.

Info z paraboly.cz:
Operátor španělské pay-tv platformy Digital+ začíná postupně na satelitu Astra 19,2°E aktivovat kódovací systém Nagravision Carmagedon.

Jako první v tomto systému nyní běží sportovní programy Canal+ Deporte 1,2 (freq. 10,876 GHz, polarizace vertikální) a Canal+ Deporte 3 (kmit. 11,038 GHz, polarizace vertikální). SR je v obou případech 22000, FEC 5/6. S přechodem na systém Carmagedon tak byly vyřazeny všichni diváci, kteří přijímají programy načerno.

Platforma Digital+ bude postupně přecházet na systém Nagravision Carmadedon, neboť současný systém Seca Mediaguard2 není příliš bezpečný a provozovatel eviduje stále větší ztráty, které mu způsobuje pirátský příjem. Celý manévr přechodu na nový systém by měl být dokončen do 31.3.2005.

Starší verzi kódovacího systému Seca Mediaguard2 postupně opouští i italská pay-tv Sky Italia, která už některé programy vysílá výhradně v systému Videoguard. Nedávno se objevila možnost příjmu programů v NDS na multimediálních set top boxech Dreambox. Změnu systému (přechod na Nagravision Carmagedon) zvažuje i polská platforma Cyfra+.
Jack_lib (42)|21.4.2005 17:59
Takže si už asi neškrtnu (MTV Esp, Taquilla...). Mám skystar2+progDVB a myslel jsem si, že mám špatně nastavené plug-iny (yankse, via...). Takže tím to asi nebude, co?